Skocz do zawartości

Raytrace albo Cienie w Viewporcie ?? TAK !!


naeq

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

myślicie że faktycznie to takie przydatne w low - poly?

W końcu do prezentacji swojej pracy nie powinno się używać żadnych zaawansowanych ustawień rendera, najwyżej quick render albo zrzut z ekranu... Używanie nawet takiego prerendera to już jednak jakieś przakłamanie...

 

Czy się mylę i hulaj dusza z tym? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziomuś - tutaj masz efekty dostępne prosto od gpu, więc teoretycznie wszytsko, co widać moze być pokazane w grze. Poza tym można po prostu sprawdzić jak model rzuca cienie - nie jest to plugin niezbędny do funkcjonowania maxa, ale moze się okazac przydatny ;) Mi wczoraj pomógł przy ręcznym rzutowaniu cieni na schody ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał może taki problem, że w.w. plugin zawieszał Maxa zaraz po odpaleniu i sobie z nim jakoś poradził? :) Mój sprzęcik to:

 

Athlon XP-M 2500+ @ 2200MHz

1gb (2x512) DDR

GF 6600GT 128mb (agp)

Windows XP Pro Sp2

 

Najgorsze jest to, że bez względu na wersje Maxa (patrzyłem już pod 7 z SP1 oraz pod 8 z SP 2&3) błąd jest ten sam, Max zawiesza się w momencie pokazania się viewportów... to raczej nie wina sterowników karty graficznej bo sprawdzałem zarówno v84.21 jak i załączone z pluginem :(

 

Gdyby to był zwyczajny plug to bym olał sprawe, ale to jest Chiquita, on zmienia oblicze renderingu, studio samochodowe real time, muszę to mieć, pomocy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem na Athlon dual core 4200+ GF 7800GT i powiem wam, ze rewelacyjnie to dziala:) W realtime dostajemy Bumpa, Reflection mapy, Cienie (raytrace, a nawet area), odbicia raytrace tez dzialaja. Fajnie, ze ktos wreszcie wzial sie za paczowanie viuporta maxowego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności