Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Lamborginii Gallardo


Ameras

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ani to low ani high poly... hmm... Wedlug mnie 6h to szybko jak na to co pokazujesz ale o wiele za malo tez aby efekt zachwycal. Proponowalbym jeszcze popracowac, zlikwidowac kanciastowsci i dodac detalu :) A bedzie bardzo ladie. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heyah. Widze że teraz moda na Lamborghini Gallardo 2005 - sam też takie robie. Tyle ze ja ten wątek nazwałbym troche inaczej. Na pewno nie 'Labgorghini Gallardo' bo ten model dosyć dużo odstaje od oryginału. Moim zdaniem wpierw trzeba kłaść nacisk na dokładność i poprawność siatki, a dopiero w drugiej kolejności na czas. Radziłbym zacząć wszystko od nowa, bo z doświadczenia wiem, że prosciej jest stworzyć coś od podstaw, niż poprawiać wybrakowane modele. Pozdo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

nie chciałbym się powtarzać po poprzednikach

ale może cię to faktycznie przekona... nie liczy się czas, po co robić coś na prędkości jeżeli ma to być takie bele co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zepsułeś dach, no i te światła trochę nie dopracowane... No i gdzie się tak spieszysz?? Nic ci nie utną jak tego nie skończysz przed północą (chyba) ;)

...

AbdulWysyMuLacha- Ty to sie nie oddzywaj. Pokaz jakies swoje modele a nie komentuj czyichść prac. naucz sie modelować najpierw bo z tego co ja wiem to nie umiesz. NARA!! mozae ja nie robie pięknych ale ty robiisz obrzydliwe!! pokaz to porsche które robiłeś to ja cie ocenie tak samo jak wtedy. NARA:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

ameras -> spokojnie, to że ktoś nie umie modelować (choć tego nie wiem - ty to tak oceniasz) nie znaczy, że nie może wyrazić swojego zdania o twojej pracy

co się boisz krytyki?? gość ci powiedział co uważa o twojej pracy, a ty go odrazu za to 'jedziesz'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeap that's true:D

 

AbdulWysyMuLacha- Ty to sie nie oddzywaj. Pokaz jakies swoje modele a nie komentuj czyichść prac. naucz sie modelować najpierw bo z tego co ja wiem to nie umiesz. NARA!! mozae ja nie robie pięknych ale ty robiisz obrzydliwe!! pokaz to porsche które robiłeś to ja cie ocenie tak samo jak wtedy. NARA:D

 

:/ LOL men gosc powiedzial ci prawde , zamiast go jechac lepiej byz za koment podziekowal:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć!

 

niestety ale autko w niedużym stopniu przypomina gallardo. Nie wiem ile czasu poświęciłeś na szukanie fotek tego samochodu w sieci, ale na pewno za mało. Sam, jak kilka osób, które komentowały Twojego posta wyżej, modelowałem Gallardo ( jeszcze go nie skończyłem ) .

Co do Twojej pracy:

- po 6h powinieneś raczej zamieścić siatki, rendery bez lakieru, jakieś monokolorowe

- diabeł tkwi w szczegółach -u Ciebie brak detali i dbałości o nie -modelując felgi totalnie olałeś sprawę i poszedłeś na łatwiznę.

 

Przyłóż się bardziej i postudiuj troszkę krzywizny tego auta, łuki, proporcje..

 

pozdrawiam

 

ps. na marginesie - felga i opona lambo gallardo wygląda tak:

 

wheel013sn.jpg

 

IMG%5D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wszystko zalezy od przeznaczenia modelu - jezeli ten samochod mialby sie pojawic na drugim planie w jakiejs animacji czy stillu, to nie ma sensu siedziec nad nim paredziesiat godzin i pchac sie w detal, ktorego i tak nikt nie dostrzeze. I traktujac go jako taki wlasnie model, to mi sie podoba, pomimo wad, kotre widac z nieduzej odleglosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model słaby, i krzywy, nie wygląda realistycznie

 

Ps. Coś ostatnio coraz więcej agresji na forum, konkurencja chyba za duża.

Przecież to nie wyścig, kto jest lepszy. Róbmy to dla przyjemności (albo kasy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło wygląda jakby na felgę było nawinięte trochę gumy a nie opona, klamka chyba nie powinna taka być (czarny kwadracik ), boczny wlot powinien być zatkany siatką, a nie ścianką, tosamo się tyczy wlotu na końcu szyby. Pokaż go z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Na miniaturce wyszło spox :)

Strasznie niedokładnie wymodelowane.. może jakaś siateczka? :>

Abdul> Nie róbcie bydła - to nie forum dla przedszkolaków! :/ Btw. jest chyba coś takiego jak edit..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczolem od nowa robic galla bo swierdziłem że to autko jest warte uwagi. Mam nadzieje że robiąc go naucze sie w miare robić autka. Prosze oto siateczka sasdasd3dg.jpg i dodaje jezszcze jedną już po MSccxxdiatka2uq.jpg

ewqwexd7vp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no hkropinski ma racje, będzie spoko jak poprawisz nierówności, np. na nadkolu i jeszcze te rogi zderzaka popraw ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie zle wyswietlaja te obrazki... hmm ale no nie wazne... Ja bym proponowal dac jakies duze zblizenie bez mesh/turbo smotha dac na poczatki tych kantow, mowie o tym co zaznacyles na zielono, i to naprawde duze zblizenia i nie zadne tam z pluginow tylko z viewporta bo wedlug mnie najlepiej wtedy widac. Podejrzewam ze pare wierzcholkow masz tam za duzo i dla tego tak dziwnie to wyglada... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ameras nawet dobrze że zrobiłeś render z materiałem czasem tylko tak można zobaczyć nierówności.

Na przykład na zderzaku tam gdzie hkropinski pokazał, tyle że na górze, jest nadal krzywo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twoj model ejst zbyt kanciasty, w przeciwienstwie do gallardo ktory jest oplywowy, ma zupelnie inna linie nadwozia...

 

ps. zrob ten model dokladniej, bardziej starannie, kazdego dnia pokazujesz nowy model, a ja ci powiem ze to nie ejst takie szybkie jak tobie sie wydaje. ja nad swoim gallardo siedze codziennie az do dzis a zacząłem zanim ty pokazales pierwsze swoje podejscie do tego modelu... za szybki jestes...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hkropiński masz racje mój problem polega na tym że nie jestem cierpliwy. Ale przy tym modeliku staram sie jak moge. Próbuje chwycić tą linie ale mi jakoś nie wychodzi :) Ps. jak tam ma być nad kołem ta pochyłość mi sie wydaje że taka. dobra pokombinuje i dam update w swoim czasie jak już zrobie coś. (jutro na pewno nie bo do oświęcimia jade) NARA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ktoś musi tutaj poprzeć hkropińskiego: model jest zrobiany tak na odwal sie. Jedyne co mi tu przypomina Lamborghini Gallardo to przednia maska i górna częsc zderzaka. Poza tym, reszta to całkiem inny samochód. Na prawde, radze sie zaprzec i przyłożyc do modelu, co to co tu na razie jest, to Gallardo z pewnoscia nie jest. Pozdro i życze owocnej pracy. PA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety moi przedmówcy mają racje, jest krzywo i ogólnie średnio model przypomina Gallardo, a najbardziej krzywa to jest chyba boczna szyba....

i od razu widać, że zaczynasz modelowanie od maski bo najlepiej wyszła :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności