Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Lamborghini Murcielago


Gość marcin_mocny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcin_mocny

witam

postanowiłem znów coś umieścić na forum i mimo, że to nie jest mój główny projekt, którym teraz się zajmuję... to właśnie jego postanowiłem rzucić na forum na pierwszy ogień

proszę o pomoc przy modelingu .. thx

pozdrawiam

murcielago7aq.jpg

 

aha to jest moja 'odpowiedź' na wszystkie Gallardo ostatnio umieszczone na forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość marcin_mocny

hkropinski -> no jak krzywa jak tak jak piszesz na razie 'rzadka' :)

spoko powoli się ją zagęści

to nie jest tak, że robię sobie parę modeli na raz, po prostu nie wiedziałem co wybrać i tak to napisałem, że mam kilka projektów

tak na serio to wziąłem i jadę z murcielago, może i słaby progress, ale chciałem już na wczesnym etapie wiedzieć gdyby coś mi wychodziło nie tak

spoko jeżeli byłoby za mało i niebyło czego komentować

zawsze jak uda mi się coś dorobić to rzucę .. pozdrawiam

 

murcielago0fv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

oki bubu .. dzięki cut'nąłem

jak wcześniej - wolny progress, ale taki już jestem

thx

 

murcielago6xm.jpg

 

lambomurcielago3rk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

ma trochę inaczej w ustawieniach, nie wiem co jest, że mi tak przepala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

touch -> przejżałeś mnie ;]

ale jakieś specjalnie SUPER to nie są też jest kilka błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...spokojnie, sam robiłem ten model, ale nie wytrwałem, bo generalnie nie lubię robić całych tutków... nie wiedzieć czemu, zawsze muszę po swojemu;] Tylko nie rozumiem, dlaczego nie napisałeś nic, że to z tutoriala robisz(?) Ale co tam, powodzenia!! Najgorsze przed Tobą;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

też nie polegam całkowicie na tutku, bo wiele rzeczy jest powierzchownie omówionych, ale jadę jak tylko czas pozwala (wczoraj miałem mały kłopot bo mi się coś w siatce poprzestawiało - tak więc małe opóźnienie z powodu rozpoczęcia od nowa)

 

murcielago6sp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojojojojoj, na przednim zderzaku, koło przedniego światła i z boku auta (nie wiem jak to się nazywa, ale to jest tam pod drzwiami tylko, że drzwi nie ma :)) za dużo trójkątów.

Ale ogólnie modelik fajny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

kurcze nielot, nie wiem dlaczego uważasz nadkola za krzywe??

inne zaznaczone miejsca zgadzam się choć nie wiem jak sobie poradzić bo to te pieprzone chamfery koło dziur

dobra .. enywej załączam bez siatki modelik

 

murcielago1lw.jpg

 

oraz renderek

 

lambomurcielago1fg.jpg

 

lambomurcielago25ks.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

marcin jesli chodzi o nadkole to jest krzywe i to widac nawet z tego ujecia a jak pokazesz widok z boku to sam zobacysz ;)

jesli chodzi o twoje bledy to powiem ze sie niedziwie bo nie jest latwo to zrobic jedynym sposobem (jaki znam) jest zageszczenie siatki ale umiejetnie aby nie bylo fald(nierownosci) a zeby znikly bledy tym ze zajmie to troche czesu bo jest z tym toche roboty choc nie wiem moze nie ma :) w simie ten "bug" kolo swiatla ten co dales render (ostatni) to wystarczy dac jednego edga(moze dwa) na cala dlugoscpoziomo(nie wiem czy wiesz o co mi chodzi) lekko poustwiac (podciagnac do gory) i bug zniknie , jesli chodzi o to miejsce ktore zaznaczyles to jest to wina nierownej siatrki(chodzi o gorna czesc zaznaczenia) choc w dolnej czesci (czyli cale zaznaczenie ) tez jest krzywo (wina siatki) po prawo na zdjeciu ktorym zaznaczyles "bleda" (czyli na boku ) widac wybrzuszenie polecam poprawic ;P

sorki ze marudze jak cos to sluze pomoca :D choc nie wiem czy bede umial pomoc :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

oki na ostatnim renderze poprawiłem bok 'paszczy' nie wiem czy wiesz o czym piszę, ale widać więc powinieneś zauważyć :D

a co do rogu reflektora próbowałem tam ruchać edgami ale w sumie to się ten kancik tylko nasilał

 

co do kontaktu to ja sie z tobą próbuję, pewno wiesz na gg

 

edit ...

 

oki dodałem te krawędzie co na czerwono trochę poprzesuwałem i jak??

 

murcielago7zg.jpg

 

a tak z MS

 

murcielago7qt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

"bok paszczy" jeszcze troszeczke krzywy ale widac poprawe :D

jesli chodzi o te edges co jest na czerwono (ktorego dodales) widac ogromna roznice oczywiscie na + :)

ja bym jeszcze sie zaja tymi edgami ktore sa obosiebie tzw baaardziej bym je oddali od siebie :)bo widac jak sie tam robi ostrzej :) no ale jak tak dalej pojdzie to bedzie swietny model choc tak jest bardzofajny model :)

a jesli chodzi o gg to zadko wpadam na gg :D

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

aha bo paszcza się spaściła przy dodaniu tych krawędzi dzięki że zauważyłeś bo zapomniałem wyprostować

te obok siebie oczywiście oddaliłem ale screena rzuciłem zanim zrobiłem MS i zauważyłem zagęszczenie

dobra pokazuję jeszcze to nadkole z pytaniem czy mam się zająć tymi co na zielono żeby równo do planów były wierzchołki?? czy może sobie zrobić wielokąt o ilości boków takiej jak w moim nadkolu i równać do jego wierzchołków?? :>

 

jeżeli nie gg to jak... tu na wątku???

 

murcielago3qm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! :)

moze byc w tym watku(nie gg :) )

a jesli chodzi o nadkole to ja robie tak np., tworzysz line (albo circle) w krztalcie nadkola ale (jak line) to smooth i robisz aby bylo ladnie okragle a jak circle to z duza iloscia segmentow(??) wlaczasz ms'a na twoim modelu i przesuwasz vertexy az bedzie idealnie rowno :)

i tak chodzi o te zaznaczone miejsca :D :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robie na oko ;) Staram sie miec rowne odleglosci pomiedzy edge? Jak mi nie idzie to robie cylinder z taka samo iloscia face co nadkole i do nich przesowam. Problemem jest przeciecie karoserii przy zderzaku w takich miejscach to juz na czuja robie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bubu z alym szacunkiem ofcourse ale twoja metoda jest zla(tak mi sie wydaje) mianowicie nie zawsze (wogole??) edgesy sa rowno rozmieszczone a prawdemowiac zawsze sa nie rowno tzw sa miejsca gdzie potrzeba wiecej edgesow w innych mniej itp. :) i taka metoda by tylko robila wiecej klopotow :)

a jesli chodzi o szpare to tez nie jest trudno zrobic aby bylo ladne przescie wystarczy dodac edgesy po obu stronach rowka (blisko ale nie za bardzo) przesowac i wychodzi oi dealnie moze zrobi videotutka(takiego mini choc nie wiem czy jest sens wkoncu to proste rzeczy :) )

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

bubu wiem (widac po modelach) ze sobie radzisz

ja nie mowie tak jak bym sie znal i byl mistrzem(bo wiem ze nie jestem) tylko mowie jak mi sie zdaje ze jest lepiej (wygodniej??) ja poprostu chce pomoc :D

ps. tutek(video) mini za jakies 8min sie pojawi na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

dobra później wieczorem a może to noc już będzie ;) koło północy rzucę więcej

a na razie to co zrobiłem od ostatniego razu (niewiele)

 

aha oto nadkole .. tak oto ono wygląda

 

murcielago0zi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do modelu to jest sporo nierownosci, i troche uproszczen, ale chcialbym cie przestrzec przed jednym bledem. mianowicie w blueprintach jest straszny blad - boczny wlot. w prawdzimwym murcielago jest znacznie agresywniejsz, ostrzejszy i "ciagnacy" bardziej do tylu, najlepiej poogladaj fotki, to sam zobaczysz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

kolejny jakiś updejt

a konkretnie coś tam w detalach .. ale głównie chamferowanie (frezowanie) tylnego pasa

 

lambomurcielago131hm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

nielocie popatrzę podłubię jeszcze to nadkole

hkropiński - jeżeli prosisz o wskazywanie błędów, to sam też to czyń ;)

dla patra siateczka

murcielago1vh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

co nieco tylko poprawione

wiem że muszę rowek od tylnego spojlera wyżłobić

przesunąłem jego dolną część i wyprostowałem przy wylotach powietrza jak zaznaczyłeś

 

lambomurcielago148ys.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności