Skocz do zawartości

AMD kupi ATI?


xeav

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Microsoft chyba nie wykupi tego wszystkiego, bo za to są jakieś tam kary za monopolizacje rynku...coś kiedyś w radiu słyszałem ze Microsoft dostał taka karę i miał udostępnic część ze swoich technologii konkurencji...nie wiem jakie to radio bylo i nie wiem czy to prawda, ale wiem jedno Microsoft to shit :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej, teraz już rozumiem...

Apokalipsa świętego Jana - 4 jeźdźcy Apokalipsy zstąpią na ziemię...

Tylko ignorant nie zauważyłby że 4 jeźdźcy = 4 potentaci na rynku softu:

 

1 - Microsoft

2 - Google

3 - Yahoo

4 - Autodesk

 

To nie może być przypadek! Albo to "Gdy baranek zerwał pierwszą z pieczęci (ograniczenia przeciw praktykom monopolistycznym) zobaczyłem zwierzę podobne wołu (Bill Gates) i usłyszałem głos "przyjdź" (reklama)...

 

AAAA!!! to koniec, jesteśmy skończeni - ale nie traćcie nadzieji bo czeka nas niebieska jerozolima gdzie "lew jadł będzie trawę" a każdy soft będzie za free :)

 

(jak was to nie śmieszy to sorry, jutro egzamin, odwala mi z deczka - za dużo wiedzy nagle :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe jaja jak berety ;-D

przed chwilą w TV mówili że Orlen kupuje Litwe czy coś ;-)) tzn koncern paliwowy na litwie za coś ponad 2 mld $

 

wszystko układa sie w logiczną układanke ziomuś możesz mieć racje ale gdzie w tym Opus dei, Osama bin laden i Leonardo DiCapiro ;-)

 

a co do apokalipsy jak pastor na religii swego czasu wspomniał o tym to spora część mojej klasy chciała by żeby była teraz przynajmniej żyliby w ciekawych czasach ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMD wykupuje ATI

Koncern AMD oficjalnie potwierdził podpisanie umowy z ATI, na mocy której przejmie kanadyjskiego producenta grafiki. Aby sfinansować transakcję, AMD zaciągnął w bankach pożyczkę w wysokości 2,5 miliarda dolarów. Zdaniem analityków rynkowych, jest to najważniejsza fuzja w tym roku, która może zagrozić dominującej pozycji Intela na rynku oraz stanowi duży cios dla odwiecznego rywala ATI - firmy nVidia.

 

Przedstawiciele AMD oznajmili, że firma zgodziła się zakupić wszystkie udziały w firmie ATI za łączną kwotę 5,4 miliarda dolarów, w tym 57 mln USD w akcjach AMD. Jednocześnie potwierdzili, że oczekują jeszcze na zatwierdzenie umowy przez dotychczasowych udziałowców kanadyjskiego producenta.

Z pomocą finansować dla koncernu AMD przyszła firma inwestycyjna Morgan Stanley Senior Funding, która zdecydowała się wyłożyć w ramach długoterminowej pożyczki 2,5 miliarda dolarów.

 

Przejęcie kanadyjskiego producenta będzie się również wiązało z redukcją zatrudnienia w firmie ATI, w celu zminimalizowania kosztów o ok. 75 mln USD. Pracy nie straci dotychczasowy dyrektor zarządzający ATI - Dave Orton, który zostanie mianowany wiceprezesem AMD, odpowiedzialnym za oddział produkcji układów graficznych marki ATI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wciąć ATI będzie robiło takie nieciekawe karty graficzne, to nVidia i tak nie ma się czego obawiać. Chyba, że jacyś psychole zaczną wychwalać ATI bo jest pod skrzydłami AMD. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze ATI sie zmnieni z nazwy (moze jakies AMGD albo jakos podobnie) i zerwie z oblesnymi parametrami i architektura i zacznie robic cos co kupic bedzie mozna i nie koniecznie za pieniacze z pozyczki za 2,5 mld $

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie...dobre moze byc to ze z ATI/AMD i INTEL/Nvidia podzielą rynek softu tak że cześć bedzie chodzic dobrze jedynie na ATI inna na Nvidii IMO to zmniejsza konkurencje na rynku a to niedobrze ;/ Nie podobają mi sie takie fuzje (Vide Autodesk/ Alias)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności