Skocz do zawartości

Teczka 2D: mant-raz


mant-raz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 414
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Marduk: popracuje nad tym, mysle, ze po prostu walorem przesune tlo do tylu.

Tortur, MaciekG, WWWoj, OMAM: thxiory :)

Mr Pank: podstawy kompozycji znam i nie do konca rozumiem o czym mowisz, bo:

 

62_sect.jpg

 

panna lezy w silnym punkcie, co prawda nie jest to ani lewy dolny czy prawy gorny, natomiast zabieg chwilowo jest celowy, bo chcialem uzyskac skos pesymistyczny (diagonala), ale byc moze powinienem jednak przyciac kadr u dolu, zeby twarz byla w focal poincie, o tym mowisz? a byc moze chodzi Ci o rownowage - cos na pewno umieszcze w prawym dolnym, zeby odciazyc gore. w kazdym razie dzieki za help :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, pociagnalem to dalej i zeby bylo ciekawiej zastosowalem zloty podzial, ratio jest 1/1.618

 

62_next.jpg

Jesli kogos to interesuje to teraz kompozycja wyglada tak: lewy dolny rog - nic, prawy gorny - glowka goryla, lewy gorny - twarz panny, prawy dolny - falbana (bedzie blik jakis). Zdaje sobie sprawe, ze nie nalezy raczej umieszczac dokladnie w kazdym focal poincie "czegos", dlatego akurat glowa malpy nie lezy idealnie w nim. Zeby odciazyc jeszcze gore pewnie na dole umieszcze jakies liscie na pierwszym planie. Jak ktos ma jakis ciekawy pomysl to niech zarzuci. Jeszcze o kompozycji: diagonala jest z lewej gornej do prawego dolu (chcialem ja zasugerowac tymi promieniami swiatla i ulozeniem ciala panienki, potem delikatnie schodzi to na lape goryla po falbanach potem na prawa noge goryla i dochodzimy do rogu kadru, rowniez galezie ulozylem delikatnie w tym kierunku), a zeby to troche przelamac dalem parasolke w przeciwnym kacie no i lewa noge gorylatka.

 

Z walorem jeszcze powalcze, na dzisiaj sfixowalem troche kompozycje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wolal chyba byc blizej akcji..cos jak tu..http://www.kotynski.com/speeds/62.jpg tzn troszke dalej, tak zeby weszla cala lapa bestii i troszke ponizej jej..zeby bylo widac ze ja niesie..ale to ja :)

a no i oczywiscie wolalem kapelusz:)

co do kolorkow to nie powinienem pisac bo mam osobisty uraz do zoltego:)..ale jakbys dodal troche zieleni i niebieskich....:)

 

enyłej jak juz pisalem fajno

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panna nawet charakterna wychodzi ale małpa to za sztywna jest. Coś w barkach nie tak. Łapa też coś zbyt sztywna jak na goryla. Nie przekonuje mnie to czerwone światło na łbie małpy, nie wiadomo skąd się wzięło :)

 

Może być miła pracka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej elfki w trzech kolorach byłaby fajna praca gdyby anatomia nie kulała. Bo tak to uczesanie ma boskie...

 

Co jest na moje oko źle:

pierś po lewej - pojechała za bardzo w lewo i jeszcze nie jest pod takim kątem pod jakim powinna być.

linia pleców - w tym momencie ma garb

koniec przedramienia - nie wiem - może to poprostu stylistyka, ale przedramie napewno nie powinno się rozszerzać w miejscu w którym przechodzi w dłoń.

 

Ja bym tak tego nie zostawiał, bo praca ma potencjał i moim zdaniem warto te pare elementów poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weed: thx, staram sie jak moge, zeby nie bylo przypalu jak w konce pojde na rysunek z Toba ;)

 

MCMiriam: dzieki - nie planuje, musze trzaskac tych szkicow jak najwiecej, moze za jakis czas przejrze co nabazgralem i podmaluje...poza tym mam wrazenie, ze w kolorach to by nie bylo to samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ladne kolorki dobierasz...

przejrzalem ten watek troche stecz, MrPank napisal o proporcjach, to prawda, ale zgadza sie tlyko do duzych formatow, przy malych troche sie to rozjezdza (male to takie jak na ekranie czy kartce z zeszytu), dwa gorne punkty rozjezdzaja sie w kierunku rogow po skosie (odrobine, jest na to jakis cwany wzor zwiazany z wielkoscia galki ocznej, odlagloscia od obrazka i jego formatem, mialem cos takiego na optyce), a dwa dolne zjezdzaja pod kreske (pod 1/3) i rozciagaja sie...

 

dlatego to co i jak zrobiles na oko wyszlo Ci wlasnie dobrze wbrew teori o proporcjach, idalnie trafiles z punktami i dlatego to sie daje ogladac :)

 

jesli chodzi o te punkty to wiem o czym bazgrze, bo taka mialem robote ze siedzialem i porpawialem zdjecia, i musialem je tak rpzekadrowac zeby sie supervisor nie przywalil... wiec po parunastu tysiacach nabiera sie pewnej wprawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nicponim: to byla proba nowych brushy, nie myslalem nad kompozycja, oczywiscie jest malo ciekawa...a co do spartha to pewnie masz racje, lubie jego styl, a dodatkowego efektu dodaly pewnie brushe kolesia, ktory z nim pracuje :)

dboot: thxior,

Mortom: ciesze sie bardzo, dzieki,

nonejm: dzieki rowniez.

 

a dzisiaj taki portrecik:

 

queen1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shaokan: thx, oczywiscie to jest dopiero poczatek zabawy, bedzie konczone...

kazziu: mowie, ze to fragment :) calosc jest kilka(nascie) razy szersza...wiec i kompozycyjnie inaczej sie to odbiera, jak skoncze to wrzuce calosc, wtedy sie popastwisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności