Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Concept Car


tymko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 199
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

...dodac linie niedaleko swiatla wyznaczajace ksztalt okolic swiatla - czasami trzeba nieco zageszczac siatki ;) chyba ze robisz low poly ;)... co do konceptu :) - ja go nawet nie widze - masz jakiesz szkice itp ?- bo na razie za wiele nie mozna stwierdzic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIesz co ci powiem na tym szkicu duzo lepiej wyglada patrze na szkic i mysle ze spoko patrze na twoje wykonanie i juz mi sie tak nie podoba. Na szkicu ma o wiele dluzszy przod a nie taki ryjek malutki i zaokraglony... i zrobil bym bardziej szpiczasty ta przednia maske... tak bym to widzial.... ale to twoj Concept Car

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dariusz a Ty tu piszesz tylko po to aby karcic autora tematu za to ze daje 4 posty pod soba...wedlug mnie bez sensu. Co do pracy to szkic rzeczywiscie ladny :) a co do modelu to boki juz sa bardzo podobne do szkicu, natomiast przod i tyl chyba jeszcze beda. W siatce nie wiem sam... bo ciezko to tak powiedziec, ale na pewno dawanie tych skosnych lini przy swiatlach nie pomoze siatce... trzeba prubowac i kombinowac...w koncu sie uda, ja czasami nad tym spedzam wiele godzin ^_^, albo wrecz kasuje pol modelu i robie od nowa bo okazuje sie ze siatka zle zaplanowana. Wiadomo czasem sie nie chce, ale warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Tymko! Całkiem ciekawy pomysł na brykę :)

Ode mnie dwie rady:

1. Popatrz na szkic - z tyłu nad światłem zaczyna Ci się linia, która prowadzi wzdłuż karoserii.. ja połączyłbym ją nie z nadkolem lecz z linią która zaczyna się na masce. Może dzięki temu auto straciłoby ten "ryjek". Jednocześnie można by go troszkę rozszerzyć - teraz jest szerokości rejestracji - gdyby był szerszy, możliwe, że efekt byłby lepszy...

2. Zakładając, że silnik jest z tyłu (świadczą o tym wloty powietrza) można by tył poszerzyć, a przód całego pojazdu zwężyć (zmniejszyć ryjek, he he) byłoby bardziej sexy, nie sądzisz (podobnie jak w murcielago).

 

Mam nadzieję, że moje uwagi są choć troszkę zrozumiałe. Jeśli tak - zrobisz jak zechcesz ;-)

Powodzenia

 

PS. Zrób dolne wloty powietrza z przodu !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm fajnie ze postanowiłeś ciagnac i rozwijać ten szkic. zanim jednak problem krzywizn moja rada spróbuj rozłozyc perspektywke ze szkicu na printy bo model niestety odstaje i nie oddaje tego szkicu, szcególnie przód jest jakby skrucony. Ja teraz mam ukrop więc nie często tu zagladam.

Nazwe watku mozesz zmienić edytujac pierwszy post i temat tam zawarty.

Co do siatki to pokazałes jej fragmet na którym nie widać co sie dzieje a nie ma tej na której widać fałdę pewnie masz tam jakiś niezgrabny trójkąt pokaz jak to masz 1 światło z tym co jest do okoła cos poradzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siatka11.jpg

 

siatka3.jpg

 

nie mam stałego internetu więc narazie nie moge pokazac zbliżenia, może jutro, już troche popracowałem nad tymi krzywiznami siatki pokaże następnym razem.

 

Dzięki za rady !

staram się nie używać trójkątów- tu ich nie użyłem.

 

 

dzieki HXL skożystam z twojej rady, a nawet zrobiłem tak wcześniej ( robie też gliniany model taki malutki ok 15cm i tam tak właśnie pociągnąłem linię. Tylko nos zrobiłem chyba za duży - zrobie fotki to pokaże)

 

No i nie podziękowałem jeszcze DamusTo - Dzięki wielkie bo to przecież prawie wspólny projekt, gdyby nie twoje korekty to by pewnie nie powstał.

 

Model dopracuje tak żeby był jak najbardziej podobny do szkicu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe spokojnie, to narazie wstepna faza, gdzie tu jeszcze do projektu. Po nadto ja tylko cie naprowadzam

Nie wiedziałem że rzeźbisz go także w glinie swoją drogą to miła niespodzianka.

Skupiając sie na modelu 3D trzeba by ten przód jeszce przeklepać bo na szkicu wygladał lepiej, machnij no jeszcez widok z boku, przodu, tyłu i boku nawe z siatki bez renderu sprubujemy cos pomysleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos tam popróbowalem ale mi nadal nie wychodzi. Może poprostu musze dalej przeciągać te punkty aż się wyprostuje, tylko mi to już nastą godzinę schodzi i nic.

 

siatkaN11.jpg

 

siatkaN12.jpg

 

 

może ktoś ma taką podobną siatkę i pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imho zagęsta siatka, usuń połowe edgów i tak ms da Ci ten sam kształt ale za to gładszy bo nie będzie sie wybulał o niepotrzebne linie

 

a to że wychodzą Ci takie wybulenia małe to wina zbyt bliskich lini właśnie. Idą Ci 4 poprzeczne z tym że 2 blisko siebie, wywal dwie i zobacz że będzie gładko :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbym miał jakieś referki to bym napisał co poprawić, a tak to niewiadomo "kiedy to będzie to o co Ci chodzi" :p jak dla mnie to siatka za gęsta, ale w miare prosta

 

edit: a pozatym to poly i powierzchnia nie będzie idealna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6eae12484762fc6a.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fc7df4f56d8920c3.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8288779a4b8818bf.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5d083e19f98a5721.html

 

czasem koncepcja mi się zmienia. Glina niestety byle jaka więc popękała, a sam pojazd nie jest w odpowiednich proporcjach, raczej myslałem o szkicu a nie o realicacji w skali, więc mało tu precyzji. Sam model jest mały ok 15cm dł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na glinie się nie znam, ale fajnie że robisz to całkowicie sam:)

Mam nadzieję, że nie obrazisz się za to że sobie zapisałem na dysku twoje blueprinty:P Może w przyszłości jak mnie weźmie na samochód to wymodeluję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

referki to materiały na których opierasz to co chcesz zrobić a co do siatki to ja na szybko to bym ją tak pozmieniał

 

untitled18rs1.gif

 

linie X wywal a dwie ze strzałkami to przesuń w bok tak żebyś nie musiał robić trójkątów tylko żeby wlot powietrza kończy się na pionowej linni, drugą daj niedaleko niej i wtedy po ms'ie sam sie wlot zaokrągli, to tak najprościej jak można wytłumaczyć chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK jestem po przerwie to moge pogledzić ;)

No inaczej sobie ten tyłek wyobrazałem zupełnie hehe ten nie bardzo mi sie podoba. Moze zostawmy na razie problem siatki to techniczny niułans skupmy sie na meritum.

patrze sobie tak na to i co mysle, popraw mnie jeśli sie mylę...

sportowy 1 osobowy wozik, silnik centralnie napęd rwd lub 4wd.

Najbardziej mi sie podoba bok, przód zalezy jak światła rozegrać moze być fajny ale narazie jest mi dosć obojętny. To co sie dzieje z tyłu nie widzi mi się, ponieważ o gustach nie ma co gadać zapytam czemu to służy ?

to po 1

po 2 zastanawiam sie widząc wycięcie drzwi jak je otwierasz i gdzie zawias lokujesz ? No i nie ma wymiarówjeśli 1 osobowy to 1 drzwi starczą ;)

Mysle sobie dalej ze felg sa ok choć cosbym tam zmieniłnie wiem co jeszcze.

ogólnie troche to mało drapieżne jak dla mnie to dość trudne przy tej prostocie cięć ale da sie patrz nowa Accord.

OK bo sie to rozlezie znowu, skupmy się i opowiedz coś o tym co i po co dzieje sie na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaje...ste! A ten tył najbardziej mi się podoba ze wszystkiego!!! Jeśli chodzi o projekt to nic nie poprawiaj bo jest suuuuuuuuuper!!! Pobaw się z tą siatką tylko żeby była git, Rispekt naprawdę O_O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawie wygląda i ładnie wymodelowane, ale mam pare uwag:

- tył wygląda jak wyobrażenie futurystycznego samochodu sportowego w latach 80 :p

- z przodu zamiast wnęki na tablice rejstracyjną mógłbyś dać jakiś wlot powietrza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DamusTo - ten tył to troche jak podczas malowania -czasem pędzel sam cię prowadzi. I tak jak Ty wolę jak dany przedmiot jest zaprojektowany zgodnie z jego funkcjonalnością, a nie jako dekoracyjny gadżet. Ale niestety tak troche mi wyszło. Zamiarem moim byłó zaprojektować 2 osobowy pojazd. Jest troche ciasno w kabinie i nie wiem czy zmieszcze tam 2 siedzenia. Wzorowałem się na blueprintach Veyrona i tak troche zrobiłem swoje: Szerokość długość wysokość. Co do silników to się wogóle nie znam jeszcze na tym, ledwo rozpoznaje marki samochodów. Jakoś nie miałęm czasu na to by się tym interesować a teraz się mi zachciało he he. Dopiero zacząłem zabawe z samochodami i jeszcze wiele rzeczy nie wiem. Co do tyłu jeszcze to te żebra nad silnikiem to miało nimi wlatywać powietrze do silnika ale jak się założy dach to czar pryska, a jak bym zrobił wyżej to już mi się proporcje nie podobały. Swiatła miały wcinać się tak jak te z przodu miały także nawiązywać do wcięcia z boku.

Chętnie przeczytam wszelkie uwagi i propozycje co do designu. Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK

To silnik na środek i jest ok.

Podaj wymiary zobaczymy czy 2 fotele, te wciecia sa glębokie na drzwiach wiec obawiam sie ze sporo łykną z szerokosci sie zobaczy.

Przodu nie dziuraw niepotrzeba tam wlotu w tym układzie chłodzimy po bokach

i odkrywamy tył spoko

rzebra sa OK ale sugeruje je troszke zmienic to nie mój styl ale nie chce ci tego zniszczyc skoro tak chcesz ok ale moze bardziej w lini wozu bo teraz sa takie jakby doczepione, troce bym je zintegrował z linią całosci.

Wysoki tyłek, ja nie przepadam, może dyfuzor pod spód i góre zostawić - i trzeba go na 100% docisnać bo wloty na boku nie pomagają troche sie obawiam areodynamiki ale jedziemy...

A no i co z otwieraniem drzwi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności