Skocz do zawartości

Jak dodac wiecej realizmu pracy??


KrZyHu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam maxa 8 od tygodnia, moze dwoch i patrze z niedowierzaniem na prace ludzi np jakis modeli telefonow, wystroju wnetrz. I zastanawiam sie jakim cudem takie cos moze byc zrobione w programie. Bo wiekszosc prac wyglada jak Real Foto.

 

No i ja tez staram sie uzyskac jako tako efekt jakiegos realizmu ale jak narazie na marne.

 

Zamieszcze tutaj moja Pierwsza wieksza prace i prosze, powiedzcie mi co ja moge zrobic zeby to mialo ''wyglad'' bo moim zdaniem narazie to jest jakies ''plastikowe''

 

Oto render:

78d800120acedeefm.jpg

 

Ale.. Bez renderu ten barek po lewej jest niezamazany tak jak na tym renderze widac.. Nie wiem dlaczego tak to przedstawilo...

 

Prosze Was wszystkich o rade.. Jak moge to polepszyc i zrobic to tak, aby nie wygladalo jak z ''plastiku''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

na początku proponuje zmienic plugin renderenujący na np vraya lub mental raya, który jest juz w max`ie 6

Pozniej shadery/textury/osiwtlenie no i oczywiscie modele.

a tak ogólnie poczytaj pare tutoriali na odbry początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z kad moge taki ''darmowy'' plugin renderujacy sciagnac?? bo ja mam tylko w skladzie Mental Rey, Brazil Rio 1.2.37 i Deufalt costam.. .czyli taki co jest na samym poczatku...

 

A co do tekstur to do tej pory wydawalo mi sie, ze im wieksza rozdzielczosc tekstury tym lepszy efekt, Ogolnie tekstury pobieram z tad: http://www.mayang.com/textures/ i wsumie to nie sa takie male:/

 

I Juniot dzieki za odpowiedz:)

 

Pozdrawiam. KrZyHu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mental powinien ci w 100% wystarczyc ! Po co kombinowac i sciągac inne jak masz pod nosem MR`a ? :] Ale tu nie tylko chodzi o render, oswietlenie sceny, texturowanie wszystko narazie u ciebie lezy.

Tutki i tutki jak na początek duzo sie ucz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz.. trudno zebym zrobil cos wypasnego po 2 tygodniach znajomosci z programem:D. Cudow nie ma, aczkolwiek caly czas proboje robic tutoriale, te ktore sa na stornie max3d.pl i te ktore mam w magazynie 3d.

No i lepsze by byly efekty mojej pracy jak by mi komp pozwalal:/ bo bawiac sie z oswietleniem jak mam juz wklejone tekstury i wogole to samo przesuniecie kamery to doslownie... Pokaz slajdow... Wogole co taki program zrzera najwiecej. Karty graficznej czy ram??

 

Pozdr.KrZyHu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie sa zarty:). Model mojego kompa: Toshiba Satellite A75-213. Ale on nie dziala tak jak powinien, bo nawet gra Call Of Duty 2 mi klatkuje:/. Byc moze on nie jest stworzony do gier ani takich graficznych zawab.

 

A co do skaowania kompa to juz go skanowalem ze stoo razy chyba... I Nic. w serwisie byl i tez nic. Moze on taki jest..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo i jeszcze jedno zapytanie:D moge wlonczyc jakos wiecej tych kulek co tam sie robi te tekstury?? bo ja mam system 6x4 i mi nie wystarcza:D dlatego na niekturych obijektach jest dany tylko kolor. Wsumie to tylko na barku ten daszek(ktorego nie widac) i pod blatem.

 

I gdzie moge wlonczyc jakies IG??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz materiał którego już nie będziesz modyfikował, a który jest już przypisany do obiektu, kliknij reset map/mtl to default settings (taki krzyżyk :P) i wybierz affect only mtl/map in the editor slot.

Możesz jeszcze stworzyć multi sub-object material i tam tworzyć i nim przypisywać materiały.

 

Nie IG, tylko GI ;) Lepiej naucz się najpierw obsługiwać światła i włącz cienie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakim podłożu stawiasz tego kompa? Laptop MUSI stać na twardym np. biurko. Poza tym kupiłeś go niedawno? Czyli nie wiesz jak chodzi zimą? Laptop przy takim hardware w środku potrzebuje chłodu, to nie jest pecet z radiatorem jak chłodnica w samochodzie. Jak by nie patrzeć nikt nie tworzy laptopów żeby mogły konkurować z PC-tami.

 

CA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakim podłożu stawiasz tego kompa? Laptop MUSI stać na twardym np. biurko. Poza tym kupiłeś go niedawno? Czyli nie wiesz jak chodzi zimą? Laptop przy takim hardware w środku potrzebuje chłodu, to nie jest pecet z radiatorem jak chłodnica w samochodzie. Jak by nie patrzeć nikt nie tworzy laptopów żeby mogły konkurować z PC-tami.

 

CA

 

O dzieki za odpowiedz... Wlasnie dowiedzialem sie cos nowego na temat laptopow:)

a wiec tak.

Laptopa mam jakis rok (brat kupil go w USA)

stoi na biurku, a wlasciwie to na takich wiekszych stopkach ktore mu dorobilem, po to zeby mial wiecej powetrza, bo mial taki okres ze z przegrzewania mi sie wylanczal. No a w pokoju to tak jak jest pogoda jak ostatnio to mam okolo 30 stopni przez praktycznie caly dzien. NIe moge temu nic zaradzic bo mam kompa na poddaszu a inne wspolczynniki nie pozwalaja mi go przeniesc np do piwnicy:P w ktorej jest zarabiscie zimno...

 

Nie zwracalem jako tako uwagi jak chodzi zima, ale faktycznie moze miec to cos wspolnego z temperatura bo jakos nie zauwazylem pogorszenia w pracy tego kompa.

 

pozdrawiam. KrZyHu

 

 

http://www.lemoor.xt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do taktowania procesora to na początku mnie zatkało że 3ghz w laptopie. Tylko dlatego że zabrakło mi jednej literki w nazwie Pentium4 ---> M

 

1. Przepraszam za .. hmm.... blad klawiatury:P

2. Jeszcze raz Sorki za pomylke:)

3. Duzo osob mi mowilo ze nigdy nie slyszeli o tak beznadziejnym polaczeniu urzadzen (Glownie chodzilo wlasnie o ta karte graficzna)

 

Pozdrawiam KrZyHu

 

www.lemoor.xt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przy obecnych modelach aż tak ci skacze to nie wiem jak będziesz pracował w przyszłości ......... trzeba by coś wykombinować.....Najlepiej by było gdybyś maił możliwość kupić sobie specjalnie pod 3ds maxa ale wiadomo wszystko kosztuje. podaj jeszcze dokładne parametry tej karty -*taktowanie(rdzenia i pamięci ram) , pamięć (ilość),oraz to czy jest 64bitowa 128 czy też 256........ Niestety nie da się w laptopie wymienić karty graficznej jedynie, co możesz zrobić to np. zmienić 3dsmaxa na 6 lub5 (mniej wymagają od sprzętu), jeśli masz wina Xp a pewnie masz to ustaw sobie w właściwościach "konfiguracje do uzyskania jak najlepszej wydajności" podkręć trochę kartę graficzną i tyle .Zawsze coś tam da…. ale najlepiej pomyśleć w przyszłości nad pecetem ......Aha jak dla mnie mental ray jest dobry ale bardzo trudny i ciężko osiągnąć nim dobre efekty na samym początku przez co człowiek się zniechęca do pracy. Według mnie v-ray jest dużo bardziej przyjemny do opanowania. Sam jestem początkujący zrobiłem kilka tutków z udziałem mentalray-a i prawie za każdym razem miałem jakieś kłopoty z tym renderem. No nie licząć może tutka z „realistycznym stołem” . Gdy zrobiłem 1 tuturial z udziałem v-ray uzyskany efekt był o niebo lepszy niż moje zmagania z mentalem. ale wszystko to kwestia gdzie ci się lepiej pracuje, bo oba rendery mają bardzo duże możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Po dlugiej nieobecnosci zaczolem spowrotem bawic sie w maxie. Lecz tamtego projektu juz nie robie:D.

 

Przez ostatni czas wymodelowalem sobie moje klawisze i wieze:)

 

Oto render wiezy:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e85e0df643e27e13.html

 

 

a to klawiszy:) /niewiem dla czego literka ''D'' po prawej stronie klawiszy nabrala takiego glupiego wygladu:/

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/4d9e1631c959266b.html

 

drugi / a tu tez:/ kurde...

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/f96e194e9fde6155.html

 

 

Nie wyglada to najpiekniej, ale z tych prac jestem najbardziej zadowolony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze używasz pojedyńczego światała punktowego = Ostre cienie(takie chamsko teatralne) = nierealistyczne cienie. Nie użwasz GI (global illumination).

 

Speculara nie widać.

 

Zresztą zamiast speculara daj słabe reflection(odbicia nie?). Zamiast światła punktowego daj Plane(1 poligon, nie?) Nastaw mu diffuse color na 255 Self illumination na 100 a w zakładce OUTPUT daj RGB output na 2.

 

Potem włącz mentala(vraya) przeczytaj tutorial jakiś o GI. Ustaw w mentalu GI i będzie spoko realistyczniej.

 

Dlatego to kiepsko wygląda ponieważ używasz czystego modelu oświetlenia Blinn(tekstura + światło). Normalnie powinieneś używać więcej opcji.:).

 

Aha aby zrobić szybko realistyczniej. Ustaw backround color na biały dodaj do sceny SkyLIght włącz Casting shadow(=skylightshadow). I odrazu lepiej będzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie unoś się Krzychu :P

Ale do konkretów, poszukaj sobie na evermotion.org tutka o robieniu vizualizacji w vrayu, konketny tutek, wogóle pierwsza moja poważniejsza praca w vrayu, to było robienie tego tutka. Noooo....To w kwestii głównie tego pierwszego renderka, którego pokazałeś, drugiefo zresztą też. Dałbym ci linka, ale jakoś mi internet zmula.

A tak wogóle, to ty chyba nie czytasz co ci tutaj piszą, bo na wieży to też GI próżno szukać, a GI to podstawa, nawet w takich prostych renderach. Jednym directem nie załatwisz sprawy, ofc scanlinem też można fajne rzeczy robić, ale nie jednym światłem.

 

Sorry, że tak chaotycznie, ale jakiś zakręcony dzisiaj jestem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie unoś się Krzychu :P

Ale do konkretów, poszukaj sobie na evermotion.org tutka o robieniu vizualizacji w vrayu, konketny tutek, wogóle pierwsza moja poważniejsza praca w vrayu, to było robienie tego tutka. Noooo....To w kwestii głównie tego pierwszego renderka, którego pokazałeś, drugiefo zresztą też. Dałbym ci linka, ale jakoś mi internet zmula.

A tak wogóle, to ty chyba nie czytasz co ci tutaj piszą, bo na wieży to też GI próżno szukać, a GI to podstawa, nawet w takich prostych renderach. Jednym directem nie załatwisz sprawy, ofc scanlinem też można fajne rzeczy robić, ale nie jednym światłem.

 

Sorry, że tak chaotycznie, ale jakiś zakręcony dzisiaj jestem...

 

Nie wprowadzalem zadnych zmian w tym projekcie. Pozatym, jestem jeszcze totalnym noobem jesli chodzi o maxa. Mniej wiecej kojaze co to jest to GI bo juz ktos mi o tym powiedzial daawno temu. Sproboje to jeszcze jakos zmodyfikowac i podesle nowe rendery..

 

Pozdr.KrZyHu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, cos nie moge sie w tym polapac:/. Wlaczylem to GI, mam dwa swiatla omini.

 

Probowalem tez zmieniac tekstury, glownie na bialych i czarnych klawiszy

 

Render:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8b360c523e667898.html

 

cos mi sie zdaje ze te moje poprawki tylko pogorszyly sprawe...

 

Tak wyglada to od zewnatrz http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/92c2caf95cc0b501.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7e96c22e4f442600.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności