Skocz do zawartości

Pojazd 3D: I-22 Iryda


goran

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie zaczynam swoją przygodę z maxem. Niewiele jeszcze potrafię, ale postanowiłem tutaj wrzucić swój pierwszy model. Mam nadzieję że dzięki komentarzom i poradom nauczę się więcej niż jakbym sam dłubał.

Tyle tytułem wstępu.

 

Model - I22 Iryda

Zamieszczam kilka renderów i od razu siatkę bo mam w niej sporo błędów, porśba - pomóżcie mi ją uporządkować.

 

Liczę na konstruktywną krytykę, a jak będziecie już bardzo mieszać z błotem, to mówcie za co ;-)

 

Niestety nie mam na dłubanie tyle czasu ile bym chciał, więc updaty mogą nie być zbyt częste...

 

Aha, skrzydła są na razie tymczasowe.

http://img474.imageshack.us/my.php?image=iryda1is8.jpg

http://img399.imageshack.us/my.php?image=iryda2jy9.jpg

http://img461.imageshack.us/my.php?image=iryda3iy4.jpg

http://img474.imageshack.us/my.php?image=iryda4az0.jpg

i siatka

http://img461.imageshack.us/my.php?image=iryda1siatkafa3.jpg

http://img474.imageshack.us/my.php?image=iryda2siatkaee8.jpg

 

Wiem że siatka jest za gesta, szczególnie na dziobie, to poprawie niedługo

Dziwne ułożenie siatki na ogonie jest spowodowne tym że chce odwzorować podział blach. nie wiem czy mi sie to uda, ale sptóbuję ;-)

 

Miłego mieszania z błotkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chce na modelu odwzorowac podział clach poszycia. Chcę to zrobic chamferując i extrudując wgłąb linie odpowiednie linie siatki. Nie wiem czy to dobre podejście. Bardzo mi to podwyzszy polucount, ale mam nadzieje ze bedzie dobrze wyglądac. Jak się mylę, to poprawcie.

7demon dzieki za pomoc przy renderkach

mujas dzieki za nastawy scenki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kielecki Brachu :p

 

Na wstepie powiem (napisze) tak. Lepiej jak obrazki bedziesz wstawial bezposrednio a nie tak ze trzeba klikac w linka. Pewnie spytasz czemu => juz pisze. nie kazdemu chce sie klikac w linak by zobaczyc obrazek. Sorka ale taka jest prawda.

Jesli chodzi o model to podoba mi sie nie mam nawet do czego sie doczepic :). Bede stale tu zagladal. Jestem za slabym maxowcem by wytykac Ci jakies bledy wiec nie pozostaje mi nic innego jak dopingowac Cie do dalszej pracy!!!!!!

 

Pozdrawiam Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło widzieć kogoś z Kielc ;-)

OK. nastepnym razem będę już wrzucał bezposrenio obrazki. (jak widzisz były linki, miniaturki, teraz bedą orazki ;-)

A na uwagi czekam, nie ważne jak jesteś zaawansowany.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko maszyna, w końcu jakaś polska:). Narazie wygląda w porządku, a co do lini, nie wiem czy jest sens je modelować, tym bardziej, że są one na tyle gładkie, że praktycznie nie osiągnie się dużo lepszego efektu niż robiąc to na poziomie textury. W ramach ćwiczeń lepiej natomiast wymodelować klapy i lotki:).

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już fotki paneli instrumentów i dokumentację fotela (MB Mk.10), nie mam jeszcze mechanizmu otwierającego i tylniej ściany kabiny. W planach mam zrobienie pełnego wyposażenia kabiny, z tym że będę to robił później. Jak skończę owiewkę (muszę ją jeszcze troche wyprostować w paru miejscach) wezmę się za szczegóły na zewnątrz kadłuba, podwozie, hamulce aero,lotki, klapy z prowadnicami(fowlera) (w tej kolejności, bo skrzydłami zajmę się na końcu). Mam tylko nadzieję że podołam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny mały update.

Niestety nie mam na modelowanie tyle czasu ile bym chciał, poza tym ten sport naprawdę uczy cierpliwości... ;-)

Wielu rzeczy uczę się kombinując po kilka - kilkanascie razy, aż wyjdzie dobrze.

 

Skończona osłona kabiny (z zewnątrz) i mały wlot powietrza (mówiłem że to mały update)

rkabina4jc4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nieduży tu ruch ;-) Ale co się dziwić, sam rzadko daje upy...

Ludzie, skąd wy bierzecie czas na dłubanie...ja jak znajde godzinkę po północy to jest dobrze. Dobra, koniec gadania, czas cos pokazać. Niedużo niestety, ale zawsze coś. Skończona osłona wlotu powietrza i przymiarka do podwozia.

wlotdj1.th.jpg podwozieqv4.th.jpg

Zapraszam do komentowania ;-)

Aha, wie może ktoś co może być powodem tego jasnego miejsca na renderze wlotu? To są dwie oddzielne bryły (kadłub i wlot) a przejaśnienie występuje na obydwu, nie wiem co to jest :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadam tylko życzyć powodzenia. Szukałem niedociągnięć ale niewybitnie mi to wyszło… co było do napisania przeszło w poprzednich postach :P Sam dopiero zaczynam wiec wytykanie czegokolwiek jest nie na miejscu ;) Model kozak. Chyba 9 listopada do Polski przylatują pierwsze F-16, można by się do nich też dobrać ;] Pozdrawiam i czekam na gotową maszynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męczę się nad tą golenią już parę dni, ale coraz lepiej mi idzie. Mam tylko problem z refkami, bo mam tylko 2 zdjęcia podwozia przedniego. Jak ktoś może to niech poratuje...

Wydłubałem coś takiego.Brakuje jeszcze przewodów hydrulicznych i kilku drobniejszych części mechanizmu.

podwozie2hn4.th.jpgpodwozie3de3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

digitaillusion, cOJoTS - dzięki.

Ta stronka to najlepiej udokumentowana iryda w sieci, nią się wpsieram. Ale zdjęcia goleni podwozia są mało czytelne niestety. Jakoś sobie poradzę, mam na dzieję że na koniec wszystko się będzie trzymało kupy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj. Po prostu niektóre rzeczy poprawiam po 30 razy aż wreszcie mi wyjdzie. Przez to dużo się uczę. Poza tym przed maxem był autocad, solidedge, liznąłem też wingsa, kleiłem troszkę modeli - to wszystko razem daje mi mocne fundamenty. Teraz tylko nauczyć się obsługi maxa (to TYLKO już trochę trwa, a to dopiero początek :-) poza tym nie mam pojęcia o oświetlaniu, mapowaniu, teksturowaniu - to jeszcze przede mną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto ostateczna postać przedniego podwozia. Jeszcze tylko drobne poprawki klap (brakuje zawiasów na tylnej, a przednie klapy ty czysta prowizorka, siłowniki są niezamocowane jeszcze...) i uznam przednie podwozie za zakończone. Jeżeli coś nie gra, komentujcie.

Z góry sorki za przepalony render - dodałem na próbę światło żeby podkreślić szczegóły i chyba przegiołem, a nie chce mi się teraz renderować powtórnie - lepszy render dam jak skończę klapy.

podwozie4dr4.th.jpg

Poprawiłem jasność...

podwozie4ew4.th.jpg

Kolego kliment, wspominałeś kiedyś że powinienem gdzieniegdzie dodać większe chamfery - mógłbyś zaznaczyć gdzie? Bo patrzę, patrzę i nie widzę...może po prostu powinienem się przespać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że troszkę się rozdrabniam z upkami, ale niestety nie mam za dużo czasu na dłubanie. To co tutaj to efekt tygodniowej pracy - a tak na prawdę zajęło mi to 2 godzinki, ale przez cały tydzień tylko tyle udało mi się wygospodarować.

Zaczynam podwozie główne. Koło prawie gotowe, kolorki tylko prowizoryczne.

8kolokolorit7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności