Skocz do zawartości

Hamachi Games - czyli granie po LANie bez LANu ;)


voyager

Rekomendowane odpowiedzi

Byliście kiedyś w takiej sytuacji, że zamknęli wam servery ulubionej gry, a wy chcecie pograć z kumplem z drugiego końca miasta? Jedyną możliwością bylaby gra przez LAN, ale niestety macie neta u różnych dostawców.:(

 

Z pomocą przychodzi mały programik Hamachi. Dzięki niemu bezproblemowo stworzymy wirtualną sieć lokalną.

 

Hamachi jest darmową, nie wymagającą konfiguracji aplikacją VPN (Virtual Private Network). Jest to pierwszy i jak na razie jedyny program VPN umożliwiający nawiązanie bezpośredniego połączenia między dwoma komputerami, jeżeli oba znajdują się za NAT-em. Na razie jest dostępny na systemy Windows z rodziny NT (NT, 2000, XP, 2003) oraz na Linuksa i Mac OS. Sieci hamachi mogą pomieścić maksymalnie 15 osób (plus założyciel), a poszczególnych sieci nie mozna połączyć w większą sieć.

 

Brzmi nieźle, nieprawdaż? Cała filozofia sprowdza się do ściągnij=>zainstaluj=>załóż sieć=>graj (czasem trzeba ustawić firewalla). Zero zbędnej konfiguracji poza wizardem i można cieszyć się grą ze znajomymi. Dane nie przechodzą przez żadne serwery i są szyfrowane.

 

Granie, to nie jedyna zaleta Hamachi. Dzięki niemu możemy z VPN (Virtual Private Network) korzystać jak z normalnej sieci (udostępnianie plików itp.)

Lista gier kompatybilnych z Hamachi

 

 

Jeżeli spodobał wam się ten program i macie ochotę pograć z innymi userami max3d, lub podzielić się plikami, to

Piszcie tutaj nazwy sieci i hasła. Nie robimy w tym wątku ustawek!

Zeby nie zamknęli tego wątku za powielanie wątków już istniejących (chodzi mi o Max3d.pl Community - Game tournament. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To jedzie przez jakiś zewnętrzny server jak oba są za NAT-em, czy po prostu założyciel musi być na zewnątrz (i mieć mooocne łącze :))? O samym sofcie już słyszałem, ale jakoś nie był mi zbytnio potrzebny, bo ponecie gram tylko w CS-a, a problemów z załatwieniem serva nie mam.

może CS?? mały meczyk Leru- reszta ;]

To będzie niezłe FFA 8on8 :] .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jak ciebie testuje, to zawsze mi upływa limit czasu żadania, a ty masz niemożliwie niskie pingi. Coś jest nie tak ;( Czytałem, że Hamach nie lubi się z radiówką i switchami. A na tym opiera się moja sieć :(

 

Ardeni - co powiesz na tem weekend?

[edit] ^ już nie ważne ^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam Hamaka mam od przeszlo 4 michów...gram w W40k i bf2 i w Cs's!:P chetnie popykam w cs's z kims o mi ostatnio Qmpel odpadł! ;( niestety....czasem z hamachi jest taki problem ze jak wejdą 2 osoby na server to zaczynaja sie robic LAGI!;\:\to kiedy partyjka w Cs's? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jaka jest nazwa i haslo na maxowy serw hamachi? :> Mam pytanko co do osob ktore graly w coda na jakich laczach stawiacie serw, bo na neo to chyba przy 4 osobach juz jest lag, tak samo jak w cs'ie ;] Hamachi najlepiej sie sprawdza przy grach typu Age of Empires gdzie mozna grac na pingu 200.

Mimo wszystko mowcie kiedy gracie w cs'a to sie dolacze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej gramy w CODA 2 , ja zazwyczaj stawiam servera ponieaż mam najszybszego neta (neo 1 megabit) grać może do 6 ( 2 drużyny po 3 osoby styknie do dobrej zabawy)osób byle by nie miały ciękiego połączenia , co do umawiania się piszemy poprostu do siebie na gg,

hasło i nazwe serva podaje prywatnie na gg ponieważ z tąd mugł by się dostać do nie powołanych rąk ;).

 

P.S Gramy w każdą gre jedynie trzeba znaleźć 2 osobe która posiada tą gre i ma chęci do gry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey chłopaki , mam takie pytanie co gry w CS przez Hamachi.

Mam CS 1.6 Non-Steam no i spox gdy chce grac z botami ale raz chcialem

pograc z kumplem to wywaliło mi błąd "CLASS C".

gdzies tam znalazłem na forum jakims zeby wpisac w Command_line jakąs

komendę , nie pamietam jaką juz , bynajmniej zrobiłem jak kazali i dupa ,

niedziała.

 

Moze wiecie jak tego sie pozbyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności