Skocz do zawartości

Apple Cinema HD Display 23" vs Sony SDM-P234B 23"


SansSerif

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jak się podłącza monitor Apple do PC?

ten model ma wejscie DVI więc nie powinno być problemu jeśli takowe wyjście masz na kartcie graficznej :]

 

a tak poza tym to bierz apple'a i nie marudź. apple znany jest z solidności więc wydatek się opłaci :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada na to ze parametry ma te same, wiec bardzo mozliwe ze jada na tej samej matrycy. tylko sony ma wiecej kontroli nad obrazem w samym monitorze.

bo apple ma tylko jasnosc z boku obudowy i tyle. ja mam 20" appla i bardzo zadowolony jestem. podoba mi se design, a jakosc obrazu jest wiecej niz zadowalajaca. a zaawansowanej regulacji nie potrzebuje, wiec monitor spelnia moje wszystkie wymagania. przy tym rzadzie wielkosci 500zl to moze niewiele, ale zawsze cos :)

 

chociaz slyszalem ze eizo najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apple znany jest z solidności więc wydatek się opłaci :]

 

Wręcz przeciwnie. Ostatnio mają same wtopy z jakością. Ale mają świetny desing. Za to do Sony można podpiąć aż 3 kompy i ma 3 razy dłuższą gwarancję, ale nie widziałem go nigdy na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sans: wtopy były są i będą zawsze. ale Apple jest jedyną firmą jaką znam która od ręki i masowo wymienia baterie w Powerbookach czy uszkodzony RAM w iMac'ach.

 

Za to do Sony można podpiąć aż 3 kompy

 

postaw sobie zasadnicze pytanie: czy chcesz podpinać 3 kompy naraz do jednego monitora i czy ci się to przyda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaz slyszalem ze eizo najlepsze.

i owszem tylko price 8k ^^.

Sans: Zarówno Apple jak i Sony kontrast mają na poziomie 400:1, jasnością też nie grzeszą .To naprawde mało ,sam porównywałem sporo monitów i naprawde nie jest to pic na wode. Mam 19'' Sony X95 z kontrastem 1500:1 w porównaniu do innych modeli z nizszymi wartościami naprawde spora różnica na jakości obrazu (przy tej samej plamce i jasności). Ale jak to mówią diabeł tkwi w szczegółach i najpierw trzeba troche 'pomacać' żeby wybrać coś odpowiadającego. Może coś z tej listy (cenowo podobnie a parametry już przyzwoite):

◘ Samsung 244T 23''

◘ Fujitsu-Siemens P24-1W 24''

◘ NEC 20WGX2 20''

◘ ew Acer AL2423 24''

 

ps. do czego Ci taki byk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23" Applowskie stoją ciut wyżej z jakością niż 20,1", matryca jest też zdaje się inna. Przy 20stce pracuje na codzień i bardzo sobie chwalę, może kontrolek nie ma w nadmiarze ale zupełnie to nie przeszkadza, kolorki wypaśne i niezwykle żywe, wadą 20stek jest zbyt duże nasycenie czerwieni ale daje się to zniwelować kalibratorem. Dla niektórych wadą jest taki specyficzny lekki noisik obrazu, a ja go akurat bardzo lubię:) 23" stoją w pokoiku za ścianą i sa jeszcze fajniejsze.

Soniacza na oczy nie widziałem więc się nie wypowiadam, acz od dłuższego już czasu mocno nie ufam tej firmie:)

Każdy chociaż troche poważny sprzedawca włączy ci monitor przed zakupem żebyś mógł się nim dokładnie pobawić, Displaye są do obejrzenia w galerii mokotów, no i w pi, gdybyś miał fanaberie możesz podskoczyć i obmacać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przydatne info jakby ktoś się chciał skusić na monitor apple podpięty do pc:

 

everything works, but this monitor does not support 640x480 so as you said, it does not display the BIOS POST and boot screens. This has more to do with the resolutions and LESS to do with any pc compatibility issues.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności