Skocz do zawartości

Teczka 2D: Marduk


Marduk

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu na stronie http://www.thewitcher.com znalazłem wzmianke o konkursie... i opis pewnego stwora... do samego konkursu z wielkim entuzjazmem nie podszedłem - ot wartoby może spróbować... no i zacząłem sobie mazać taka scenkę, która mi przyszła do głowy. Dosyć swobodnie starałem się podejsćdo konkursu na zilustrowanie stwora - napewno nie tworząc coś w rodzaju konceptu.

Nie zamierzałem tego jeszcze pokazywać... ale jestem świadom ile rzeczy może być tu nie tak, a których pewnie nie widze... dlatego licze na sugestie i uwagi użytkowników ;).

 

wthqu4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ehh - nie ma to jak dysleksja :P Myślałem, że się juz pozbyłem walenia byków gdzie popadnie, a tu jednak wkradł się jeszcze jeden ;]. Dzięki za zwrócenie uwagi - juz poprawiłem.

 

Tak mi przyszło do głowy, żeby może jeszcze tego stwora przemalować na smoka z głową zwróconą w tył... ale wtedy nie nadawałoby się na konkurs... więc może poczekam narazie z takimi pomysłami ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech, napisalem dlugi komentarz, ale jak tak sie przygladam tej kreaturze to sam nie wiem co jest jednak zle :) ale cos jest zle, bo jest zbyt plasko, odsun jakos te domki i gorki w tyl...perspektywa moze jest skopana, cos mi nie gra na tej wiezyczce, kolory sa bardzo mile, ale czy nie za cieple jak na takiego skubanca? :) w ostatecznosci schlodz troche niebo...takie moje przemyslenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Jak mogłesz to zrobic. Niepoznaje Cie teraz. :P .Wiem ze stac cie na lepsze prace. Ehh nie wiem co tu pisac...na początku nie wiedziałem ze to są domki, tylko jakies kwadraty w pobliżu gór. Zorientowałem się o domkach wtedy gdy zobaczyłem wieżę. Domki w oddali nie odpowiadają perspektywie. Prawe skrzydło gdzies zanikło.

Marduk, please nie cofaj sie do tyłu.

Do przodu !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedź Tortura i Jonasz_Real'a skłoniły mnie do pewnych przemyśleń...

Zmieniłem tytuł wątku i przemianowałem go na coś co ma mnie skłonić do jeszcze bardziej wytężonej pracy ;).

 

Zanim zabiore się za to co dałem wyżej namazałem sobie taki nieco abstrakcyjny environment. Spędziłem nad nim dużo mniej czasu niż nad Maszkaronem, ale za to z naciskiem, aby wszystko było ok od samego początku. Prace poprzestałem na etapie który jest chyba najważniejszy w pracy (jeśli nie zaczyna się od szkicu, a od plam i koloru), bo teraz byłby jużtylko detal. I licze na opinie czy zalicza się on do kroku w tył, czy w przód ;).

 

drk1msu5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne tyle ze troche rozmieszczenie złe:/ rozumiem ze to sciezka jest tak? usun ta gore/skale(?) ktora znajduje sie na srodku pracy, bo zablokowuje prace, nie ma takiej przestrzennosci, oko nie moze isc dalej, skupia sie na tej gamole na srodku. Wyznacz se najlepiej pierwszy plan, drugi, trzeci, itp zeby oddac przestrzen. Co do kolorow to spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to ze niepoprawna, po prostu latwiej jest sprzedac przestrzen jak masz poszczegolne plany. Gore mozesz przesunac w prawo/lewo, posrodku zabija przestrzen. To tyle, ja tylko wyrazam swoje zdanie, mowie co ja bym zrobil, nie rozkazuje, robisz Ty. Jezeli mam cos jeszcze dodac, to nadaj tej gorze bardziej nietypowy/grozniejszy ksztalt, zrob cos zeby sie wyrozniala, powieksz moze, bo na tle pozostalych to sie wydaje jakby to byl jakis glaz:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że taki mały odzew :/ No, ale cóż...

 

Na stronie http://www.thewitcher.com jednak jest, żę można przesyłać ilustracje na konkurs do końca września. Wrzesień jeszcze nie minął a i Tortur zaczął coś mazać, więc stwierdziłem, że nie odpusze... tak więc zabrałem się za drugie podejście. Narazie wersja robocza... jeszcze wiele może się w tym zmienić.

 

maszkaron1nr6.jpg

 

Wszelka krytyka/uwagi/sugestie/ahy i ohy mile widziane ;) Jeszcze dzisiaj powinienem wrzucić progress...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U panienki niewielkie zgrzyty w anatomii, szczęka za szeroka, bułeczki troche za mocno odstają, barki jakby wybite, troche bym jej włosy na czoło puścił, kurak całkiem fajny, na pierwszy rzut oka to udo do poprawienia, kark złamany. Do scenki z pojazdem dorzuciłbym pare innych kolorków.Ogółem fajnie, podoba mi sie twoj styl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze. Co do kobitki to nie zauważyłem, że mi się "wielkości zaburzyły", ale przyznaje - stosunek barki - głowa nie jest poprawny a i najpiękniejsza to mi ona nie wyszła.

 

Wrzucam teraz finalnawersję "ptaszka" - wysłaną już na [email protected]. Obgadywałem to wprawdzie z McMiriam i miało to troche wyglądać inaczej, ale ostatecznie lenistwo wzięło górę ;].

 

maszkarays2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale to twój "pak" znalazł się w gallerii na stronie... I nie ma się za bardzo nad czym zastanawiać... chociaż bardzo dziwnym jest, że prace np. JAKKASA nie trafiły przynajmniej do galerii...

 

Po małej przerwie wrzucam taki wczorajszy bazgroł.. nad którym jeszcze może posiedze...

 

creaturekk9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche zaniedbałem swój wątek. Ciągle staram się rozwijać i szukać optymalnych rozwiązań - choć czasu teraz mam dużo mniej niż te pare miesięcy temu.

 

Wrzucam pare rzeczy - niektóre starsze inne nowsze.

 

Na początek odgrzewany kotlet - troche poprawiłem tą panienke przy której proporcje nie za bardzo wyszly...

 

pic3.jpg

 

A tutaj taki szkic który zaczałem jeszcze na początku października, a przypomniałem sobie o nim dopiero teraz...

 

sketchoc2.jpg

 

I taki szkic ilustracyjki w "lekkim stylu", nad którym jeszcze może posiedzę jak tylko znajde czas.

 

env1.jpg

 

To narazie tyle z tego czym chciałbym się podzielić... czekam na wasze komentarze, krytyke i sugestie - są dla mnie dosyć ważne... chociażby z faktu, że nie jestem na tyle dobry by obiektywnie spojrzeć na swoje prace i ocenić je we właściwy sposób ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcja...

 

Na front ilustracja z której jestem ponadprzeciętnie zadowolony, która stanowi dla mnie jako-taki kolejny krok naprzód (przynajmniej w moim odczuciu).

 

Finalny "produkt":

 

magister1cjr3.jpg

 

I wersja bez textury:

 

magister1bzn4.jpg

 

A tutaj szkic z nudnych wykładów podmalowany bielą w PS:

 

rewokl9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny kriczjur, ale wersja bez texturki.....no...nie ma texturki haha. Przydałyby się może jakieś plamy ciemniejsze po prawej i trochę blasków na skórze. Uważam, że Twoje zadowolenie jest uzasadnione ;) Szkice mniej do mnie przemawiają niż Twoje digitale. Jakos tak nie mój styl-za sztywna krevha i trochę anatomia leży. Ładuj więcej prac-HAIL!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności