Skocz do zawartości

Pytanie : Normal Mapping VT- potrzebny?


madman1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio sporo osób prosi mnie o pomoc w związku z normal mapami, tworzeniem ich, edycją etc. Zastanawiam się aktualnie, czy taki tutek faktycznie jest bardzo potrzebny? Jeśli tak, chciałbym spróbować zrobić swój pierwszy VT na ten właśnie temat. Napiszcie prosze czy bylibyście zainteresowani i jeśli tak, to co chcielibyście, żeby taki videotutek zawierał? Z góry piszę, że każda opinia się przyda :)

 

Pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hmm, okey, zatem wezme sie za ten tutek, jak skoncze na pewno dam znak :] generalnie nie chce pokazywac jak rozwiazywac problemy, tylko jak robic, zeby one nie wystapily, moze to dziwne, ale od poczatku swojej przygody z normalami nigdy nie mialem zadnych problemow (pomijajac edycje w maya :]), a poza to nie bedzie nic o ZB bo obiekty do 3mln i tak exportuje do maxa :] chce sie skupic na edycji cage i ew poprawkach w photoshopie, wspomniec o tym jak zmapowac element zeby nie bylo seamow (tak, tak, przewaznie seamy to wina mapowania) etc, coz, trzymajcie kciuki :)

 

pozdrowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...od czasu jak jest z mapper to nie widze sensu w importowaniu tego do maxa...no ale jesli juz by sie uprzec to warto korzystac z xrefow ;]

 

toz dokladnie tak, zmapper generuje identyczna mape jak max jakosciowo boje sie uzyc slowa "lepsza" bo nikiedy mapki z "dobrego" modelu w maxie wygladaja bajecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawaj dawaj,

mój tutek w wielu miejscach ma poważne bugi (heh, wieki temu to robiłem, mało się jeszcze wiedziało) a ludzie cały czas się z niego uczą, więc zapotrzebowanie jest.

 

Nawet myślałem czyby nie zrobić tego tuta v.2, ale jak zrobisz porządnie to nie będzie już takiej potrzeby.

 

Najlepiej jakbyś pokazał cały swój pipeline przy robieniu takich modeli jak ten ostatni konik - przynajmniej tak w skrócie - bardzo chciałbym zobaczyć jak to robisz :)

 

pozdrawiam i czekam na tego tuta - na pewno jest na co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności