Skocz do zawartości

Animacja szkieletowa ?? !!


ossa201

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Rany dlatego zakładam wątek aby ktoś mi pomógł z forum, bo znalezienie tutka w google to każdy głupi potrafi, więc darujcie sobie pomoc rodzaju * naciśnij F1 i poczytaj w helpie".

 

a to dobre!!! to moze zastosujesz sie do swojej rady?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany dlatego zakładam wątek aby ktoś mi pomógł z forum, bo znalezienie tutka w google to każdy głupi potrafi, więc darujcie sobie pomoc rodzaju * naciśnij F1 i poczytaj w helpie".

Czekaj, zaraz znajde na google i przetlumacze na polski krok po kroku, z obrazkami. A moze byc videotutorial z polskim lektorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po pierwsze. Po drugie autor Zada wrecz od nas linkow bezposrednich. I wcale nie jest chamstwem nie odpowiadac na takie kretynskie topici gdzie autor nawet nie zechcial wejsc na glowna strone max3d i sprawdzic czy oby tam nie ma jakichs. No i oczywiscie google ..no tak kazdy glupi to potrafi a autor chce byc orginalny i dostac linki na tacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banda sepców się znalazła która nie umie odpowiedzieć na pytanie. Jak znajdziesz mi w google takiego tutka to dopiero mi możesz ubliżać a dopóki tego nie zrobiłeś to daruj sobie takie komentarze synku bo jak narazie to robisz z siebie idiote bo twoje słowa puste są.

Jakby na tym serwisie był taki tutek to chyba bym nie pytał się na forum ale ok mistrzu pokaż mi na stronie głównej takiego tutka. Masz problemy i niechce ci się niewiem tłumaczyć to czy ja ci każe to robić ?? Robisz mi łaske to masz problem idź mędrkuj specu gdzie indziej, bo oczywiste jest że założyłem po to ten wątek żeby ktoś zupełnie za darmo dla własnej satysfakcji mi pomógł i by mi to opisał, ty masz problem z tym to panu dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieciaku jak nie dorosłeś do normalnych wypowiedzi to się nie wypowiadaj, ja rozumiem że uwarzasz się tutaj za guru forum ale takie osoby jak ty mnie śmieszą. Po co wogóle się wypowiadasz w tym wątku, jesteś takim specem, niechcesz mi pomóc to po prostu idź mędrkować gdzie indziej. Masz jakieś kompleksy aby komuś pomóc dla satysfakcji to idź z tym gdzie indziej a nie wyżalasz tutaj swoje mądrości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie panowie, ossa201 nikt Ci tu nie ubliza, po prostu ludzie nie lubia jak od nich sie zada pomocy (ja przynajmniej takie wrazenie odnioslem) i nie okazuje zadnej wiekszej inicjatywy (tu chodzi mi o Twoja niechec do szukania w przegladarce stron).

 

Tak czy siak, poszukalem i znalazlem bardzo szybko taka strone: http://www.exodus-art.com/html/videotut.htm - bardzo dobry tutek i to video na poczatek.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie panowie, ossa201 nikt Ci tu nie ubliza, po prostu ludzie nie lubia jak od nich sie zada pomocy (ja przynajmniej takie wrazenie odnioslem) i nie okazuje zadnej wiekszej inicjatywy (tu chodzi mi o Twoja niechec do szukania w przegladarce stron).[/Quote]

 

Moze nie ze nie chcą....poprostu niektórzy sobie lecą na łatwizne i mowia "a dam temat na forum to jakis frajer mi poszuka albo napisze mi tutka!:\ Leserstwo!!;\

 

Tak czy siak, poszukalem i znalazlem bardzo szybko taka strone: http://www.exodus-art.com/html/videotut.htm - bardzo dobry tutek i to video na poczatek.

No widzisz... ty znalazles szukajac bardzo szybko...wiec co za problem byl by kolega Ossa201 tez to zrobil?!:>

 

...Dzieciaku jak nie dorosłeś do normalnych wypowiedzi to się nie wypowiada...[/Quote]

Jak ty nie dorosłes do tego zeby najpierw myslec co piszesz lub do kogo piszesz to tez moze lepiej nie pisz!!BTW...Dzieciaku?...hmm..a ile ty masz lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ossa201:

 

 

wszelkie odpowiedzi na tego typu pytania znajdziesz pod niezbyt często używanym klawiszem

 

F1

 

lub na wielce pomocnych adresach takich jak

 

http://www.google.com

http://www.max3d.pl/show.php?id=tutoriale

 

zadawanie banalnie prostych pytań, na które można w ciągu sekundy znaleźć odpowiedź jest sprzeczne z regulaminem zadawania pytań:

 

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=3820

 

w którym w jednym punkcie zawarta jest niniejsza treść:

 

 

4. Nie zamierzamy poświęcać swojego czasu na odpowiedzi ludziom niechętnym do samodzielnego myślenia - odróbcie więc swoją pracę domową zanim zadacie jakiekolwiek pytanie - przeszukajcie manuale, FAQ, www, zapytajcie doświadczonych przyjaciol.

 

 

poprzez pojęcie banalnie proste pytania rozumiem pytania dpotyczące podstawowych funkcji programu, podstawowych efektów i innych rzeczy na które w przeciągu krótkiego okersu czasu można znaleźć odpowiedź.

 

poza tym prosze o zachowanie kultury wypowiedzi na forum. nie będę tolerował obrażanie innych userów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do tutka video na nic się nie zdał bo ściągnąć z tamtej strony tego tutka nie jest możliwe.

 

Ale skoro tak wiele jest tych tutoriali to prosze zasypcie mnie informacjami, skoro to jest tak banalne pytanie to dlaczego nikt jeszcze na nie nie odpowiedział.

 

Wszak jest to banalne pytanie gdzie w czasie sekundy można uzykać odpowiedź, nie uzyskałem jej w przeciągu tygodnia.

 

Więc prosze niech ktoś mi pomoże a forumowiczą umieszczającym głupie komentrze dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robisz szkielet postaci z obiektow bones, uzywasz na postaci modyfikatora skin, zaznaczasz ktore kosci chcesz uzyc, ustawiasz wagi dla vertexow postaci, dla poszczegolnych kosci. wciskasz animate i animujesz. Najprostsza metoda animacji pod sloncem, na bardziej wyrafinowane nie starczyloby forum zeby opisac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Radziłbym być bardziej spokojnym gdyż agresja budzi agresję – zawsze można ignorować ludzi który wg Ciebie piszą głupoty (np. tak jak ja Ciebie na początku zignorowałem :) )

2. Twoje pytanie jest banalne z jednego względu – pytasz o podstawy (zarówno interfejsu programu jak i wykorzystania dowolnej aplikacji)

3. Jeśli masz problemy z postacią to: zrób kulkę (sphere) i ją ładnie animuj (żeby robiła coś ciekawego np. odbijała się od podłoża itp.) – gwarantuję Ci, że jeśli zrobisz taką kulkę to i postać będziesz potrafił zaminować.

4. Stwórz szkielet z kości (bones) i ładnie poustawiaj wszelkie zależności (tzw. Rig) wszystko na ten temat masz w dokumentacji od max’a pod klawiszem F1

5. Jeśli wolisz wersję szybszą to wykorzystaj Bipeda (gotowy rig maxowy, więcej infa F1, google)

6. Przyczep do szkieletu (ew bipeda) siatkę np. modyfikatorem skin

7. Animuj obiekty kontrole (rig) lub kości (oczywiście można też bipeda :) ) tak samo jak animowałeś kulkę

 

Jeżeli doczytałeś do tego miejsca i jeszcze nie masz nawet kulki zrobionej to mogę polecić tylko jedno – poznaj interfejs max’a, a zwłaszcza taki duży przycisk przy osi czasu co się „auto key” nazywa :) (i jak on wpływa na obiekty gdy się je przesuwa, nie zapomnij zmienić klatek)

A jeśli jesteś biednym i nie zrozumianym przez całe forum doświadczonym grafikiem i nadal nie wiesz jak zrobić animację postaci to poszukaj sobie trochę o animacji zwykłej (papier i ołówek itp.) i wtedy przenieś to na kompa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do tutka video na nic się nie zdał bo ściągnąć z tamtej strony tego tutka nie jest możliwe (...)

 

http://www.exodus-art.com/html/linki_biped.htm

 

i tekst ze strony:

 

"Poniżej są linki z których ściągamy wszystkie pliczki i rozpakowujemy czego efektem będzie obraz płyty w formacie *.ISO na której znajdują się pliki z videotutorialami."

 

ja sie z tego nauczylem... to naprawde jest dobry tutek na poczatek.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności