Jump to content

Profesjonalne narzędzia Autodesku za darmo dla studentów!


Destroyer

Recommended Posts

bardzo ciekawa wiadomość:

 

Autodesk uruchomił Student Engineering and Design Community - portal dla studentów kierunków inżynierskich, architektonicznych oraz projektowych. Oprócz znajdujących się na witrynie materiałów szkoleniowych, forum na którym można nawiązać kontakt i podyskutować ze studentami z całego świata, biblioteki projektów czy ofert pracy, prawdziwą gratką jest możliwość pobrania za darmo profesjonalnych narzędzi do projektowania firmy Autodesk, dzięki którym studenci mogą legalnie urzeczywistniać swoje pomysły.

 

Wśród udostępnionych bezpłatnie programów znajdują się: Autodesk Inventor, Civil 3D, Revit Building, Revit Structure, AliasStudio, VIZ czy AutoCAD Electrical (część z nich jest dostępna także w polskiej wersji językowej!). Do dyspozycji jest więc cała gama profesjonalnych narzędzi do projektowania w branży architektonicznej i budowlanej, inżynierii lądowej i przemyśle. Programy udostępniane są w wersjach studenckich - przeznaczonych do prywatnego użytku przez studentów w domach. Nie można ich wykorzystywać w celach zarobkowych. Warto przy tym zaznaczyć, że wersje studenckie oferują pełną funkcjonalność komercyjnych odpowiedników. Licencja każdego z programów udzielana jest na 24 miesiące ale po tym okresie można ją odnowić (o ile naturalnie nadal jest się studentem).

 

Decyzja Autodesk, aby dać studentom możliwość bezpłatnego pobrania oraz instalacji Autodesk Revit oraz innych pakietów oprogramowania wraz z dostarczeniem odpowiednich materiałów szkoleniowych, sprawi, iż będą oni mieli możliwość szybszego zdobycia doświadczenia - mówi Dr. Kevin R. Miller, profesor Brigham Young University, który uczestniczył w testach pilotażowych portalu - Ta hojna oferta Autodesk adresowana do studentów i wykładowców przyspieszy przejście z 2D do 3D w branży budowlanej.

 

Aby uzyskać dostęp do zasobów portalu, w tym aby uzyskać możliwość pobrania oprogramowania, należy się zarejestrować. Dokonać tego mogą studenci kierunków inżynierskich, architektonicznych oraz projektowych lub pracownicy uczelni, posiadający ważny uczelniany adres e-mail (najlepiej w domenie .edu, .edu.pl - adresy są bowiem weryfikowane). Początkowo z możliwości tej skorzystało ponad 6 tys. studentów akredytowanych uczelni na całym świecie, którzy brali udział w testach serwisu. W chwili pisania tego materiału ilość użytkowników portalu wynosi już ponad 21 tys. Warto zaznaczyć, że na łamach forum portalu udzielają się nie tylko studenci i wykładowcy ale także pracownicy Autodesk, którzy odpowiadają na pytania oraz zapewniają wsparcie w kwestiach instalacji udostępnionych bezpłatnie narzędzi.

 

Jak informuje Autodesk, wkrótce portal wzbogaci się o zasoby dla studentów zainteresowanych tematyką sztuki oraz animacji.

 

 

źródło dobreprogramy.pl x

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Moze uczelnia musi byc z nimi w jakis sposob "powiazana" tak jak np. z microsoftem, gdzie dostajesz full legit wersje visuali i windowsow jesli twoja uczelnia jest w ich programie bodajze "academic alliance"(nie jestem pewne co do nazwy:)) i dopiero gdy wyslesz do nich wiadomosc z mejla ktory ci dala uczelnia oni sprawdzaja czy taki adres jest w ich bazie danych itp...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy