Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Klocki lego


Gedeon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

co by tu powiedziec... klocki same w sobie bardzo proste.. wchodzac tutaj spodziewalem sie conajmiej jakiejs budowli z klockow..

no cuz.. moze jeszcze uda ci sie cos zbudowac

 

będzie tego więcej...o wiele więcej...

 

Nie napisałem, że przedstawię kilka klocków. Na sam koniec chcę z tych klocków ułożyć jakaś, prostą budowlę. Tym renderem chciałem sprawdzić, czy podobają się wam teksturki, oświetlenie itp... Budowla potem:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób jakieś oświetlenie to powiemy czy się podoba czy nie ;] Teksturki się nie podobają, nie widać co tam jest na tych klockach wytłoczone, materiał też jakiś taki mało klockowy, no i te oczobitne kolorki które wypaliły mi kineskop ;]

 

Zrób z tego coś konkretnego, oświetl konkretnie, zrób porządne materiały a może coś z tego będzie, bo jak na razie to do speeda się nadaje.

 

Poszukaj po forum, było kilka scenek z klockami, może Cię zainspirują

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej jakieś więzienie albo coś zamkopodobnego...

 

Wszytkim dziękuję za komentarze, te rzeczy, które was drażnią, postaram się zmieńić... Po odpowiednim oświetleniu, zrobieniu odpowiednich materiałów zabieram się za inne rodzaje klocków... O update'ach będę informował na bieżąco...

 

PS: Szczerze mówiąc nie spodziewałem się takiego odzewu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób żółty bardziej żółtym i niebieski bardziej niebieskim

 

Nie ma sprawy...

 

Sporo się w życiu lego bawiłem, a nawet bardzo sporo i powiem Ci od razu że jeśli są to klocki lego to u Ciebie ich bolce mają zbyt dużą średnicę, bądź też są za niskie.

 

A wiesz, że ja też?:D To są klocki lego, zrobię render, w którym wyraźnie będzie widać napis na bolcach. Mi się wydaje, że te bolce są odpowiednie. Zrobię jeden render z mniejszymi bolcami, dam na forum i wtedy porównamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update, tym razem zbudowałem zamek. Nie wiem, czy uda mi się zbudować coś większego, bo już przy tej ilości klocków max zaczyna wolnieć i strasznie się zacina. Jeżeli macie jakieś na to sposoby, to proszę - piszcie!

 

7430bec30ca8f483.jpg

 

Dodam do niego kilka ładnych szczgólików, zmienię kolorystykę wieży i mam nadzieję, że będzie się podobało. Pozdrawiam i zapraszam do komentarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michlord

Ja jak miałem klocki lego to nie były tego samego koloru :D (nigdy mi nie udało się skonstruować budowli o jednolitym kolorze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michlord

Nie wiem czy mam racje ale dopatrzyłem się takiego "błędu": cała budowla jest zrobiona z tych najmniejszych klocków i nie ma żadnych łączeń pomiędzy nimi w poziomie (chyba by mi się takiej budowli nie udało zbudować bo bym wcześniej przez przypadek ją zburzył). ----no ale pracka spoko----

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne fajne ale klocki chyba za bardzo odbijają inne klocki chyba minimalnie za duży reflect a i jeszcze ludzika zrób takiego legowatego;)

 

No właśnie, standardowo reflect jest ustawiony na 10, zmniejszyłem go do 0, zrobiłem próbny render i ... prace się od siebie nie różnią...

 

Nie myślałeś nad technicsami?

 

Myślałem, ale nie mam referków, żadnych rozmiarów ani nic, chciałem też zrobić coś prostego. Te lego to przede wszystkim próba materiałów, renderingu. Mnie się podoba;D

 

Nie wiem czy mam racje ale dopatrzyłem się takiego "błędu": cała budowla jest zrobiona z tych najmniejszych klocków i nie ma żadnych łączeń pomiędzy nimi w poziomie

 

Słuszna uwaga! Dlatego następny render będzie pod tym względem poprawiony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mały update, raczej przedostatni, bo więcej już mi się przy lego grzebać nie chce... Tutaj poprawiłem architekturę budowli, w ostatnim renderze dodam więcej szczegółów.

 

lego04hz5.jpg

 

Oprócz tego wygrzebałem sobie takiego ludzika.

 

a7c441ef4fc7f1e4m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności