Skocz do zawartości

Intel Core2 Duo Nie Pociagnie VRAYRC3?


oo79

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

chce kupis kompa i ma na pokladzie pentium intel c2d .

gdy wlacze render to zawsze po chwili albo wyskakuje z programu albo sie restartuje. po kilku takich akcjach winda siada i potrzeba reinstalowac od nowa wszystko. program chodzi na innych kompach w serwisie wiec wiem ze jest z nim ok. czy ktos z prockiem ic2d mial taki problem? procek byl juz wymieniony na nowy i ram tez zasilec jest ok. bios nie pokazuje duzych tem. na procesorze.

czy ktos wie co moze byc nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

plyta glowna asrock conroe 945 fsb 1066/800

dysk seagate 160 GB sata2

grafika asus geforce 7600 gt

ram goodram dualchanel 2 GB DDR

zasilacz modecom noisekiller 400W

procesor dual core intel 6600 2.4 GHz

nagrywarka dvd

fdd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest bardzo banalny ktory jest w zasilaczu musisz go wymienic na dobra firmy zasilacz. A jesli to nie zasilacz to nastepna rzecz jaka bym sprawdzil i przetestowal to pamieci ram. Najlepiej sciagnij super pi ustaw na 16 mb i przetestuj jak sie nie zrestartuje to jeszcze gdzie indziej tkwi problem. Naprzyklad na procesorze moze ktos przy instalacji nie uzyl specjalnej pasty i moze byc ze procesor sie szybko nagrzewa a plyta glowna sama restartuje komputer aby zapobiec uszkodzeniu procesora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 lat gdzie bym nie wszedł do sklepu, to wszyscy odradzają Seagate bo mają niesłychaną wręcz awaryjność. Jeden ze sklepów w Bydgoszczy wycofał nawet ze sprzedaży wszystkie Seagate'y bo odsetek dysków, które w krótkim czasie trafiły do naprawy sięgał 80%. x_x

Samsung i Western Digital, póki co nie zawodzą (oczywiście każdy dysk, każdej firmy może paść - mnie chodzi o statystyki serwisowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi od 98 do 2005 jeden dysk padł maxtor (po około 3 lat katowania) ale w tym roku to seagate(3 miechy) zdechł i WD(4 miechy) :) Remedy zachwalał Samsunga kupiłem i nawet pół godziny nie pochodził :( dodatkowy tydzień będe czekał na uruchomienie nowego kompa :((

teraz dupne dyski robią nie to co kiedyś :) rzut o ściane i działał jak ta lala :))

 

w takim czymś talerze sie nie porysują a głowica sie nie urwie za zaledwie 20$ za GB może taka będzie przyszłość :)

Samsung's 32 GB Flash Drive

clipboard01jj7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fikołek: pomyślałeś o tym, że to może Ty jesteś przyczyną awarii tych dysków? ;D

 

Mam Samsunga z czasów, kiedy to było zwykłe, powolne gówno (20.4GB z 2000/01 roku). Chodzi bez wytchnienia do dziś a jego łączny czas pracy to 2 lata i 17 tygodni (bez przerwy - to jest czas jaki przepracował dysk). Dziś Samsung robi bardzo szybkie dyski, w dodatku najchłodniejsze (co skutecznie przedłuża żywotność).

Skoro rozwaliłeś w krótkim czasie 2 dyski, to coś jest nie tak. ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam ;D

niemam farta i tyle :) z tym samsungiem to nawet systemu nie mogłem zainstalować bo pliki nie chciały sie kopiować i coś stukało w nim, troche go pomęczyłem i przestał odpowiadać:D

jeszcze Hitaszi mnie nie zawiódł

zapewne dlatego że nigdy takiego nie miałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 lat gdzie bym nie wszedł do sklepu, to wszyscy odradzają Seagate bo mają niesłychaną wręcz awaryjność. Jeden ze sklepów w Bydgoszczy wycofał nawet ze sprzedaży wszystkie Seagate'y bo odsetek dysków, które w krótkim czasie trafiły do naprawy sięgał 80%. x_x

Samsung i Western Digital, póki co nie zawodzą (oczywiście każdy dysk, każdej firmy może paść - mnie chodzi o statystyki serwisowe).

 

Proponuję lekturkę tego artykułu ;)

 

mi od 98 do 2005 jeden dysk padł maxtor (po około 3 lat katowania) ale w tym roku to seagate(3 miechy) zdechł i WD(4 miechy) :) Remedy zachwalał Samsunga kupiłem i nawet pół godziny nie pochodził :( dodatkowy tydzień będe czekał na uruchomienie nowego kompa :((

teraz dupne dyski robią nie to co kiedyś :) rzut o ściane i działał jak ta lala :))

 

Non possibile ;), albo masz takiego pecha albo coś nie tak z kompem.

Mam u siebie na czas obecny 5 dysków i jeden (40GB WD pod USB) co mi jedynie przestał działać z powodów prostych (spadł) ale po /fdisk/format działa prawie jak nie śmigany ;). . . Samsunga mam 160GB jakieś prawie 2 latka też bez problemu, reszta działa bez zarzutu,

 

e tam ;D

niemam farta i tyle :) z tym samsungiem to nawet systemu nie mogłem zainstalować bo pliki nie chciały sie kopiować i coś stukało w nim, troche go pomęczyłem i przestał odpowiadać:D

jeszcze Hitaszi mnie nie zawiódł

zapewne dlatego że nigdy takiego nie miałem :D

 

motyw płyty głównej a raczej kontrolera , albo atak marsjan ;))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiennofazowe pamięci przyszłości (źródło danych: DailyTech)

 

Wygląda na to, że wreszcie pojawiła się technologia, która ma realne szanse zastąpienia dzisiejszych pamięci flash. Jak większość z Was wie, pamięć flash ma swoje ograniczenia, w tym między innymi ilość cykli zapisu i odczytu na poziomie około 100 000. O ile w przypadku kart pamięci czy pendrive`ów nie ma to dużego znaczenia, o tyle eliminuje ten typ pamięci w zastosowaniu jako dyski twarde czy pamięci RAM. Rozwiązaniem tego problemu ma być projekt trzech firm: IBM, Macronix oraz Qimonda, który zostanie przedstawiony podczas konferencji organizacji IEEE: 2006 International Electron Devices Meeting w San Francisco. Nowe pamięci wykorzystują stop germanu i antymonu, który zmienia swoje właściwości pod wpływem temperatury. W uproszczeniu podgrzewając jedną taką komórkę, wolne atomy poruszają się w losowych kierunkach, aby po przywróceniu normalnej temperatury pozostać w bezruchu (oznacza to 0). Gdy obniżymy chwilowo temperaturę jeszcze bardziej wracają one do swojej normalnej pozycji (oznacza to 1). Całość trwa nie dłużej niż 10 ns i jest nawet 500 razy szybsze niż zmiany notowanego w pamięciach flash. Co więcej przy ich budowie wykorzystuje się mostek wielkości 20 nm, osiągnięcie takiego wymiaru w elektronice użytkowej zajmie jeszcze przynajmniej 10 lat! Niestety nowych pamięci także nie zobaczymy na półkach sklepowych w najbliższym czasie, jest jednak bardzo możliwe, że w ciągu kilku lat znajdą one szereg zastosowań. Oczywiście nowy typ pamięci nie 'gubi' danych nawet po odłączeniu od zasilania, a ilość cykli zapisu i odczytu jest praktycznie nieskończona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noto pocieszyliscie mnie z tym dyskiem :@

 

mam nadzieje ze sie nie sypnie.

na satarym kompie mam dyskie, nie wiem jakie ale chodza juz 10lat!!!

 

czy to mozliwe ze dzisiaj robia taki szmelc?

slyszalem ze teraz czesci sa kiepskiej jakosci i mimo spadajacych cen komputerow rosnie zawodnosc ich podzespolow. czyzby ziomkowie z azji tak sie spieszyli ze zapominaja dolutowac, dokrecic tu i tam? ;>

 

jak narazie komputer smiga i wiecie co?

 

jest 10x szybszy od starego wiec moge normalnie renderowac, mam nadzieje ze nieposypie sie szybciej niz za 5lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ale to chyba wina softu bo mi nie resetuje koputera tylko maxa wywala i tworzy raport o bledzie. wyslalbym ten raport ale komputer nie jest podlaczony do neta . na jednym rdzeniu chodzi , mental tez dziala. jeszcze potestuje i sie zobaczy moze faktycznie to cos ze sprzetem :

 

p.s. mialem miec plyte intelowska ale tez sie zepsula :@ wiec zamontowali mi ta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. mialem miec plyte intelowska ale tez sie zepsula :@ wiec zamontowali mi ta...

 

jak ci sie plyta intela sypnela, to juz o czyms swiadczy. intel ma wysoka niezawodnosc swoich komponentow (nie tylko procki czy sieciowki, takze plyty), wiec moze to jednak zasilacz jest kiepskiej jakosci? Podlacz inny i poprobuj. Mozliwe tez, ze plyta Asrocka ma kiepskie (np. tylko 3 fazowe) zasilanie i nie jest w stanie obsluzyc wszystkich komponentow przy pelnym obciazeniu na dluzej.

 

Nie dalbym sobie wymienic plyty intela na plyte firmy trzecioligowej, takie jest moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załatw też sobie jakąś listwę przeciwprzepięciową (najlepiej jakąś droższą, taką z dobrym stabilizatorem napięcia). Jeżeli zasilacz jest kicha to może nawet usmażyć Ci płytę (niemal zawsze pierwsze zaczynają sypać się kontrolery dysków, tuż po nich te od pamięci itd.). Jeżeli masz dziurawy prąd w gniazdku, to tak jak juz wspominałem - listwa (jeszcze lepsze rozwiązanie to UPS). Może w końcu to pech i awaria płyty Intela była nieszczęśliwym przypadkiem, a teraz ASRock się sypie, bo to ma w genach.... Hm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest jakiś prog do sprawdzania dziurawego prądu w gniazdku czy trzeba jakieś urządzonko zakupić?

 

mój kumpel ma tak że cos robi na kompie i nagle słyszy takie pstryknięcie i jakby cichnące buu ;) tak jakby np cd w napędzie sie hamowało i wszystko zaczyna przycinać ma jakiegoś trojenie 550W ?!?

moim zdanie zasilacz padaka ale można to jakoś sprawdzić/testować czy trzeba zgadywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd można sprawdzić miernikiem za jakieś 50-60zł (te najtańsze nie są najdokładniejsze). Jeżeli do naszego domu/mieszkania prowadzi stara linia, to różnie z tym prądem bywa. O ile inne urządzenia nie są aż tak wrażliwe na wahnięcia prądu, o tyle zasilacze komputerowe są strasznie wyczulone - tylko droższe modele mają jakieśtam zabezpieczenia (czy to filtry PFC, czy też kilkufazowe stabilizatory).

Sprawdź zasilacz, płytę lub idź do kumpla z kompem i sprawdź jak u niego chodzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ups`a

 

 

plyta intela zepsula sie jeszcze chyba w serwisie, komputer w domu mam od kilku dni a sprawa jego skladania ciagnie sie juz kilka tygodni.

co wynikia z moich testow:

scena renderuje sie na jednym rdzeniu. na starym komputerze tez sie renderuje. Ale gdy odpale ja w nowym kompie na 2rdzenie to wyskakuje z programu i max chce wysylac raport.

zasilacz prosilem zyby byl lepszy i zamontowany jest 400w na moja prosbe.

jek na nowym kompie odpalam super Pi to liczy sobie grzecznie, dopiero jak ustawie na 2M to wyskakuje takie cos: non conwergen sqr05.

3d marki i inne cinebachy tez przechodzi z powodzeniem....

 

moze mi ktos podac jakie mam czesci wstawic aby w koncu dalo sie renderowac? w cenie do ok.3,500pln

 

dla przypomnienia obecna konfiguracja:

 

plyta glowna asrock conroe 945 fsb 1066/800

dysk seagate 160 GB sata2

grafika asus geforce 7600 gt

ram goodram dualchanel 2 GB

zasilacz modecom noisekiller 400W

procesor dual core intel 6600 2.4 GHz

nagrywarka dvd

fdd

UPS Ever 700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było poprosić o zasilacz, a nie o modecoma... Nieważne ile będzie miał W na naklejce, dalej jest g..no warty.

 

non conwergent sqr05 - to znaczy tyle, że system nie jest stabilny. Powinien przejść najwyższą próbkę i kilka godzin stresu w orthosie - dopiero wtedy możesz być pewien, że komputer pracuje stabilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 miesiące temu sam składałem platformę z c2d i szczerze warto poświęcić troche czasu na poznanie różnych specyfikacji aby uniknąć tego typu problemów. Co do tej twojej konfiguracji zmienił bym 2 rzeczy po pierwsze ram,

kupując c2d trzeba resztę dopasować do niego i takie 'zwykłe' ramy to raczej nie po drodze, corsairy twin2x u mnie działają zacnie aczkolwiek 2gb to takie dobre minimum ...

2 rzecz to płyta główna, przede wszystkim z nowszym chipsetem 965 np. http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=29638 czy 975, 945 dla c2d to takie jego drugie tchnienie i czasami nie bardzo sobie radzi z jego pełną obsługą a zwłaszcza jeśli chodzi o działanie pod kątem max wydajność....

 

po chłopsku, w miarę z sensem i myślę ze coś pomoże

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam bym wziął pamięci 2x 1Gb Patriot LLC 667 MHz i 400 zł jakie by mi zostały kupił bym lepszą plyte glowną.

 

Pamięć zawsze możesz dokupić, z płytą główną będzie już trudniej jak się okaże mało wydajna.

 

PS. po co ci aż 1066 pamięci ? ;) ja jade na 667 i narazie nie widze rożnicy aż tak znaczącej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu tak się upierasz przy zasilaczu chieftec? Ta firma ostatnio robi gorsze konstrukcje niż konkurencja, bardziej budżetowe. Jak kupujesz procesor za ponad koło to warto zainwestować w coś pewniejszego.

Ramy w zasadzie kazde będą dobre (troche lepsze lub gorsze), ale ja bym wział patrioty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dysków twardych to pochwalę się, że ,miałem możliwość osobiście porównać dyski 160GB.

 

Wszystkie najnowsze serie spisują się dobrze.

Seagate ST3160815AS

 

btw. mity o padających seagateach można sobie darować, prawda że kiedyś Seagate wypuścił kilka felernych seriii, ale te najnowsze wyróżniają się właśnie wysoką bezawaryjnością.

 

Co do zasilaczy to nie patrzcie na waty, ale na maksymalne obciążenie lini 5V i 3,3V.

 

Pamięci z kolei to chyba największa loteria, są lepsi i gorsi producenci ale wydajność można określać po konkretnych partiach (jeśli nie sztukach), danego modelu pamięci.

No i news dla Was, timingi was nie obchodzą, nie mają wpływu na czas renderingu, liczy się ilość pamięci dla komfortowej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozioo chieftec nie jest taki zly mialem tego 400w smigal bez problemow nawet w testach jest to najlepszy zasilacz wtym prediale cenowym z taganem niema zadnych szans szczegolnie przy duzym obciazeniu. JA bym bral tez tagana u15 zaleznie od wymagan do wyboru 430w 480 i 530

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komputer przywiozlem do domu i po instalacji 2ch aplikacji zrestartowal sie i praca jego polegala na uruchomieniu windowsa xp i po ukazaniu sie pulpitu restart :@

 

dobra,

bylem w innym sklepie i takie cos mi zaproponowali:

 

ASUS P5B Intel P965

GeIL Dual 2x 1GB DDR2 667MHz CL5

Intel core 2 duo 2,40GHz

GF 7600 GS 256MB

160GB Samsung + Raptor 36,7GB

Tagan 380

DVD-RW liteon

to w cenie 4k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności