Skocz do zawartości

procesor Intel quadcore, czy warto?


dyonizoss

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka! mam takie pytanko, jak te nowe procesory (quadcore) spisuja sie w renderach? Moze ktoś z was trafił na jakies konkretne testy wykazujace ich wydajnosc, moze jakies porównania itp. Patrząc na ich cene widac, ze dosc szybko taniejąm ( Xeon quad core 1,6 mozna kupic za jakies 1500 zł) i niedługo bedzie na nie stać spora ilosć 3d maniaków. Czy warto w taki procek zainwestowac( czy liepiej np w Intec Core Duo 6600?) Czy warto np zainwestowac w płytke pod 2 takie procki?? jestem laikiem w tym temacie dlatego chciałbym sie dowiedziec np czy Intel podając jego predkosc 1,6 MHz podaje ile ma jeden rdzeń ( czy rzeczywiscie wtedy jego predkosc jest 4x1,6??) itp.. Jak ktos cos wie i moze sie konkretnie na ten temat wypowiedziec to byłbym wdzieczny.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ja się podpiszę pod RA, to prawda cztery buckety robią swoje:) Ostatnio w pracy mieliśmy do testów komputer z czterema xeonami i 4 Gb ramu. Niestety był tylko o 1/3 szybszy od core2duo i 2Gb ramu na którym pracuję. Nie wiem czemu. Może to kwestia budowy sceny w maxie, trudno mi powiedzieć skąd tak mała różnica.

Tyle mogę powiedzieć o takiej stacji. A, dodam jeszcze, że ten 4 procesorowy kosztował prawie 20 patoli więc taki tani nie był. Dlatego do renderingu preferuję więcej kompów średniej klasy.

A co do core quad to czytałem tylko testy na benchmark.pl i był opisywany jako naprawdę bardzo szybki. W testach znacznie przewyższał nawet najlepsze dwurdzeniowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie cena quadow nie jest mala ale jak najbardziej oplacalna. Nie jest to juz przyspieszenie marncyh 30% jak to kiedys bywalo tylko x * 100%. Dowiezli nam do firmy ostatnio quada 6700E 4*2,666 w testach moich na cinabenchu2003 - 17sec multi cpu. Na moim domowym CD 6300 wychodzilo 39sec (2*2,13gz) no i porownojac do starego p4 3.2 gz to nowy quad jest 8.25 razy szybszy - czyli cena wysoka ale jak ktos wspomnial jeezeli komputer zarabia na siebie to jak najbardziej oplacalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za posty. Bardzo ciekawie prezentuje sie ten test co przesłał fikołek. w niektórych zestawieniach wypada 4rdzeniowy niekozystnie, ale w ty co najwazniejsze ( rendering) daje rade :) Tylko tak sie zastanawiam, patrzac na cenę: Xeon Quad core 1,6 1500zł, Core 2 QX6700 koło 4300zł, róznica jest ogromna, w tej cenie mozna kupic se 2 takie Xeony , ale czy warto? kupujac 2 procki trzeba zainwestowac w płytkę 2-procesorową, lepszy zasilacz itp... Nie wiem również jak wyglada sprawa z ramem do czegos takiego. czy róznica wydajności miedzy tymi 2ma prockami jest spora??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz wydać prawie 4 kafle na cpu+mobo to kupuj;) Chociaż wydajność architektury conroe jest dobrze skalowalna względem FSB, więc procesor 4x1.6GHz będzie miał wydajność w renderingu porównywalną z 2x3.2 GHz (nawet nieco mniejsza), więc ja bym się zastanowił nad dwiema (a nawet trzema - pewnie da się złożyć przy takim samym budżecie) maszynami opartymi na normalnych c2d. Większa elastyczność, niezawodność (jak cos sie sypnie zawsze masz jakąś maszyne pod ręką).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności