Skocz do zawartości

[wip] Postać 3D: BLING


Kuba

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Teraz lepiej widać:)

 

Po pierwsze proporcje (uh, te proporcje:p)

Wąska klata (w przeciwieństwie do moich w gorsetach:p) a wielki brzuch.

Przedramiona i ramiona zdaje się zbyt grube.

Wygląda na klocka niechcianego przez księżniczki:p

 

Zbrojka fajnie wyszła muszę powiedzieć, ornamenty, teges szmeges i do tego podarty płaszcz, nieładnie:)

Ornamenty jednak jak dla mnie zbyt matowe, zbyt płaskie, jakbyś je wycieniował odrobinę, rzucił więcej światła na wypukłości i namalował delikatny cień pomiędzy nimi byłoby fajniej.

 

Cieniowanie płaszcza też pozostawia do życzenia, np. w górnej części jest za mało pomarszczony.

A wiele rzeczy można załatwić malując światło i cień.

 

Np, w przypadku ornamentu:

bierzesz w photoshopie sam ornament, dajesz delikatny "drop shadow" z distance na 0.

Dajesz "inner glow" "inner shadow", "stroke" i tym podobne rzeczy i można naprawdę sporo przestrzennej iluzji wyczarować:) Poeksperymentuj!

 

Buźka mi się średnio podobuje, sztuczna.

Kości policzkowe lecą ku dołowi, skronie chyba be, i łączenie brody z resztą twarzy też chyba leci w diabły. Niewiele widać w sumie..

 

Nie gniewaj się, że tak krytycznie. Nie jest źle ale mogłoby być dużo lepiej:)

Jesteś na dobrej drodze, teraz przyjrzyj się bliżej naturze ludzkiego ciała, proporcjom, mięśniom, anatomii i fizjonomii.

Polecam rysować ile wlezie postaci, twarzy, głów. Z głowy, z natury z obrazków, robić szkice konstrukcyjne, nawet na fotografiach chociażby.

100 razy nie wyjdzie, za 101 wyjdzie.. skill skacze co jakiś czas, i to widać gołym okiem;)

 

Pozdro! Działaj działaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coraz lepiej Ci idzie, texturka bardzo fajnie wyszła, aczkolwiek chyba trochę przegiąłeś ze "złotymi paskami".

Niech one błyszczą ale nie mogą wyglądać jak naklejone.

Wydają się być tak ostre jakby były spiłowane na kant.

 

Płaszcz na pewno lepiej wygląda, choć to jeszcze nie to:p

 

Tex twarzy jest super (rysy, zmarszczki itp, fajne!), natomiast na modelu już wygląda gorzej.

 

Jak już Ci się znudził to faktycznie go nie męcz:) Następny będzie jeszcze lepszy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz dzięki za komentarze. Z twarzy niestety też jestem średnio zadowolony. O ile na teksturze nawet mi się podobała, to na modelu traci większość detalu. Co do złotych pasków i przetarć, na teksturze są, ale nie przeniosłem ich na specular, przez co przetarcia odbijają światło tak samo, jak paski. Chyba jeszcze chwilę nad tym posiedzę z czystej ciekawości, chociaż ciężko będzie, bo już mnie męczy następny pomysł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu nawet fajnie wygląda.

 

Z przodu już gorzej, zbyt klocowany tułów, za mała klata w stosunku do reszty ciała.

 

Zaserwuj mu klatkę jak kombajn bizon i w barach przybycz a będzie o niebo lepiej!!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi taki fajny uruk-hai :) Drzazni mnie w calym objekcie troche te uzbrojenie, ja tam bym je radzil zrobic osobno i zapomniec o siatce ciala bo inaczej hmm widac ze troche poekstrudowane... Pozatem hmmm tutaj akurat nie ma sie co bac i mozna mu dac naprawde masywny pancerz... :) Pozatem no daj pare lowpo wiecej i mu zwerz nogi w okolicach kostek i piszczeli, popatrz naj to normalnie wyglada, mysle ze wtedy bedzie lepiej :), tak samo zwez pod i nad kolanem :p. Lapki sa fajne aczkolwiek ja bym mu je pociagnal do tylu w ramionach :) (cos takiego jak sie robi gdy ktos mowi "nie garb sie" :p) Wiem tez ze to facet, ale na wysokosci peoka tez go zwerz w szerokosci bo to nie moze byc takie workowate ^^, brakuje mu tez bioder...

Sorki za taka ostra krytyke ^^'

Robisz juz bardzo dobre postacie tak msze powiedziec :) szkoda ze ja nie mam takiego zapalu....

Pamietaj ze wazne tez jest aby postac hmmm, no nie wiem, zrob jej calkiem czarny material i zobacz jak to bedzie wygladalo, niech ona bedzie taka swobodna, obla, musi byc widac jakotako zarysy miesni...

Co do nastepnych treningow bym proponowal zrobic Ci pare wersji roznych rak czy tez nog, bo to wazne aby te elementy ladnie wygladaly juz bez materialow/normalow :)

Jeszcze raz przepraszam za jakiestam madrzenie z mojej strony (mam nadziejej ze zle tego nie odbierzesz co mowilem)

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym na twoim miejscu dokładnie przeanalizował anatomię ludzką, niby są zarysy mięśni na klatce piersiowej jednak z boku postać jest płaska.

A co do dodatków pomyśl pierw jaki ma być ich sens np te pierścienie ? po co i jak on je w ogóle wcisnoł ? Ogólnie pokombinuj nad proporcjami.

 

Może ci się przydać.

vesalius-torso-essh.jpg

Articles_anatomy.jpg

3should1.jpg

Z resztą polukaj na forum jest tu wiele świetnych rzeczy :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewus - niestety chyba wszystkie moje modele cierpią na klockowatość :)

 

Konras - dzięki za rady. Nie uważam, żeby ta krytyka była ostra. Cieszę się z każdej odpowiedzi w tym temacie, gdyż nie mam żadnej innej możliwości weryfikacji modelu. Nie mam znajomych bawiących się modelowaniem, więc jestem zdany wyłącznie na internet :)

 

Kruku - patrząc na postać Naukowca dochodzę do wniosku, że jesteś demonem proporcji i poprawnej anatomii. Co do pasów - jedne trzymają ochraniacze, inne są do ozdoby, a może chronią napięte do maksimum bicepsy przed rozerwaniem. A jak je założył? Może ona coś wie.

 

2001-11-01BikeBrothers_thaipadong.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, imo wielkośc łba jest okej.

 

Fajnie wygląda nawet!

Przeskaluj mu klate i bary i zobacz jak wyjdzie, można dowolnie przesuwać wertexy mając już zrobioną uvw.. najwyżej Ci się tex trochę rozciągnie.

 

Przestudiuj 100 razy anatomię, tu masz kilka linków:

 

http://www.figuredrawings.com/academicdrawings.html

 

w tym wątku, w drugim poście jest masa fajnych linków:

http://forums.cgsociety.org/showthread.php?f=177&t=357772

 

A tu goły facet w różnych pozach i fajnych rozdzielczościach:

http://justmeina.deviantart.com/gallery/

(obecnie devianty nie działają, ale może ten link ruszy...)

 

Co model to lepiej! Pracuj dalej!

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pobrudz mu te szmatki...po ciachaj...cokolwiek!:) wydaje mi sie ze jest za długi tu/ółw....tłu/ów cholera wie! z klata juz ci wszyscy powiedzieli wiec ci nei bede mowil!:) te stopy troche dziwne ale mogą byc! wogole bym go jeszcze ubrudził! dalej....bron jaka włada wyglada jak maczuga ale nią nei est ma za cienki trzonek!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewus - dzięki za linki. Klacie jeszcze się przyjrzę, zobaczę jak będzie wyglądał, chociaż przyznam, że chciałbym uniknąć figury à la kark aka ABS.

Bruneq - jedyne szmatki jakie posiada to te w okolicy krocza. Przybrudzone wyglądały by chyba niesmacznie :) Co do tułowia, wydaje mi się, że optycznie wyciągnięty jest przez nisko opuszczony dolny pas. A broń to w żadnym wypadku nie maczuga, hehe. Pierwotnie miała być kula na łańcuchu, ale zżarłby za dużo trisów. Myślałem na alfą, ale wtedy byłby tylko do ozdoby, czyli bez sensu. Stanęło na lince - jeszcze ją przeskaluję i pomaluję.

Dzięki za komentarze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

hipek ma za ostry kolor przede wszsytkim ten zielony wali po gałach i czerwony na włosach, moze pomieszaj troche roznych fot w ps w roznych trybach troche nakrop tam kropków itp syfków, całos zdesaturuj troche i wyrownaj kolorystycznie powinno być lepjej, tutaj nie trzeba sie silic na dokladne malowanie jak przy tradycyjnym game arcie, sprawa jest prostsza, tak mi sie przynajmnniej wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jest naprawde swietnie, jakby odciac go nad kolanami bo wedlug mnie czesc ponizej nie jest najfajniejsza, to prezentuje sie na prawde ekstra. hmmm nie wiem czy dopomoge ale moze wspomorz sie jakimis teksturkami skury, popekanych skal, czy tez lusek gadzich i daj je jakos na multiply lekko, mysle ze to by dalo ciekawy charakter postaci i troche ja urealnilo :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiścień powinien moim zdaniem mieć dłuższy trzonek, a postać powinna go trzymać pod wiekszym kątem, sprawiał by wtedy wrażenie bardziej "śmiercionośnego" no i kulka powinna się bardziej błyszczeć. I ustaw sobie żeby teksturke pokazywało z dwóch stron (2sides) no bo na drugim renderze uciekła Ci tarcza a jak się przypatrze to z ochraniaczem na goleń też coś jest nie tak od tyłu...Podsumowując wygląda dobrze (odrazu napisze że nie jestem fanem organiki) a że czepiam się takich szczegółów znaczy tylko że tak naprawde nie ma się czego czepiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze. A co do tarczy na drugim renderze, to nie widać jej, gdyż po prostu jej tam nie ma :) Renderując pod tym kątem i przy użyciu tych samych świateł, co na pierwszym, tarcza rzucała zbyt duży cień na postać. Jeszcze raz dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie tylko faktura skóry kiepska. No i te dodatki zbroje troche zbyt proste. Znaczy naramienniki mogły by mieć jakieś paski, żeby nie odpadły.

 

Skóra jest za bardzo brudna w stosunku do zbroi itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

no dobrze jest moze nie rewelacyjnie, wzane ze go ukonczyels , z kazdym kolejnym bedzie coraz lepiej , jedyna uwaga to taka ze staraja sie zawsze dawac model na nie czarnym tle i w wiekszej rozdzialce bo w malej malo widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki za komentarze.

Obecnie pracuję nad modelem pirata do Battlefield Pirates 2. Mam możliwość wsparcia się konceptem. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, możliwe że uda się go wyeksportować do gry i będzie można nim swobodnie pobrykać np. po Tortudze :) Dwa modele postaci już są w grze, ten byłby trzeci.

Nie jestem najlepszym modelerem pod słońcem, jednak strasznie ciężko znaleźć kogoś, kto poświęci sporo czasu na pracę nad modem, a w podziękowaniu otrzyma jedynie uścisk dłoni ;)

 

Limitem nie muszę za bardzo się przejmować, BF2 daje sobie radę z 6-7 tysiącami trisów (według oficjalnych danych 8 )

W miarę możliwości proszę o rady i komentarze. Poniżej koncept oraz widok modelu - obecnie 3260 trisów.

 

humanheavyweaponscolor3jt5.jpg

 

clipboard01mf0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zwiekszyl tego loopa nad kolanem zaraz, bo to spodnie a nie udo i one niech beda takie ladne jak na koncepcie :) Do tego warto popracowac nad ksztaltem nozki i w piszczelu dac ja wezsza do tego zarysowac miesien od strony wewnetrznej, no i powiekszyc stopy i dac je bardziej wyzsze, bo sa takie bardzo plaskie :) a no i tego kija przydaloby sie u nogi lekko wykrzywic :) ah no i w pasie jeszcze troche pogrob go, mianowicie te dwa lupy w srodku :) Niech ubrania tak bardzo nie przystaja do ciala. Kolnierzyk tez ladniej by wygladal jakby byl wiekszy :).

Na koniec tylko powiem ze bardzo fajna postac :), zadko spotykana sprawa taki pirat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że model jest do gry, przy malowaniu tekstury bazowałem na shaderze od Bena Clowarda. Poniżej pokaże widok z viewportu z wrzuconym tłem; render w tym przypadku wydawał mi się bezsensowny. Proszę o Wasze opinie, gdyż chciałbym się uporać z tym w miarę sprawnie.

 

grasajk4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę. Starałem się coś z tym zrobić, jednak chyba już więcej bez zmiany siatki nie potrafię. W każdym razie ostatni update - większa wersja po kliknięciu w obrazek. Wkrótce zacznę kolejny model, więc jak już coś będę miał, to wrzucę.

 

peg2wm3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee a co za problem poprawic uvw? Po dodaniu loopa wrocic do enwarpa i przesunac dodane wierzcholki? Przeciez zawsze po zmapowaniu , podczas robienia texty a tymbardziej riggu moze sie okazac ze brakuje loopa, albo gdzies by mozna cos jeszcze zaokraglic. Moze uvw bedzie lekko rozciagnieta, ale tego sie nie zauwazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starałem się trzymać konceptu z poprzedniej strony. Co do rozporka - spodnie tego typu w czasach, gdy były używane, nie miały chyba takowego. Wzorki nie wiem gdzie miałbym wcisnąć, ograniczyłem się do dodania paska, guzików, epoletów, wyszywanych mankietów i przeszyć na bokach spodni. Zdaję sobie sprawę, że bardziej utalentowani koledzy wyciągnęliby z tekstury o wiele więcej, jednak mam nadzieję, że do naszej modyfikacji będzie pasowało w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ta postać mi się bardzo podoba!

Ale nie do końca model mnie przekonuje..

 

Nie wiem tylko, czy nie za mocno uniosłeś ramiona modelu, na koncepcie ma on takie szpiczaste, ale głownie dlatego, że ma taką pozę z podniesionymi ramionami.

 

Model brody nieco szerszy powinien być zdaje się, może odrobinę większy łepek? (czaszka)

 

Grunt to zachować groteskowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

koncepcik fajowasny, na modelu trza by popracowac na głowką bo jest nie bardzo, ramiona raczej oposicc bo na rysunku to jest poza, na portakch skoro są takie obiwsle i mają sie zachować jak na rysunku , posisc moze chamfra w kroczu i moze jednak samo korcze troche podnieśc do gory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności