Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Mitsubishi eclipse 2006


salvage

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

bieznik jest chyba w druga strone wzgledem oznaczen rotacji na oznaczeniach bocznych.. chyba ze sie myle to zwracam honor... :)

 

O dziekuje, umknęło mi, hehe ;) Już poprawione:

 

opona7.jpg

 

 

Po co smoothowałeś tarczę? :)

 

Żeby z kwadratów zrobiły sie kółka ;)

 

własnie właśnie te otworki na tarczy wygladaja jak byś ją rozgotował a to nie dobrze jest

 

Co prawda zmieniłem to troche, bo faktycznie za miękko, ale Panowie chciałbym zwrócić uwagę na to, że po nałożeniu materiału metalu (duzy spec i gloss) wszystko sie znacznie wyostrzy.

 

brake2.jpg

 

Dzieki za komentarze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko piekne!

Jestem wmiare poczatkujacy. wlasnie bawie sie podstawiami i pracuje nad opona :) czy mogl bys podac kilka wskazowek badz jakis tutorial, ktory da w efekcie opone taka jak twoja :] gratuluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bomba ;-)

Tylko faktycznie z tym smoothem to przesada - szkoda poly, chyba, że masz jakiegoś super kombajna, który to uciągnie - mój by wymiękł :)

Pozdrawiam!

Dzięki HXL. Faktem jest, że przesada. Jak zobaczyłem ile to ma poly, to zrobiłem tarczę raz jeszcze booleanami ;)

 

Wszystko piekne!

Jestem wmiare poczatkujacy. wlasnie bawie sie podstawiami i pracuje nad opona :) czy mogl bys podac kilka wskazowek badz jakis tutorial, ktory da w efekcie opone taka jak twoja :] gratuluje

Jest gdzies w necie videotutorial odnosnie modelowania opony. Co prawda sposób autora nie sprawdza sie przy wszystkich rodzajach biezników, ale jak na początek jest wystarczający. Jak nie znajdziesz to podeślę Ci link.

 

Jak bym mógł coś zasugerować to chyba oszczędniej tę tarczę booleanem pociąć. Efekt będzie dobry , a że głównym elementem sceny nie jest tarcza nie trzeba pięknych smoothów :)

Racja jest po Twojej stronie, efekt jest zadowalający. Już zacząłem szperać przy materiałach.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz link to chcetnie chcialbym go zobaczyc. Mozesz podac material opony i parametry mentala ;]

Odebrałbym Ci całą zabawę.

http://www.cg-cars.com/forum/showthread.php?t=1904

zmodyfikuj to i będzie jak znalazł. Teksturę sobie zrób jak Pan autor pokazał. Co do modelowania opony wpisz w google: tire modeling video.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny jpeg do kolekcji. Mapowanie i materiał tarczy trzeba poprawic. Zmienie go na shellac, zatem potraktujcie ten jako base ;) Wybaczcie, że daję to w takiej formie, ale teraz czeka mnie kilka dni kodowania i nie będę miał zbyt wiele czasu. A i być tak może, że jakies wskazówki ofiarujecie. Ufam, że już zdrowi jesteście ;)

 

brake3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie.

Teraz przyjemnie to wygląda :)

Jak bym miał się czepiać to tylko te nakrętki w zacisku po lewej stronie nie powinny być w czerwieni i rysy na tarczy wychodzą poza zasięg zacisku , ale to jest mało ważne czepialstwo , nie słuchaj mnie :D

Z rysami, może coś zrobię, bo to tylko tex.

 

dzieki. Uzywalem juz tego linku i mozna powiedziec ze cos mi tam wyszlo :P

Cieszy mnie to.

 

no ;| ... z tymi nakrętkami musisz coś zrobić.

:D wszystko wygląda wypaśnie !

Dzieki. Myśli, że to naprawde takie istotne?

 

fajno fajno :D

poka siatke zacisku:)

Chyba nie warto, jest na chama, spieszylem się ;)

 

Ot, koło:

wheel.jpg

 

Nastepny etap prac to skladanie wszystkiego i małe doróbki. Jak skończę to zarzucę rendery. Na koniec zostaje wnętrze.

 

Dzieki wszystkim za komenty. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

materiał felgi blee

Ładnie powiedziane, humanista pewnie by wiele z tego odczytał, ja natomiast nie.

 

racja, i logo mitsubishi za mało wytłoczone

I nawet nie w tą stronę co trzeba.

 

Zmieniłem materiał:

wheel3.jpg

 

Poproszę koło ratunkowe: podpowiedź publiczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blee - brzydkie, nieładne, obleśne, nieciakawe itp. ;)

jak dla mnie ten materiał jest poprostu mdły, plastikowy, brak w nim jakichś zdecydowanych akcentów ;)

Materiał felg samochodowych wlasnie taki mi się wydaje ;-) Obleśne?!

Złóż to do kupy bo już się doczekać nie moge. Super.

Też się doczekać nie mogę. Ale świat tego nie rozumie :D

 

Kolejna próba:

wheel4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to jest znajdz pięć różnic?

 

heh nie to jest caly Salvage :D:D nie ma takiej opcji zeby ktors z modelowanych przedmiotow mial mniejsze wglebienie niz powinnien miec )\\

ale ja jetem jak najbardziej za takim perfekcjionizmem

czymam kciuki i czekam na finalne renderki :)

PS chcialem cos skrytykowac ale na autach sie nei znam :P

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to jest znajdz pięć różnic?

Więcej niż pięć.

lekki reflect dodal ;p nie jest zle beda z Ciebie ludzie

Mama też tak mówi.

heh nie to jest caly Salvage :D:D nie ma takiej opcji zeby ktors z modelowanych przedmiotow mial mniejsze wglebienie niz powinnien miec )\\

ale ja jetem jak najbardziej za takim perfekcjionizmem

czymam kciuki i czekam na finalne renderki :)

PS chcialem cos skrytykowac ale na autach sie nei znam :P

pozdrawiam

Żebys widział jak myje naczynia.

PS.Ja też sie na autach nie znam ;) pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie doczepie do jeszcze czegoś innego. tarcza hamulcowa nie powinna tak wszystkiego odbijać, tzn nie chodzi, że wogóle, ale na pewno odbicie nie powinno być tak mocne i wyraźne

 

Dobre, dzięki.

 

wheel5.jpg

 

Tym akcentem kończę rozmowę z kołem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@3d Extreme: też jestem tego zdania, próbuje je doprowadzic do ładu.

@Maverick: lusterko ok. wycieraczki, cóż... mały sampling i mała rozdzielczość robią swoje.

Dzięki Panowie za zainteresowanie ;)

Efekt kolejnych zmagań. Jakas plama sie pojawiła, chyba ten eclipse aspiruje na mercedesa.

mainfrontrender2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super jest :)

Wnętrze rób! :)

PS pokaż jakiegoś renderka z tyłu ;)

PS2 widać plamy po GI :)

PS3 mógłbyś pokazać studio? :)

Renderek końcem tygodnia. Widać plamy, widać... ale to nie ja, to mental :P Studio: dwa plane'y, jeden z góry a jeden z lewej i słaby omni na doswietlenie przedniej opony, zeby bumpa wychwycic.

 

Z wnetrzem to jak chcesz :) Dla mnie- duzo frajdy przy tym :)

I troche o exteriorze- modeling bardzo ladny, ale chamfer w paru miejsach jest za miekki [wokol swiatel, krawedz miedzy zderzakiem a blotnikiem]

Mam nadzieje, że to jedynie złudzenie zwiazane z falloff'em refleksów. Zerknij na rendery powyżej.

 

Dzieki ze komentarze, cieszę się, ze sie podaba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nio nio coraz piękniej to wygląda!

- ten chamfer przy dolnym reflektorze (ten który Ci kiedyś pokazywałem :)) chyba za lekki bo słabo go widać - traci się na tym renderze.

- materał felg mnie osobiście nie podchodzi...

- oprócz wnętrza (!!!!!!!!!!!!!!) proponuję najpierw zrobić podwozie (choćby plate jakiś) bo dziwnie odbija się karosa we wnętrzu atrapy chłodnicy.

 

Cała reszta naprawdę super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nio nio coraz piękniej to wygląda!

- ten chamfer przy dolnym reflektorze (ten który Ci kiedyś pokazywałem :)) chyba za lekki bo słabo go widać - traci się na tym renderze.

- materał felg mnie osobiście nie podchodzi...

- oprócz wnętrza (!!!!!!!!!!!!!!) proponuję najpierw zrobić podwozie (choćby plate jakiś) bo dziwnie odbija się karosa we wnętrzu atrapy chłodnicy.

 

Dzieki HXL. To, ze nie widac tej "drobnostki, która cieszy", to raczej wina oswietlenia, popatrz na pierwszy render z poprzedniej strony ;)

Mi też nie podchodzi materiał felg, ale naprawde nie mam pomysłu co z nimi jeszcze zrobić.

No wypełni sie to czyms ciemnym, zeby nie bylo widac, spoko ;)

Pozdrawiam Szanownego Pana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może i faktycznie... tak to światełko świeci, że słabo widać :)

I widzę, że mamy podobne problemy - ja również pracuję nad materiałem felg... Niedługo coś wrzucę.

Mam jednak nadzieję, że pobawisz sie jeszcze z felgą.. proponuję zostawić ten materiał i zacząć kombinować z zupełnie nowym... potem porównać efekty i cóż może będzie lepiej niż było...

Powodzenia & Pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nio proszę... to on ma tył.. he he :-P

Całkiem nieźle... Odbicia jedynie jakieś takie niedopracowane (to nad nadkolem takie pokrzywione szczególnie), no i te felgi nieszczęsne...

reszta wporzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności