Skocz do zawartości

Pojazd 3d: Latająca legenda


Swinger76

Rekomendowane odpowiedzi

A więc po wielkich przemysleniach postanowiłem jednak umiescić tutaj ten projekt. Długo sie nad tym zastanawiałem bo to mój pierwszy samolocik i wiem że na pewno będę go robił kiedys jeszcze raz jak nabiorę więcej umiejętności. Proszę o szczere opinie i wszelkie rady. Pozdrawiam :)

 

toppk8.th.jpg

sidexu3.th.jpg

frontxw8.th.jpg

ren9ex6.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

fajny fajny .. dasz trochę detalików albo mocne texturki i będzie wypas ;) no i jakiś dobry materiał cokolwiek to nie znaczy :] .

Czy na grzbiecie nie jest za okrąglutki miejscami ? Rzuć się na kokpit może ... to byłby wypas. Albo nie .. ja kiedyś zrobie ;>

WIP go .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx wszystkim za zainteresowanie!

Co do tych detali to owszem postaram sie o jak najwiecej ale nie ukrywam że to właśnie ten drugi model budowany od podstaw w przyszłości będzie może spełniał moje wyobrażnia!W tym raczej nie pokuszę się o wszystkie połączenia płytowe itp.za dużo tego i załatwie to chyba teksturą!Poza tym chciałem ten model wykorzystać raczej do jakiejś prostej animacji, ale jak będzie to się okaże!Bedę sie starał- obiecuję!:)

Co do tego chamfera to zależy gdzie?Jak możesz to zaznacz co masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały upek:

upek1qn5.jpg

 

poprawiłem grzebienie aerodynamiczne na grzbiecie, dodałem upusty na wlotach no i dodałem naciecia na usterzeniu poziomym imitujące płyty...nie wiem jak to wyszło...nie umiem tego ocenić dlatego proszę o opinie.Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz w dobrym kierunku. Juz teraz wygląda to dobrze a z teksturami może być mniam mniam :) Jeżeli interesują cię samoloty ew. militaria w 3D i radzisz sobie z angielskim wpadnij tutaj. F-14 na pewno wzbudziłby to sporo emocji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że angielski znam, przynajmniej na tyle żeby zrozumieć o co kaman, interesuję się militariami...w zasadzie samolotami głównie bo taka szkoła...ale chyba za cienki jeszcze jestem na tamtejsze standarty...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem spoko wygląda - dorób te kamerki pod nosem, mi osobiście najbardziej podoba się wersja z dwoma osadzonymi jedna obok drugiej, działko, wentyle od działka, antenki, no ale to już detale. A może zrobisz podwozie? :) Dobre podwozie wygląda bosko :) Aha, no i kokpit, a przynajmniej siedzenia, żeby widać było jak ta maszyna jest duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny mały upek:) Dorobiłem juz w zasadzie wszystkie klapki pokrywające wnęki na podwozie.Teraz abieram się za samo podwozie żeby było na czym gada posadzić!

@-=fox=- co do podwozia to jak wyżej-będzie:) co do kokpitu to jakiś na pewno będzie ale jak bardzo wydetalowany to się jeszcze okaże!

Pozdrawiam i zapraszam do dalszego komentowania:)

 

upek4aj6.th.jpg

upek5pr9.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update:) Wreszcie udało mi sie skończyć przednie podwozie...znalezienie jakichkolwiek refek zajęło mi 3 dni a póżniej po kawałeczku modelowałem...ze względu na brak dobrych i dokładnych refek podwozie nie oddaje w 100% orginały ale zachowuje przynajmniej ważniejsze części co cieszy mnie i tak:)

 

upek6po7.th.jpg

 

Pozdrawiam i czekam na komentarze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc skończyłem podstawowy kształt i podwozie!Teraz zabieram się za uzbrojenie i mapowanie i tekstury!Proszę o ewentualne zastrzeżenia co do kształtów itp. teraz bo później będzie ciężko poprawić coś...No i jeszcze takie tam próbne renderki:) Pozdrawiam i czekam na komentarze:)

 

upek8ho6.th.jpg

upek9co5.th.jpg

upek10pe7.th.jpg

upek11lz0.th.jpg

upek12ju3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkim za odpowiedzi!:) Wreszcie coś sie ruszyło :)

 

@goran - nie ma tam dziury-to odbicie jakieś badziewne jest:) Co do kokpitu to...hm...będzie ... ale czy wydetalowany na maxa to wątpie bo i po co?nie będzie go widać:)

@cta - materiały oczywiście będą jak tylko pojmę jak dziła unwarp i nauczę się...chociaż liznę jak to robić

@chudy - co do detali na kadłubie skrzydłach i reszcie to będą..część z nich dojdzie-zostanie wymodelowana a część zostanie załatwiona teksturami. co i w jakich proporcjach to się jeszcze okaże:)

 

Prośbę mam: czy ktoś zna dobry, jasny tutek do mapowania i teksturowania?najlepiej po polsku ale po angielsku też może być.Bardzo chciałbym zrozumieć jak to działa!

 

Pozdrawiam wszystkich i proszę o dalsze komentarze i przemyślenia, rady itp:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gregorjan - nos sprawdziłem i być może to wina ujęcia bo z blueprintami i moim połamanym modelem plastikowym sie zgadza:). co do uzbrojenia to oczywiście będzie ale spokojnie...narazie walcze z nauką mapowania:P

 

takie coś udało mi sie dzisiaj zdziałać...po całym wieczorze walki kiedy miałem już prawie całe tekstury na kadłub okazało sie że max zwalił 4 kanał i cała praca na marne:/ ale nic...najważniejsze że conieco skumałem:)

 

takie coś sie zachowało:

upek13lp4.jpg

upek14td9.jpg

nie wiem czy to dobre dlatego zwracam się do was drodzy przyjaciele o radę i krytykę:)Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie upload:) nie spałem ino starłem się pojąć na czym polega mapowanie i jak to sie robi i wogle!Tak czy inaczej oto jest efekt mojej pracy!Nie ma jeszcze bumpa ale nad tym już pracuję:) wszystkie komentarze mile widziane:)

tex3we9.th.jpg

tex2xz7.th.jpg

tex1sd7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nio, modelik fajny. Widać postęp w stosunku do pierwszych wrzutek. Nad materiałami fajnie jakbyś jeszcze trochę posiedział, żeby można było poczuć materiał z jakiego jest zbudowany samolot. Jeśli chodzi o render to domyślam się że to na szybko. Ogólnie git, pracka się rozwija :)

 

pozdrawiam,

makak_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak:

@Leleń - Dzięki, materiały są w fazie produkcji:)

@makak_ - Dzięki, render oczywiście testowy i naprawdę na szybko!

 

Zrobiłem dzisiaj pare prób i taki o to mały update się zrobił!

tex5ld4.th.jpg

tex7hz7.th.jpg

tex6li7.th.jpg

 

Wszystkie komentarze mile widziane:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram pomysł z wodą(morzem). I może jeszcze jakąś formacja złożona z 7 myśliwców.

Co do textury to daj albo mat albo połysk bo teraz jakiś nijaki ten kolor.

Model fajnie wyglada, tylko jak mówił Leleń szkoda, że w dalszym ciągu nie ma podwozia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model fajny, ale co do tekstur, to brud, brud i jeszcze raz brud musi być - kociaki nie mogą być czyste, bo wyglądają jak z plastiku. No i przydałoby się więcej samolotu w kadrze, skoro jest taki ładny, a nie tam gdzieś jakieś tycie sobie latają.

Mnie by najbardziej kręciła scena na pokładzie lotniskowca podczas startu, z tymi gościami w żółtych kamizelkach, co wymachują rękoma - ale w takim wypadku to, co masz, to byłby dopiero początek pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jejq jejq...cały czas cisza i cisza a jak wyjechałem z Wrocka i WIP tam został to sie wszyscy nagle obudzili:) Ale to i tak wielce cieszące i bardzo dziękuję za odpowiedzi wszystkim!

@DarkStar - nie mam takiego klawego tła właśnie żeby takiego renderka walnąć!I tu prośba do wszystkich czy ktoś może ma jakieś fajne tełko:P?Jakby ktoś coś miał to byłbym wdzięczny!

@gregorjan - no więc tak...podwozie jest i spędziłem na nim więcej niż nad resztą chyba!Więc jest i proszę mi nie ujmować:P a to że go nie widać to ...no będzie w następnym upie!Specjalnie dla ciebie jakoś tak zrobie żeby je było dobrze widać!Co do textur to będą oczywiście troche brudniejsze ale nie bardzo1Jak samolot jest nowy to nie jest od razu utytłany!Co do 7 myśliwców to...ja bym bardzo chciał ale jak dałem 3 to mi max powiedział że mam za mało pamięci i że nie da rady!Mam 1,5Gb Ramu i nie wiem o co chodzi...jak ktoś ma pomysł to słucham!

@-=fox=- - no będzie, będzie jak tylko wrócę do Wrocka po świętach!Co do takiej dużej scenki to ...moim zdaniem to już scenka dla pro albo dla zaspołu grafików więc możemy założyć taki wip w kilka osób i wyczarować taką większą scenkę!Ja narazie się uczę i chcę robić więcej modeli żeby doskonalić umiejętności dlatego tak duża scenka odpada dla mnie w pojedynkę...chyba!

@Jim me, makak_ - no bumpy mam już prawie skończone i będzie płytowy efekcik!

@Tadzio - bardzo bym chciałe ale jak wyżej...za mało mam pary na takiego wipa...ale bedę jeszcze kombinował i...zobaczymy

 

WIP nie jest przerwany tylko...przerwany na święta!:)Pozdrawiam wszystkich i proszę o dalsze komentarze!no i WESOŁEGO ALLELUJA Wszystkim!

Oscar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności