Skocz do zawartości

Bitwa3d : Ojcostwo


Rekomendowane odpowiedzi

No i po raz kolejny się dołączam do bitwy, ciekawe czy uda mi się w końcu skończyć :) Przedstawiam wam świeże i całkowicie nowe podejście do tematu, czyli praca z uwzględnieniem dziecka :P

Ale na powaznie, to na pracy docelowo ma się znaleźć ojciec (AKA Tatuś) trzymajacy swojego potomka na rękach, jak to ma docelowo wyglądać zobaczycie w załączniku.

 

Temat zresztą nie jest pewny, bo miałem też inny pomysł, i jezeli z tym nie dam rady, znudze się nim albo jeszcze coś innego do przerzuce się na drugi (albo jeśli zdążę, to zrobię oba i mam nadzieje, że pomożecie mi wybrać ten jeden do nominacji)

 

WorkFlow: 3ds max (BaseMesh) -> OBJ -> RoadKill -> OBJ -> Zbrush -> OBJ (mam nadzieje, ze max udźwignie pełny mesh, jak nie, to będzie BaseMesh + Displace) + Bump + Textura -> 3ds max comeback -> Photoshop -> Finish

 

W załączniku możecie sobie zobaczyć basemesha, który jest PRAWIE skończony (a jak wiadomo prawie robi wielką różnicę hihi :) )

 

Pozostałych uczestników pozdrawiam i życze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Musze przyznać, że mnie zaskoczyliście, spodziewałem się raczej komentów, że temat twórny i nudny :)

 

Zabrałem się dzisiaj za twarz dziecka i ... jest ciężko :] Tak wogóle to moja pierwsza twarz (de facto pierwszą zacząłem robić w mini-bitwie, ale nie skonczyłem) i na razie zamiast słodkiego, pulchniutkiego bobasa mam kogoś ala wściekły chińczyk z filmów z van damme'em :) naprawde...

Wiecej na razie nie pokaże, bo troche wstyd... :P

 

02fe1.jpg

 

pozdrowienia dla tych, którym chciało się napisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buźka wyglada całkie nieźle

bo zrobiłem takie screena, żeby się jakoś prezentowało, całościowo to masakra była ;P

 

Zacząłęm od nowa, i mam coś co przypomina dziecko, brzydkie, bo brzydkie, ale coś z dziecka ma :) może za 10 razem wyjdzie na tyle dobrze, że będę zadowolony.

Twarz dziecka jest tutaj krytycznym elementem, z resztą już jakoś poleci, ale ta część musi być dopracowana do perfekcji.

 

I screen :

 

03re3.jpg

 

oczy tylko podglądowo, bo i tak w maxie dam sphery, to samo z uszami, na etapie : "żeby coś odstawało"

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałe jakiegoś base mesha czy z kuli robiłeś?

najpierw znajdź jaieś dobre zdjęcie dzieciaka z przodu w portfolio Pietrzaka z fornum jest niezły dzieciak link

zrób w miare dobrą sitkę może Ci pomóc wątek Taaadka Naked Models - Siatki może być krzywy dopiero wrzuć do zbrusha i podłub powinno być lepiej i jak coś robisz to patrz na zdjęcia bez tego nic nie zrobisz chyba że jeteś Klickiem :) czy innym wymiataczem :))

 

tyle rad od mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o głowę, to mażna powiedzieć, że jest z kuli (tj, nie ma loopów wokół ost i uczu i nie ma tego charakterystycznego układu satki, dałem tylko pare dodatkowych loopów dookoła głowy tam gdzie są usta, oczy i uszy), zresztą sami zobaczcie:

 

04qq2.jpg

 

Plan był taki, że robie na takim modelu z symmetry, jak twarz jest ok, to podmieniam model na spozycjonowany (coś takiego jak w pierwszym poście), i kończe reszte, bez symmetry.

 

Dzięki panowie za uwagi i linki (nie wiem jak mogłem przegapić wątek ttaaddka - świetna sprawa, musze częściej na forum wchodzić :) )

 

aha, noi miałem pare fotek przy robieniu, tylko jak na złość ten z zbrusha nie chce wyglądać jak ten z referecji :)

 

Pozdrawiam, Streaker

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nic się nie dzieje, bo miałem komerche na głowie + szkoła = brak czasu i energii. Dopiero ostatni długi weeekend był luźny dla mnie, ale że nominacje były już bardzo blisko, to uznałem, że i tak się nie wyrobie i zacząłem myśleć nad jakimś demoreelem, a to na razie porzuciłem... Dosłownie 5 min temu, jak chciałem odpowiedzieć na Twojego posta, to zauważyłem, że ternim nominacji jest przesunięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności