Skocz do zawartości

Bitwa 2D: Opowieści ze świata robali - Pogrzeb


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

:eek:

Jak dla mnie BOMBA ;)

choć mam parę uwag (nie koniecznie dobrych), przygasił bym kolor tego raczka/skorpiona z przodu (za mocna czerwień, za bardzo skupia na sobie uwagę), i wzmocnił bym kolor na 5zl, (jakiś rozbłysk może czy coś w podobie)

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania - ogonek na pewno poprawię, dziękuję

miriam - faktycznie, ostatno go trochę nasyciłem, chyba za bardzo, dzięki

Thalion - będę jeszcze kombinował, dzięki

Tortur - W 2 bitwach w jakich brałem udział też robiłem te ramy więc tu też machnąłem, tak dla zasady no i ostatno tylko przy okładkach robię więc mam schizę z literkami bo odruchwo zostawiam wolne miejsce na grafie w miejscu gdzie ma być typo. Nawet jeśli nie ma być typo :)

Thx - thx :)

 

Pozdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czoe, juz ci pislaem, ze pracka bardzo fajna, nawet te 5zl ujdzie, ale ramke to zmien, jak juz robisz to zrob ja leciutka ale w kliamcie pracki i w kolorystyce bo takie biale nagle cos w ogoel nie pasuje

 

racja panie. W gruncie to zawsze mogę przyciąć i zostawić golasa:)

ale zobaczy się. Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaras - "jakies" to usprawiedliwienie czy pochwla czy cos innego? Moze zastosuj wartosciowanie zgodnie z nadanym tematem zamiast atakowac personalnie. bezsensownie zreszta i calkowicie bez zwiazku z praca maronskiego. O nia tu sie rozchodzi. Dyskutujemy, chwalimy, krytykujemy i sugerujemy. wszystko ku wspolnemu powiekszaniu swego doswiadczenia i mam nadzieje korzysci autora komentowanej pracy. Jakze ma sie Twoj post do tego?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nikogo nie atakuję - peace - chodzi mi o to że trzeba uszanować to że autor ma taką manierę - zostawia sobie wolne miejsce na typo - i spoko , w przypadku młodego i niedoświadczonego autora uwagi i porady mogą mieć jakiś wpływ, natomiast kolega Tomasz Maroński jest doświadczonym i ukształtowanym artystą a wszyscy mu, odkąd pamiętam ciągle sugerują :nie rób ramek, zmień kolorystykę i wywal te napisy :) wiem że to forum dyskusyjne i wolno se podyskutować - o to chodzi w końcu - ale to wszystko są subiektywne odczucia odbiorców a autor pracy chce mieć te ramki i podpisy bo taki ma styl i tak mu się podoba. Jeżeli Cię jakoś uraziłem personalnie to przepraszam - nie miałem nic złego na myśli używając tej metafory - chodziło mi tylko o zobrazowanie tego że różne są gusta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku co i raz wchodzac do tego watku i widzac taki poziom. Gratulacje Panie Maronski! :)

 

Jedyne co, jakos kompozycyjnie zle mi sie srodek czyta. Gesto troche. Pewnie na tym etapie ciezko o takie zmiany, ale sugerowalbym zroznicowac "wagowo" dwa glowne robale. Tego po lewej podniesc do gory (wydluzyc nogi), tego po prawej obnizyc (skrocic nogi). Wtedy napis trzeba by podniesc tez. Wg mnie byloby nieco ciekawiej, wiecej powietrza w pracy oraz troche latwiej byloby znalezc trumne, co obecnie wymaga troche wysilku.

 

No ale to moje widzimisie. Pewnie troche irytujace, bo jak sie domyslam przebrnales przez wiekszosc takich kombinacji w trakcie projektowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nikogo nie atakuję - peace - chodzi mi o to że trzeba uszanować to że autor ma taką manierę - zostawia sobie wolne miejsce na typo - i spoko , w przypadku młodego i niedoświadczonego autora uwagi i porady mogą mieć jakiś wpływ, natomiast kolega Tomasz Maroński jest doświadczonym i ukształtowanym artystą a wszyscy mu, odkąd pamiętam ciągle sugerują :nie rób ramek, zmień kolorystykę i wywal te napisy :) wiem że to forum dyskusyjne i wolno se podyskutować - o to chodzi w końcu - ale to wszystko są subiektywne odczucia odbiorców a autor pracy chce mieć te ramki i podpisy bo taki ma styl i tak mu się podoba. Jeżeli Cię jakoś uraziłem personalnie to przepraszam - nie miałem nic złego na myśli używając tej metafory - chodziło mi tylko o zobrazowanie tego że różne są gusta

 

Całkowice zgadzam się z przedmowca..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaras, stary, nie chce łapać cie za słowa ale: "..taka ma manierę", -co to znaczy. Bawiąc się i mówiąc , że coś jest sztuka trzeba miec świadomość i rozumiec sens sztuki. Sztuka nie jest sposobem na życie i kazda maniera podwaza jej autentyczność. zyjemy w czasach gdzie każde działanie może byc nazywane sztuką. Skończyły sie czasy że tylko klasycznekierunki plastyczne : malarstwo, rzeźba , rysunek. To że ktos chwyta dzis za pedzel i jestsłodki do świata nie musi byc artysta. Jest nas tak duzo stary na tym świecie, że wzyscy szukaja autentyczności. Co do ramek, będe szczery.Jak tylko je zobaczyłem , zamurowało mnie. Tutaj konkurs z założeniami szerokiego podejścia do tematu nagle chłopiec wyskakuje mi jak grzeczny uczen z odrobionym zadaniem na piątke i osbiście przynosi jej pani mówiac jak się nazywa i jak wybitnie się uczy. Nie no stary jesteście poważni czy nie , bo ja sie poczułem zażenowany. I tyle, jak mamy dyskutowac to dyskutujmy a nie sentencje typu: Niech moc bedzie z toba( he he jest30-lecie Gwiezdnych Wojen)

 

Werzę i jestem do tego przekonany, że maronsky ma wielkie sukcesy w tej branży. Ale takim ramkopodpisobanałem zachowuje się jak dinozaur i w ten sposób bagatelizuje swoja kompetencję intelektualną. No może tu nie jest potrzebna inteliencyjointuicyjaplastycznyja tylko zajefajoweróżowe zachody słońca, pozdrawiam

 

A jak mamy byc poważni to napis jest maniercznymplgitemdokonńliterniczych innych ludzi. To po co ? Żeby byłó nowocześnie, sorry dla mnie nie jest nowocześnie, bo ten rodzaj zabaw z trzcionka , który jest eksploatowany od ilus tam lat. A może to wszytko to tylko żart autora(i lepiej jakby tak było:)

)?

 

Jeszcze jedno: jest forum i sami mówicie , że służy ono do dyskusji i wyrażania swojego subiektywnego zdania. Jeno jak tylko sie znajdzie opinia(oczywiście sobiektywnoniedojrzała), która w waszej próżnejmanierze rozumiania jest, :że be", zachowujecie się jak panienki i piszczycie bez sensu i logiki, że autor tak chce. To co wy macie po 15 lat? Panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostre slowa THX. Ale jak najbardziej sluszne. Nigdy nie traktowalem tego forum jako miejsca klepania po dupkach. Jasno stwierdzilem ze mi sie ramki nie podobaja (takie moje prawo) i wcale nie mialem zamiaru urazania autora lecz sprowokowania z nim dyskusji merytorycznej. Ponadto zapytalem czemu sluza te ramki i co sprawia ze sa takie wazne i pozadane przez autora. Niestety zamiast jakiejs wypowiedzi niosacej tresc i wyjasnienia spotkalo sie to z reakcja "urazonych panienek" (btw Jaras oczekiwalem odpowiedzi od autora bo to jego dzielo a nie, z calym szacunkiem, od ciebie, w stylu sugerujacym ze wiesz co maronsky mysli. Bylbym mile zaskoczony gdybys ustosunkowal sie do tematu dyskusji i mojego pytania o wartosc artystyczna owych ramek zamiast mowic "każdy autor ma jakieś nawyki - to normalne". pustoslowie zwykle. Pozatym na wiare ze cos jest dobrze to mozna bogu zawierzyc a nie artyscie)

 

"Tomasz Maroński jest doświadczonym i ukształtowanym artystą a wszyscy mu, odkąd pamiętam ciągle sugerują :nie rób ramek, zmień kolorystykę i wywal te napisy"

Po pierwsze skoro wszyscy mu sugeruja to znaczy ze cos jest na rzeczy. Kolego Jaras, jestes slepym wyznawca Tomka ze tak bezkrytycznie podchodzisz do jego prac?

Pozatym, z calym szacunkiem dla kolegi Maronskiego, ktorego lubie i szanuje, nie uwazam go za artyste na tyle doswiadczonego i uksztaltowanego by bezkrytyczne przyjmowac jego prace. Nie wiem czy jest jakikolwiek artysta ktoremu mozna by tak zaufac:)

Chcialbym tutaj zaznaczyc ze ta dyskusja poszla dalej niz te nieszczesne ramki. Tomek moze sie poczuc osaczony, choc nie powinien, przez tok jaki obral nagle temat. Dotknelismy waznej kwesti na forum. Dopoki sobie wszyscy wlaza w tylek jest git, ale niedaj boze kogos skrytykowac to jest wojna. mysle ze nie o to tutaj chodzi Panowie. Wrecz przeciwnie. Z zalozenia forum stanowi arene do zazartych dyskusji. Pochwal i konstruktywnej krytyki. dla wspolnego dobra jak juz powiedzialem. Dyskutujmy ludzie

 

Tomek M. - keep good work insteed of all:)

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Traktuję tę prackę bardzo wakacyjnie i luźno. Kombinuję sobie przy niej i to sprawia mi przyjemność. Co do miejsca na literki to lubię je zostawiać bo nigdy nie wiadomo czy jakaś ilustracja nie będzie okładką a miewałem już takie historie i cieszyłem się jak cholera, że mogłem skorzystać z tego że praca nadaje się na cover.

 

Tortur, czytając Jarasa:

 

każdy autor ma jakieś nawyki - to normalne. Jedni wolą żyć tam gdzie marzenia umierają a inni tam gdzie się rodzą ... trzeba to uszanować :)

 

nie zauważam żadnego ataku personalnego. Chodziło zapewne o temat Twojej pracy i mojej. Ty masz płód ja mam grób i tyle.

 

Leaner, cieszę się, że Ci się podoba. Faktycznie jestem już przy końcówce i część rzeczy już spłaszczyłem. Musiałbym cofnąć się wstecz ale znów miałbym dużo dłubaniny.

 

Thx, Ze sztuką mam trochę do czynienia. Nie martw się. W tym wątku tworzę ilustrac. Każda sztuka rządzi się swoimi prawami. Tak wiele słów o sztuce z Twojej strony powinno być czymś podparte jak wnoszę.

 

Pozdrawiam Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie, żeby ktoś doradzał mi zmianę kolorystyki i nie jestem zwolennikiem lizania się po dupie bo to nie jest higieniczne. Ja żadnego lizania tutaj nie zauważyłem. Rzadko udzielam się na forum to fakt. Zawsze jednak napiszę swoje zdanie na temat pracy która mi się podoba. To jest lizanie?

Lizanie to jest dopiero na CGtalku.

Nie mam nic przeciw dyskusji w tym wątku ale zastanawia mnie skąd to nagłe zainteresowanie moim wątkiem?

Pod gniotem by tego chyba nie było :)

 

a ramkę zawsze mogę wywalić tak jak to odpisałem w tym wątku Miśkowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam stary w którym momencie moich komentarzy do ciebie byłem niegrzeczny stary. jak chcesz wypowiedzieć sie nad bzdurnością mojej pracy, zapraszam napisz, czekam. staram sie cały czas uzasadniac swoje watpliwosci do pracy.

A szczerze? stary twoje argumenty co do ramek ,że robisz ilustracje i akurat może ktoś ja gdzieś wykorzystać. No to sorry-ciągniesz tu dwie sroki za ogon?Moje wnioski ,chcesz je poznac? Obrażasz komisję he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tak wiele słów o sztuce z Twojej strony powinno być czymś podparte jak wnoszę."

chodziło mi tu raczej o Twoje zaawansowanie w sprawach sztuki. To nie było niegrzeczne.

Nie nadajemy na tych samych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to tylko zbieg okoliczności ale... im bliżej nominacji tym większe napięcia i nieporozumienia. Ciekawe jak będą wyglądały komentarze dzień przed :D A co do pracy.. Jest bardzo przejrzysta, fajna pod względem kompozycji i co najważniejsze pomysłowa. Tyle ode mnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobię przeglądam tą ilustrację i muszę powiedzieć że jest naprawdę w porządku, ramka i napis wcale mi nie przaszkadzają, wręcz przeciwnie dodają pewnego charakteru, i moim zdaniem jest to dobry pomysł, ale jak widać nie każdemu to gustu przypadło... w tej pracy najbardziej urzeka mnie szczegółowość, wszystko elegancko dopracowane, uwielbiam to w Twoim stylu :D wszelkie uwagi i sugestie to już sprawa subiektywnego oka oglądającego, tak czy inaczej, ta ilustracja na pewno należy do moich faworytów w bitwie... i jak jeszcze raz podkreślam jest to moje zdanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tak abstrachujac juz od ramek (pomimo ze nie uzyskalem odpowiedzi a jedynie probowano mnie zbic po lapkach za niewygodne pytanie) powiem ze ogolnie imponuje mi ogrom w pracy jaki widze ze w nia wlozono. Co do koloru jest to praca pokolorowana niz namalowana (roznice w razie czego moge wyjasnic) ale nadal trzyma efektowny poziom. Moze nieco zbyt straganowo jest tam. Byc moze taka stylistyke autor jednak chcial przyjac. Drazni mnie wszechobecny uzytek fotek. to widac, a ja tego nie lubie specjalnie.

 

Co do lizania po posladkach to niewazne czy tu czy na cgtalk, wszedzie jest to zalosne. Wole konstruktywna krytyke i takiez same pochwaly poparte jakims argumentem. kazdemu to na dobre wyjdzie. Jedno co zauwazylem, ludzie biora krytyke jak jakas potwarz i atak zamiast z niej czerpac.

 

To nominacje sie zblizaja?:) watpie by komentarze mialy jakikolwiek wplyw na nie jak i na zwyciezce. Bo jesli by tak bylo i jedynym kryterium nie bylaby wartosc pracy samej w sobie to... nie bylo by to poprawne:) Wydaje mi sie ze komentujac pomagam autorowi wspiac sie na wyzyny swoich mozliwosci. nie dzialam chyba na niekorzysc? Badzmy powazni.

 

pozdrawiam

 

apropos Jarasa jestem sklonny twierdzic ze nie chodzilo mu o nasze tematy prac lecz o moje miasto w profilu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tortur - tak, użyłem tego przykładu do lepszego zobrazowania swojej myśli :) jeżeli Ci chodzi o to czy mi osobiście się podobają ramki to odpowiedź brzmi : nie podobają mi się. Jestem miłośnikiem m.in. twórczości Beksińskiego, Picassa z tzw. okresu błękitnego i surrealizmu :) pozdrawiam

p.s. sorry za OT ale zostałem wywołany do tablicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaras - no i teraz bym sie kielona z Toba napil. nie za przytakniecie mi lecz za szczerosc i podjecie pytania.

 

Oceniajmy, krytykujmy i chwalmy szczerze i otwarcie a forum i ludzie beda w sile rosli. Bron boze bez zadnnych zlosliwosci.

 

Maronski - zycze sukcesu przy nominacjach i zwyciestwa

 

PS. zapraszam do siebie:) mozna sie wyzyc konstruktywnie:D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tak wiele słów o sztuce z Twojej strony powinno być czymś podparte jak wnoszę."

chodziło mi tu raczej o Twoje zaawansowanie w sprawach sztuki. To nie było niegrzeczne.

Nie nadajemy na tych samych...

...yyyyyyyyyyy jakieś papiery? W jakich sprawach sztuki? Myśle , że każdy z nas rekomenduje sie tym co tutaj robi. Dlatego zapytałem czy nie podoba ci sie to co tam maziajuję. Bo ja jestem otwarty na sugestyje i wypowiedzi kazdego z was bo osobiście kupe zdrowia kosztuje to całe mazanie i twierdze , że błądzę. Ja tam sie nie wstydze wypowiadac co mi na watrobie leży, ponieważ to forum jest dla nas a nie dla...he he jury( jury musi miec swietny ubaw)

 

rozumiałbym jeżeli podważałbyś sens tych... jak to nazwałeś:"wielu słów o sztuce"- he he dobre ,pompatycznie, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i poraz kolejny dzieje się to o czym już kiedyś pisałem. Krytyka czy też jak to niektórzy zwą pomocą, powinna być skierowana na niedociągnięcia techniczne a nie koncepcyjne! Przykład: "ten robak mi się nie podoba, zrób inne skrzydła, a ten ma minę nie taką, a ten kwiatek tu nie pasuje, daj bratka zamiast tulipana itd.".

 

Przepraszam, czy to jest praca autora, czy komentujących? To on ma nam przedstawiać swoje pomysły. Dla mnie taka krytyka, o której napisałem wyżej jest zupełnie bezużyteczna.

 

Co innego, gdy ktoś napisze: "hej, ten ogonek tam niedokończony, tu nie ma cienia a być powinien, hej tam perspektywa się nie zgadza, nie widać prędkości a niby powinna być duża itd.". To pomaga i ma sens, a nie ustawianie obiektów i modyfikowanie obiektów według uznania komentujących.

 

Jeżeli będę chciał sobie podyrygować, to namaluję własną pracę. Tutaj wchodzę po to żeby zobaczyć co tam np. maronski znowu ciekawego wymyślił.

 

Ostatnia rzecz to ramki. Tortur dziwi mnie, że jeszcze tego nie zauważyłeś, ale owe ramki są niemal integralną częścią każdej pracy maronskiego. Dla mnie są swoistym podpisem autora. maronski powinien mieć (i mam nadzieję, że ma) w dupie to, czy nam odpowiadają te ramki oraz napisy, czy też nie. To jego praca, jego pomysł, jego wykonanie, jego przekaz.

 

Jeszcze jedna rzecz, chodzi o tzw. "lizanie dup" na CG Talk. Czasem trafia się taka praca, że jedyne co można napisać to "wooooooooooow amazing".

Czy trzeba pisać, że np. ktoś zrobił cudownie ten refleks na kasku, czy fajnie ustawił ten kubek na stole?

 

Są jeszcze tacy, którym komentarze w ogóle do szczęścia potrzebne nie są - np. ja. Skomentujesz - dobrze, nie skomentujesz - też dobrze. Niektórzy malują dla siebie a nie innych. (to już zupełnie nie na temat, ale co tam)

 

Ot takie tam moje zdanie na temat komentowania.

 

Co do pracy:

Fantastyczna sprawa, wiedziałem, że się nie zawiodę. Bajeczne kolory i światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z przedmówcą. Jedyne z czym bym polemizował to...hym, źe ramki to podpis? No jest to argument. Ja tylko odpowiem,że odbierałem konkursy, bitwy nie jako swoiste podpisywanie się autorów pod tym co robią i ta właśnie "swoistość" ma dominować w jakości pracy, a tylko swoistym popisywaniem sie autorów, pomysłem i jakimis umiejetnosciami, które są dla nich ważne wyrażaniu swojej osobowości. Jest to jakaś forma ekscybicjonizmu i narażania się na śmieszność. Choć z ta śmiesznościa przesadzam, ponieważ wiem ,że gronu odbiorców , krtóre ogląda to co tu się robi nie jest z przypadku i nie szuka okazji na kpiny. Pozdrawiam Remendy'rego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł z tą drugą przestrzenią. Te ogonki poza kadrem. Jednak zastanawiam się nad sensem posunięcia... Bo jeśli wychodzisz, to z zamiarem zdwojenia przestrzeni, a tonując te odwłoki spłaszczasz. Tu wszakże może być inne światło i swobodnie można je wyciągnąć nad I plan, czyli bliżej nas. Kolokwialnie szemrząc: weź je wyrzeźb ostro na mocno bliżej nas. Czerwień z czernią pięknie chodzi :) Pamiętaj jedynie, że to me czepialstwo. Możesz się nie zgodzić. W twym przypadku zwłaszcza. Pozdrawiam :) Wiem. Powiesz: tu wyostrzę, a zginie mi sedno w środku. Myślę, że wytrzyma i zrobi się fajny kompozycyjny trójkąt relacji między tymi kontrastami. ważne, aby była hierarchia. Od naj do mniej istotnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mi sie rzucilo w oczy to przepalona plama bieli za najwiekszym robalem. moze by ja troszke zroznicowac?

 

ciężko będzie teraz...

na tym źródle światła opierałem układ i balans. Można będzie przytłumić. Poprubuję i zobaczymy.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak Panie Maroński...zrób tuta jakiego bo sam jestem ciekawy jak uzyskujesz te miękkosci i inne piekne rzeczy. Co do samej pracy no to cóż w klimacie swego gatunku jest super. Wiele rzeczy sie dzieje, tu gdzies jakis promyk, tu z kolei wyciszenie. Oko biega po pracy i na pewno sie nie nudzi. Malujesz w fotoszkapie, czy innym ustrojstwie? Pozdrawiam i gratuluje warsztatu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności