Skocz do zawartości

speed painting


biglebowsky

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ot taki mały speed - pomysł na bitwę (moment krytyczny: nagły atak małego głodka czy cos takiego).

tweety: Nie ma raczej sztywynych reguł, bo każda metoda może być dobra. Przede wszystkim dobrze byłoby wiedzieć jakie proporcje ma ludzkie ciało, wtedy zawsze jest prościej. Ja np.: prawie zawsze zaczynam od głowy (razem z wstępnym zaznaczeniem oczu, ust, nosa), bo wtedy łatwiej uniknąć problemu za małej lub za dużej głowy (mi osobiście jest ciężko, przynajmniej anologowo, dobrać wielkość głowy do istniejącego ciała, a już o tym, że bez dobrze narysowanej głowy ciężko o ładnego człowieka nawet nie wspomne). http://saveloomis.org/

spd002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

W czasie odpoczynku między czytaniem kolejnych rozdziałów pewnej książki :)

 

btw. wie ktoś może dlaczego w PS 9 cs 2 gdy wykonuję szybkie ruchy piórkiem na tablecie zamiast zaokrąglonych linii rysują mi się proste?? :> No i jak ustawić dynamiczną gruboś kreski (w zależności od nacisku piórka) - chyba mam jakąś skopaną wersję, bo nie działa ustawianie shape dynamics w brushes :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@ti: Sprawdź czy działają inne ustawienia, w których można ustawić czułość zależną od poziomu nacisku (opacity etc.). Jeżeli nic nie działa to możliwe jest też, że stery coś nie teges. Ja mam takie kwiatki w PS'ie 7, że potrafi nagle przestać reagować na nacisk i musze pare razy restartować PS'a zanim znowu zaskoczy. Nie zaszkodzi też poszukać najnowszych sterów do tabletu. A zaokrąglone linie wymagają niezłych zasobów (RAM, proc), a jak znam życie PS9 troche ich zżera :/ Jak brakuje pamięci to tablet gubi odczyty i daje tylko te punkty które uda mu się wyłapać, a pozostałe łączy, co daje efektowną prostą łamaną :)

 

Ale mi twarzowiec wyszedł :/

spd004.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam raczej nie brakuje kreski, tylko tak niefortunnie jest to wszystko ułożone, że pokrywała by się z tą, która wyznacza żebro, co dałoby raczej nieciekawy efekt, zresztą whatever :) Narysuje sobie kiedyś lepszą :D

 

A odnośnie tego szkicowania, to mało jest chyba ludzi którzy mogą się szczycić wybitnie czystą, dokładną itd. kreską, to może przychodzi z wiekiem czy doświadczeniem. Jako, że praktycznie wszystko robie w PS'ie, zwykle robie to tak, że najpierw skanuje szkic, potem staram sie wylapac mozliwie duzo bledow i je ponaprawiac, potem daje na to warstwe wypelnioną na bialo i ustawiam jej opacity na jakies 90%. A potem przychodzi 'fun part' - biore jakiegos brusha (zwykly okrągły lub jakis ulepszony) i jade. Niestety, na moim tablecie (Volito) o duzej dokladnosci nie ma mowy, dlatego zeby robic w miare dokladne linie, musze przyblizyc na 66-100%, ale wtedy nie widze obrazka jako calosci i nie mam pewnosci czy to co mi tam wychodzi jest dobre czy nie :( No i trzeba non stop przyblizac i oddalac... Po jakims czasie outline jest gotowy, wtedy ustawiam warstwe wypelniona na bialo na 100% i mam cos w stylu tego co powyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh moja walka z pendzelkiem w corelu (zastrzegam ze to moj 3 cosiek :))

 

powiedzcie mi czemu ten corel jest jakis taki dziwny, nie moge go zakminic a wogole malownaie olejnymi jakies dziwne jest :) nic nie kmini i ide na centralny zywiol (no i kupa wychodzi) chyba zeby takim czyms malowac to trzeba jakies zasady znac??

 

ogolnie to zanudzam ide poszperac po forum za jakiemis tutkami..

 

 

PS jak smoothowac to gowno?? smudgestick (czy jak mu tam neidziala) drybrush jak sie skonczy to smoothuije ale trzeba pierwsze pociagniecie zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, przyłapali cię chłopak :)

 

Jak już może wspominałem mój najsłabszy punkt to kolor, tak więc nad nim pracuję.

To powstawało parę dni, może z godzinkę, półtorej dziennie. Tych, którzy są lepsi ode mnie w kolorze (leander na przykład, pozdr), proszę o komentarze.

 

 

clockmasterlow7uu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności