Skocz do zawartości

speed painting


biglebowsky

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Drug- Dla mnie ta praca to porażka. Biała trawa czarne drzewa. Nie no bomba... Jakaś ścieżka chyba, czy koryto... Nie wiem co to jest. Ja bym sto razy wolał z 50 przemyślanych kresek na krzyż... Oddawały by dużo więcej. A tak mamy wyplutą pseudo pedantyczną kompozycję. BTW. To ma być speed czy paint?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche kolorystyka zle dobrana patrz jak bigle robi on np. daje jeden kolor i bawi sie przezroczystoscia a u ciebie jest multum kolorow i przez to sie robi troche zabardzo najezone detalami i bije po oczach moze i jest to speed ale no wie wiem jakos nie jestem przekonany chociaz nei mowie ze pracka jest zla wrecz przeciwnie... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie ładnie...

koncert nie jest taki zły...

wręcz niezły...tak my¶lę...

 

BigLeb...mam pro¶bę...chciałbym zobaczyć Twoj± wizję (z bani)...sali do kręgli..(po Białym Rosjaninie oczywi¶cie)...w wersji SPEED...

please..pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra jeszcze jedno.Tym razem JA!:D ale karykatura(malowane na szkicu ktory juz pokazywalem gdzies).pamietajcie karykatura wyolbrzymia charakterystyczne cechy:D wiec troche debilnie to wyglada.I tak podobienstwo zaledwie 50%:) trze jeszcze pocwiczyc:D

Szkoda ze nie mam skanera:(.

 

sp.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Na wstepie powiem ze prace Big Lebowski sa naprawde niezle. Tlyko tak mnie cos tknelo przy jednej, to jest pan z lornetka - jest to pociagniete jak sie domyslam tabletem na zywca po zdjeciu z wysokich obcasow dotyczacego faszystow odwiedzajacych tybet (mam gdzies w domu ten numer akurat)- czyli tak zeby bylo wszystko oki to warto by pisac po czyich zdjeciach sie rysuje bo to jak na moje oko nie jest take w 100% dzielo wlasne...co nie zmienia faktu ze wyczucie i kreska fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by ukyo

Czesc

Na wstepie powiem ze prace Big Lebowski sa naprawde niezle. Tlyko tak mnie cos tknelo przy jednej, to jest pan z lornetka - jest to pociagniete jak sie domyslam tabletem na zywca po zdjeciu z wysokich obcasow dotyczacego faszystow odwiedzajacych tybet (mam gdzies w domu ten numer akurat)- czyli tak zeby bylo wszystko oki to warto by pisac po czyich zdjeciach sie rysuje bo to jak na moje oko nie jest take w 100% dzielo wlasne...co nie zmienia faktu ze wyczucie i kreska fajne.

 

:|

ukyo a wiesz co to są referencje????Lepiej dobrze przemyśl co chcesz napisać , a potem się wypowiadaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ukyo, z choinki sie urwales czy jak?, po kiego ja pokazuje te wszystkie obrazki jak co powstawalo, poto miedzy innymi zeby nikt sie nie czepial, ale spoko, zdjecie nie jest z \'Wysokich obcasow\' ale z \'Przekroju\' nr 3037, z 7.09.03 specjalnie dla ciebie wygrzebalem z kata jakiegos i zeskanowalem zebys mogl porownac sobie, przy okazji wszystkie moje bledy w ukladzie postaci i proporcjach wychodza:). foto z BUNDESARCHIV BILD 135-KB-14082, jesli spojrzysz na tytol pliku ktorego sie uczepiles to przeczytasz: SHAFERWTYBECIE, a to dlatego ze jest to ernst Schafer z jego badan w tybecie, shafer byl nazista prowadzacym poszukiwania zaginionej rasy ariow, o bzdurnosci jego dzialan wypowiadac sie nie bede, bo to tenmat na rozprawke historyczna, ale fakt calkiem ciekawy. nastepnym razem zanim sie wypowiesz z taka calkowita pewnoscia badz laskaw:

1-zdobyc zdjecie o ktorym piszesz

2-porownac je w jakims programie graficznym

3-jesli widzisz ze sie pokrywaja to mozesz sie zaczac zastanawiac.

4-zastanow sie jeszcze raz

5-i jeszcze raz

6-i jesli juz masz pewnosc, absolutna pewnosc ze masz racje to sie wypowiadaj.

 

dzieki powyrzszemu unikniesz przykrych dla siebie sytuacji, szczegolnie ze nie raz powtarzalem ze na ogol korzystam z referencji ale z etapu malowania po zdjeciu to wyroslem juz kilka lat temu, nie robie speedow dla pokazowki, tylko poto zeby sie czegos nauczyc. wez obie fotki zassaj do PS, do jednego pliku i przezroczystoscia i tym oczkiem po lewej na paletce sprawdzjak oba wygladaja. Zrobilem to za ciebie, gdybys mial jakies problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw. to nie jestes pierwsza osoba ktora mnie oskarzala juz, uznaje to potrosze za komplement, ale nie zmienia to faktu ze jesli sie kogos oskarza to wypada miec ku temu jakies podstawy.

 

No to tak bardziej swobodnie powiem ze tiger, trzesnoles fajniutki autoportrecik, Scatmax doba jest ta glowka - sp.jpg, Leander panna jakby bardziej proporcjonalna niz poprzednia aczykolwiek wyglada troszke jskby pieluche miala w majtasach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po kolei moze:

 

 

1-zdobyc zdjecie o ktorym piszesz

widzisz jakbym nie byl pewnie na 100% co do istnienia zdjecia to wierz mi nie odzywalbym sie.

3-jesli widzisz ze sie pokrywaja to mozesz sie zaczac zastanawiac.

ej no zabij mnie ale ja dalej widze ze sie pokrywaja. No moze dlatego ze taka reke dobra masz- znam takie osoby co siadaja do kartki 100x70 i rysuja postac pozujaca od lewego gornego rogu co wyglada jak zdjecie w detalu, takie podobienstwo. Ja ci powiem ze pojecia nie mam co to speed painting i referencje. Ja palstycznie to wychowany bylem na 2 szkolach jednej takiej ze sie z glowy leci i inej takiej ze to co widzisz nanosisz. Byla tez taka opcja ze zamiast powiedzmy perspektywe rysowac na oko, sie pocztowke kupowalo jak czasu nie bylo i z pocztowki, ale to jak cie przylapali to palka byla (to jak pewnie wiesz latwo wykryc jak ktos za dokladnie perspektywe odmalowal albo swiatlocien). Moze stad niewiedza moja. To teraz nie wiem dalej jak to bylo robione...skanujesz cos w do kompa i ustawiasz jako podklad czy kladzesz zdjecie obok kompa i rysujesz? I pliz bez nerowow noiepotrzebnych, sam musisz przyznac ze inaczej sie ocenia studium twarzy jak jest z glowy inaczej z modelu a inaczej ze zdjecia- w tym ostatnim przypadku mozesz olac uchwycenie podobienstwa, jak sie swiatlo rozklada itd. czyli do oceny pozostaje ogolnie jakies wyczucie plastyczne i kreska. Jakby bylo napisane na gorze ze ze zdjecia to by dla mnie wystarczylo to w 200% chyba ze jak jest w topicu speed painting to sie zaklada z gory ta opcje ale to juz sie moja niewiedza w zasadach na forum klania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>1-zdobyc zdjecie o ktorym piszesz

 

>widzisz jakbym nie byl pewnie na 100% co do istnienia zdjecia to wierz mi nie odzywalbym sie.

 

Ale to jeszcze wypada je pokazac i porownac.

 

 

>>3-jesli widzisz ze sie pokrywaja to mozesz sie zaczac zastanawiac.

 

>ej no zabij mnie ale ja dalej widze ze sie pokrywaja.

 

Tak jak ci radzilem?, abys wziol je do szopa i nalorzyl sobie jedno na drugie? gdybys tak zrobil to niemogl bys nie zuwazyc, a to widac nawet bez tak drobiazgowych poszukiwan ze tors za bardzo wysunolem, i niewlasciwie dobralem walor dla ramienia, wiesz takich skuch by raczej nie bylo gdybym malowal na focie, zreszta juz pisalem i moge napisac jeszcze raz - nie maluje na focie, takie cos nic, kompletnie nic nie wnosi do warsztatu, wiec po co mi to. A zebys mial jasnos to dalej, gazeta lezala na stole, a ja bazgralem na kompie, wystarczylo czytac uwazniej zeby to wiedziec. Dlaczego pisze zeby pisac o takim czyms gdy naprawde ma sie moze nie 100% ale 90% pewnosci?, bo potem to ja musze stukac w te klawisze i sie tlumaczyc poraz ktorys tam z kolei, a nie bardzo mam na to ani ochoty ani czasu.

 

 

>No moze dlatego ze taka reke dobra masz- znam takie osoby co siadaja do kartki 100x70 i rysuja postac pozujaca od lewego gornego rogu co wyglada jak zdjecie w detalu, takie podobienstwo.

 

Ja tez, podziwiam, bardziej za cierpliwosc niz umiejetnosci, bo robic zdjecie a zgaduje sobie jeszcze ze tradycyjnym olowkiem i to na formacie 100x70 to katorga, nie przyjemnosc, dawno temu mi sie to znudzilo, wiem ze tak mozna i mi to wystarczy.

 

 

> Ja ci powiem ze pojecia nie mam co to speed painting

 

A wystarczylo przeczytac kilka stron w stecz, szkice, poprostu szkice, tak to jakos ktos kiedys nazwal ze wzgledu na szybkosc wykonania i sie przyjelo.

 

 

>i referencje.

 

matrial na podstawie ktorego praca zostala wykonana.

 

 

> Ja palstycznie to wychowany bylem na 2 szkolach jednej takiej ze sie z glowy leci

 

A owszem, chyba troszke prac \' z glowy\' pokazalem.

 

 

> i inej takiej ze to co widzisz nanosisz.

 

Niom dokladnie, ujoles to na tyle ogolnie ze akceptuje szkole bez reszty, absolutnie sie zgdzam i podpisuje pod tym.

 

 

>Byla tez taka opcja ze zamiast powiedzmy perspektywe rysowac na oko, sie pocztowke kupowalo jak czasu nie bylo i z pocztowki, ale to jak cie przylapali to palka byla (to jak pewnie wiesz latwo wykryc jak ktos za dokladnie perspektywe odmalowal albo swiatlocien).

 

No perspektywa linearna zbierzna jest akorat tak techniczna sprawa ze mozna jej wyuczyc kilkulatka, wiec sie nie dziwie.

 

 

>Moze stad niewiedza moja. To teraz nie wiem dalej jak to bylo robione...skanujesz cos w do kompa i ustawiasz jako podklad czy kladzesz zdjecie obok kompa i rysujesz?

 

Odpowiedzialem w poprzednim poscie, odpowiedzialem juz w tym wiec wybaczysz mi ze poraz ktorys tam pisac nie bede:)

 

 

> I pliz bez nerowow noiepotrzebnych,

 

Tez napisalem dlaczego mnie to denerwuje:)

 

 

>sam musisz przyznac ze inaczej sie ocenia studium twarzy jak jest z glowy inaczej z modelu a inaczej ze zdjecia- w tym ostatnim przypadku mozesz olac uchwycenie podobienstwa, jak sie swiatlo rozklada itd.

 

No chyba jednak nie mozesz sobie olac, oczywiscie ze o polowe prosciej jest je uchwycic, bo fota zawsze jest uproszczeniem, ale olac chyba jednak nie mozna:) Oczywiscie to bardziej przypomina kopiowanie obrazow innych malarzy.

Ale tak, inaczej sie ocenia, masz 100% racji.

 

 

> czyli do oceny pozostaje ogolnie jakies wyczucie plastyczne i kreska. Jakby bylo napisane na gorze ze ze zdjecia to by dla mnie wystarczylo to w 200%

 

Ale ja to pisalem juz kilkukrotnie, z tad moje zdenerwowanie:)

 

 

> chyba ze jak jest w topicu speed painting to sie zaklada z gory ta opcje ale to juz sie moja niewiedza w zasadach na forum klania.

 

Oczywiscie z gory sie zaklada ze ktos nie byl na tyle beszczelny rzeby zeby malowac na focie, a reszta jak kto woli, z glowy, z natury ( tu jest problem jesli komuter jest narzedziem, bo nie daje za bardzo swobody na cos wiecej niz autoportret ( taki zapodalem) i to co na stole jest umieszczone ( sie maszyna do pisania pojawila, nabazgralem i wrzucilem na forum ) i wszelakiej masci referencje - na ogol wiec fotki.

 

 

pozdro, sory za moje nerwy:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności