Skocz do zawartości

speed painting


biglebowsky

Rekomendowane odpowiedzi

DarCon: zeby miec swoj styl trzeba miec podstawy, ktore sa wspolne dla wszystkich. To widac, czy ktos ma braki, czy po prostu tworzy w swoj oryginalny sposob.

Jezeli ktos nie widzi bledow w swojej pracy, to potrzebny jest ktos, zeby je pokazac.

 

Juz napisalem, ze nie istotny jest czas, bo to nie wyscigi. Nie sadze, zeby Bigle speedowal w ten sposob na poczatku swojej drogi, z pewnoscia spedzil wiele godzin dziubiac szczegoliki.

Poza tym chyba ani razu nie napisal, ile czasu zajelo mu stworzenie obrazka.

 

Inna sprawa jest to, ze w speedach nie ma limitu czasowego. Dla jednego 30 minut to szybko, a dla drugiego ten czas bedzie wynosil 60 minut. Prawdziwe, dopracowane obrazy to kilka godzin pracy, a tutaj chodzi o uchwycenie charakteru i istoty przedstawianego tematu. Nie szybko, ale STOSUNKOWO szybko. Zamiast 40 godzin, robisz to w 2 godziny. Wtedy mowimy o speedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hmmmm Darcon, ze komentuje?, tiger mnie prosil wiec komentuje, oczywiscie ze kazdy ma swoj styl, i to bardzo dobrze, tak powinno byc.

jesli chodzi o czas to roznie, od 15min do 40 czasami, nie licze przypadkow kiedy z kims jednoczesnie gawedze, albo jednoczesnie pracuje:) i sie zgadzam Drugiem ze czas ma tu drugorzedne znaczenie, wazny jest szkic i szkicowanie, cwiczenie poprostu, dla mnie speed = szkic jedno powinno wynikac z drugiego, i oczywiscie ze na poczatku szczegolnie wazne jest raczej zadbanie o wyglad calosci niz czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, BiG, strach przy Tobie pedzelki wyciagac - to wrocilem na starosc do piorka ;-) . Lapki nie te, troszke sie zapomnialo przez lata.

Kolejny szkicyk - w tej samej tematyce co poprzednio, khe, khe ( jakos dorwalem pare ladnych referencji w tym temacie ). Nastepny bedzie z innej beczki.

Nie do konca jestem zadowolony, ale jak speed to speed, nie bede cyzelowal.

 

salutt

Dziadek Stal

 

PS.Darcon: ten ostatni wyglada jak przywalony z lekka filtrami z photka - zamierzony efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię jedną wielką mieszaninę jak wspomniałem każdy ma swój styl (maluję,rysuję ,przerabiam itd. , itp.) Czy to jest dział tylko dla ludzi po szkole sztuki pięknej czy twórczości ogólnej? Wydaje mi się że każdy dobry pomysł jest wart pokazania go ,nie kryję się i nie oszukuję jak ktoś pyta odpowiadam szczerze po za tym ludzie robiący coś w 3D nie korzystają z tekstur pobranych z natury? np. eviroment

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarCon, tylko tak jak pisał DruG swego czasu SPEED ma na celu złapanie proporcji i oświetlenia a przerabiając zdjęcie robisz coś odwrotnego. Ogólnie proponuję żebyś spróbował tą sylwetkę namalować od nowa. Widziałem Twoje rysunki i jeśli masz tablet to rezultat powinien Cię zaskoczyć. I złapiesz więcej szczegółów, których mi w tej kobiecie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciagle tylko ta klotnia i klotnia...:),

dajcie spokoj,...

 

kolejny obrazek, pierwszy moj tego typu, podpatrzony z czasopisma... ,fajna sprawa z tego speedpaintingu, jeszcze nie wychodzi tak jakbym chcial, ale to dopiero poczatki, proby... Szacunek dla BigLeb\'a [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa tam, khrh, khi, jakis numer \"Vogue\" podebralem mojej narzeczonej - referencje strojow bardzo fajne w kazdym razie.

Rysowac na kompie, kheh, polowicznie mozna, ale i tak pierwszy szkic zawsze oloweczkiem. Takie staruszki jak ja lubia tradycje ;-)

No, dobra, gawedzic milo, ale tak bez obrazka gadac nie bede za dlugo. Khem, khem. Trza znowu cos maznac.

 

salutt

Dziadek Stal

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne, znaczy proporcje i rysunek jest oki, no moze poza raczkami ktore lekko za male sa, a poza tym to standardowo - czyli nie cieniuj czernia, tylko kolorem, daj sobie spokoj z miekkimi brushami - wygladzac mozesz w dowolnym momecie.

 

A to probka autoportretu, to w ogole pierwszy portret od kilku lat, wiec wiele do szczescia brakuje, ale ponoc \'podobny, tylko oczy nie takie, i wlosy, i szyja i w ogole\':)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarCon: Mysle, ze wlasnie lepiej oddasz rzeczywistosc \"machajac w prawo i w lewo\" i probujac oddac wiecej szczegolow (i wlasnie do tego lepsze sa \"twarde\" brushe). Twoj rysunek jest niezly, szczegolnie proporcje, ale przez to rozmycie ja naprawde niewiele moge powiedziec o tej dziewczynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarCon: zrobiles to, czego najbardziej nielubie i o czym trabilem przy kilku pracach podczas bitwy;) Cienie nie sa czarne! Powinno sie jej (czerni) uzywac tylko i wylacznie w najciemniejszych miejscach, bo w innym przypadku najzwyczajniej w swiecie rysunek robi sie brudny, jakby ktos paluchami z wegla dotykal.

 

Proporcje faktycznie niezle. Sa tak dobre, ze oskarzylbym Cie nawet o rysowanie na fotce;P Ale tego nie zrobie....

 

Nie boj sie mocniej przycisnac. Lepiej, zebys przerysowal, niz niedorobil. Rysunek jest plaski, a wypelnienie mdłe. Machaj pedzlem w kazda strone, nie rob \"zdjecia\", bo do tego sluzy aparat fotograficzny.;)

 

Proponuje poczytac co nieco o teorii barw.

 

Ale co ja tam wiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o autoportret to...hmm...bardzo realistyczny...

ale z nosem rzeczywiście coś jest...

w rzeczywistości masz mniejszą przestrzeń pod nosem kiedy już ogolisz wąsy....:)...:P

 

ale tak wogóle to się nie wtrącam...bo sam nie potrafię rysować...i tylko się mogę domyślać jakie to trudne oddać podobieństwo...jak Wyspiański...

 

Tak dalej Biglebowski.... może to dobry pomysł z tym portretem... (w końcu jeśli się tego nie nauczyliśmy \"tam\"... to może przed lustrem)...

idę kupić lustro

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staruszek dorzuci kolejny obrazek.

Tym razem wlasciwie bez referencji. Tzn. byla, ale potem moja glowa poszla w jakies krzaki i w zupelnie innym kierunku i urodzilo sie to. Ani chybi demencja dopada.

 

salutt

Dziadek Stal

 

Big- fajny portrecik, fajny, nie ma co. Jaki mlodziak, hehe ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pan z pukawką czeka na...tego pana w fryzurze afro...ale DruG, pomyliłeś zdjęcia, mówiłem że bigle ma bardziej wiewiórcze uszy, zadarty nosek, dwa białe kiełki i białe ślepia w ciemnych oczodołach, zreszta portret widać przy każdym jego poście [lol2] Pozdor bigle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jakas nieaktualna fote wygrzebales drug, afro to mialem w dawno temu, na poczatku lat 60tych, juz dawno o tym zapomnialem. A \'tam\' przyjmuja na tych samych zasadach co wszedzie:) a Auto to ponoc faktycznie jeden z najlepszych sposobow zeby sie rysowac i malowac naumiec, wiec chyba mozna raz na jakis czas siegnac po lusterko.

 

A nie wspomnialem jeszcze ze pracki na ogol maja troszke wiecej niz 1000px wysokosci, a w domku mniejsze robie, jak na wolniejszy komputerek przystalo, czyli jakies 800px.

 

stare pracki to postaram sie w przyszlym tygodniu podostawiac

 

dziadzie, widze ze triki kompozycujne z anime opanowales:)

 

Darcon, dobrze ci mowia, staraj sie raczej swobodnie podchodzic do tematu, ale to nieznaczy koniecznie \' w prawo i w lewo\', kazdy ma wlasny styl i inne podejscie, wiec poprostu rob tak jak bedzie ci najlatwiej:)

 

a jeszcze kotka jeszcze nie zapodawalem?, ma troche bledow, ale trudno sie mowi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pochwalę się tematem nie na temat jedną z moich rzeżb niestety w bursztynie na próby pokazywania mojego malowania chyba za wcześnie ,potrenuję chyba w odcieniach czerni to mi lepiej wychodzi ,wiem że słonik jest nie na temat ale moze komuś się spodoba :) może tu dostanę pochwałę :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

 

Darcon... Źle to odbierasz chłopie. Przecież nikt cię nie krytykuje w złej wierze... Po prostu mówimy ci jak to wygląda, to ważne bo przecież aby robić coraz to lepsze prace trzeba wiedzieć co jest źle.

 

A słonik bardzo mi się podoba :). Tylko dlaczego fragment ocenzurowałeś?

 

A co do prac 2D... Zauważ niekonsekwencję. Patrz jak filtrowałeś zdjęcia, dlaczego do tego nie dążyłeś malując? Gładkości to wcale nie realizm, gdy zaczynamy widzieć „gładko” to idziemy do okulisty... Nie używaj dodge i burn do malowanka raczej... Czasem się przydaje ale dobierz sobie zawsze z 3 odcienie 3 stonowanych ze sobą kolorków i maluj tylko nimi... To naprawdę starcza... Zresztą sam zerknij ile jest kolorów na twoich zfotoshopowanych zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Big - jak dziecieciem bylem trafilem na \"Akire\" i to mnie uksztaltowalo na reszte zycia. No kanal, khi,khi.

Reszta - sa warstwy, sa, od razu po zrobieniu zarysow go rozwarstwilem, a potem nie chcialo mi sie juz tego niwelowac, w koncu szkic. Nawet teraz patrze, ze moze lepiej by bylo jeszcze bardziej te warstwy podkreslic - wtedy bylaby ewidentna stylizacja. Ale, co tam, speedzik. Moze w weekend cos dorzuce, jak mi sie stare kosci nie zalamia od tej deszczowej pogody co nadchodzi.

Do trumny dziadzie a nie mlodych na zla droge sciagasz. khekhe.

 

salutt

Dziadek Stal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładna ta Akira chociarz?:D

 

Apropos tego cyfrowego rysowania. Znalazłem wczoraj programik, który moim zdaniem kładzie na deski wszystko co z pod znaki Adobe i Corela np. Kładzie ze względu na ekstremalną prostotę obsługi i szybkość o której te wcześniejsze mogą pomarzyć tylko. opóżnien śladu w stos. do piórka-brak całkowity. Program jest jak powiedziałem bardzo prościutki, ma zaledwie kilka podstawowych narzędzi. Jest wiele rzeczy które mnie szczególnie zauroczyło. i tak np: podczas pracy nie dotykamy w ogole klawiatury, wszystko za pomocą piórka (nie ma nawet skrtów klawiaturowych) Opcja zoom to jest mistrzostwo śwaiata, zero pikselozy! wszystko jest przefiltrowane trilinearem, czy czyms podobnym hardwareowo. Można pracować dzięki temu nad jakimś detalem równie swobodnie jak przy opcji fuulview. hehe, nawet nazwy warstw wpisujemy piorkiem. Za jedyną wadę uznałem to że program się dość często wiesza:( i niewiem specjalnie jak temu zaradzić. Po zatym polecam gorąco wszystkim zwolennikom szybkiego i jakby nie patrzeć czułego i precyzyjnego rysunku. Nazywa się SKETCHBOOK PRO i jest do ściągnięcia ze strony:

http://www.alias.com, jako trial (15 dni) ew, osiołkiem w przypadku nagłej potrzeby;). Osobiście gdy rozwiąże się sprawa niestabilności kupuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Gotham

Hi,

 

 

Darcon... Źle to odbierasz chłopie. Przecież nikt cię nie krytykuje w złej wierze... Po prostu mówimy ci jak to wygląda, to ważne bo przecież aby robić coraz to lepsze prace trzeba wiedzieć co jest źle.

 

A słonik bardzo mi się podoba :). Tylko dlaczego fragment ocenzurowałeś?

 

A co do prac 2D... Zauważ niekonsekwencję. Patrz jak filtrowałeś zdjęcia, dlaczego do tego nie dążyłeś malując? Gładkości to wcale nie realizm, gdy zaczynamy widzieć „gładko” to idziemy do okulisty... Nie używaj dodge i burn do malowanka raczej... Czasem się przydaje ale dobierz sobie zawsze z 3 odcienie 3 stonowanych ze sobą kolorków i maluj tylko nimi... To naprawdę starcza... Zresztą sam zerknij ile jest kolorów na twoich zfotoshopowanych zdjęciach.

to nie cenzurka po prostu dla kumpla do szwecji wysyłałem z opisem ceny:) GOTHAM potrafisz podnieść morale dzięki za rady postaram się A pisząc zdjęcia miałeś chyba na myśli ostatnie? Czyli skan ? bursztynu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności