Skocz do zawartości

speed painting


biglebowsky

Rekomendowane odpowiedzi

Originally posted by DruG

Scatmax: to jakis wasz psiak, ze tak go uwieczniacie? :)

Siostry ale traktuje go jak dobro wspolne i ekspoloatuje do woli:D tylko bez skojazen:) chodzi o rzycanie w niego jego pilka zabawka(co daje radosc:)...moja) i kazanie mu przynosc kapcie i gazetke i klasc sie pod nogami jako podnozek[lol2](to dla wygody...mojej:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wektory są cały czas w użyciu, ale do mniej swobodnych prac i w przerwach od nich postanowiłem odkurzyć mój tablet (pentagram O\'pen XL) , który po zakupie zupełnie mnie zawiódł, ale teraz wraca do łask :)

 

Kucyk jest faktycznie komiczny, ale z charakterem - dobrze wie, że znalazł się w nieodpowiednim miejscu :) Coś jak rumak Don Kichota.

 

 

 

*** EDIT ***

 

W przerwie od tabletu :) zrobiłem wersję wektorową

 

DruG, dzięki za zachętę :)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byk genialny. Mi się nawet bardziej podoba od sceny z ogniem. Ale może to przez kolory i mój aktualny nastrój na spokojniejsze tonacje.

 

Scatmax świetne kwiecie :) Jak zobaczyłem Twoją pracę to też zapragnąłem zrobić sobie kwiatka, ale zanim jakiegoś znalazłem to mój wzrok padł na plakat Air Jordana, który wisi u mnie od 123 lat chyba..

 

10_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz mały \'making-of\' w razie gdybyście chcieli mi dać jakieś porady, wytknąć błędy z toku prac.

 

Całość niecałe 20 minut. Po skończeniu próbowałem te barwy jakoś ładnie zespolić ze sobą i rozmyć, ale użycie smudge-tool (35%, airbrush soft) daje marne efekty - jakbym gaussian blura wrzucił :( Są jakieś lepsze metody?

 

Pozdrawiam! [soczek]

 

11_2.jpg

 

PS. Za referencje wziąłem zdjęcie znanej aktorki, ale nawet nie powiem jakiej żeby się nie pogrążać odchyleniem od pierwowzoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, obroc teraz tego Michaela Jacksona horyzontalnie i zobacz, jak wyglada ;)

 

Zamiast rozmywac uzywaj barw posrednich, albo nakladaj kilka warstw z opacity np. 20%.

W Painterze 8 jest to rozwiazane rewelacyjnie. Paleta do mieszania \"farb\" to genialny patent.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bigleb: Wow.. :o Chciałbym zobaczyć jak śmigasz z tabletem robiąc takie cudo.

A może serio zrób taki video tutorial..?

 

DruG: hmm.. chodzi Ci o obrócenie o 90 stopni, czy \'flip horizontal\'? Zresztą w obu przypadkach widzę Pamelę Anderson, więc chyba wszystko jedno.. to chyba taka pora.. ;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie.. ciekawa metoda.

 

Obróciłem też panienke. Tragedia [urwanie glowy]

 

** EDIT **

 

DruG: heh, na poczatku przeczytalem \"obróć Michaela Jordana\" zamiast \"Jacksona\" i stad było moje pytanie, bo odwracajac reke Jordana nie widzialem błędów poza nieco dziwnym bicepsem.

 

Te oczy już wyrównałem, więc wisi już nowsza wersja.

 

A nawiasem mowiac to miała być Monica Belucci [lol2] (ale jakies stare zdjecie, jak jeszcze modelką byla)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leander, w zasadzie Drug ci popwiedzial co jest nie tak, jeszcze tylko zwroc uwage ze oczy i usta ma za duze.

W ogole obracanie w rozne strony i flipowanie, to dobry sposob na sprawdzanie co jest nie tak, i odrazu widac jak bardzo odbiur rozni sie gdy patrzymy sie na to samo, tylko w lustrzanym odbiciu.

 

 

 

tym razem z natury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka , przegladalem sobie ostatnio jakies forum zagraniczne , na ktorym byl ogromny dzial , pt speed painting ;]

Znalazlem tam obrazek , nazywal sie diplomat ,nie wiem jak tu go okreslic , w kazdym razie jak go zobaczylem pomyslalem ze tez sprobouje zrobic cos w jednym kolorze... co wyszlo to wyszlo ,rysowac nigdy ladnie nie potrafilem , ale pomyslalem ze skoro to jest speed painting to wrzuce cos od siebie ... 25 minut i wyszlo takie \"cos\" :(

 

Brr i jeszcze wrzucilem taki wielki obrazek , to juz wogule paskudnie wyglada , da sie jakos wymienic ten na mniejszy ?;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta , najgorsze ;] zostaw mi chociaz to , ja tu jestem najgorszy i juz ;]

A tak wogule bigl dzieki za slowa otuchy , juz sie balem ze mnie opieprzysz ze taki duzy obrazek wrzucilem ...

 

A tak btw spidy sa fajne i pomyslalem ze moez sprobuje jeszcze cos maznac ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biglebowsky: Ta panna młoda jest piękna! Aż mnie w oczy kole urok tej pracy. Jeśli miałbym sobie coś powiesić na ścianie to właśnie takiego natchnionego speeda :) Wszelkie niedoskonałości i niedociągnięcia jedynie dodaja tej pracy waloru niedopowiedzenia. Można na niektóre miejsca patrzeć kilka razy i za każdym dostrzegać co innego. No rewelacja. Aha, właściwie jako jedyny tutaj używasz kilku rodzajów pędzli i nie boisz się gradientów. Powinniśmy brać przykład.

 

Scatmax: też jestem pod wrażeniem wykonania. I motyw ciekawy. Spoko, na żadnym końcu nie jesteś. Ścisła czołówka naszego, niestety niewielkiego, grona :)

 

Jedrush: widać postęp, czekamy na kolejne odsłony :)

 

Znowu tylko \'OCHy\' wznosiłem, ale nic nie poradze, że tak lubię oglądać speedy :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z nosa można traktowąć jako nawiązanie do \"katedry\" :)

 

Nad tym poniżej siedziałem najdłużej z dotychczasowych prac. Ale wreszcie uchwyciłem osobę ze zdjęcia.

Wywalilem wlosy i korpus bo jakoś nie pasowały. I niestety przy okazji czesc skóry twarzy.

 

16_2.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Big wszyscy wiemy że jesteś BIG!! ale nie którzy po prostu mają swój styl , swoją wizję także pozwólmy im wyciągać wnioski samemu patrząc na dzieła innych , niektórzy opisują tu swoje obrazki jako wielki speed a w rzeczywistości nieraz prosty obrazek potrzebuje naprawdę czasu aby nadać mu duszę .Myślę że niektórzy po prostu się wstydzą gdyby napisali że coś robili 24 godz. lub dłużej to po prostu w dziale speed painting wstydzili by się to umieścić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności