Jump to content
biglebowsky

speed painting

Recommended Posts

racja landy sa zawaliste ta czarna babka co taki kucyk ma nie wyglada jak speed to dzieła sztuki ide napisac do muzeum :)

Heh, wlasnie wygrzebalem 2 stare speedy, ktore byly conceptem dla fotografa, coby wiedzial jakie potrzebuje foty na stronke;) Wrzucilem wiec je, zaby odswiezyc watek speedpaintow.

Nie mam tabletu, wiec machalem myszka.

Najpierw szkic olowkiem, skan i kolorowanie w photoshopie. Ok. 30 min jeden.

Heheh... panienka byla pierwsza, a para jakos pod koniec. Widac, jak bardzo mi sie juz nie chcialo ;)

fajne, rysunkowe bardzo, podziwiam ze myszka:), kolorki mozna by zdecydowanie ozywic, mi tam jakis zolcieni brakuje i troszke wyrazniejszego swiatlocienia, swietnie nadaja sie do zadania do ktorego byly zrobione.

Hmm.. pewnie tak, ale wierz mi, ze przy machaniu mysza odechciewa sie dopracowywac szczegoly:(

Wlasnie dlatego nie bralem udzialu w bitwie :/

Za to Ty Bigle moglbys cos zadzialac i podbic poziom :)

nie wierze, ja to wiem:) z tabletem do czynienia mam dopiero od lutego.

heh, naganiacz sie znalaz:), moze w nastepnej sie zobaczy, to zalezy od ilosci wolnego czasu przedewszystkim.

Powiem jedno - z pewnościa wygrasz - jeśli weźmiesz udział w bitwie WIELKI GURU 2D [lol2]:D

Pozdrawiam

Giorgione

no wlasnie troche pod pewnego pana zwanego hpx, czyli zabawa w podpatrywanie stylu ( srednio udana ) ta panna miala byc , a drugi juz bardziej swobodny:

hardcorepic.jpg

glowkazdolu.jpg

OMG! zadziwiles mnie pareset kresek i plamek i znow wielkie dizelo ku chwale ojczyzny big...

Ehh... widzialem to w speedach na Sijun i nawet zgralem na kompa, ale nie zauwazylem, ze to Twoje :P

aha apropos bigle mam pytanie w twoich pracach czesto zauwzam taka hmm teksturke tu wyglada jak powycierany papier taka mhm faktura, jak to sie robi? pozdrwamiam

Spontanicznie postanowiłem pospeedować.

Zamieszczam tylko pomniejszenie moich pierwszych prób bo jeszcze nie ma na co patrzeć. Zanim przejdę do następnych chciałem spytać o kilka zagadnień technicznych.

Mianowicie, czy najpierw nakładać jasną barwę i ją \"cieniować\", czy zacząć od ciemnej i rozjaśniać? A może wszystko malować oddzielnie?

No i pytanie zasadnicze - po co są speedy? To ma być kolorystyczny podklad pod wykanczanie detali, czy sztuka sama w sobie?

Pozdrawiam :)

4.jpg

Gostek jest nawet spoko:D, ale z kobitką to mogłeś się postarać [lol2]

I wrzuc pracki na lepszy serwerek bo ten obecny za bardzo szwankuje:(

Pozdrawiam

Giorgione

Na pierwsze pytanie to ci odpowiem: nie zastanawiaj sie nadtym, jedni maluja od cieni do jasnych punktow inni odwrotnie, jak komu pasuje, a poco sa speedy?, a po co sie szkicuje? cwiczenia, cwiczenia, cwiczenia, no i jak to jest w szkicach czesto sa lepsze od skonczonej pracy, a napewno dobry szkic moze istniec jako niezalezna praca.

Jaka wyszla taka jest, to szkic w koncu:)

fazy.jpg

i kolejna mala inspiracja, tym razem rozdaniem nagrod mtv:

mtv.jpg

no i cos z jeszcze innej bajki:

marynarzyk.jpg

teraz juz powinno byc widac bez problemow, dzieki za miejsce drug.

20-30 minut w Photoshopie; myszka Logitech ;)

Bigle, rewelacyjna zabawa :D Pierwszy raz tak malowalem i chyba zlapalem bakcyla ;)

Nadal mecze sie mysza, ale...

No kurde drug zaskoczyles mnie swietna pracka i do tego mysza... to ja tablet mam i ciezko sobie radzem. Tyle ze ta linia biala wkuzajaca jakby jej nie bylo bylo by fajno ;]] pozdrawiam

PS. jak wy to robicie ze macie 136 postow a potem juz np. 500 ? jakis trick chyba co? :D

Doczepcie ten watek na goze i niech to bedzie taki duzy thread do speedow:).I niech tutaj wszystkie speedy beda wrzucane bo tak to zeby sobie popatrzec trzeba latac po calym forum.

No i glowna czesc programu czyli moje shit paintings:D.Kazdy gdzies po 45-60 min.

No comments:):

chain.jpg

Rycerz na kucyku[lol2]:

raider.jpg

Reklama pasty do zebow:D:

someone.jpg

Pozdro.

Scat

Hehe, no to dziesieciominutowka ;)

Poczatkowo bylo bez psiuni, ale nie moglem sie powstrzymac:)

a to moje początki z tabletem były...coś koło 20min...niestety nie dokończone...z powodu odmówienia posłuszeństaw przez tablet...:(

Drug,Phantom:Cool:)

A reszta userow?Co jest?Z chlebem baby!!:D.

Oto pies mojej siostry...menda jedna:mad:(oczywiscie siostra nie pies:D).Gdzies tak 25 min.

mayk.jpg

ps:kurcze cos mnie od dwoch dni bierze na malowanie i gitare przezywam jakas metamorfoze:) coraz mniej 3d:)Ale nie martwcie sie to nie koniec moiej dzialalnosci w tym kierunku.Ot przyklad postuje dlatego ze zwjazany z tym speedem.Oto \"speed 3d\";) tegoz psa ktorego ostatnio walnolem:)