Skocz do zawartości

speed painting


biglebowsky

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hmmm Leander, świetnie kolory dobierasz

 

Na razie wrzucam wersję speedową obrazka nad którym jeszcze pracuję, zamieszczam na tym etapie, żeby nie przekroczyć umownych 1:30, efekt końcowy razem z filmikiem wrzucę do tematu timelapsed painting

020nn3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grubo dajecie chlopaki !!

leander ten królik chmm.. jakby chciał mi cos powiedziec :p

tortur bardzo fajnie tylko czemu tak malo, nie mogles upchac jeszcze paru? ;)

odd urzekł mnie ten zrobotyzowany dom, mozna by zmiksowac chroma i coja :D

 

szkicegj2.jpg

szkicegj2.2fa71f3982.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, czytałem forum już od dłuuugiego czasu i postanowiłem się zarejestrować :)

 

Mam tablet od 2lat, lecz teraz tak naprawdę sprzęt pozwala mi obsłużyć bez zacięć takie programy jak Photoshop CS2 czy Corel Painter X. Tablet co prawda dla początkujących, ale Ja nim jestem i nie potrzebuje lepszego niż mój Pentagram O'Pen XXL, kiedyś może wacom... Starałem się cokolwiek namalować jako pierwsze prace próbne, lecz jedyne co mi wyszło to, to co poniżej (niektóre nieskończone)

80159109vk9.jpg

Corel painter X

 

 

We sferę włosów nawet nie wchodziłem bo wtedy to kompletnie by nic z tego nie było... I tu pojawia się pytanie, czy mógłby ktoś powiedzieć czy malujecie na stałym opacity np. 80, czy zmieniacie te wartości, oraz czy używacie tylko okrągłych pędzli? Bo póki co to marzę miękkimi okrągłymi i wszystko wygląda jak spod sedesu. Oraz drugie pytanie, czy znacie może jakieś tutoriale, lub własną teorie jak namalować coś? (jak zachować światło, dostosować kolory itp.). Proszę wybaczyć, ale to jedyne forum gdzie jest porządny topic o speed paintingu :)

 

EDIT. Tutoriale jakoś znalazłem ,ale może powiecie jak ustawiacie pędzel pod tablet w PS'ie i jaieś porady dot. twarzy, światła itp?

Edytowane przez Valof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Valof - Nie uważam się za osobę kompetentną by udzielać Ci rad, z reguły maluję z opacity zależnym od nacisku, unikam miękkich brushy.

ninyl8.jpg

Edytowane przez shin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valof, napisz mi na gg, to dam ci linki do kilku dobrych videotutków dla początkujących (po angielsku).

 

tym razem 30min speedzik (powoli zaczynam łapać o co biega, ale jak coś to na jakieś nakierowanie się nie obrażę :P)

speedpaint12lr8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy speed patrząc wcześniej na masę prac, niedługo zacznę oglądam video tutoriale, ale lepsze to niż nic...

latarnikzf0.jpg

 

Prosiłbym o uwagi dot. w/w rysunku (zaraz będą uwagi dot. całego obrazka ;P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valof: sugerowalbym troche olowkiem lub weglem sie pobawic i moze na razie porysowac walce, kule itp. Jak najwiecej. Obawiam sie, ze malowanie nawet jednej takiej twarzyczki dziennie Cie daleko nie zaprowadzi. Lepiej zrobic szybkich 30 rysunkow olowkiem. Nie to zeby rezygnowac z tabletu, ale podstawy lepiej sie lapie tradycyjnymi technikami.

 

Dzięki :) Węgiel i ołówek mam więc... zabieram się do ćwiczeń :)

Super.

 

Przypominam o zasadzie watku - posty bez obrazka beda kasowane.

 

leander-zelazko-05-2008.jpg

 

leander-dlonie-05-2008.jpg

Edytowane przez leander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności