Skocz do zawartości

Hardware Ciekawostki, New's . . .


miriam

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 240
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Phantom V12 - milion klatek na sekundę!

 

Phantom V12 korzysta z procesora obrazu CMOS i potrafi pracować z prędkością sięgającą aż miliona klatek na sekundę! Co prawda rozdzielczość spada wtedy do poziomu zaledwie 256 x 8 pikseli lecz nie zmienia to faktu, że osiągnięty wynik jest naprawdę imponujący. W maksymalnej rozdzielczości - 1280 x 800 pikseli - kamera jest dużo wolniejsza i może się pochwalić prędkością "zaledwie" 6315 klatek na sekundę.

 

Sprzęt oferuje 8, 16 lub 32 MB pamięci RAM oraz możliwość współpracy z systemem CineMag (współpracuje z podłączaną do komputera PC stacją dokującą CineStation) pozwalającym na skorzystanie z dodatkowej pamięci o pojemności 256 GB lub 512 GB (możemy również bezpośrednio na niej zapisywać filmy z prędkością 1000 klatek na sekundę). Kamera oferowana jest w kilku wersjach różniący się od siebie obsługą interfejsu CineMag oraz filmowaniem w kolorze lub trybie monochromatycznym.

 

 

 

45318

 

 

 

Więcej info: www.idg.pl

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nForce 790i został zapowiedziany na drugi kwartał

 

W drugim kwartale tego roku do rąk producentów płyt głównych trafi chipset nForce 790i. Układ wspiera procesory Intela z FSB 1600 MHz.

 

Chipset nForce 790i przeznaczony jest na rynek high-end - obsługuje procesory Intela z FSB do 1600 MHz. Wspiera technologię 3-way SLI (pozwala na skorzystanie z mocy współpracujących ze sobą trzech kart graficznych) i Hybrid SLI (zapewnia zwiększenie wydajności graficznej komputerów oraz inteligentne zarządzanie energią) oraz pozwala na skorzystanie z pamięci DDR3 1600 MHz (producenci płyt głównych oczekują, że ceny modułów trzeciej generacji zaczną spadać w trzecim kwartale 2008 roku).

 

Nowy układ będzie dostępny w dwóch wersjach - nForce 790i Ultra SLI i nForce 790i SLI. Mocniejsza z nich - Ultra - ma być przyjaźniejsza dla overclockerów i ma wspierać pamięci DDR3 2000 MHz.

 

790isli.jpg

 

Więcej info: www.DigiTimes.com

Pozdarwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może czydemark nie obsługuje więcej niż 4 rdzeni? Z resztą nawet pomiędzy dwoma, a czterema różnice są śmieszne. Czy to wyniki testów samych procesorów czy całych platform?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może czydemark nie obsługuje więcej niż 4 rdzeni? Z resztą nawet pomiędzy dwoma, a czterema różnice są śmieszne. Czy to wyniki testów samych procesorów czy całych platform?

 

Z tego co mi wiadomo to 8 z jednej stacjii a czy wiecej to niewiem? Dalej pozostaje rendering sieciowy.

 

hkropinski - oreintujesz sie czy 3dsmax jest zoptymalizowany pod karty graficzne dwurdzeniowe - ATI Radeon HD 3870 X2 ? i woqule jak miala sie sprawa w SLI jesli chodzi o wydajnosci w maxie.Z tego co tu kiedys widzialem to ludzie odradzali ,niby przyrost mocy w SLI w maxie jest znikomy. Zakladam wiec ze 3dsmax jest poprostu niezoptymalizowany pod laczone karty, ciekawe jak ma sie sprawa z dwujajowcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak… nie chciałbym tutaj nikogo wprowadzić w błąd, więc napisze tyle ile wiem oraz tyle ile wyniosłem z własnych, dzisiejszych doświadczeń.

 

SLI… nie uważam by do używania 3ds Maxa taki gadżet był potrzebny. Aktualnie rozejrzałbym się bardziej za tym by karta obsługiwała DX10 (10.1) niż była wyposażona w SLI. Jak na razie podobnie jest z kartami dwurdzeniowymi. Nie odczujesz tutaj dużej różnicy. Do używania 3ds Maxa bardziej wykorzystasz dobry procesor czy pamięć RAM. I mimo, że rozmawiamy o kartach, od razu odradzę Ci czterordzeniówki AMD, tak na wszelki wypadek, jakbyś kiedyś kupował:) Wiesz na pewno, że SLI nie poprawi Ci szybkości renderów, a jedynie nieznacznie szybkość viewportów. I tu bym postawił na Radeona... właśnie w 3ds maxie:)....

 

Ale nie na 3870X2.

Co prawda nie jest o nim nigdzie napisane zbyt wiele jak sobie radzi w aplikacjach do tworzenia grafiki, ale czytając opinie użytkowników na forach hardware przewija sie raczej negatywna opinia w tej dziedzinie. Testy tej karty w serwisach internetowych ograniczają się jedynie do wyników z gier. Tu akurat Radeon X2 w niektórych kategoriach nawet dogania 8800Ultra, a śmiało konkuruje z 8800GT(S), zależnie od wersji.

 

I szczerze mówiąc zainteresowała mnie ta karta:) Do takiego stopnia, że dziś wybrałem się do znajomego, zajmującego się sprzętem komputerowym i udało mi się z grubsza "przetestować" tą kartę. Niestety zestaw na którym testowałem kartę był dość mocno składany, ponieważ ja sam pracuję ciągle na S478. Karta to nowiutki Radeon od HiS'a, połączona z procesorem E6400 i 2GB Ramu.

 

I teraz, krótko wymienię Ci wyniki, testy kart robiłem na moich scenach - samochody, wizualizacje, dość mocno obciążające komputer. Sceny składały się z kilku-kilkunastu mln poly, z oteksturowanymi obiektami.

Sterowniki oczywiście najnowsze dostępne. Sceny chodziły wydajniej niż na moim komputerze, był nawet pewien komfort pracy, jednak nie ukryję, że liczyłem na coś sporo lepszego. I wyobraź sobie moje zdziwienie, kiedy uruchomiłem kilka godzin później te same sceny z Radeonem 3850 pod obudową. Różnica była. Dla mnie wyraźna. Na korzyść 3850...

 

Kartę miałem do własnego użytku na kilka godzin, więc na tabelki i wykresy z osiągami na razie nie ma co liczyć. Może następnym razem zacznę spisywać osiągnięcia. Zaskoczenie było dla mnie ogromne kiedy różnicę prędkości poczułem z Radeonem 3850. Może to kwestia sterowników, jednak natknąłem sie niedawno na post pewnego użytkownika z forum Autodesku, który może pomoże i Tobie w wyborze karty:

 

"AMD/ATi 3870 512mb graphic card ~230$. You cant beat its 3d performance, its up to 3.5 faster in vertex processing than nVidia’s 8800ultra that one will handily beat any quadro you throw its way."

 

Profesjonalnych testów w aplikacjach do tworzenia grafiki na razie nie ma, czy Max 2008 jest zoptymalizowany pod X2? Nie wiem, może nie, sądząc po moich wynikach, jednak sądzę, że ta kwestia może się rozstrzygnąć w najbliższym czasie przy kolejnych Service Packach.

 

Poniżej kilka testów, odbiegają one od standardowych testów wydajności w grach, ale pod względem programu autodesku itd. też się pewnie nie sprawdzą w stu procentach... Karta nowa, pełnych testów mało i to chyba najbardziej odpowiednie tutaj co udało mi się znaleść...

 

Pozdrawiam

 

2005605572701739428_rs.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

a ja mam pytanie o direct X. W maxiku na viście właczylem directx 10 . vista 64, 4 gb ram, karta 8800, 640 mb ramu - jakaś fajna dosyc. I byłem zdziwiony , bo to samo w DX10 miało 3-4 klatki , a na DX9 miałem 34 fps.

Dlaczego sie tak dzieje ? Teraz lecę już na XP64 . Podpowie ktoś coś ?

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hkropinski - gdy chodzi o grafe to wiadomo ze glownie najwazniejsza jest wydajnosc w vieportach , mialem cicha nadzieje ze ta dwujajowa kart pokaze cos lepszego, co prawda czytajac testy,wszedzie zazwyczaj zaznaczaja iz wiekszosc gier nie jest zoptymalizowana pod dwuprocesorowe karty graficzne. Wiec za duzej nadzieii sobie nie robilem. Hm choc patrzac w przyszlosc moze pojawia sie jakies sterowniki korygujace lub jakis upgrejd do maxa ktory zwiekszy wydajnosc taki kart i tych w trybie SLI ( choc te ostatnie na rynku juz sa dosyc dlugo i nic z tym nie zrobiono). W kazdym badz razie dzieki wielgachne ze zajeles sie tym problemikiem pomijanym bardzo czesto a jakze dla nas 3dmaniakow istotnym. :) Oczywiscie plusik dla Ciebie .

 

edit:

-----

http://www.gram.pl/news_9A7hGu1_GeForce_9800_GX2_kontra_Radeon_HD_3870_X2.html zapowiedzi dwujajowego GF , ciekawe jak wypadnie w porownaniu do ATI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

a ja mam pytanie troche z innej beczki, ale widze, że sie ludzie tu orientują .

Gdzie znajde zestawienie /porównanie kart graficznych wystepujacych w notebookach z kartami stacjonarnych kompów ?

I na co sie teraz zwraca uwage kupując laptopka ? Jest cos , w co sie nie warto pakowac ?

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kannu -> zestawień sprzętu o jakim piszesz nie ma zbyt dużo... ciężko znaleźć takie porównania, bo wiadomo, że samej karty nie przetestujesz. a podzespoły z laptopa różnią się przecież od tych ze stacjonarnego komputera, a więc o obiektywne porównanie może tutaj być ciężko. Niemniej polecam bardzo mocno ten wątek: LINK. Przeglądając go na pewno dowiesz się wielu ciekawych i przydatnych informacji na temat kart graficznych w laptopach. Co to tego w co nie warto się pakować... zintegrowane karty graficzne?

 

Pozdarwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki testu w 3dMarku nowiutkiego Geforce'a 9800GTX... jeżeli serwis Expreview nas nie robi w konia to powiem ze liczyłem na nieco wiecej...

 

Bez jaj to albo to jest sciema albo stery jakies beta albo Ati odrobilo lekcje swoim 3870 X2 :D bo patrzac na wynik i sprzet na jakim byl testowany i pi razy drzwi przyrownac do testu z pclabu 3870 x2 to ten GF wypadl cieniutenko. A Ati siedzi mu na zadzie pelna geba. Teraz czekamy na GeForce 9800 GX2 :) pewnie bedzie o 20-30% szybszy ciekawe jakim kosztem $.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyrostem mocy trzeba poczekac do oficjalnych testow :) takie gdybanie na podstawie specyfikacji technicznych jest niemiarodajne. Chcialbym aby ati mialo rownie dobre uklady wtedy dla nas wszystkich ceny bylyby bardziej osiagalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GeForce 9600GT SLI i 9600GT kontra inne karty Ciekawe test i zestawienie wynikow nastepujacych kart.

 

9600 GT vs Radeon HD 3850

9600 GT vs Radeon HD 3870

9600 GT vs 8800 GT

9600 GT vs 8800 GS 768MB

9600 GT vs 9600 GT SLI

9600 GT SLI vs 8800 GTS 512MB

9600 GT SLI vs HD 3870X2

 

Szczegolnie ciekawie prezentuje sie wynik 9600 GT SLI vs HD 3870X2.O dziwo w 3dMark06 Radek ma przewage nieznaczna ale ma o tyle w grach lekko daje ciala. Jak wynika z testow przewaga Geforca wynosi 8,15%. Szkoda ze niepofatygowali sie i niezrobili zestawienia wydzielanego halasu i ciepla :).

 

Ponizej jeszcze jeden link do strony testow SLI w walce ze starszymi bracmi w SLI.

GF9600GT SLI

 

Kolejny Test serwisu Vr-zone GF9600GT I komentarz dnia z testu z VR-ZONE :D "9 inches long. Have something longer?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do testu, to warto wspomnieć, że karty nvidii pewnie będą dwa razy droższe...

 

 

ATI RV770 – szybki jak błyskawica?

 

Wszystkie znaki na niebie wskazują na to, że kolejny flagowy produkt ze stajni AMD-ATI będzie aż dwa razy szybszy, od dzisiejszego high-endu „czerwonych”. Na dzień dzisiejszy, prym wśród jedno-procesorowych kart graficznych wśród produktów ATI wiedzie chip RV670 - znany szerszej publiczności jako Radeon HD3870.

 

Analitycy twierdzą, że RV770 będzie aż dwukrotnie szybsza, jednakże zaznaczam – nie w każdym wypadku. Pojawią się również takie aplikacje, w których to nowość zdetronizuje starego króla o jedyne 20 lub 30%.

 

Co ciekawe, podobną sytuację zaobserwować mogliśmy kilka dni temu, podczas premiery NVIDIA GeForce’a 9600 GT, który również od zeszłorocznego modelu (8600 GT) jest dwukrotnie szybszy.

 

Więcej info: http://www.wp.pl

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i już wiadomo... no tak... nvidia musi trzymać swój "cudowny" poziom cenowy...;/

 

nVidia GeForce 9800GX2 - 549 EUR

nVidia GeForce 9800GTX - 399 EUR

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Albo sa przeswiadczeni ze ich produkty zdepcza ponownie wydajnoscia konkurencje ale bardzo szybko dojdzie do obnizki cen. Pozyjemy zobaczymy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedrogie 20' od Della

 

Firma Dell wprowadziła do sprzedaży nowy 20-calowy monitor LCD. Model o oznaczeniu UltraSharp 2009W charakteryzuje się bardzo przystępną ceną.

Dell 2009W korzysta z 20-calowego panelu LCD, który potrafi wyświetlić obraz (charakteryzuje się on szeroką skalą barw - 102% standardu NTSC) o rozdzielczości 1680 x 1050 pikseli. Producent deklaruje, że kąty widzenia wynoszą 170 (poziomo) i 160 stopni (pionowo), natomiast jasność, dynamiczny współczynnik kontrastu i czas odpowiedzi matrycy przyjmują wartości, odpowiednio, 300 cd/m2, 2000:1 i 5 ms (metoda pomiaru - biały-czarny-biały).

 

Sprzęt oferuje zarówno wejście analogowe D-Sub, jak i cyfrowe DVI-D (z obsługą technologii zabezpieczeń HDCP). Z pewnością przypadnie użytkownikowi również do gustu wbudowany hub USB (4 x USB 2.0) oraz funkcja pivot. Nowość charakteryzuje się przystępną ceną, ustaloną na poziomie 289 USD.

 

46776

 

Więcej info: http://www.idg.pl

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znamy cenę GT200 (GeForce'a 9900XXx)

 

Przyszła karta graficzna NVIDII z górnej półki, czyli GT200, ma już ustaloną cenę. Będzie ona wynosiła 499 dolarów, czyli mniej więcej tyle, po ile można teraz kupić GeForce 9800 GTX. Prawdopodobne oznaczenie nowych kart to GeForce 9900 GT i GeForce 9900 GTX, jednak w chwili obecnej nie jest to jeszcze pewne – być może NVIDIA zaskoczy wszystkich wprowadzeniem kolejnej serii lub zupełnie nowego nazewnictwa? Wydajność GT200 ma być podobno na tyle dobra, że takie kroki byłyby to uzasadnione. Poczekamy, zobaczymy.

 

Pewne jest natomiast to, że NVIDIA urządzi pokaz nowych kart pod koniec maja, na specjalnym pokazie dla dziennikarzy. Oznacza to, że zarówno same GT200, jak i sterowniki do nich, są już w końcowej fazie produkcji i są prawie gotowe. W ciągu miesiąca prawie na pewno zobaczymy więc nowe dzieło NVIDII w sklepach, co prawdopodobnie sprawi, że dotychczasowe generacje kart graficznych w najbliższym czasie jeszcze bardziej potanieją.

 

Więcej info: http://www.benchmark.pl

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście nieźle sobie radzi. Marzę o tym żeby mieć niewirujące dyski w komputerze, ale chyba jeszcze długo potrwa zanim ceny będą przystępne, a pojemności zbliżone do obecnych HDD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak prezentuje się nowy Radeon HD4850

 

Co prawda chip Radeon HD4850 nie jest najmocniejszą nowością ATI, która zadebiutuje za nieco ponad dwa tygodnie, jednak fotki produktu co by nie mówić –warte są uwagi. Dzięki serwisowi Bit-tech mamy możliwość zaprezentowania Wam trzech zdjęć, które przedstawiają właśnie Radeona HD4850.

 

Przyjrzyjmy się jeszcze na moment specyfikacji technicznej samego produktu:

 

• Magistrala pamięci: 256 Bit

• Ilość procesorów strumieniowych: 480

• Ilość jednostek ROP: 16

• Ilość pamięci: 512 MB

• Rodzaj pamięci: GDDR3

• Taktowanie rdzenia: 625 MHz

• Taktowanie pamięci: 825 MHz

• TDP: 114 W

• Obsługa: DirectX 10.1

• Cena: 249 dolarów

 

39033_1002_3.jpg

 

39033_1000_3.jpg

 

 

Więcej info: http://www.wp.pl

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności