Jump to content

Hardware Ciekawostki, New's . . .


miriam

Recommended Posts

  • Replies 240
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nice nice ;]

 

/tu taka informacja dla ludzi którzy szukają alternatywy dla monitorów CRT, ciekawy test monitora 22". LINKA jest tam również sonda o Monitorach do profesjonalnych zastosowań w grafice komputerowej.

 

Polecam.

Link to comment
Share on other sites

Experience the web, Apple style, with Safari: the fastest, easiest-to-use web browser in the world. With its simple, elegant interface, Safari gets out of your way and lets you enjoy the web — up to 2 times faster than Internet Explorer.

 

http://www.apple.com/safari/

 

 

swoją drogą upychanie wszystkiego do jednego wątku hamuje zainteresowanie działem. a gdzie software related problems i inne niezidentyfikowane komputerowe bolączki? :P

Link to comment
Share on other sites

. . .

swoją drogą upychanie wszystkiego do jednego wątku hamuje zainteresowanie działem. a gdzie software related problems i inne niezidentyfikowane komputerowe bolączki? :P . . .

 

Docelowo Master Sans to forum o grafice,a nie o hardware, ale jeśli masz jakieś ciekawe propozycje z chęcią je rozważę :P. i niewykluczone, że zostaną wprowadzone zmiany na dalszym etapie rozwoju tego działu. A na razie pozostaje umieszczanie wszystkich inne niezidentyfikowane komputerowych bolączek w INNE

 

Touch wątek Allegro, eBay Bazar - odpadł z braku zainteresowania.

 

Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Nowy EIZO ColorEdge CG241W-BK:

 

LINK

 

swoją drogą upychanie wszystkiego do jednego wątku hamuje zainteresowanie działem. a gdzie software related problems i inne niezidentyfikowane komputerowe bolączki? :P

 

ale my tutaj umieszczamy nowości i info o produktach ze swiata hardware'u, a nie wyrażamy swojego zdania mogącego przyczynić się do tego by ktoś kupił dany sprzęt. nie doradzamy i nie pomagamy:P

 

pozdr

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

czyżby watek podumarł??:P kurdee... tak dobrze sie zapowiadal:P

ale nic...

 

1. ceny wszystkich corów2 wzrosły, mimo ze na rynku pojawiły się dwa nowe modele E6850 (3GHz) i E6750 (2,66GHz). racze niczym sie nie roznia procz mhz:P

 

2. NOWE RADEONY Z SERII HD2000 - LINK

ps.... mierne:P

 

36966

Link to comment
Share on other sites

Horror na blaszce ;].

 

Szukając sobie "nowej budy" do mego psioka (czyt.kompa), takiej raczej jako stylizowane uzupełnienie nieciekawego wnętrza niż jakieś tam pudło,

 

znalazłem coś takiego . . . co przyssało mnie do monitora z dwóch powodów

 

CoolerMaster Stacker 830 Diamond Plate

 

obudowa ma niesamowity design oraz cenę jak na polskie realia ;) ~4000,-

bez zasilacza :( to zabija wszelkie uczucia, jednak sama w sobie wygląda bosko.

 

. . . hmm może czas wrócić do moddingu ;) . . .

 

Może macie jakieś niesamowite obudowy do pokazania lub ew. zakupu,

Pozdrawiam

 

 

Link to comment
Share on other sites

Heh, niesamowicie brzydki twór imo. :)

Lepiej kupić tanie pudło i zrobić klimatyczną obudowę samemu. Swego czasu widziałem jak koleś zrobił obudowę w klimatach Doom'a. Ciekawe to było, ale raczej jako robótka ręczna, bo sam bym czegoś takiego za darmo nie chciał. ;)

Klasyczne klimaty imo ciekawsze, o takie:

http://www.komputronik.pl/Obudowy/Arctic_Cooling/Arctic_Cooling_Silentium_T5_Pro/pelny,id,36291/

Link to comment
Share on other sites

co nieco o nowych AMD;) socket 1207:D:D czytać bo ciekawe:D:P;ppp:!!

 

1. Ujawniona druga generacja procesorów STARS od AMD

 

Najnowsze zapowiedzi AMD przewidują plany wprowadzenia drugiej generacji czterordzeniowych, dwurdzeniowych i jednordzeniowych procesorów Stars. Na drugą połowę 2008 roku zaplanowano pięć procesorów Stars drugiej generacji.

Pięć odmian obejmuje czterordzeniowy procesor Deneb FX, dwurdzeniowy Propus i Regor oraz jednordzeniowy Sargas. Nowe procesory będzie można instalować w nowym gnieździe Socket AM3 i na płytach głównych AM2+, co zapewni wsteczną kompatybilność.

 

Wszystkie procesory Stars drugiej generacji wyposażone zostały w nowe kontrolery pamięci kompatybilne z pamięcią DDR3 i DDR2. Korzystanie z dobrodziejstw pamięci DDR3 wymaga zastosowania płyty głównej wyposażonej w Socket AM3. Użytkownicy Socket AM2+ mogą uaktualnić swoje systemy do drugiej generacji procesorów Stars, ale kosztem przepustowości pamięci.

 

Druga generacja procesorów Stars niesie ze sobą także 45 nanometrowy proces technologiczny.

Cała linia produkcyjna zostanie przestawiona na 45 nanometrowy proces technologiczny do drugiej połowy 2008 roku. Będzie to znacznie szybsza zmiana niż ta, która miała miejsce podczas przejścia na 65 nanometrów i która trwa do dnia dzisiejszego. Dodamy, że proces ten został rozpoczęty w czwartym kwartale 2006 roku.

 

Następcami procesorów Agena FX i Agena są rdzenie Deneb FX i Deneb.

AMD nie ujawniła jeszcze szczegółowych danych takich jak konfiguracja cache, czy prędkości HyperTransport. Jednakże procesory Deneb FX i Deneb będą kontynuować linię wyposażoną w dzielone cache L3 i HyperTransport 3.0. AMD będzie oferowała procesor Deneb FX w konfiguracjach Socket AM2+/AM3 i LGA (land grid array) 1207+. Można spodziewać się, że rdzenie Deneb FX i Deneb będą nosić nazwy Phenom FX i Phenom X4.

 

W drugim kwartale 2008 roku AMD Propus zastąpi Kuma. Propus wyposażono w ten sam zestaw funkcji co Kuma. Znajdzie się tam zatem HyperTransport 3.0 i dzielony cache L3. Jednak póki co nie podano rozmiarów cache. Propous będzie kontynuował linię Phenom X2.

 

Procesor AMD Athlon X2Rana będzie przykładem bardzo krótkiego życia. AMD przewiduje premierę tego 65 nanometrowego dwurdzeniowego procesora, przeznaczonego dla najniższego segmentu rynku, na pierwszy kwartał 2008 roku. Równocześnie firma ujawnia, że w drugiej połowie 2008 roku wymieni ten układ na Regor. Taki sam los jaki spotka Rana, przypadnie procesorowi Spica.

 

Jednordzeniowy układ Spica będzie gościł na rynku około pół roku zanim w drugiej połowie 2008 roku zastąpi go Sargas. Prawdopodobnie procesor Regor będzie nosił nazwę Athlon X2, podczas gdy Sargas zostanie nazwany Sempron.

Cechy tych procesorów nie powinny odbiegać od tego co oferowali ich poprzednicy. Jedyną różnicą będzie obsługa pamięci DDR3.

 

generacja_stars.png

 

 

 

2. Nadchodzi koniec jednordzeniowego Athlona 64

 

AMD postanowiło porzucić rdzeń Lima, czyli Athlona 64 wytwarzanego w technologii 65 nm SOI, który zadebiutował w lutym tego roku. Oznacza to, że koncern zdecydował się na powolne wycofywanie ze swojej oferty jednordzeniowych procesorów Athlon 64, skupiając się na szybszych, a nieznacznie tylko droższych Athlonach X2.

 

Nie oznacza to jednak, że nie ujrzymy już Single-Core w wykonaniu AMD. Przeciwnie, nowe Semprony mają być oparte na jednordzeniowym jądrze Sparta. Ich sprzedaż powinna rozpocząć się w sierpniu 2007. Będą oferowane w dwóch wersjach – z 128 KB oraz 256 KB cache L2. Sparta będzie 65 nm wersją Manili (czyli obecnych Sempronów). W przyszłym roku planowany jest też nowy rdzeń Spica, który będzie stosowany w przyszłych Sempronach dla gniazda Socket AM2+. Będzie on dysponował 512 KB L2 oraz obsługą HyperTransport 3.0.

 

więcej info: www.benchmark.pl

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

coś dla tych co marzą o Wacom Cintiq a ich nie stać czyli prawie wszystkich :P

 

ten człowiek zrobił sobie sam taki tablet :P i założył forum dla ludzi którzy też sobie coś takiego budują, żeby wymieniali się doświdczeniami

 

jak ktoś jest wynalazcą to może zerknąć :)

 

link

 

19_finis.jpg

Link to comment
Share on other sites

AMD przygotowuje Athlona 64 X2 6400+

 

Firma AMD przygotowuje jeszcze mocniejszą wersje procesora z rodziny Athlon 64 X2. Do tej pory na szczycie listy znajdował się model 6000+ taktowany częstotliwością 3.0 GHz.

Nowy Athlon 64 X2 6400+ będzie operował na częstotliwości 3.2GHz. Będzie wyposażony w 2MB pamięci podręcznej L2 (po 1MB na rdzeń) i zintegrowany kontroler pamięci DDR2 - czyli tak samo jak model 6000+

Współczynnik TPD wyniesie prawdopodobnie ~130W, a więc dość dużo, bo pierwsze 6400+ niestety, tak jak obecne 6000+ będą produkowane w technologii 90nm.

 

Więcej na: http://www.benchmark.pl

Link to comment
Share on other sites

Kolejne info o przyszłości AMD... teraz tak sobie mysle, ze oni od kilku lat zachwalają Barcelonę i inne swoje nowe uklady, a mimo wszystko od wielu lat skazani jestesmy na athlona x2 i procesory odpowiednio słabsze... zeby sie nie okazało ze jak wprowadzą nowe modele, za kilka miesięcy / lat to moze juz byc za późno...

 

38158

 

Barcelona: nazwa kodowa czterordzeniowego procesora Opteron, produkowanego w oparciu o technologię 65 nm. AMD obiecuje, że procesor Barcelona wejdzie do produkcji w sierpniu. Pierwsze serwery oparte na tym układzie powinny się pojawić na rynku już we wrześniu br.

Bobcat: nazwa kodowa przyszłej, energooszczędnej architektury CPU, przeznaczonej dla urządzeń przenośnych, takich jak ultra-przenośne komputery PC i urządzenia elektroniczne ogólnego użytku. Układy Bobcat będą pobierać od 1 do 10 watów mocy i pojawią się na rynku w 2009 r.

 

Bulldozer: nazwa kodowa układu CPU przeznaczonego dla serwerów i klientów, który będzie pobierać od 10 do 100 watów mocy. Data wejścia na rynek - 2009 r.

 

Eagle: nazwa kodowa zestawu chipów (opartego na procesorze Falcon) przeznaczonego dla notebooków. Przewidywana premiera - 2009 r.

 

Falcon: nazwa kodowa pierwszego układu Fusion, który będzie zawierać właściwy procesor oraz procesor grafiki. Falcon (przeznaczony dla notebooków) wejdzie na rynek w 2009 r i będzie oferowany z czterema rdzeniami procesora Bulldozer.

 

Fusion: nazwa kodowa procesorów AMD, które zawierają wiele elementów. Pierwszy układ linii Fusion będzie nosić nazwę Falcon i pojawi się w 2009 r.

 

Griffin: nazwa kodowa przyszłego, dwurdzeniowego procesora dla notebooków. Produkcja układu ma ruszyć w 2008 r.

 

Hardcastle: nazwa kodowa zestawów chipów (takich jak Perseus i Puma) zaprojektowanych dla użytkowników biznesowych.

 

Leo: nazwa kodowa zestawu chipów zaprojektowanego dla komputerów desktop, opartego na procesorze Phenom (zawierającym bufor na dane o pojemności 6 MB i produkowanego przy użyciu technologii 45 nm). Premiera zapowiadana jest na 2008 r.

 

Perseus: zestaw chipów dla komputerów desktop, zaprojektowany dla użytkowników biznesowych. Premiera - 2008 r.

 

Phenom: nazwa handlowa nadana czterordzeniowym procesorom zaprojektowanym dla komputerów desktop, które pojawią się w ofercie AMD w czwartym kwartale 2007 r.

 

Puma: zestaw chipów dla notebooków oparty na procesorze Griffin. Debiut produktu jest przewidywany na 2008 r.

 

Ridgeback: nazwa kodowa procesorów dla komputerów desktop, produkowanych w oparciu o technologię 45 nm (z buforem na dane o pojemności 6 MB). Produkcja procesorów ma ruszyć w połowie 2008 r.

 

Sandtiger: nazwa kodowa linii układów (zawierających od 8 do 16 rdzeni) do instalowania w serwerach. Układy wspierają pamięć DDR3 (Double Data Rate 3) i będą produkowane przy użyciu technologii 45 nm. Przewidywana premiera - 2009 r.

 

Shanghai: nazwa kodowa następcy procesora Barcelona. Będzie to również czterordzeniowy układ (wspierający jednak szereg nowych opcji), produkowany w oparciu o technologię 45 nm.

 

Spider: zestaw chipów dla komputerów desktop oparty na procesorze Phenom, który zawiera bufor na dane o pojemności 2 MB i jest produkowany przy użyciu technologii 45 nm. Premiera - 2007 r.

 

Szkoda, że brakuje tu specyfikacji Pythona, bo tego byłem najbardziej ciekawy:D

 

 

Więcej info: www.idg.pl

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Nowości: Logitech G15 oraz G9

 

Logitech przedstawił odświeżoną klawiaturę dla graczy, G15, oraz zaproponował nową mysz, opisywaną jako G9. Myszka dostała wymienialne uchwyty, wbudowaną pamięć, możliwość zmiany kolorów podświetlania diodami LED, regulowaną rozdzielczość i płytkę dociążającą. W G9 zastosowano dwa rodzaje wymiennych uchwytów, Wide-Load oraz Precision. Pierwszy został zaprojektowany do długotrwałej pracy, z kolei technologia DryGrip z drugiego z uchwytów, zwanego Precision, gwarantować ma dokładniejszą kontrolę ruchów i pewniejszy uścisk. W przyszłości Logitech planuje wprowadzenie dodatkowych uchwytów.

 

aaalogs2.jpg

 

aaalogs7.jpg

 

 

Więcej info: http://www.pclab.pl

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ardeni -> a zebys wiedzial... ja pisze ciagle na 11-letniej klawiaturze standardowej microsoftu i mimo wszystko uwazam ze jest wygodniejsza niz wiele innych z ktorymi mialem kontakt:D

miriam -> pewnie kolo 300 zł:D

 

***

 

Ciekawostka: Nowy rekord świata 3DMark06

 

W przeciągu ostatnich kilkunastu dni, byliśmy świadkami zaciętej walki o tytuł rekordzisty świata w popularnym benchmarku 3DMark06. Rekordzistami byli kolejno K|ngp|n, Shamino i Kinc. Teraz dołączyła do nich grecka grupa hipro5. Nowi mistrzowie jako pierwsi przekroczyli barierę 26 tysięcy punktów, osiągając dokładnie wynik 26008, tym samym deklasując Kinc'a, zaledwie o 36 punktów.

 

Po tym jak Kinc, wraz z parą kart RADON HD 2900 XT, odebrał palmę pierwszeństwa układom graficznym firmy NVIDIA, hipro5 przywrócili "zielonych" na podium, używając dwóch kart XFX GeForce 8800 Ultra działających w trybie SLI. Oprócz ww. układów graficznych, podkręconych do częstotliwości 1008 MHz dla rdzenia, 2484 MHz dla jednostek cieniujących i 1224MHz dla pamięci, do osiągnięcia tak wysokiego wyniku użyto między innymi: procesora INTEL Core 2 Quad 6700, taktowanego zegarem 4980 MHz, płyty głównej ASUS StrikerExtreme, pamięci Cellshock PC9200 i zasilacza o mocy 1200W.

 

Ogólna specyfikacja komputera, dla tych co się wahają nad kupnem jakiegos zestawu:D

 

1. Płyta główna: ASUS StrikerExtreme

2. Procesor: Quad Core QX6700 @ 4980MHz

3. Karty graficzne: 2x XFX 8800 Ultra @ 1008MHz core, 2484MHz shaders i 1224MHz ramu

4. Pamięć RAM: Cellshock PC9200 x2

Zasilacz 1200W i inne pierdoły...

 

Więcej info: www.nvision.pl

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

8800 Ultra to już totalny high-end dla pc od nvidii, a 2900XT to taki 8800GTS. Nie mogę być pewny, bo ja z oznaczeniami kart ATi jestem w tyle, ale XTX byłby odpowiednikiem Ultra chyba, a tych kart jeszcze nie ma. :)

Poza tym różnica cenowa obu grup kart mówi sama za siebie.

Link to comment
Share on other sites

I dlatego bardzo mi się to podoba. Marne 36 punktów za jakieś 3k złotych. Piękna sprawa. :)

36 punktów to granica błędu przy takich wynikach. Wilgotność powietrza o parę procent wyższa czy niższa i wyniki mogą się zmienić przy takiej samej konfiguracji pewnie o więcej niż 36 punktów. :D

Link to comment
Share on other sites

36 punktów to granica błędu przy takich wynikach. Wilgotność powietrza o parę procent wyższa czy niższa i wyniki mogą się zmienić przy takiej samej konfiguracji pewnie o więcej niż 36 punktów. :D

 

a ja mysle ze przy takich wysokich wynikach to 36 pkt to juz nie przypadek;) jak masz wybik ponad 26k to juz raczej o kazdy punkt musisz walczyć, a wynik podaje się po dziesiątkach testów a nie jednej probie, wiec to nie moze byc przypadek;)

Link to comment
Share on other sites

Heh, ale tu się nie ma czym chwalić specjalnie. Osiągnęli wynik o 1,38 promila większy niż konkurenci na sprzęcie co najmniej 2,5k złotych tańszym. :)

I dalej bym się upierał, że przy liczbie 26000 liczba o 36 większa, to może być przypadek.

Link to comment
Share on other sites

Ok, jak już sobie wyjaśniamy to wyjaśnijmy wszystko;)

 

Dziwiłeś się dlaczego Ati zostało użyte do testów, mimo że na rynku jest wydajniejsza nvidia ultra?

 

Wg mojej opinii nie ma tu nic dziwnego. Zapewne zauważyłeś jak na przełomie ostatnich lat zmieniło się ATI. Karty tej firmy tracą swój wizerunek, teraz pionierem rynku jest nvidia, jednak wiele lat temu tak nie było. Pamiętasz ostatni model ATI, który był wydany naprawdę "z sercem"? Ja pamiętam, przypomnę - było to GENIALNE ATI Radeon 9700 Pro. Był to taki model, że każdy go chciał mieć, nikt nie patrzył na żadne benchmarki, po prostu wiadomo było że to ekstra model. Ale to była ostatnia pamiętna karta ATI, czasy się zmieniły a palmę pierwszeństwa przejęła nvidia. Wydała super model GeForce 5900 Ultra i od tego czasu ATI ruszyło w pogoń. Wydali 9800 Pro, które mogłoby się nazywać równie dobrze 9720 Pro i ofiarnie próbowali gonić GeForce'a... Później było GF6800 i odpowiedź - ATI X800. Było GF7800 i odpowiedź - ATI X1900. Teraz mamy GF8800 i odpowiedź - ATI HD2900. Ale zauważ, że mimo podobnej ceny, żadna z odpowiedzi ATI nie była w stanie dorównać mocą karcie nvidii. Dlatego też panowie z ATI opracowali inną strategię. Wydawali karty, które są odpowiednio przystosowane do panujących benchmarków i skutecznie osiągają zadowalające rezultaty, czym się chwalili i próbowali omamić rynek. Ale rzeczywista wydajność ATI jest nieco niższa, co idzie zobaczyć np w testach gier.

 

Ile miesięcy nakręcało nas na temat ATI R600? Miała być rewolucja, miał być hit. A nVidia wydała zgrabnego GeForce'a 8800 i każdy zapomniał o R600. ATI wypuściła "rewolucyjny" R600, ale już nie był najlepszą kartą na rynku... No to ATI szybko zapowiedziało 2900XTX. I co z tego mamy? Czy ktoś wie kiedy premiera? Raczej nie... Ale podczas gdy my GDYBAMY o 2900XTX nVidia patentuje kolejny model. Co na to ATI? Czy będzie Radeon 2915XXTXRTXT?? w 2011r? ATI dużo opowiada, a mało robi... niestety...

 

Tak więc - mimo tego, że 8800 Ultra jest z oczywistych powodów SZYBSZA, to właśnie ATI wybrane zostało do zestawu mający pobić rekord świata w benchmarku.

 

Po prostu:

 

ATI się zna na benchmarkach;)

nVidia zna się na grach

 

pozdrawiam i oczywiście zaznaczam że to jest obraz sprawy w moich oczach

Link to comment
Share on other sites

no dobra, juz mniej wiecej sie rozumiemy:D

 

***

 

OCZ prezentuje DDR3 ze złotej serii:

Nowości Gold Series to pamięci pracujące z częstotliwością 1600 MHz. Moduły działają z ustawieniami CL 8-8-8-26. To odpowiedź firmy na zwiększającą się popularność nowych pamięci i produkt kierowany w pierwszym rzędzie do graczy. Modele DDR3-12800 Gold Edition są przygotowane dla systemów pracujących z platformami z chipsetami Intela, P35 oraz X38 Express.

 

Nowości mają być oferowane w dwóch wersjach, w parach do pracy dwukanałowej, o pojemności 2 GB (2x 1 GB) oraz pojedynczo w modułach 1-gigabajtowych.

 

Poniżej możecie zobaczyć fotografię nowych produktów. Tak jak inne pamięci tej firmy nowości wyposażono w charakterystyczne radiatory (zgodnie z nazwą - złote) Z3 XTC (Xtreme Thermal Convection).

 

49524.jpg

 

Więcej info: www.ocztechnology.com

 

***

 

Taka mała ciekawostka: LINK

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem za ATI choc ma gorsze wyniki od GF'a 8800 , az boje sie myslec coto by bylo jak nvidia zostala by sama na rynku. Jestem ciekaw co by bylo gdyby Ati zrobila zabieg podobny do tego sprzed kilku, kilkunastu lat i umiescila dwa GPU na karcie :D. Z tego co pamietam to byl pionierki patencik ATI bodajze na kartach ATI Rage? poprawcie mnie jak sie myle. Ale przydala by sie jeszcze jedna firma aby mogla mieszac w rynku S3 sie wypalilo , brakuje dawnego 3DFX'a. :). Choc na przykladzie tej firmy widac jak mozna latwo popelnic bledy w konstrukcjach kart i doprowadzic firme na dno. HK ATI w okresie Radka 9700PRO zyskalo bo nvidia popelniala pare kardynalnych bledow przy GF 5XXX FX'ie

 

Nowy szafirek - Radeon 2900XT Sapphire 2900XT 1GB (DDR4)

http://www.sapphiretech.com/po/products/products_overview.php?gpid=184

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy