Skocz do zawartości

Scena 3D: Łazienka


Glob

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pierwszy post a tym samym pierwsza umieszona tu praca:). Chce w końcu poznać opinie bardziej doświadczonych osób. Jestem narazie poczatkujący wiec zachęcam do opinii, porad... Załączam obrazki lazienki nad którą pracuje dla poprawienia moich umiejetności:D ...wychodzę z cienia;)

 

http://img404.imageshack.us/img404/213/vrayumywalki13800x600xv2.jpg

 

http://img443.imageshack.us/img443/9632/vrayumywalkikran2qa5.jpg

 

Zapraszam do komentowania!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie jestem równiez zbyt doświadczony ale jak dla mnie:

 

- wiadro mało realistyczne jakies długie takie.

- coś z oświetleniem (plamy na scianach)

- na drugim renderze duzy noise na cieniach

 

ogólnie mało elementów - kompozycja tez jakas nijaka

 

Mam nadzieję ze to poczatek pracy, poza tym jak na poczatek to i tak jest dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to dopiero sam poczatek...zrobilem próbne renderki i wrzucilem na poczatek. Plamy na ścianach i noise na cieniach przez slabe ustawienia bo to dopiero probne rendery. Wiaderko poprawie bo tez mi sie nie podoba ale narazie je zostawiłem. Czeka mnie jeszcze duzo pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na wizkach ale bardzo mi się podoba render, jakiś wydaje się inny niż wszystkie, klimat czuć..

Początkujący? Jak ja widzę, jak ludzie robią takie cudowne materiały to mi szczena opada niżej z każdym obrazkiem..

 

Wiadro, imo okej jest, ale po kiego biesa ono tam? Co ono sobą reprezentuje?

To scena z historią czy wizka? Bo jak wizka to wiadro klientowi nie potrzebne, lepiej kwiatek. A jak scena to zmyta krewwwwwwwww!!!!!!!:)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba...na prawdę ładnie! :-) ...ale fakt że trochę pusto no i na ścianach i kafelkach są ciemniejsze plamy.Jeszcze na samej ścianie to bym zrozumiał-trochę brudu ale na kafelkach to to nie pasuje.

Ale:czekamy na więcej

Pozdro! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewus: Dzieki:) Założenie jest takie ze to jest scena z historią a nie wizka więc wiaderko przyda się w przyszlości:D Ciesze się ze ktoś poczuł klimat na tak wczesnym etapie pracy bo w tej scence głównie będzie chodziło o klimat:D

 

QbisieQ: Dzieki:D pustka na ścianach zostanie zapełniona niedlugo:) plamy znikną i pojawi się tam prawdziwy brud...mam nadzieję ze sprostam temu co sobie zaplanowałem bo jak narazie mapy brudu u mnie kuleją:P

 

Nie pozostaje mi nic innego jak brać się do roboty:D Pozdrawiam i czekam na dalsze komentarze!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie "śmierdzi" realistyką... więc jest bardzo dobrze :) Fajny klimat, lubie prace które nie śa rozjaśnione na maksa, sterylne itp. Ja na twoim miejscu poszedł bym w klimat bródnej łazienki w jakimś klubie- plamy wody pod umywalkami, drzwi wiszące na jednym zawiasie, pety na podłodze... Ale to tylko propozycja

P.S. A mi światło i te plamy na ścianach się podobają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No całkiem nieźle to wygląda.

Popracuj trochę nad kibelkiem - chodzi głównie o kształt deski, z tyłu zdecydowanie powinna być zaokrąglona (wewnętrzna krawędź)

Jeżeli możesz to zdradź sekret jaki typ oświetlenia dałeś - nie widać żadnych odbić świateł w kafelkach, co jest trochę zastanawiające, a jednak całość wygląda bardzo realistycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chudy ma racje proporcje ci uciekły z kibelkiem (za szeroki i pojemnik na wodę mógł by być wyższy w stosunku do pokrywy sedesu)

 

poza tym jest bardzo przyjemnie, przyzwoite materiały, niczego sobie modele (no ten kibelek jakiś nie teges) i fajnie testowe renderki - ale jeszcze trochę przed tobą - pracuj bo zapowiada sie konkretna scenka :)

 

ps: zrób zamek w drzwiach XD

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proporcje kibelka juz poprawione:) Przy modelowaniu coś mi sie powaliło i źle wpisalem parametry...zobaczyłem to po waszych komentarzach.

 

matio2007:Dzięki:D Kształt deski juz poprawiony:D Oświetlenie to kilka vray lights'ów umieszczonych tuz przy suficie. Płytki nie odbijają świateł bo kamera jest ustawiona pod takim kątem ze nie maja prawa odbijać. Jedynie na zaokrąglonych krawędziach widać w niektorych miejscach odbicia.

 

:X-em[2]: No jak już pisałem proporcje poprawione:D Kibelek miał mieć docelowo 36 cm szerokości a wyszło jakimś cudem 44...ale już jest dobrze:) No i pojemnik też wydłużony. Zamek w drzwiach powstanie niedługo;P Ogolnie dzięki:D

 

Tutaj wrzuta poprawionego kibelka:

http://img112.imageshack.us/img112/4284/vrayumywalki18de4.jpg

 

Pozdro:D i komentujcie dalej!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hcpiter3d: renderki maja byc takie szare malo kolorowe bo ogolnie klimat w kibelku ma byc ponury:) narazie jest w trakcie zapelniania urzadzeniami sanitarnymi:P

 

gregorjan: wydaje mi sie ze drzwi sa dobre...z bliska tak moga wydawac sie za grube. Zlew osobiście mierzyłem w mojej łazience wiec raczej wymiary są dobre;) Texturka podłogi robiona na szybkości zeby nie było łyso więc bardzo prawdopodobne ze się zmieni:D Wiadero jest totalnie do przeróbki:P i materiał i wielkośc;) ogolnie dzieki:)

 

Falcom: Kranik zaczerpnięty jest z google grafika:D I nie ma nic wspólnego z zadnym tutorialem zeby bylo jasne:P

 

slajver: tzw. "podstawkę" pod pupe (zwaną potocznie deską klozetową;P) zaokrągle kiedy indziej bo już raz poprawiałem kibelek i narazie wezme sie za coś innego...render z założenia ma być taki ciemny i jak wyżej pisałem ponury bo chce uzyskac ciezki klimat:D

 

Miło że podobają wam się materiały bo jeszcze do niedawna byłem załamany otrzymywanymi przeze mnie texturkami:P Z tym kibelkiem znacznie się to poprawiło:)

 

I jak juz coś napisałem to zamieszcze drobniuśki krok na przód czyli upragniony zamek w drzwiach:P...

http://img54.imageshack.us/img54/8406/vrayumywalki20ti0.jpg

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic tu nie wrzucalem bo ostatnio nie mialem za bardzo czasuz zeby cokolwiek pogrzebac w projekcie. Ale teraz zaczyna sie dlugi weekend wiec bede mial go az za duzo:)

 

QbisieQ: Materiał sam w sobie jest chyba dobry bo identyczny mam zamek w drzwiach. Moze źle się prezentuje na tym renderze akurat.

 

Wrzucam najnowszy render ze zmieniona podloga, dozownikami do papieru i mydla i w koncu wyskalowanym wiaderkiem:P Kombinowałem przy materiale wiadra ale nadal jest nie taki jak sobie zamierzylem...

http://img405.imageshack.us/img405/9295/vrayumywalki22si6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watek umarl...wiec trzeba go odswiezyc:D troszeczke sie zniechecilem jak zaczalem niszczyc ten kibel bo nic mi nie wychodzilo tak jak chcialem...ale pokombinowalem troche i chyba powoli zaczyna to jakos wygladac. I wlasnie tutaj chce uslyszec wasze opinie.

 

Po dlugim czasie sie zmobilizowalem i wrzucam to:

http://img442.imageshack.us/img442/8580/vrayumywalki23bb3.jpg

 

I komentowac prosze bo potrzebuje porad!:P Pozdro!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz lepiej ale mam jedno zastrzeżenie co do teksturki ściany, mianowicie : niby tynk jest obdrapany ale pod nim ta ściana jest jak dla mnie za gładziutka (to beżowe mam na myśli) Popraw to i będzie fajnie. Za to bardzo podoba mi się zaciek pod wywietrznikiem :-D

 

Pracuj dalej - i nie zniechęcaj się nigdy ! :-D

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wstepie gratuluje madrego umieszczania linkow [prowadzacych do obrazka, a nie obrazka i miliona reklam]

 

a co do lazieneczki samej w sobie, to sciany sa zbyt czyste. jesli poprawisz to co napisal carlosss i przybrudzisz sciany, to powinno byc lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze sobie obczaić gdzieś taką obdrapaną ściane żebym mógł się na czymś wzorowaćD (najlepiej jutro w szkole bo tam jest bardzo dużo obdrapanych scian;) Postaram sie dopracowac te texturki:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papier wygląda na plastik... Dodaj mu takiego kropkowanego bumpa tak jak to jest na ręcznikach papierowych.

Patrząc na tą ściane, mam wrażenie że to toaleta w jakimś barze, ale reszta jest za czysta. Może lustra też zabrudź. Dodaj texturke na ten cały ten do ręczników i do pojemników z mydłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze sciany beda przybrudzone jeszcze bardziej:D Jak narazie to dopiero poczatek niszczenia kibelka...

 

Specjalnie dla Razi91 zblizenie na papier...

http://img517.imageshack.us/img517/166/vrayumywalkipapiergw9.jpg

Papier ma takiego kropkowanego bumpa tylko z daleka go nie widac. Wszystko bedzie zabrudzone bo inaczej nie pasowaloby do reszty:D

 

Komentujcie dalej!:D Cenne rady i konstruktywna krytyka są bardzo pozadane w dzisiejszych czasach:P Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności