Skocz do zawartości

pojazd 3D: Ford gt 40 - koniec


kozioo

Rekomendowane odpowiedzi

Oto render z materiałami. Nie są wybitne. Render trwał 1 godzine. Czyli za dużo:] Chyba trochę przebuduję scenerię. Usunę tą scianę z lewej strony i przedłuże tą równoległą do drogi. Będe musiał dodać więcej stolików, ale będą one bez meshsmootha. DOF załatwi wszystko:] Krawężniki rzeczywiście \"wtopie\" w asfalt. Jutro też wywale te modelowane płytki chodnikowe i zastąpie je plane\'m z bumpem. No i myśle nad podłożem pod stolikami. Dobra. Teraz pora spać. Szkoła czeka... Ale jeszcze tylko 2 dni:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 275
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kolejny update. \"Otworzyłem\" całość, czyli po prostu wywaliłem ściane i dodałem więcej stolików:] Teraz całość wygląda trochę pusto, ale jak dodam jakies drzwi i okna to się zmieni. Drzewko nadal jest maxowe, ale niedługo wygeneruje sobie lepsze:D Musze potrenować, bo ostatnio zrobiłęm drzewko, ktore miało prawie 2,5 mln poly. Texturka na kamieniach się zmieni, a w zasadzie dam po prostu jakiegos uvw mapa na cały krawężnik. To by było na tyle. C&C are desired:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz lepiej. Tylko powiedz mi jedno. Czy jest w końcu na tym renderze ta ściana, czy jej niema?? Bo trudno się zorientować. Lepiej jak by jej niebyło.

 

Ps. Proponuję obniżyć i odsunąć kamerę, oraz dać jej wąskokątny obiektyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam już nie ma ściany!! Tam jest pusto:] Coś za tym będzie, ale jeszcze myśle, co. A co do zmiany obiektywu to coś próbowałem, ale całość traci głębie. Nawet nie czekałem do końca renderu:/ Na razie szukam jakiegoś zdjęcia podobnego kolorystyczno-tonacyjnie, żeby popatrzeć jak mają wyglądać texturki. Jak coś zmienie to dam update.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest to czarne pod parasolami??

Materiał na krawężnikach nie sprawdza się za dobrze. Z kolei ten sam materiał na kamieniach od budynku wygląda bardzo fajnie.

 

Ps. Miałbym pewne zastrzeżenia co do nazwy tematu :/.

 

:edit:

A jednak miałeś rację z tą kamerą. Dobra kompozycja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ujęcie jest dobre. Ewentualnie mógłbyś ciutkę pochylić kamerkę w lewo. Myślę, że te wrażenie małej skali wynika z niedopracowanie sceny (materiały, światełko). To wip także wszystko jest jeszcze do zrobienia. Jak na razie mi się podoba.

Ps. Popraw ustawienia w renderingu, bo te ziarno trochę dziwnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pasują mi tu te żółte pasy. Dałbym je jasno szare. Albo zmieniłbym lakier na jasno srebrny z ciemno szarymi pasami.

Otoczenie jest jeszcze zbyt mało szczegółowe. Przydali by się jacyś ludzie siedzący przy tych stolikach (mogą być postacie z posera), jakieś lampy przy drodze, zabrudzenia na ścianie budynku, ładne krajobraz na backgroundzie itp. Ten słupek z kamienia na ścianie budynku psuje kompozycję. Usuń go i zrób ładniejszy materiał asfaltu.

Bardzo ładnie by tu pasował panoramiczny format.

 

To są oczywiście tylko moje propozycje. Ogólnie obrazek nabiera wyrazu. Czekam na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odnalazłem płytki ze zdjęciami, więc jutro prawdopodobnie dodam tło. Te kamienie \"pionowe\" wywale, mape asfaltu na razie dałem standartową, wiec dlatego wygląda jak wygląda:] Z laierem mogę powalczyć, a co do oświetlenia, to zastanawiam się nad użyciem tylko i wyłącznie skylighta z hdri. Czyli chyba wywale to omni. \"Darmowa zieleń\" - jestem w trakcie rozgryzania jakiegoś tree generatora:) Jutro może jeszcze dodam takie prefinalne rendery na białym planie.

 

PS: mapka hdri to jest beachprobe. Do ściągniecia na stronie głównej max3d.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Updejcik. Wojowałem z oświetleniem i materiałami, doszedłem do czegoś takiego. Troche brzydki kolor lakieru, ale to się zmieni. Zaraz zabiore się za modelowanie lampy, tka jak proponował Batou. Jakbyście mieli jakieś jeszcze propozycje to walcie śmiało. Co do brudzenia, to to ma być raczej schudna czysta uliczka, więc dodam może jakiś stylowy śmietnik:] Powiedzcie czy oświetlenie gra z tłem, bo ja juz tyle na to patrze,. ze nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie obrazek podoba mi się. Wiem co chcesz osiągnąć i jak ci się to uda będzie naprawdę bardzo fajnie [soczek].

Obrazek musisz koniecznie rozjaśnić.

 

Pozwolę sobie zamieścić moją wersję kolorystyczną. Mam nadzieję, że się nieobrazisz. Robiona na szybko, także dużo jej brakuje.

Oczywiści sam zrobisz jak będziesz chciał. Ja tylko podaję przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się bardziej podoba to co zrobił Batou:] Do mniej więcej takiego efektu dąże, właśnie poznaje Combustiona, bo podobno fajne rzeczy można w nim zrobić:) Nie mam czasu na zmieny (święta....) więc coś wrzucę najwcześniej jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko nie che sie klocic :) chodzi mi o to ze niekiedy trzeba wspomoc sie 2D bo:

1. efekt bedzie lepszy niz w 3D

2. efekt osiagniesz szybciej niz w 3D (nie mowiac juz o efektach w animacji)

3. efekt jest nie osiagalny w 3D a jezli da sie go osiagnac to jest bardzo ciezko..

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś renderuje się jakieś 40 minut do godziny. Zależy od roznych ustawien, czy jest cos jeszcze odpalone, itp. A na sprzęcie:

P4 2,4ghz; 512 mb ddr 333mhz; gf4 4200 (softquadro)

 

Co do dyskusji, to uważam, ze zawsze należy szukać najprostszego rozwiązania:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

don_filippo : Kiedyś uważałem tak samo jak Ty. Ale zmieniłem zdanie, bo tak jak napisał sikham liczy się efekt. Nieważne czy coś jest namalowane, narysowane czy zrobione w 2d bądź w 3d. Liczy się tylko to czy poczujesz coś oglądając czyjąś pracę czy nie poczujesz nic. Pozbawiając się możliwości retuszu, sztucznie ograniczasz swoją twórczość. Po co?

Ps. Sorry kozio za offtopic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nalezałoby coś w końcu wrzucić:] Sporo się zmieniło. Po pierwsze scena. Diametrialnie inna. Klimat tak samo - już nie jest miły słoneczny dzień:D A z resztą co będe pisał. Oto renderki.

Czysty

http://members.lycos.co.uk/kozioo/parking.jpg

I z retuszem

http://members.lycos.co.uk/kozioo/parkingps.jpg

Wrzucam jako linki bo są dość spore (900x540)

Mówcie co sie podoba, a co nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nikt nie komentuje ??

 

Daj jakiś supersampling na teksturę gazety, bo teraz nie wygląda to za dobrze. Wersja podretuszowana jest trochę lepsza, pracuj dalej. Moje zdanie już zresztą znasz. Niech się inni wypowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności