Skocz do zawartości

pojazd 3D: Ford gt 40 - koniec


kozioo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 275
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ja też, hehe :D ale co by inni wiedzieli... tamta wersja mi się bardziej podobała, ta jest za ponura... do takiego garażu bardziej by pasowało jakieś zdezelowane auto, a nie Ford GT40 :P ale to tylko moje zdanie ;)

 

trzymaj się [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz pojadę po całości :D albo nie... na początku powiem, że widać znaczną poprawę i ogólnie scenka jest bardzo dobra, ale...

materiał ścian kawiarenki jest chyba pożyczony z materiału twojej niedoszłej scenki z Hummerem na tle zniszczonego budynku (pamiętasz ją jeszcze ?? :)), studzienka widoczna w prawym, dolnym rogu wygląda zbyt czysto, chodnik również jest trochę za czysty, przyczepię się również do materiałów samochodu... nie podoba mi się lakier, materiał felg i opon (czyli prawie wszystkie ;)), no i brakuję trochę ludzi na tym obrazku, siedzących przy stolikach lub idących po chodniku, a na koniec zostawiłem mały szczegół... wydaje mi się, że za bardzo uciąłeś ten obrazek na dole, to znaczy kadr kończy się tuż pod samochodem, co według mnie nie wygląda najlepiej...

uff, to tyle :D więcej błędów nie pamiętam :]

mam nadzieję, że nie obrazisz się na mnie za tego posta, napisałem tylko to, co rzuciło mi się w oczy :) a teraz niech wypowiedzą się ci, którzy znają się na tym lepiej :D

 

pozdrawiam [piwo]

 

P.S. narazie daję ocenę 8+/10 za pomysł oraz 7/10 za wykonanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Więc tak:

Zgadzam się co dom studzienki i chodnika, nie zgadzam sie natomiast co do materialow... Wydaja mi sie calkiem, calkiem... moze niezbyt realistyczne, ale ladnie sie komponuja z reszta.. jest jednak 1 mankamet - nie odbija sie w nich prawie nic!!!! Powinienes to poprawic i dodac cos przed planem, zeby bylo widac odbicia..

A co do ludzi... bez nich tez mi sie podoba :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wytkniecie błędów - teraz się będe tłumaczył:]

Zacznijmy od Loozacka:

-txt sciany - zrobiłem od podstaw, nic z niej nie jest pozyczone ze sceny z hummerkiem. Łączą je jedynie takie ciepłe kolory (bo takie lubie :P)

-studzienka - nie ma materiału. To zwykły szary

-chodnik - też prowizorka

-materiały na aucie - co do opon się zgodze - tragedia. Ale chrom i lakier?? Powiedz dokładniej co nie pasi. Byłbym \"dźwieczny\"

Kadr - rzeczywiście oddale troche kamere

 

M@ti:

- za kadrem jest plane z noisem w kolorach sciany kawiarenki. Widać jego odbicia na felgach.

 

A teraz zabieram się do roboty

PS: Ja sobie więcej błędów naliczyłem:P Cała kartka A4 zapisana:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozioo, jeżeli chodzi o felgi to nie podobają mi się te żółte odbicia, a co do lakieru to jest taki... nie wiem jak to powiedzieć... szklany [hmmm] niby ładny ale coś mi w nim nie pasuje (nienawidzę, jak ktoś pisze \"coś mi nie pasuje\" :]) mam nadzieję, że dokonasz jeszcze kilku poprawek (studzienka i chodnik naprzykład :)) i finałowa scenka spowoduje, że spadnę z krzesła :D

 

trzymaj się [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sikham - myślałem o czymś ciuteńke bardziej konstruktywnym i konkretnym:]

A co do pojedynku:

asfalt vs. bruk

to może prosiłbym o małe głosowanie. Tak zeby kilka osób się wypowiedziało za którymś roziązaniem. A nad brukiem jeszcze popracuje sobie. Zawsze się może przydać w przyszłości:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jeszcze jednego rendera. Troche słabsza jakosć, ale dodałem mewy (wyjąłem ze sceny sciągniętej z vocanson czy jakos tak :P) i zrobiłem nowy materiał opon. Lepszy. Wg mnie:]

Proszem o komentarze i krytyke. Jak zwykle:D

cc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tło jest świetne, ale szczerze mówiąc, to jak pokazywałeś render bez kawiarenki w tle, to to nawet lepiej wyglądało :) mógłbyś wtedy te mewy \"rozstrzelić\" po całym niebie, żeby nie było pusto i byłoby git :D parasolki zostaw, one są spoko [spox] musisz jednak jeszcze popracować nad lakierem, no i te opony :| według mnie ciagle nie wyglądają najlepiej... chyba to nie jest wina materiału tylko tego, że wyglądają trochę walcowato... może spróbuj zrobić je jeszcze raz :)

poza tym chodnik oraz droga są trochę za sterylne... to tyle :D

 

pozdrawiam [piwo]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Hmmm.. zrobisz cos dla mnie?? Sprobuj obnizyc troche kamere i przesunac w prawo... tylko sama kamere, bez punktu, gdzie skupia sie ogniskowa!! Wydaje mi sie, ze moze wygladac ciekawiej :) A tak poza tym to przyczepic sie moge tylko do chodnika.. no i ciagle lakier + opony :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to za duze refleksy na furze no i czy ten bierznik nie powinien byc troche szerszy ??

no i jeszcze jedna sprawa, odbicie na wlocie powierztrza z boku, (gorny prawy rog) ujawnia

krzywosc siatki

aha i jeszcze jedno - takich krzywych chodnikow to nawet w polsce juz nie robiom :)

all :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcecie żeby wywalić kawiarenke to zobacze jak to bez niej będzie wyglądało. Co do lakieru... Ja już nie mam zielonego pojęcia jak go zrobić. Aktualny jest sciągnięty z cgtalka... Dalej. Oponki - chyba rzeczywiście zsrobie je jeszcze raz. Też mi się przestają podobać:]

Krzywośc siatki przy wlocie powietrza - wydaje mi się, że to wine tego, że plane ma narzuconą mapę - rendera i właśnie się tam samochód odbija:D

A może ktoś zrobił dobry lakier w mentalu?? Maxowym oczywiscie, bo ten z XSI to jest zdecydowanie inny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionier - co rozumiesz przez przytłoczony?? Jeżeli chodzi o to, że auto jest takie płaskie i wygląda jak rozdeptane to dobrze ze tak jest. Fordy gt 40 tak wyglądają:D

Akdsn - popatrz kilka stron wcześniej jak ludziska się wypowiadały jak dałem żółty lakier:]

hac - bo są rozmyta. A mew są zwykle białe, więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ptaki sa dobre,

 

jak skadrowalem obrazek (wywalilem torche nieba u gory( i wyregulowalem poziomy + kontrast w ps to wyglada fajnie (i zmniejszylem nasycenie :) ). Faktycznie pasy na karoseri poprawily by jego wyglad :)

 

btw - braklo Ci kawalka gleby z przodu pod maska :]

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionie - podziel się tym co tam wyskrobałeś w PSie.

Koła skręce, są prosto, bo nowe oponki robiłem.

Loozack - siatka jest prosta:D Te dziwne refleksy to wina tego, że dałem plane\'y z narzuconymi starymi renderami. Wiem, że to dziwnie wygląda, ale to nie są błędy w siatce. Na 99.5 %:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten retusz Ci wyszedł. Lepiej niż w orginale. Naucz mnie tak:D

A co do tego wyglądu to nie wiem:/ Auto ma metr wysokości, więc patrząc na to krawęznik ma około 20 cm. A to dużo nie jest.

PS: Zrobiłem kostki, ktore by można powiesić we wnetrzu auta - co myślicie??

http://members.lycos.co.uk/kozioo/kostki.jpg

[rotfl]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier ma włączonego fresnela. A tych kostek (nie)stety nie dodam, bo włoski z shag:haira nie działają w MR :( Ale gdyby działały to dodałbym jeszcze futerkową kierownicę i byłoby jak w latach \'60-\'70 :D

Powiedzcie mi jeszcze czy DOF w tym ujęciu jest dobry/za mały/za duży. Jeszcze pomęcze się może z tym lakierem i będzie pora na FINAŁ. Mam taką nadzieję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności