Skocz do zawartości

Postać 3D: New Dawn NPC


Apollo

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym przedstawic wam postac ktora wystapi w demo gry New Dawn. Model ma 1872 trisy i sklada sie z trzech textur 1024x tj. diffuse, normal i alpha map.

 

Niebawem postaram sie pokazac jakies kolejne postacie, bo troche sie ich juz nazbieralo, ale powoli :)

 

EDIT: Screeny tej postaci przerzucilem do posta #13 bo mi sie miniaturki nie chcialy podmieniac. Od teraz bede zamieszczal tu jedynie aktualne miniaturki.

 

NAJNOWSZA MINIATURKA:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hmmm - no nie wygląda to za dobrze :)

 

tzn - pewnie w grze by obleciało i nikt by specjalnie uwagi nie zwrócił, no ale... głowa za duża - przerysowana - dłonie za małe, delikatne jak u panienki (głowa i dłonie to najważniejsze części modelu, warto zwrócić na to uwagę). Tekstura powiedział bym że średnio szczegółowa jak na 1024...

 

Design postaci nie podoba mi się - z jednej strony mamy coś a la Gothic, a z drugiej odsłonięty brzuch... Co jest? Jakiś wątek gejowski?

 

Całość wygląda dość nieporadnie - z jednej strony bardzo dobre elementy tych nagolenników i inne fragmenty tekstury z drugiej strony wyraźne niedociągnięcia w samym modelu i duże połacie text na których praktycznie nic nie ma poza prostą fakturą - to na brzuchu, ciało. Facjata akloholika po meetingu u Piksara, nawet jeżeli to postać karczmanego pijaka, to jednak jego pijactwo jest przerysowane i nie wygląda dobrze.

 

Generalnie jest średnio, no ale jak mówię w grze obleci (większość elementów każdej gry to elementy które miały być kiedyś tam poprawione ale nie było na to czasu). No ale do portfolio raczej coś takiego się nie nadaje - trzymam kciuki żeby kolejne modele były lepsze :)

 

powodzenia dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za porady co do proporcji, textur itd. Wezme je pod uwage przy kolejnych moich modelach :)

 

Gosc nie ma odslonietego brzucha tylko wystaje mu koszula wiec zapewne nie jest to watek gejowski :)

 

Tak wogole to faktycznie ma cos z alkoholika, ale o jego nawykach, charakterze jak i funkcji dowiesz sie z demo New Dawn, juz w listopadzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolna połowa ciała wygląda fajnie, górna jak smutny, zniewieściały pijaczyna :). Może to przez zrezygnowaną pozę, może oczy jak u Sylvestra Stallone, może przez ozdoby i futerko na kubraku. Wydaje mi się, że brakuje jakiegoś mocnego męskiego elementu, choćby wyrażnie zarysowanych na teksturze mięśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super że postać już zeskinowana bo szczerze mówiąc miałem już dość wypasionych, prosto z zbrusha postaci, które jednak stoją w t-pose

wrzuć obrazek w wyższej rozdzielczości na którym widoczny jest tylko wpływ normalmapy na oświetlenie.

a ta alpha map osobna to po co? i chyba nie ma ona 1024??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postacie jak i bestie, zwierzeta do gry sa rigowane i animowane od razu po zrobieniu modelu. Przedstawilem tutaj maly zakres ruchu postaci ale widac ze sie rusza :) Przy nastepnych modelach postaram sie odejsc od T-pose i pokazywac raczej bardziej zaawansowane ruchy :)

 

Na zyczenie screen z reakcja normal mapy na swiatlo.

 

Alpha mapa jes oddzielna textura zamapowana na kanale drugim, w tym momencie ma rozmiar 512x i obejmuje wlosy i szal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postac z pierwszego posta. Usunalem na poczatku bo nie moglem podmieniac miniaturek. Pierwsze komentarze co do tej postaci sa na pierwszej stronie.

 

Jest to postac ktora wystapi w demo gry New Dawn. Model ma 1872 trisy i sklada sie z trzech textur 1024x tj. diffuse, normal i alpha map.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG

Po cholere dodatkowy kanal? I to jeszcze na sama alphe?

Nie tylko dds magazynuje kanal alpha, tga, gif i tiff i png i chybacos jeszcze. Ale uzywa sie ingame wlasnie dds, tga i png.

Przedstawiaj postacie takze w t-pose, wiecej widac niz na zrigowanych, a osobiscie polecam ci atlas anatomii. Masz wiele bledow, jak szerokosc barkow, wielkosc dloni, mam takze watpliwosci co do dlugosci nog w stosunku do korpusu, chyba za dlugie, ale przez te ciuchy nie jestem pewny.

I nie wiem dlaczego ale mam wrazenie ze normalka bardziej zepsula ten model niz dodala mu uroku. Ladna kreskowa twarz i normal mapa, nie lezy mi to, ale to tylko moje osobiste odczucia.

Zdecydowanie zmieszanie kreskowkowego stylu nie wyszlo na dobre w polaczeniu ze zrobieniem na sile (IMHO) realistycznego. Jestes gdzies pomiedzy, a to niestety nie przemawia do mojego gustu. DO tego dosc spora monotonia kolorystyczna, szarosci, bronzy, moglbys zlamac troche kolor dodajac troche zieleni( jakis kaptur np) albo jakas bordowa hustke, moze wiecej detalu jak sloma z butow, jakies laty, dziury, plamy. Porownuja model ktory pokazales za pierwszy mrazem i ten z normalem zdecydowanie stracil na jakosci, a jak mam porownac twarz i reszte ciala to jakby robily to dwie rozne osoby. Swietna twarz, majaca charakter i do tego monotonne ciuchy.

Hmmm, sam nie wiem, moze to tylko ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za konstruktywna krytyke :)

 

Na pewno jeszcze bede cwiczyl anatomie, bo faktycznie mam pewne braki. Co do monotonii to model jest robiony z konceptu innego autora wiec poprostu go odwzorowywalem.

 

Mozesz sprecyzowac ktory jest model ktory pokazalem za pierwszym razem i ten z normalem? Bo nie wiem czy chodzi o ta sama postac czy dwie rozne. (moze po nazwach screenow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ten jest duoz fajniejszy , poza 1 istotnym błędem tzn cala postac oprocz twarzy jest silnie kontrastowa natomiast twarz jest mydlana, powinna miec rownie silny kontrast tak jak reszta ciala bo inaczej wygląda jak doklejona z innej bajki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postac ok, textura prawie ok :) kilka razy juz gdzies komus mowilem i powtorze jeszcze raz :) jak nie wiesz jak dobrac kolory, dobierz podobne i napackaj na twarzy mniej wiecej kolorami i baw sie nimi ustawieniami,kryciami itp, na 100% bedzie lepiej niz teraz jak jest blady jak sciana :)

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności