Skocz do zawartości

Q4 & Vista (PROBLEMY)


Simple_man

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka Vista jest każdy widzi. Czego człowiek by nie zainstalował to napewno będą problemy. No chyba że to zostało napisane pod Vistę, z Q$ niestety tak nie jest. Więc mam pytanko, czy może już się spotkał z tym problemem, tz brakiem możliwości uruchomienia Q4 pod vistą i wie jak ten problem rozwiązać??

 

Dodam tylko, że zainstalowanie path`a nic nie pomaga. Mało tego na stronie Raven jest info, że Quake4 nie powstal na Vistę w związku z czym producent nie ponosi opowiedzialności za to gra będzie działała, czy też nie. Fajnie nie:) I 100 za grę poszła w piach.

P.S.

Mam następującą konfigurację, żeby nie było, że chcę to uruchomić na Amidze :)

AMD64 3800(dwa rdzenie)

2GB Ramu

GeForce8600GT (512MB on board)

Więc jak widać nie jest to słaby sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ok, trochę poszperałem i już wiem, że jest skucha. Nowe DirectX (10) strasznie się nie lubią z OpenGl, wręcz niedopuszczają do ich uruchomienia. Zatem wyjściem z sytuacji jest zainstalowanie Directów 9-tek. Tylko, że nie poto kupowałem kompa z Viśtą żeby wracać do korzeni. S**T. Ogólnie z tym nowym systemem same problemy. Gdybym tydzień temu posiadał tą wiedzę, którą mam teraz to napewno został bym przy XP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko dla tych którzy umieją podbić w locie gościa rakietą i jednocześnie zestrzelić z raila dwie osoby w dwóch różnych miejscach na mapie :]

 

 

DEAL!!!:)

 

 

 

 

The message you have entered is too short. Please lengthen your message to at least 10 characters.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jakimś cudem (nie wiem jak to się stało), ale udało mi się.... Złapać ekran od kuaka z informacją, że w trakcie ładowania OpenGl nastąpił błąd i program sam zkończył swoje działanie. Zatem tak jak pisałem winny jest brak zgodności OpenGl z Vistą. Brawo dla panów z MS. No i kolejne braw dla panów z NVidi, którzy wypuścili nowe sterowniki, pisząc przy okazji, że poprwiają one działanie między innymi Quake War pod vistą. Czyli ten sam silnik co Quake, ale panowie jest skucha, to nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już rozwiązałem problem :) TA DA !!!!! Wina leżała po stronie karty Nvidii.

A więc:

1. Wchodzimy w panel sterowania.

2. Zaznaczamy: "Użyj zaawansowanych ustawień obrazu 3D.

3. Klikamy: "przejdź do ustawień">

4. W zakładce "ustawienia globalne" szukamy: "limit rozszerzania" zmieniamy na wyłącz.

i po krzyku. Wszystko śmiga jak ta lala.

Jeśli ktoś miał taki problem to tutaj jest rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, od Ati wyszła nawet łatka do sterowników, bo nie chodziło ET nowe.

I nie przepraszaj tak Visty. ;)

Ostatnio miałem spore problemy z tym systemem i zaliczyłem powrót do XP x64.

Vista jest fajna i nie fajna zarazem, poczekam do SP1 i jeszcze raz spróbuje, bo w końcu trzeba iśc z duchem czasów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności