Skocz do zawartości

Postać 3D: jeździec (nauka Blendera)


RK

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze miałem sentyment do Blendera a teraz jego możliwości są na tyle kuszące (zwłaszcza biorąc pod uwagę że jest darmowy) że pomyślałem że nie szkodzi się poduczyć. Na fotce- referka, drugie to efekt pierwszych 4 godzin w Blenderze- początek stopy jaszczurki.

 

Dziwny soft. Logiczny ale dziwny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 132
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Na Viście chodzi jak marzenie, z tym że tylko 32 (64 jeszcze nie wypuścili na Windowsy). Ostatnio mam problemy z licencjami -wymiana pamięci spowodowała że Maya nie uznaje starych numerów- a Autodesk zachowuje się jakby łaskę robił więc mocno się oglądam na coś co mnie uniezależni od ich fochów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blender jest bardzo logiczny :) modelowanie miodzio używając skrótów. ale to tak btw. Powodzenia RK, warto sie nauczyć tego softu bo daje spore możliwości. troche siedze w blenderze wiec w razie problemów służe pomocą. czekam na więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie poczynasz :) nasteonym razem wylaczaj przezroczystosc siatki i tak jak zauwazyla Ania uda za bardzo odstaja od reszty ciala. Nie wiem jak Tobie ale mi sie lepiej modeluje w blenderze.. w maxie brakuje mi np ciecia typu edge loop itp. i przydalby sie n-gony z prawdziwego zdarzenia zamiast f-gonow tzw fake. ale to równierz kwestia przyzwyczajenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania- kurcze... a moja żona na biodra. Chyba wszystkie kobiety to pe... znaczy... teletubisie.

 

Blade- Maxa nie dotykam nawet kijem chyba że praca mnie przymusza więc nie wiem jak tam jest, chyba nie umiałbym nawet cuba tam ustawić. Od paru lat używałem wyłącznie Mayi. Niestety, firma zapewnia darmowego Maxa a Mayi nie chce (muszę kupować sam) co w momencie problemów z licencją jest poważnym problemem. Co do przezroczystości- ja wolę tak ale de gustibus...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak wiem :) non disputandum est :) i jak sie podoba blender? ja sie w nim zakochalem i porzucilem maxa. zresztą gdzieś w wipie jest moj rycerz chaosu z checią poczytam jakieś komentarze :) cieszy mnie ze coraz wiecej ludzi dostrzega blender'a jako rozsądny soft :) czekam na dalsze postępy bo zapowiada sie ciekawie.

 

edit

 

na maxie sie wychowalem i na nim sie uczylem. mayi jakos nie moglem ugryźc i mi ją odradzano że trudno nawet tam boxa stworzyć ale to wina nawyków itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten jaszczur z lekka przypomina velociraptora i tym sie sugeruj.

Stopa fajna, wyzej polaczenie nog z tulowiem jakies dziwne taki.

powodzenia w nauce blendera, ja z nim mialem tak ze mnie zniechecal i odrzucal, a pewnego pieknego poranka okazalo sie ze cos zaskoczylo i potrafie sie w tym poruszac :-), teraz mam nadzieje ze mi tak xsi, houdini, maya i reszta "zaskoczy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako tzw offtop moge powiedzieć jedno...jeden tutorial zmienił moje nastawienie itp. naucyzł bardzo wiele. było to modelowanie twarzy, videotutek modelowanie ariadne czay jakis tak. dął kopa i pokaz możliwosci i to czego wczesniej nie wiedzialem wczesniej raczej uzywalem box modelingul.. a teraz... teraz moge wszystko :) naprawde blrender sie rozwinol i nicyzm nie ustepuje komercyjnym softom. jak to mówią... chiceć to móc... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Empeck- no ja też tak miałem- podchodziłem więcej niż 10 razy na bank. Tak jak u Sanki'ego- widać dojrzało i "zaskoczyłem".

 

Sanki-dzięki, spróbuję coś wymodzić z połączeniami- przednia łapka poszła mi jeszcze gorzej ale chcę to skleić do kupy i wtedy modyfikować.

 

Blade- co do "nieustępowania" to zależy o którym sofcie mowa. Do Mayi czy Maxa mimo wszystko trochę Blenderowi jeszcze brak (chodziaż o niebo mniej niż 5 lat temu) ale to dobry program i warto go znać. Czy kto uzna że najlepszy czy nienajlepszy to rzecz osobista. Dla mnie- znośny.

 

Tyle mam na dziś (pewnie jeszcze coś tam dodłubię w nocy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrkrzysiek- nie bardzo jest co pokazywać, zmodyfikowana wersja tylnych.

 

Tak to wygląda dziś. Zastanawiam się czy jest sens modelować górę czaszki- tak czy tak będzie pod "hełmem". Chyba ograniczę się do rogów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem... biorąc pod uwagę że możesz go poprzekładać jak chcesz to trudno narzekać. Ja póki co największe problemy mam z rozdzielaniem elementów bryły- chcę odciąć np. głowę i... zbita moja różowa, kopiuję model i usuwam resztę bo innej drogi nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Chcesz odzielić od siebie jakieś elementy to zaznacz fragment który chcesz oddzielić i naciśnij P. w zaznaczaniu pomaga klawisz b wciskany jeden lub 2 razy. co do Twojego sposobu na kopiowaniu (shift+d) tez sposob ale z P jbedzie szybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, pomogło, teraz walczę z normalnymi- nic nie pomaga, ciągle się odwracają, ani ctrl+n ani ctrl+shift+n- nie mogę ustawić jednolitych normali na całym obiekcie (a muszę do sculptu).

 

Test blenderowych tooli do rzeźbienia- jak ustawię pozę to chcę wszystkie detale tym pojechać zanim nałożę siodło, uprząż itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurka z Chronopii, ja ją malowałem ale niestety kiedyś przeszła przez piekło (Poczta Polska) i farba się pościerała przez co teraz nie wygląda już tak dobrze. Kupuję z wszystkich systemów te figurki które mi się podobają- ot taki zbiorek referencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blade - No optimized pod sprzęt jeszcze nie ma (powinna być 64 bitowa a taka jest tylko na Linuxa). W sumie nic strasznego, są gorsze wady ale jest to pewna niedogodność.

 

ETA- dzięki wielkie, mam podobne z oficjalnej Blendera ale i to miłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yea, Blender to jest to! Pracka bardzo fajna, ciekawi mnie jak Ci wyjdzie sam render, kiedyś się bawiłem blenderem i muszę przyznać, lekko nie było, ale o ile model dało się zrobić w miarę fajnie to z materiałami już miałem biedę, a jeszcze większą z rendererem. Próbowałem użyc Yaf-raya ale efekty.... hmm :) Czekam niecierpliwie na pierwsze rendery z materiałami.

 

Pozdrawiam

kingwins

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak będzie z renderingiem- na codzień pracuję z grami także ustawienia renderu to niekoniecznie najważniejsza część softu dla mnie- ale napewno zobaczę bo zanosi się na pełną przesiadkę z Mayi. Póki co uczyłem się jak rigować żeby ustawić pozę przed rzeźbieniem pędzlami. Z kronikarskiego obowiązku- tak toto wyglądało w trakcie pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sculpt fajna sprawa ale u mnie nie dziala zbyt rewelacyjnie. byc moze to zasluga karty ati radeon 9600 xt. ale i tak dział o niebo lepiej pod linuksem niz kiedys pod windows. co do Twojej pracy to czekam na wiecej. zapowiada sie fajny model :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirach- powodzenia z magisterką w takim razie ;)

 

Blade- kurcze, ja też nie mam jakiejś super mocnej (a siedzę pod Vistą także spełniam wszelkie warunki żeby coś chodziło nie tak). Pamiętam jak Blenderowy sculpt był jeszcze stand- alone i nazywał sie Sharp Construct. Chyba ciągle można go ściągnąć z sieci- całkiem miła darmowa alternatywa dla Z-Brusha (ekhmm... no dobrze, alternatywa to za dużo powiedziane ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pracy to mój temat brzmi: "projekt i implementacja systemu wspomagającego wybrane aspekty zarządzania projektami informatycznymi." I strasznie mi sie nie podoba w tym wszystki słowo implementacja... ale co poradzić.

 

Ja mam kompa: p4 3.0 ht 1gb ramu i wyżej wspomniany radeon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu... informatyk pełną gębą...

 

Dużo dziś nie udłubałem- głównie zęby i rogi (no, detale szyi ale tego akurat nie widać). Jutro Jana także też pewnie przy komputerze nie posiedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jeśli się podoba- dla mnie organika jest łatwiejsza- nie trzeba uważać na wymiary ale każdy ma swoje preferencje.

 

Chyba skończyłem rzeźbienie głównych wypukłości, reszta na displace (jak się już nauczę jak robić normal mapy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idzie niezle, co do wypalania normali to zdaje sie ze w 2.44 nie ma mozliwosci wypalenia ich w przestrzeni tangent, a jedynie wzgledem danego ustawienia kamery. w ktorejs z wczesniejszych wersji ta opcja byla, potem zniknela :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie nie- ja nie chcę wypalać do normali, chcę namalować displace map ręcznie, po prostu gdybym chciał wszystko rzeźbić mesch zrobiłby się strasznie ciężki i "niemiły"- a po co.

 

Tak wygląda obiekt z wszystkimi seams' ami (model na najniższym szczeblu multires). Wychodzą naprawdę śliczne UV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności