Skocz do zawartości

Wiz: Łazienka


lukos86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 105
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jeszcze jedna rada-pisales ze na pocztaku mialaes problem z ropwnomiernym oswietlenie pomieszczenia(w sumie dobre rozwiazxanie i sam stosuje vray pod sufitem)ale jezeli bedziesz mial kiedys duzy problem z oswietleniem calosci to sprobuj renderowac w exponential zamiast light c.-moze efekt nie ma takiego kopa ale z oswietleniem duzo latwiej

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyobraź sobie że robisz wizkę dla jakiegoś architekta. Prosi cię o podanie wartości mocy żarówek np w moich kinkietach na ścianie. i co mu mówisz, tak to będzie 60 W ale trzeba jeszcze wyczarować niewidzialną lampę doświetlająca pomieszczenie!!?? Wiec dlatego oszustwo. Poza tym cienie i GI wtedy pada. Ot dlatego :D pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wize ze kombinujesz dalej...ale myslalem ze bedzie lepiej, troche mdło wyszło...nie pasują mi troche te elementy i ich ustawienie, ogolnie technicznie jest spoko, kolorki troche mało zróżnicowane i kontrastowe, zlewają sie...masz dużo ścian, pomyśl o oknie to rozjaśni i urozmaici wnętrze, skończy sie też problem ze światłami...sporo pracy włożyłeś...powodzenia...;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ales dal przyklad.....uwierz sam jestem architektem i robie wizki dla architektow(jakie robie to robie)i nikt mi nie wyskoczyl z moca zarowki-sam tez mam to gdzies-rodzaj sie liczy i klimat jaki ma byc(to moze zacznij trenowac inny renderer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie lukasz wizka powinna w jak największym stopniu odpowiadać oryginałowi w rzeczywistości. Robiąc wizkę robisz ją tylko wg własne uznania? Zmieniasz światła? Dodajesz niewidzialne światłą? Więc tracisz na fotorelistyce. Nie obraź się ale chyba nie o to w tym chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No....... więc po długiej przerwie znowu zasiadłem do łazienki. A już się bałem że braknie zapału. Wiem że dałem ją do Finished gallery ale to szczegół. Krótko mówiąc działam dalej. KOMENTUJTA

 

ps. wybaczcie halogenki nad szafeczką :P Będzie lepiej

 

lazienka32iw2.jpg

Shot at 2007-07-12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip- dzięki za uwagi. Paropo rejonów wokoło halogenków to pisałem w poscie że przepraszam :D mały błąd ale już naprawiłem. Bateria będzie w swoim czasie. Kolorystycznie kafelki też wysiadają więc zmienia. Prysznic pójdzie do przeróbki. KOMENTUJTA LUDZISKA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zapal widze wielki-uwagi takie:element nad wanna za mocny do tego wnetrza a poza tym chcesz miec w lazience twoich marzen deszczownice nad wanna zasuwana folia bo mysle ze tak to zakladasz. Poziom plytek nasciennych za nisko-przy ostrzejszej kapieli scian beda zaraz mokre.Przynajmniej w strefie wanny powinny byc wyzej

Tyle pracuj dalej

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem kolorystykę i kilka innych szczegółów. Myślę że teraz komponuje się o wiele lepiej. O wysokości kafelek pomyślę. Ale narazie chce zabrać się za zrobienie więcej szczegółów: drzwi, bidet, porządny prysznic, zasłona(szklana) itp. itd :D Pozdrawiam

 

lazienka34hu8.jpg

Shot at 2007-07-13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo dużo lepiej ... bardzo fajnie tylko jakoś pusto po lewej(zaraz przy kamerze ) / może jakiś kwiat? ładnie by sie wpasował i "ożywił" scene .. pomyśl nad tym.

Pozdrawiam nvidia :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ostatni o niebo lepszy :-)

Może światła zmień w tym suficie nad wanną wzdłuż ścian to poświata będzie sie lepiej komponować na ścianach

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci się dalej rypie z IES'ami nad umywalką, zobacz zaraz na styku ściany z tą 'nadbudówką'. Jeśli wyostrzałeś render w PS to możliwe, że to uwydatniło ten bug. Może to za mały sampling chromu na oprawkach halogenów stąd takie low-samplowe odbicia światła. Sprawdź to.

 

Co do kolorystyki i układu płytek... pierwsze co mi przyszło na myśl to łazienka mojej babci, jeszcze z lat chyba 80-tych, pod koniec, z czarnymi kaflami hehe;) Źle to bardzo wygląda. Na podłodze IMO lepiej wyglądałyby duże kafle z jakimś ciekawym ornamentem na środku. Teraz jest blee i fuj;) Jak kibel z prl'u;P

 

Edit: Jeszcze powiedz jaka jest odległość między górną krawędzią wanny, a tą nadbudówką nad nią. Jeśli chcesz tam dać tafle szkła po łuku, to może być trochę 'niebezpieczne' mimo, że wirtualne przecież;) Przejrzyj trochę realizacji łazienek, może coś Cię zainspiruje jeszcze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukos a w jaki sposob naprawiles te halogeny, ze nie maja takiej czarnej obwodki wokol? wlasnie robie wiza, i mam podobny problem. - nie wiem, jak sie z tym uporac...

odnosnie projektu, to mam jedna uwage odnosnie scianki instalacyjnej za toaleta - a wlasciwie jej brak. Widze, ze ciagle pracujesz nad tym, wiec ok - powodzenia... textury plytek mi sie nie podobaja... jakies sa takie nie tegez...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukos a w jaki sposob naprawiles te halogeny, ze nie maja takiej czarnej obwodki wokol? wlasnie robie wiza, i mam podobny problem. - nie wiem, jak sie z tym uporac...

odnosnie projektu, to mam jedna uwage odnosnie scianki instalacyjnej za toaleta - a wlasciwie jej brak. Widze, ze ciagle pracujesz nad tym, wiec ok - powodzenia... textury plytek mi sie nie podobaja... jakies sa takie nie tegez...

 

Miałem taki problem bo, Zapomniałem dodać szybki przy halogenku która przepuszczała by światło. W środku halogena jest ies (web) przechodzi przez ściankę (szybka) która jest zrobiona z materiału Vraylight. Aha i jeszcze szybkę musisz wykluczyć w ustawieniach światła. Pozdrawiam.

 

Nie do końca kumam pytania co do ścianki instalacyjnej, sprecyzuj.

 

KOMENTUJTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi sie coraz fajniej ale lustro jakoś dziwnie obraz zniekształca (ciekawe jakby ktoś w nim wyglądał ;) / coś nagle blat od tych szafek przestał mi sie podobać heh ale nawet nie wiem czemu :D (zostaw go w spokoju jeśli tobie sie podoba) Nalegałbym jeszcze na jakąś roślinkę , wiem ,że w łazience zazwyczaj ich nie ma ale czasem są i imo. by to uzupełniło tą ciemną kolorystykę.

Powodzenia i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna łazieneczka. Teraz zdecydowanie lepiej z bidetem, nie ma tej pustki po lewej. Ale wg. mnie z kibelka do bidetu jest troche za daleko ;)

I nie podoba mi kubek na szczoteczki, na pierwszy rzut oka lewituje a na drugi ten kolor nie pasuje.

Reszta super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się,że te światła, są zbyt ostre, nie ma przejść tonalnych, przenikania itd, obicia obiektów na ścianie za bardzo widoczne ( w nie natural. way),na podłodze lepiej...reszta GIT,kawał git roboty;)

tu daję Ci światełka z mojego domku (zaobserwuj,że żadne światło nie rozprasza się w taki ostry sposób jak u Ciebie):

346wiat321ani3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mnie tez sie teraz bardziej podoba-z bledow ktore wymienialem wczesniej teraz nowe ale malutkie-grzejnik-masz to z jakiegos katalogu czy jak?jak te paski na 2mm z blachy grzeja?a dwa to troszku durtzy refleks na posadzce-odbija grzejnik dosc ostro.Ale ogolnie wrazenia teraz bardziej pozytywne-zmiana kolorystyki i plytek poprawiles mi samopoczucie:P

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze na Twoim miejscu poprawił mapowanie na tych malutkich kafelkach. Raczej nie powinny się kończyć w połowie na jednej ściance i zaczynać na drugiej.

I liście rośliny wrastają z ziemi :) zamiast z korzenia.

Poza tym wszystko fajnie. Miło popatrzeć.

Czekam na finish.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh :P z fajnego miejsca dales widok :P heh

 

fajnie to wszystk owyglada... tylko nie podobaja mi sie troche plyki pod kabina...

 

jakies takie jak jakas mozaika czy cos...

podoba mi sie szyba kabiny.. jak to zrobiles ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się też bardziej podoba,oświetlenie git!

jakieś tam małe niedogranią są,czasami to wszystko wygląda,jakbyś patrząc na pracę mróżył oczy,często szczególy nie są dopracowane,ale jak się patrzy z daleka,to wygląda bardzo dobrze...

spróbuj patrzeć jednocześnie na szczegóły,jednocześnie na cay twór,perspektywę,kadr,kompozycję globalnie-wtedy będziesz widział swoje maluczkie-acz ważne-błędy,(jak np.: ta mozajka pod prysznicem,co nie wiadomo skąd wychodzi i w jakiej płaszczyźnie,obrazek wiszący bez "cienia wpływu na ścianę" i kwiatek zbyt zielony-no niech mu się trochę udzieli światło i atmosfera łaźienki-przecież nie stoi tu przypadkiem...;)

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

purple - obiecuję że popracuję :D

 

W międzyczasie wrzuce jeszcze ostatni render. Obawiem się że mój zapał do tej łazienki się kończy :( (brak pomysłów)

 

Może wy macie jakieś pomysły co doda do łazieneczki?? Z góry dzięki

Pozdrawiam

 

KOMENTUJTA I POMYSŁAMI RZUCAJTA :D:D

 

lazienka43oz9.jpg

Shot at 2007-07-19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przygladam sie od dawna temu co sie tu dzieje .. no i jakos nudno ciagle -> drazni mnie ten plaski kaloryfer , panel hydromasazu sztywny - wejdz na strone poolspa i popatrz sobie , malo tu dynamizmu , malo dodatkow , pomieszczenie jest takie ze trzeba wykombinowac jakis ciekawy kadr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to jest twoja lazienka marzen to ci wspolczuje, a w szczegolnosci, ze bedziesz musial zsiadac z tronu zeby podetrzec sobie dupe. Niestety nic sie nie trzyma kupy. Twoja panna tudziez zona zeby sobie podmyla to i owo to tez bedzie musiala przejsc przez pol lazienki hmm. Lazienka twoja zmienia sie caly czas na gorsze i powoli przeradza sie w koszmar.

 

Projektowanie nie polega na bezmyslnym wrzucaniu gotowych modeli sciagnietych z netu, bo komus sie wydaje, ze taki fajny render to i lazienka tez bedzie fajna, szczeniackie podejscie do tematu.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności