Skocz do zawartości

Gryzoń(myszka) dla Grafika 3d


floo

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy moge sie wbic z pytaniem - szukam jakiejs w miarę taniej do laptopa, najlepiej bezprzewodowa, z dodatkowymi przyciskami (im wiecej tym lepiej) ktore mozna by skonfigurowac wedle potrzeb pod skroty (i najlepiej z aplikacja ktora pozwoli przelacza sie pomiedzy profilami - wiecie roze skroty dla klawiszy w zaleznosci od wybranego profilu) wiem ze spore wymogi no ale cóz... trzeba sobie ułatwiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

i tutaj masz teraz do wyboru

 

http://www.logitech.pl/revolution/vxt_revolution/

 

lub

 

http://www.logitech.pl/revolution/mxt_revolution/

 

ale skoro do laptopa to polecam VX, jest mała, i do komunikacji ma mały ogonek który przyczepia sie do kompa, a później można wsunąć do myszki jak sie pakujesz z laptopem, ta myszka jest specjalnie do laptopów...

 

jako sklep polecam:

http://www.apollo.pl/store/show_detail/b64:TG9naXRlY2ggVlg=/28247

 

bo tutaj jest najtańsza jaką znalazłem - porównaj cenę z producentem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a odpowiada ci kabel????

 

to bierz tą G5 ja jestem bardzo zadowolony, po prostu rewelka!!, polecam w tym wypadku sklep Komputronik.pl dostawa w dzień po przelaniu kwoty, a jak wyślesz dowód wpłaty to na drugi dzień kurier doręczy... ;)

 

chyba wystarczy przycisków:

http://www.sklep.madtech.pl/go/_info/?id=1417

 

edit:

http://www.jet-pc.com/artykul,240,26,5,Wielki_test_myszy_dla_graczy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uzywalem paru modeli logitech'a microsoftu i TEN jest najlepsza mysza wszech czasow, bije wszystko inne co sie pojawilo na rynku do dzisiaj !!

 

MicrosoftBluetoothMouse.gif

 

jest DUZA i idealnie wyprofilowana, duze przyciski pod kciuk, rolka ma wyrazne aczkolwiek delikatne skoki, cala z gumy.

 

zbieram na 3d connexant :) i bede mogl powiedziec, MAM IDEALNY duet do 3D ;]

dzieki ze napisales co to! zawsze uwielbiam sprawdzac oferte szukajac jej po zdjeciu a nie nazwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chudy: Na padzie lepiej łapie (chociaż nowe logitechy się nie gubią nawet jak jeździsz po telewizorze :P ), mniejsze tarcie, szczególnie jak masz chropowaty blat, a co za tym idzie - ślizgacze się tak nie ścierają.

 

Ogólnie do grafiki można polecić wszystkie myszki dla graczy w Countera czy Quake'a.

 

Ja używam MX 510 + SteelPad Qck, planuję zakup G5 + SteelPad Qck do laptopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki ze napisales co to! zawsze uwielbiam sprawdzac oferte szukajac jej po zdjeciu a nie nazwie

 

Jak mniemam to IE3 ;), wiesz dla niektórych osób podpisywanie jej jest zbyteczne po prostu, trochę jakby zamieścić zdjęcie prezydenta ;).

 

A żeby nie było samego off topa, używa ktoś może Logitech MX620 Cordless Laser Mouse? Miło by było usłyszeć jakieś opinie bo przymierzam się do zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

A sporkał sie ktoś z fajnymi myszkami, profilowanymi dla leworecznych ?

pozdrawiam i życze powodzenia :)

 

looknij na tą mychę:

 

logitech Mx610:

http://www.pixmania.com/pl/pl/266860/art/logitech/mysz-bezprzewodowa-dla-le.html

 

 

 

tutaj jeszcze porównanie myszek logitecha:

znalazłem coś takiego:

http://www.logitech.pl/local/porownanie/k/16

 

edit:

 

tylko nie patrzcie w porównaniu na ceny bo są kosmiczne w sklepach taniej nawet do 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :0

Floo - dzieki , ze Ci sie chciało. zaraz sobie lukne.

Będąc leworęcznym, od wielu lat uzywam myszek ( i to profilowanych !!! ) dla praworęcznych.

chyba sie przyzwyczajiłem , że jest niewygodnie. Ake w sumie skoro nie musi być....

:D

pozdrawiam i życze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem G5. Dobry sprzęt, ale bardziej dla gracza. Do grafolenia wystarczy mx510 (518). Obie myszy mają praktycznie taki sam kształt, różnią się oczywiście jakością czujników na plus dla G5. Sterowniki nowszej oferują więcej opcji, można sobie bindować różne rzeczy pod klawisze. Natomiast mi brakuje piątego przycisku (drugiego pod kciukiem), używam go sporo przy przeglądaniu neta i folderów, oraz przycisków przewijania obok scrolla.

 

Do G5 dołączany jest zestaw odważników, za pomocą których można dopasować ciężar gryzonia do indywidualnych preferencji. :]

 

Nie wiem czy warto płacić 100 zeta więcej za wyższą rozdzielczość i kilka detali. Do samej grafy rozsądniejszą opcją jest kupno pięćsetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem G5. Dobry sprzęt, ale bardziej dla gracza. Do grafolenia wystarczy mx510 (518). Obie myszy mają praktycznie taki sam kształt, różnią się oczywiście jakością czujników na plus dla G5. Sterowniki nowszej oferują więcej opcji, można sobie bindować różne rzeczy pod klawisze. Natomiast mi brakuje piątego przycisku (drugiego pod kciukiem), używam go sporo przy przeglądaniu neta i folderów, oraz przycisków przewijania obok scrolla.

 

Do G5 dołączany jest zestaw odważników, za pomocą których można dopasować ciężar gryzonia do indywidualnych preferencji. :]

 

Nie wiem czy warto płacić 100 zeta więcej za wyższą rozdzielczość i kilka detali. Do samej grafy rozsądniejszą opcją jest kupno pięćsetki.

 

 

 

 

Mathix żałuj że nie czytałeś i nie sprawdzałeś wszystkich moich linków, przecież aż dwa razy zapodawałem linki z G5 w wersji odświeżonej z tym dodatkowym przyciskiem i nowym wyglądem...

 

http://www.sklep.madtech.pl/go/_info/?id=1417

 

czytać posty panowie czytać!!! warto dopłacić do g5 nowej generacji, jako sklep polecam komputronik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, jak przyjemnie odgrzewać stare kotlety;]

 

Mam w planie zaopatrzyć się w jakiego nowego gryzonia (obecny rozpada się ze starości) i właśnie przybywam prosić o radę. Szukam czegoś do 100 złociszy i w głodzie wiedzy przejżałem masę artykułów w sieci, co bynajmniej nie pomogło mi dokonać wyboru. W części artykułów króluje takie coś jak A4Tech X-750/X-718 (i tutaj też masa rozbieżności, bo choć X-750 laserowa, to ponoć gorsza i gubi się często na różnych powierzchniach). Z drugiej strony dobre opinie krążą o niejakim Creative Fatality, ale podobno ma problem z tzw. "akceleracją wsteczną". Zasłyszałem także o czymś takim jak Cooltek Hurricane, ale jak przy powyższych - jest duże grono za, ale równie liczne grono przeciw. Jedyne myszony, o których złego słowa nie słyszałem, to Logitech G5 i Logitech MX518 - ale na takie cuda to mnie nie stać, i nawet jakby, to trochę szkoda mi by było pieniążków ładować tyle.

 

Szukam generalnie sprzętu najlepszego (o ile takowy istnieje) w tym przedziale cenowym - wiadomo, nie zawsze siedzi się w grafice, czasem trzeba się oderwać w niejakiej strzelance czy cuś. Ale najlepiej też by nie ograniczała się do 5 przycisków - zależy mi na jakowych przyciskach nawigacyjnych dla stron itp. No ale jestem starym konserwatystą i wiem, że jak nabędę już coś, to przez kilka dobrych lat na nic innego nie zmienię, także chcę po prostu dobrze wybrać.

 

No to tradycyjnymi słowami zapytam waści:

"To jak, pomożecie?!";]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem A4Tech X-750 i rozpadła mi się po pół roku, firma u której ją kupiłem się zwinęła więc musiałem kupić sobie inną kupiłem A4Tech X-718 run on shine fajniutka malutka ale mało dokładna tylko 1000dpi i jak jądelikatnie podniosłem to na podkładcesię gubiła a co dopiero na lśniącej powierzchni :)

jakiś czas temu kupiłem znowu A4Tech X-750 ale nie mogłem się przyzwyczić do większej w porównaniu do X-718 miałem ją wymienić na coś mniejszego ale już się przyzwycziłem :P

 

mym zdaniem X-750 jest całkiem spoko mi się nie gubiła nigdy co o 718 powiedzieć nie mogę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na myszkach Razer raczej się nie zawiedziesz są po prostu świetne sam mam razer krait. Jak zajmujesz się 2d a szczególnie malowaniem albo zbrushem to tablet będzie o wiele lepszym rozwiązaniem ale w programach typu 3ds max czy maya mi się lepiej pracuje mychą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widze razer pro 1.6 i razer krait róznią sie tylko kolorystyką. Nie jest za lekka, używasz jakiejś podkładki?

Szukam czegoś głównie do 3d, ale do 2d też - jedynie gry mnie nie interesują.

Ten genius ma niby lepsze parametry ale czytając na forach mozna odczuc że układ optyczny w razerach to legenda.

 

co do tabletu - to tylko a6 i musiałbym używać go w maxie i do normalnej obsługi windows. Nie chciałbym wydać ok. 200zł na urzadzenie z którym bede sie meczył a które nada sie tylko do photoshopa - potrzebuje uniwersalnego urządzenia i nie wiem czy tablet taki jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego razera i sprawuje się świetnie. To jest Diamondback tylko w białej obudowie. Dziewczynie teraz składałem kompa i kupiłem jej diamondback bo pasowala kolorystycznie do zestawu. Różnic praktycznie nie ma. Jedynie sterowniki różnia sie tym, że w Pro 1.6 możesz przypisać zmiane on-the-fly sensitivity razem z innym klawiszem, czego DB nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Ci poradzić jak myślisz poważnie o texturowaniu czy tam o digital paintingu to tablet jest raczej niezbędny ale jak więcej robisz w 3d to ja bym wziął mychę. Na tablecie na pewno będzie trochę dziwnie się poruszać w windzie bo o wiele łatwiej wciska się przyciski na myszce niż na piórku. Poza tym nigdy nie przyszło mi do głowy robić coś tabletem w maxie. Z drugiej strony jeżeli myślisz że mając dobrą myszkę będzie Ci łatwiej malować w np. photoshopie to możesz się rozczarować bo tablet zawsze będzie miał ogromną przewagę w tej kwestii. Złotym środkiem byłoby zapodać mychę a za jakiś czas uzbierać na tablet ale taki lepszy najlepiej wacoma o powierzchni roboczej A5 na pewno nie będziesz żałował wydanych pieniędzy.

 

PS: do myszki używam podkładki zwykłej nie z jakąś tam gładką powierzchnią dla lepszego poślizgu. Kupując myszkę myślałem o jakiejś lepszej podkładce ale póki co ta w zupełności daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkopuje, ale wiadomo ze sprzet sie zmienia itd.

 

kupil ktos ostatnio jakas fajna dobra mysz? pizdnalem moja o biurko i przestala dzialac, a ze byla w zestawie z klawiatura, to osobno kosztuje niewiele mniej niz caly zestaw. pozatym nie do konca mi pasowala i chetnie zmienie.

 

Wymagania: bezkablowa, optyczna czy tam laserowa, zeby dzialala na blacie bez podkladki, cena maaax 150 pln

 

Ma ktos cos takiego? No i wazne zeby przycisk na scrollu dzialal noralnie. Poprzednio mialem Microsof costam 5000 laser

 

 

http://www.apollo.pl/store/show_detail/b64:TE9HSVRFQ0ggVlggUmV2b2x1dGlvbg==/28247 to jest ok? wygodna? duza? laptopowa?

 

edit: niewazne, kupilem juz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

floo: kupilem ja, a wczesniej macalem w sklepie, bo logitech wymyslil normalne pudelko grzie mozesz dlon przymierzyc bez otwierania, jest mega ok, a scroll to wypasik (ze nikt na to wczesniej nie wpadl)

 

co do reszty to high-end

precyzja, jakosc, guziki, wszystko co potrzebuje - polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności