Skocz do zawartości

Prezent na urodziny <?>


Sanderalek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam problem... Kumpel za 3 dni ma urodziny i przyokazji będę u niego nocował z kompem ;] Połączymy się sięcią LAN i tu jest problem....

1. Jaką gierke kupić w którą będzie się fajnie grało we dwóch przez LANa ?

2. Czy jak komptery są już połączone to czy można przesyłać np. obrazy płyt... ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

serwus :)

jak kołączycie kompy w sieć, to na dowolnym swojim folderze prawym przyciskiem myszy wchodzisz w menu: udostepnianie i zabezpieczenia.

Tam zaznaczasz żeby udostepnić filder. Warto tez zaznaczyć możliwość modyfikowania plikow przez osobe ( bEdzie Ci mogłteż cos wgrać).

On wtedy wchodzi z pulpitu w "otoczenie sieciowe" i widzi Twoj dysk jako jakiś folder. Wtedy może sobie zwyczajnie kopiowac/wgrywac , jak z każdego innego swojego folderu.

pozdrawiam i życze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uno: Musisz udostępnić w sieci odpowiednie dyski/foldery (pod prawym)

Due: w połączenia sieciowe musisz mieć połączenie lokalne: ppm->właściwości->protokół tcp/ip->właściwości i tam wpisujesz adresy ip dla komputerów (dla sieci lokalnych stosuje się 192.168.0.1; 192.168.0.2 itd - nie wiem czemu, ale tak gdzieś przeczytałem), maska podsieci uzupełni się automatycznie (255.255.255.0 - nie mam pojęcia co to jest :) )

Tre: Wchodzisz w moje miejsca sieciowe i z panelu zadań wybierasz dodaj miejsce sieciowe, tam masz takiego głupiego kreatorka, który pod koniec będzie chciał wykryć wszystkie komputery w sieci, czego z prawdopdobieństwem zmierzającym do pewności nie uda mu się zrobić, więc będzie musiał to zrobić recznie (//ip/nazwa udziału)

 

i woila! już możesz przesyłać pliki korzystając z moje miejsca sieciowe, opcjonalnie możesz wykonać krok quatro, po którym dyski sieciowe będą wyświetlane w moim komputerze

 

quatro: mój komputer -> mapuj dysk sieciowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3ds max+vray oczywiscie render sieciowy :D

a tak serio to zalezy co kolega lubi za gry :) fajnie mozna popykac w rpgi jak i rowniez w fpp z ta roznica ze lepiej sie gra jak jest wiecej osob bo po pewnym czasie robi sie to nudne ;)

Milej zabawy w laczenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Call of duty 1 :p medal of honor, quake i te sprawy, a najlepiej zalatw od kogos xboxa 36 i cod 3 na duzym TV to jest jazda nawet na 2 osoby, jednak pomysl hindusa jest najlepszy, zapijcie ten problem i bedzie najlepiej, zaproscie jakies panny a nie urodziny spedzac przy kompie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli panny odpadają, to jak radzą poprzednicy, przynieś jakąś strzelanke i flache, wypijcie i zacznijcie grać, będzie ubaw po paszki :p Ewentualnie jakąś ścigałke lub nawet gta (1 i 2 miały w standardzie multi, a do reszty trzeba coś ssać z neta), też fajna zabawa :p

Ogólnie - miłej i udanej imprezy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zrezygnujcie z gier komputerowych, kupcie dużo napojów;) i zagrajcie w jakąś dobrą planszówkę. Na prądzie zaoszczędzicie, oczy zdrowsze no i żadnych nerwic z połączeniem w LANie ;)

 

A jak już wolicie komputer to polecam Generals albo Tiberium Wars.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności