Skocz do zawartości

SCENA 3D: Samolot FW 190 A-8 na lotnisku polowym...


Pionier

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

kompozycja do bani, krzywa perspektywa ,ladne textury skrzydel, i popraw ten baniak pod samolotem bo wygloda jak jakis owad;D

 

btw ty wiecej czasu tracisz na rendery niz na rzeczywisty zcas pracy:)

 

btw2 wywal cala scene i zrob ja od nowa, bo to co tutaj jest wola o pomste do nieba;)

 

btw3. ten samolo wygloda malo agresywnie u ciebie, zwieksz fov, przekrec ja moze troche ale blagam cie zorb cos z nia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo, naturalnie final render bedzie wiekszy (950x526)

 

Loozack, nie zapomnialem o tym - bedzie w finalnym renderingu.

 

uncle:

> kompozycja do bani

 

w minibitwie jest zdjecie na ktorym sie wzoruje jezeli chodzi o kompozycje. Z tego co wiem to jest to WIP - zamiescilem samolot z texturami - chodzilo o pokazanie jak textury wygladaja w tym oswietleniu!!, wstawilem samolot w scene i nie przymierzalem sie za bardzo do kompozycji, rozumiesz?. Pozatym taki text nic mi nie pomaga, moglbys przynajmniej powiedziec jak Ty to widzisz...

 

>krzywa perspektywa

jak wyzej

 

>ladne textury skrzydel

sukces...

 

>popraw ten baniak pod samolotem bo wygloda jak jakis owad

jestem prawie pewien ze wszystko z nim wporzadku.

 

>btw ty wiecej czasu tracisz na rendery niz na rzeczywisty zcas pracy

 

??, mi sie niegdzie nie spieszy ?? pozatym co to ma do rzeczy??

 

>btw2 wywal cala scene i zrob ja od nowa, bo to co tutaj jest wola o pomste do nieba

mi sie podoba, co bys tu zmienil? tak jest na fotce z ktorej sie wzoruje i tak chyba zostanie.

 

>btw3. ten samolo wygloda malo agresywnie u ciebie, zwieksz fov, przekrec ja moze troche ale blagam cie zorb cos z nia

jak na poczatku. To nie final render !!

 

dzieki za komentarze, co bede mogl to poprawie a co nie tak zostanie - wybacz...

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, ten domek jest naprawde kijowy, poza tym caly efekt psuje ta plyta lotniska, textura strasnize nie pasuje, poza tym strasznie gryzie sie to z kolorem trawy.. za jaskrawa,

 

moje propozycje: zrob ladny lasek w tle, albo cos, albo zrob kawalek hangaru, albo zrob totalne lotnisko polowe, wybalansuj kolory bo to jakos nie pasuje tutaj, poprostu hmm mam kiepskie odczucia co do takiej kolorystyki, pokaz model bardziej od boku, imho napewno bedzie lepiej wyglodac,

wiem ze dobranie textur jest bardzo trudne ale no trzeba sie nameczyc;)

a oswietlenie latwiej testowac przed texturowaniem

good luck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uncle, nie przesadzaj, bo ujęcie nie jest takie złe, a już najbardziej mnie rozbawiłeś tym, że niby Pionier traci czas na renderowanie... człowieku, to jak on ma sprawdzić efekt swojej pracy ?? wyobrazić to sobie ?? zbiornik paliwa (baniak :]) też jest według mnie w porządku, jedyne w czym się z tobą zgodzę to to, że model wyglądałby lepiej na tle jakiegoś hangaru, albo podczas lądowania (hehe, skąd ja znam ten pomysł o lądowaniu ;)), może nawet fajnie by wyglądał czarno-biały render... nadałby klimatu tamtych czasów :)

pozdrawiam [piwo]

 

P.S. Uncle, mniej tego typu krytyki, więcej porad :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noooo teraz to co innego ;)

 

zrobie tak:

1. Skoncze texturowac samolot

2. Pogadam z Batou na temat montion blur :] mam wrazenie ze Batou wie cos na ten temat ;) :D, moze pomoze...

3. Bede walczyl z uzyskaniem efektu murowanego tzn. ujecie w ktorym samolot laduje na lotnisku. Pytanie czy jest wtedy sens robic hangar lub jakikolwiek budynek skoro i tak bedzie rozmyty a w takim ujeciu samolot bedzie w widoku z boku ?:) I czy efekt gryzienia sie tekstur bedzie mozna zalatwic w 2D? (dla mnie sie tam nie gryza ale zobaczymy jak to wyjdzie).

 

Render czarno-bialy, tez o tym myslalem :). A nic nie szkodzi na przeszkodzie zeby zrobic 2 wersje obrazu.

 

> P.S. Uncle, mniej tego typu krytyki, więcej porad.

 

DOKALDNIE !! CHOLERNIE DZIEKI ZA TAKA WLASNIE KRYTYKE !!.

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

chcialbym powiedziec ze zbliza sie koniec prac nad tym projektem. Dopieszcze jeszcze troszk textury i finito.

 

Ponizej efekt jak bedzie prwca wyglada ostatecznie (ujecie sie zmieni)

 

 

48782_0.jpg

 

nie wiem tylko ile sie to bedzie renderowalo :(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się bardzo podoba, tylko się przyczepię do 2 rzeczy:

- czy tam jest jakiś DOF?? Chyba go nie widać, więc mógłbyś go dodać, albo trochę zwiększyć siłe

- drzewko:/ Nie do końca ono wygląda:D

Na upartego jeszcze można by mieć małe zastrzeżenia do trawki, ale to już trochę na siłe:P Ogólne wrażenie - miodzio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Christian Noir Stein, dzieki :D

 

Kozioo, DOF bedzie ale bardzo slaby, dzrewko zostanie :D

 

Lookas, dzieki

 

Loozack, za due to nie bedzie bo sprzet nie pociagnie (narazie planuje 950x526 - powinno wystarczyc ?)

 

Mateusz, to nie glupia uwaga, raczej glupi fakt (juz poprawilem) tzn wiedzialem o tym ale do testow to problem malo istotny :D

 

Pozatym ujecie sie troche zmieni, wszystko inne zostanie jak jest.

 

Dzieki za komentarze :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz drzewo wygląda dobrze, ale ta trawa:] Zupełnie do mnie nie przemawia:/ Wygląda jakby jakiś idiota powbijał w ziemie tysiące patyczków do szaszłykow pomalowanych na zielono:D

A drzewko to model czy zdjęcie?? Bardzom ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co zmieniałeś tę teksturkę. czy na Twoim lotnisku jest zima? Czy to jest tundra albo jakis kurde biegun północny - to szare malowanie jest oka - ale niepotrzebnie narobiołeś sobie roboty - co teraz - śnieg dorobisz (to jest malowanie podobne do zimowego Luftwaffe - jeszcze szary, centkowany kadłub i będzie pogromca ruskich :D)

MOdel mi się podoba - nie zapomnij tylko o sadzy i rdzy na łączeniach pokrywy silnika ;P ( a ta fota w tle to z cyfrówki jest? Straszny nois tam sieje...)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JagdPanz,

 

> Nie wiem po co zmieniałeś tę teksturkę. czy na Twoim lotnisku jest zima?

 

yyy o jakiej texturze mowisz??

 

> co teraz - śnieg dorobisz

 

??

 

> malowanie podobne do zimowego Luftwaffe

 

bo robilem z zimowego (patrz minibitwa). A jak zimowe to co ?? musi byc snieg??

 

> ....jeszcze szary, centkowany kadłub...

 

Sluchaj :D sa rozne malowania i rozne samoloty, jeden bardziej znieszczony inny mniej, jeden bardziej szary inny mniej. RObilem z takiego jakie mam i tak juz zostanie. Ze na innym jest bardziej szary to ten tez ma byc? Ze inny jest na innym lotnisku to ja musze robic takie same? Ze na innym zdjeciu samolot jest nieco inaczej ustawiony to u mnie musi byc tak samo?..... i tak do usranej smierci bym poprawial - nie zrozum mnie zle

 

> a ta fota w tle to z cyfrówki jest? Straszny nois tam sieje

 

:D [lol2] tak z cyfrowki, ale szum i ziarno jest dodane w PS, troszke przesadzilem wiec w finalnej wersji dam mniejsze wartosci.

 

trawa hmmm mam juz nowy pomysl jak ja zrobic :] zobaczymy co z tego wyjdzie

 

thx za komentarze :D

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy tam potrzebna wogóle jest trawa 3d?? trzeba tylko lepiej spasować tło z płytą lotniska i bedzie dobrze :) wydaje mi się że jak na pochylenie lotniska to za mało trawy z tła widać.

no i oczywiście niedopuszczalna jest tak mała rozdziałka w finalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności