Skocz do zawartości

SCENA 3D : Science - fiction spaceship passage


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Połki

Jak oglądam niektóre prace, to pozostawiłbym je bez takstur:) Ta należy do tej kategorii:D Naprawdę coraz lepszy klimat. Jeśli jednak do tego dasz jeszcze jakieś ql materiały, to chcę widzieć tą pracę na stronie głównej max3d.pl:D Mam nadzieję, że nie zostanę zbesztany, za to że sugeruję niestosowanie tekstur;)

 

pozdro[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 228
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sorry, że nie chce mi sie czytać od poczatku :) ale zastanawiam sie czy scena ktora budujesz posluzy ci do jakiejs animacji??

 

Mam nadzieje ze tak sadze ze pozwoli to uzyskac ciekawy klimat ala AvP 2 (juz mi ciary po plecach przechodza).

 

Bo trudno bedzie oddac w paru statycznych renderach calego ducha tej swietnej scenerii :).

 

Czekam na updejty i na odpowiedz. Powodzenia w dalszej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połki ---> całkowicie bez tekstur, trochę DZIWNIE ::P Ale jest szansa, że ich nei będzie = wtedy gdy nie będę miał siły już ich robić :D

 

Kłobuc ---> wpierw miał być czysty prosty statyczny obrazek. teraz to już sam nie wiem (nawet łapsko robota zriggowałem od tak sobie) :) Więc jak moc obliczeniowa komputera pozwoli i wpadnie mi do głowy jakiś kilkudziesięcio sekundowy motywik by nakręcić animkę w tym jednym pomieszczeniu to czemu nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem :) Najpierw miała być zwykła pracka potem zrobiła się z tego dobra pracka, później b. dobra (mimo że jeszcze nie ma materiałów), a już odzywają się głosy o zrobieniu animacji:) Zobaczysz później jak zrobisz animkę to będziemy chcieli wersji kinowej[lol2]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladam ta pracke od powstania topika i musze powiedziesz ze kawal dobrej roboty odwaliles ale koniec jeszcze daleki:P:].

 

A co do animki to mozesz zrobic dynamiczna animacje pracy robota nad czyms tu troche spawa tam ucina jeszcze gdzie indziej zgniata rozciaga itd.:)

 

Pozdro[piwo]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jakis interkomik czy cos w tym stylu. np p[rzed drzwiami czytnik lini papilarnych dloni, z lekko podswietlona matryca- da ciekawy efekt i ozywi scenke. a co do robocika to extra wyglada. czy nnie wzioles pomyslu z obcego i tego robota kroczacego pani replay?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny robocik...ale mam pare bugów:

1. Na \"barku\" jakoś nie ładnie meshsmooth wygładzil siatkę...

2. To wlaściwie nie bug, ale błąd konstukcyjny...chodzi mi o połączenie ręki z resztą...szczypce ma jakby podnosil ogromne ciężary, a polączenie jest takie...\"słabe\". Może dodasz tam jakieś wzmocnienia ??

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały UPdate (siostra miała 18-te urodziny nie było za bardzo kiedy usiąść):

 

- dodane gąsienice i od razu pytania:

 

I na trzecim obrazku dostrzegłem iż są tak min. o 1/3 za wąskie

 

II nie wiem czy boczne części gąsienic nie są za duże? (chodzi o te trójkąciki) ?

 

III czy w miarę OK to wygląda

 

- odnośnie połączenia ramion z korpusem; POGRÓBIĘ owe połączenie gdyż faktycznie trochę wiotko wygląda

 

- i jeszcze jedno pytanie: czy robot nie jest \"za szeroki w korpusie?\"

 

A teraz kończę nudzić dla tych co czytaja :P

 

 

bot new.jpg

bot new 2.jpg

bot new 3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym robociku widzę big mix:

1 Wysięgnik - robot rozładunkowy (Alien)

2 Głowa - Alien (Alien)

3 Układ jezdny - Numer 5 (Krótkie spięcie)

Jak dla mnie to Boomba :D

A teraz troche pomarudze czysto technicznie:

Kable naramienne nie są połączone z tuowiem, a powinny jeżeli mają przekazywać ciecz do siłowników w manipulatorach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 małe obrazki gąsienić, przed modelowaniem \"środka\" pom. nimi.

 

Odp. do komentarzy pow:

- niet, zostają gąsienice

- tak, nie, tak (łłapy z Aliens, gąsienice z Short Circuit ale głowę wymodelowałem od tak na \"a co wyjdzie jak poruszę tym polygonem\")

- okablowania na robocie będzie więcej, połączenie ramienia z barkime bardziej masywne, poprawiona siatka korpusu

 

 

gasienice1.jpggasienice2.jpg

gasienice3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orion --> podst. bez bajerów nawet, nawet

 

Teraz szybki update:

- jedna z wer. robota (jutro będę jednak pracował nad zmianą cylindryczengo połączenia na kwadratowe i jeszcze pewnie w nim namieszam)

 

Tak tylko pokazuję coby ci co czasem tu wpadaja mogli coś nowego obejżeć .

 

 

robot.jpg

robot2.jpg

robot3.jpg

robot4.jpg

 

A teraz spać na 8 na wykłady :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm \"nawet, nawet\" powiadasz?? Widze tutaj nową jednostkę czasu [lol2]

No teraz ten robocik przypomina mi kwiatka z donicą jeśli chodzi o od pasa wzwyż, lub teściową mafii sycylijskiej jeśli chodzi o całość[lol2] Coś mi tu nie pasuje, ale jeszcze nie wiem co. Dopóki nie dodałeś tej donicowatej dupy było spox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok po długich namysłach i odpoczynku od robota w końcu zmieniłem połączenie koprustu i gąsienic.

I musze powiedzieć, że MNIE się podoba (a to już dużo :P).

Powoli będę zabierał się za dokańczanie szczegółów robota (bo trochę mało ich niestety), a później popracuję nad kompozycją.

Tak ciało marines\'a było w planach ale pomyślę czy je w końcy zrobie czy też nie.

Oto x3 najnowsze rendery:

 

 

botnew.jpg

botnew2.jpg

botnew3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm robocik bardzo mi sie podoba ale jakos bardziej by mi pasowal jakis obcy do tej sceny ogolnie, a wlasciwie do tego ujecia

new3.jpg

 

wiesz czlowiek na ziemi widac tylko jego reke pelno krwi a nad nim alien tez bardzo zakryty aby grozy dodac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Droid zapowiada się ciekawie :) Cała scenka, miejmy nadzieję, też!! Jedyne co mi nie pasuje w tych renderach to oświetlenie, ale domyślam się, że to dopiero próbne rendery, tak?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra coby wyjaśnić - w wyżej pokazanych scenach nie ma materiałów, więc bez stracha :P

Dzisiaj zacząłem już teksturowanie to myślę, że się trochę wyjaśni.

Postanowiłem też przestać wrzucać takie masówki po kilka screenów - teraz ograniczę się tylko do jednego i wklejać będę gdy zmiana będzie warta pokazania :)

 

barrel.jpg

 

Ok a teraz pora iść się rozerwać i zabawić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności