Jump to content

Tańszy zamiennik 3ds maxa

kylo25

Recommended Posts

• Replies 13
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wszystko konkretne chyba już jest wymienione, dodam tylko, że osobiście polecałbym xsi fundation (500$), z renderów jest natywny mental ray, maxwell, fryrender i niedługo ma być vray, jeśli chodzi o darmowe rendery, to nie wiem jak to wygląda.

jeśli chodzi o darmowe renderery w stylu maxwella i fryrendera, to polecam Indigo. W stylu vraya - Kerkythea lub Sunflow. Indigo nie jest opensource (a szkoda) ale jest darmowy do wszystkich zastosowań, jak się mają licencje kekythei i sunflowa to nie wiem. A jeśli chodzi o "pakieciki" (takie duuże aplikacje typu 3dsmax) to ja wybrałbym modo, najnowsze najlepiej. Do interfejsu trzeba się przyzwyczaić, ale potem trudno znaleźć łatwiejszy do obsługi program 3d :)

Za strykerem i tadziem. XSI. Wlasnie robie w nim wizke sali kinowej i musze przyznac ze samo modelowanie jest duuuzo bardziej intuicyjne niz w maxie - jak dla mnie oczywiscie. Moze i to kwestia przyzwyczajenia ale ja sie wlasnie do maxa nie umialem przyzwyczaic :D. Z modelerow zerknij tez na nowe Silo2. Ale tam juz niczego nie zrenderujesz...

Nezumi - proszę cię, STREAKER, stryker mi się z stryczkiem kojarzy...

Ale wracając do tematu, to kolejnym pytaniem, na które musisz sobie odpowiedzieć, jest na jakim systemie chcesz pracować, wszystkie wyżej wymienione uruchomisz na windowsie, xsi i blendera na linuxie, a cineme, lightwave'a i modo na osx'ie