Skocz do zawartości

Teczka 2d: len_art


len_art

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Mało jeszcze znajduje się w moim dorobku prac cyfrowych (od ok. miesiąca posiadam sprzet i zacząłem prace na moim składaczku :P) a te które do tej pory zrobiłem w dużej części były już prezentowane na forum (nie było tego wiele)

 

Stworzenie "prawdziwej" teczki na komputerze zajmie mi trochę czasu

Jednak na razie postanowiłem dać się lepiej poznać i umieszczam tutaj kilka moim prac w technikach tradycyjnych będących małą częścią teczki jaką złożyłem w tym roku ubiegając się o przyjęcie na wydział Grafiki w krakowskiej ASP. Chyba się spodobały bo mnie przyjęli :P

 

Na koniec dodaje także fragment konceptu nad którym teraz pracuje (in digital oczywiście)

 

Pozdrawiam:

ps: za słabą jakość przepraszam skanera B1 nie mam :P a aparat taki średniawy...

.....................................................................................................

3 grafiki:

2006170325156090465_rs.jpg

2006160585476524400_rs.jpg

2003020872941386667_rs.jpg

"wycinek" malarstwa

2003090350771013512_rs.jpg2003087249117115101_rs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mnie się akurat kobietka podoba :) no i dłoń extra.

 

-a ja zamierzam dopiero iść na grafikę w Łodzi :)

Korzystając z okazji...przyjmują na podstawie o ile mi wiadomo 10 prac ołówkowych i 5 malarskich, ale mam jeszcze pytanie, jakieś oceny z liceum się liczą czy jak to w ogóle jest ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było...

mały update...

napoczątek poprawiona wersja jednego z dawnych obrazków...

779fde5e9364d06d.jpg

I moje wypociny z Eliminatora...

1 etap:

2004244349163645445_rs.jpg

2 etap

9c37de9dc8c49331med.jpg

 

7a523a0102846629med.jpg

 

7db12b6ed47e7849.jpg

 

zabawny akcent całej sprawy jest taki, że za Czeszke zbanowali mnie zagranicznym portalu do wrzucania fotek :D musiałem się przerzucić na fotosik :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace z eliminatora znam i podobają się ;] wersja poprawiona obrazka z krukiem też wypas, ogólnie masz bardzo bogatą technikę, dość zróżnicowaną i pełną tych smaczków graficznych, podoba mi się, w szczególności te tradycyjne anatomiczne ;] Pozdrawiam i życzę Wesołych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca na 3 etap eliminatora...

w trakcie roboty...

ogólnie wyglada to tak...miasto, październik, śnieg z deszczem, rozpedzona pociągo ciężarówka teleportowana z "przyszłości" z ludźmi w turbanach z epoki gdy na terenach Polski była pustynia... Przerażeni szarżują przez miasto...atakowani z każdej strony przez krwiożercze samochody wrocławian...zmierzających do pracy najczęściej, po zdradzieckiej śliskiej nawierzchni gdzie droga hamowania...huhuhuhuuuuuu..:D :P

taka tam jatka...

Na pierwszy plan wskoczy jeszcze kilku przerażonych wrocławian machających rączkami...z lewej planuje jeszcze jakiś krwiożerczy wóz...:D

Pozdrawiam i czekam na komenty :) acb478da228ad70a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieknie, mocny obrazek bedzie. Ta postac chyba troche zbyt przerysowana i oslabia klimat calosci. Generalnie te male postacie na pracach sztywne sa w wiekszosci i troche psuja swietne tla. Np praca z 1 etapu eliminatora. Przy takim warsztacie 'akademickim' (pierwsze prace) pewnie dalbys rade zalatwic male postacie wrazeniowo bardziej, kilkoma plamami, a nie wyrysowywac ja dokladnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z lepszych teczek jakie widziałem ;]. Najbardziej podobała mi sie praca z Olbrzymem, ma fajne spojrzenie, wyraz twarzy wiele zdradza ;]. No i praca z krukiem naprawde elegancka oraz 3 etap eliminatora, pogóbiłem się troche w szczegółach tej pracy jest dość rozbudowana i futurystyczna. Z innych prac pierwsza otwierająca teczke przyciąga uwage, wyjatkowo ciekawy wyraz twarzy i dłoń postaci. Jak na osobe o dużych zdolnościach wydajesz sie być dość skromny no , ale to chyba zaleta ;]. Czekam na dalsze prace. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moge przebrnąć przez tą pracke...wrzucam kilka wersji i będe bardzo wdzięczny o pomoc...

 

c4425bde1f513b4b.jpg

wersja wyprostowana...nie wiem czy lepiej...??

b82e515be60b5287.jpg

 

9aabc7b7862d033e.jpg

 

5995ed14ee1fab03.jpg

 

39b590a64576bc97.jpg

 

mi chyba ta pierwsza i trzecia najbardziej podchodzi...ale ja już nic nie widze jak na to patrze...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyborem wersji trudno powiedziec, bo kazda ma jakies zalety, ale chyba tez bym 3-ke obstawial. Chociaz znowu w wersjach z kolorkami jest lepiej oddana przestrzen.

 

Tylko pierwsza mysl jest taka, ze ja bym ta dziewczynke biegnaca z lewej wywalil i przycial lewa strone. Wtedy ta kucajaca dziewczyna bylaby jakims centrum ludzkiego dramatu i kompozycyjnie nic by z kadru nie uciekalo (dziewczynka ucieka ;)

 

W ogole calosc przypomina zwyciezka prace mime z helikopterem (w konkursie CGSociety). Tylko tak jak technicznie chyba wole wersje mime, to tematycznie ta Twoja jest ciekawsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chaos panujacy w pracy naprawde ciezko ogarnac - czesc rzeczy jest rozmazana czesc ostra a wybor ktora jest ktora wydaje sie zupelnie przyadkowy. Za durzo zdjec filtrow efektow a za malo bryl, swiatlocienia, koloru.

Jest taka zlota zasada projektowania okladek - musi dobrze wygladac jako miniaturka - w twojej po zmniejszeniu naprawde niewiele widac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozesz stosowac rozmyc i nie byc w tym konsekwentnym bo burzysz hierarchie obrazka. Generalnie sa 2 rodzaje rozmyc - w wyniku ruchu obiektu i ogniskowej obiektywu. Jesli stosujesz 1 musi byc to zrobione umiejetnie.

U ciebie jest rozmyte oderwane kolo i biegnaca postac ale rozmyles je chyba zwyklym blur toolem bo rozmycie ruchu nie zmiekcza wszystkich krawedzi jak to jest u ciebie. No i przez to ze rozmyles tylko te 2 rzeczy cala reszta stoi. W ogole nie czuc ze tu nastopilo jakies uderzenie, ze ten pociag/autobus sie porusza. Zupelnie nie wiem czemu czesc tego rozwalonego samochodu jest rozmyta a czesc nie.

Podobnie z teksturami - sa przeostrzone tam dzie nie powinny. Budynki w tle po prawej od razu wyskakuja na 1 plan przez ostrosc i kontrasty, podobnie asfalt. W ogole nie wiem co to za efekt kosmiczny w miejscu zderzenia obu pojazdow, no i gdzie jest tyl rozwalanego samochodu? Bo z obrazka wynika ze jest w srodku pociagu/autobusu

 

Sorry ze sie tak czepiam ale poprzednie mniej texturowo fotkowe prace mi sie bardziej podobaja. Zeby montowac fotki do malowanych rzeczy trzeba umiec je sprowadzic do podobnego poziomu wizualnego, inaczej ilustracja jest po prostu nierowna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Len słuchaj Omena ;]

 

A może też bardziej wyeksponować ludzki dramat bo przez te rozmycia mało co widać? Chyba łatwiej byłoby narysować taranowany samochód uderzony w bok i pchany przez to duże coś [w sumie po uderzeniu nic nie musi wybuchać, płonąć, będzie bardziej wyraziście]. Poza tym jakoś mało detali zwraca uwagę, może przez te rozmycia, światła, etc. Fajnie byłoby czymś przyciągnąć uwagę: wózek z dzieckiem, małą dziewczynka trzymająca lalkę/maskotkę, która nie zdąży uciec przed śmiercią, etc. niech będzie dramatycznie i przejmująco - jakoś przypomniała mi się pracka omena z tym odbiciem w lodzie ;]

 

Poza tym tak mi się nasunęło, że chodnik po lewej i ten na drugim planie po drugiej stronie ulicy są niesymetryczne, czyli droga jest szeroka a za skrzyżowaniem nagle jeden pas węższa - chyba, że tak miało być z tym, że tory tramwajowe skończą się wtedy na chodniku.

 

Tyle odnośnie kompozycji, na szczęście na technice się nie znam xD

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, naprawde...Chyba polegne przy tej pracy :/... Nie wiem już co mam robić...W żadną nie włożyłem jeszcze tyle roboty...i żadna nie wyszła tak kiszkowato...szkoda...

 

Dzięki jeszcze raz...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności