Skocz do zawartości

SCENA 3D : Kamienica (postać dziadka)


Batou

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 133
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Super. Swietnie udało Ci się uchwycić nastrój takiego \"starego zniszczoengo podwórza\". Bardzo fajny efekt stwarzają te otwarte gdzieniegdzie okna. Bardzo naturalnie to wygląda.

@ Giegu - sorki, ale ja chyba nie kumam o co Ci chodzi...

Sorry za OT

Pozdrawiam i czekam na więcej:D Jak zwykle zresztą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Genialne!! Rozbij gdzie niegdzie szybkę (pajęczynkę dorób).. może gniazdko jakiegoś ptaszka gdzies na górze (fajnie wyglądałyby też wrony/kruki siedzące na dachu/oknach - byłoby tak troszkę strasznie... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, bez przesady. W tym bloku mają mieszkać ludzie. Niektóre okna będą zamurowane inne za kratami, ale ogólnie nie będzie to totalna ruina. Po prostu przedwojenne budownictwo. Nad ptakami to się zastanowię jeszcze.

 

Nielot007 - można to było zrobić booleanami, ale ja mam uraz do tego typu brutalnych rozwiązań. Budynek modelowałem poligon, po poligonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Batou - wogóle to skąd Ty wyrosłes z takimi świetnymi prackami???? Nie widziałem nic słabego z Twojej strony - dołujesz mnie, bo ja mam same słabe prace!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Sprawia takie wrażenie, bo jest bez niektórych tekstur.. podejrzewam, ze jak będzie komplet to i wrażenie minie!! Btw. czym renderujesz Batou??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie. Na razie mam bardzo mało czasu i praca idzie bardzo powoli (co zresztą widać), ale na pewno zostanie ona ukończona.

 

Wczoraj znalazłem trochę czasu i postanowiłem \"lekko\" przerobić moją scenkę. W praktyce wszystko zacząłem robić od początku. Poprzednia wersja wydała mi się mało ciekawa i nudna stąd te zmiany. Na razie pokazuję jedynie siatkę gdyż nic innego jeszcze nie mam. Oczywiście to dopiero początek (owoc dwudniowej pracy) i jeszcze wiele elementów dojdzie, między innymi postać dziadka, dzieci, kilka drzew itd.

Postaram się w przyszłym tygodniu wrzucić jakiś sensowny render.

 

Ps. Ma ktoś blueprinty małego, albo dużego fiata? Ewentualnie poloneza? Jak tak to bardzo bym prosił o kontakt mailowy.

 

saygon : heh ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Bardzo, bardzo ładnie!! Podziwiam Batou - robisz naprawde kawal dobrej roboty!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem trochę wolnego czasu i wyrzeźbiłem głowę dziadka. Niestety twarz wyszła za młoda. Będę starał się to poprawić. Obie połówki są na razie identyczne. Kiedy skończę jak tako model głowy postaram się zlikwidować symetrię.

 

Ps. Kamienica jest już wymodelowana i oteksturowana. Wymaga jeszcze kilku poprawek (między innymi trzeba zrobić zasłony w oknach itd) dlatego na razie jej nie pokażę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna poprawiona wersja. Ponieważ głowa na ostatecznym renderze będzie stosunkowo mała postanowiłem resztę zmarszczek zrobić teksturką. Jak są jeszcze jakieś błędy (a są napewno) to proszę je bezlitośnie wytykać.

 

Chia : Updaty będą bardzo, bardzo rzadko. Ale na twoje życzenie postaram się dziś umieścić jakiś w miarę porządny render kamienicy.

 

ps. sorry za fatalne aa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem pierwszy raz od 3 tyg. scenkę z tą niby ukończoną kamienicą i stwierdziłem, że mi się nie podoba. Będą ją poprawiał. Cały dach wraz z tymi badziewnymi antenami idzie do wymiany. Kadrowanie jest dziwne gdyż zwyczajnie obciąłem te fragmenty rendera, które się nie podobały. Ehh. Duuużo pracy przede mną. A czasu niema.

Ujęcie w finalnym renderze, będzie zupełnie inne. Nie wiem jeszcze dokładnie jakie (koncepcja pracy zmienia sie co tydzień), ale będzie inne.

A to jest ten obiecany render.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle. Też jestem na etapie pracy nad podobnym klimatem tzn. miasto, stare kamienice itp. i musze powiedzieć, że podoba mi się Twoja praca a zwłaszcza okna a dokładnie szyby :) . Mógłbyś zdradzić tajemnice jak uzyskałeś taki efekt \"szkła\" w oknach ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Batou

MarekG : Dzięki za komentarz i to zdjęcie które tu kiedyś wkleiłeś. Jak widzisz sporo ściągnąłem z pokazanej przez ciebie kamienicy.

 

Żaden problem - cala przyjemnosc po mojej stronie:)

 

Tu masz jeszcze inne ujecia tej kamienicy choc troche male sa:

 

k17-1.jpg

 

k17-2.jpg

 

i to, ktore bylo:

k17-3.jpg

 

To piekna kamienica \"Bauverein\" - wizytowka miasta... Smutno patrzec jak coraz bardziej niszczeje :(

Wybieram sie od jakiegos czasu do srodka na plenerek, ale nie mam chetnych do towarzystwa :(

Sam nie zaryzykuje ;)

 

pozdro

Marek

 

P.S.

a tu jeszcze ciekawostka :D

 

malacz.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności