Skocz do zawartości

Teczka 2D: selfu - szkice, szkice...


Dann.G

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 294
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tutaj taki wiekszy upload z mojej prawdziwej teczki:

 

Rysunek:

 

agatapv7.jpg

 

herbixy3.jpg

 

janek2rc6.jpg

 

rysiofc2.jpg

 

martwa5ao0.jpg

 

*******************************************************

 

Malarstwo:

 

martwa1xl4.jpg

 

Olej na papierze. 100x70cm.

 

janek1eh4.jpg

 

Akryl na tekturze.

 

martoherbxh1.jpg

 

Szkic malarski, tempera na papierze. 50x70cm.

 

martwa2aw7.jpg

 

Olej na papierze. 100x70cm.

 

martwa3mr5.jpg

 

Olej na desce.

 

martwaczerwonatp1.jpg

 

Ćwiczenie na czerwonym podkladzie. Olej na desce. 100x70cm.

 

martwa4jz5.jpg

 

Olej na desce. 100x70cm.

 

piesioxw1.jpg

 

Piesek z teledysku Aphex Twin "Rubber Johnny", cwiczenie na zielona game. Olej na papierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Thx - również nie zarzucę ci braku talentu ale poprzez obserwacje Twoich prac i ich charakteru myślę sobie, że nie powinieneś się aż tak czepiać tego, co jest jakby moim charakterem wykonania obrazu i drogą do doskonalenia tego swoistego "stylu" - ta praca jest utrzymana w charakterze szkicu malarskiego, nie mialo to być studium postaci, gdzie wszystko sie wyrysowuje, jedynie wlasnie interpretacja i budowanie plamą pewnych rzeczy. U Ciebie sądzę, że sprawa wyglada troche inaczej z powodu mnówstwa poszarpanych kresek i kreseczek, uwydatniania (czasami az za bardzo) pewnych kształtów, stawiania w dziwnej perspektywie, itd... Nie mówie, że to złe, ale wzorem dla mnie, jezeli chodzi o anatomie itd, to przepraszam, ale Ty nim nie jestes. Bede sie starał poprawnie "wsadzać" te mięsnie na swoje wlasciwe miejsce, a to byla dopiero 1sza praca w tym charakterze, więc sądzę, że na zajęciach z rysunku i po godzinach w domu jeszcze zdążę sie solidnie podszkolic. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie selfu fajne masz tu rzeczy... :)

tylko szkoda ze tak troche na jedna nute wszystko traktujesz ;)

np. te martwe natury....nie wiem co w nich jest najwazniejsze....mnie np.uczyli zeby

skupic uwage na jednym lub dwoch elementach a reszte dac na dalszy plan..czyli mniej widoczne a tu u Ciebie wszystko jest na pierwszym planie ..tak samo swiecą..itd..itd..

to samo sie tyczy rysunkow..czasami mam wrazenie ze to na czym siedzi ,lezy model, jest wazniejsze od samego modela...bardzo mocno tez zaznaczasz cienie....przez co robia sie bardziej materialne od innych rzeczy....tak mnie sie zdaje ;)

to tyle ode mnie....

pozdro

ps. gdzie studiujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malarstwo na lodzkiej ASP.

A odnosnie traktowania martwej natury.. Kazda pracownia jakims innym podejsciem sie charakteryzuje i wiesz- spojrzenia na tematy sa rozne. Poza tym prace tutaj sa troche starsze, zanim jeszcze zdalem na uczelnie nawet niektore.. Takze teraz musialbym jakas martwa zrobic, bo ostatnio raczej ludzi maluje.. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość magilla

Zgodze sie z poprzednikiem bardzo fajny rysuneczek bardzo mile kolory.. fale w pierwszym planie jedynie trzeba do nich troche inaczej podejsc:) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DaRoZ - wiesz to bylo 20 minut i to przed snem takze istnieje prawdopodobienstwo bledu ;) ale bede robil portret tej pani takze wtedy zobaczymy jak co wyjdzie

 

noiprox - ano dziekowac dziekowac ;]

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem cały temat i generalnie widać postęp. Podobają mi się te ostatnie martwe natury. Poza tym pikujący nadniebni piraci mają klimat. Pewnie malowałeś przy jakiejś mocnej muzyczce :D.

Niektóre tekstury w cyfrowych pracach czasami jakoś za bardzo odstają. Warto raz na pewien czas przejrzeć wszystkie brushe jakie się zgromadziło, wywalić jakieś słabe i zastąpić czymś nowym.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i owszem- wedlug mnie wojenno- klimatycznej, bo to był Laibach i płyta "WAT".. Ale muzyka zawsze ma u mnie wplyw na powstawanie ilustracji czy obrazu, rysunku, .. A z brush' ami to jest tak ze mam ich duzy zbior i raczej nie wywalam, bo niewiadomo kiedy sie jakis przyda- poza tym chyba jeszcze wszystkich nie przejzalem nawet. Ale jak juz bede na etapie jakichs szczegolnie ulubionych to powywalam te cienkie ;) Dzieki za odwiedziny! Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ciemno moim zdaniem. Ogólnie dodałbym mu jakiś pierdółek np. jakieś ,,sloty" na pasku na nodze czy kieszenie, jakieś zapięcia na buty bo póki co to jest w kaloszach :P No i dopracowałbym metalową rąsie bo jakaś taka pokryta mchem się wydaje.

 

aha...to metalowe ramie za długie - sięga wojakowi do kolan (!) no chyba że takie ma być

 

Pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w przerwie od meczacej codziennosci na uczelni w okresie przed-sesyjnym ;) 4 z 21 szkicow 3-minutowych:

 

3minutes1gp5.jpg

 

3minutes4ng3.jpg

 

3minutes2lh8.jpg

 

3minutes3sf0.jpg

 

szerokim ( 2-3 cm) grafitem olowkowym na wiekszym niz a4...

 

a tu wczorajszy wyklad z historii sztuki ;)

 

piessoldierszkicyb2.jpg

 

Nie wiem czy go nie podmaluje w painterze albo PS'ie...

 

Pozdro dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly refresh...:

 

hulk_movie_soldiers4.jpg

 

z tygodnowiego speedpaintingu "blade runner":

 

pierwszycu6.jpg

 

drugi.jpg

 

i taki luzny 30-o minutowy z natury (open canvas):

 

agataevent2av8.jpg

 

(filmik)

 

Ilustracje z challenge corner (mam nadzieje, ze jeszcze zdarze cos na to skrobnac wiecej) :

 

step4.jpg

 

step1.jpg

 

step2.jpg

 

step3.jpg

 

2step2-1.jpg

 

detalszot8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co by sesja lepiej poszla :D to obejrzalem wreszcie "apocalypse now" i stwierdzilem, ze zrobie mala serie ilustracji o szkicowym charakterze- narazie dwie(niekoniecznie skonczone, zwlascza ta pierwsza):

 

apocalyspenow2ok4.jpg

 

apocalyspenow9qk0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ładny obrazek dużo elementów, męcizna a kto go farbą ochlapał ;]. szkoda że nie piszesz czym i na czym, wszystko imo wydaje sie byc nieco płaskie, miejscami brak wyraźnego kontrastu, w pracy cieni, sporo pracy przy tej pracy, przed Tobą jeszcze :)

 

//Pozdr. i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super to wygląda, lewa ręka rzeczywiście do poprawki a twarz hmmm.... te czarne dziury dodają mu psychodelicznego wyrazu twarzy, ja bym zostawił, ale jak na egzam to trzeba poprawić:)

jaki to format ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miriam - olej na plycie pilsniowej, medium to sykatywa ciemna, jasna, terpentyna i werniks damarowy matowy ;) farba pochlapalismy modelowi koszulke, co by poza wygladala jak z pokoju remontowego; plaskie moze i jest na focie, ale postaram sie zrobic pozniej jakies dobre reprodukcyjne zdjecie, jak juz bedzie dokonczony, to moze bedzie cos wiecej glebi widac

 

arturros - te czarne "dziury" to okulary "lenonki" ;) ale bez blikow jeszcze.. format to cos okolo 1m80 na 1m30...ale nie wiem dokladnie, musze zmierzyc

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie, ze plaskosc, o ktorej pisal miriam wynika z tego, ze wiele obiektow na tym obrazie ma taki lekko komiksowy obrys (prawdopodobnie zostal on z fazy jakiejs podmalowki/ szkicu, ale sie nie znam na tym wiec nie wiem ;).A jak wiadomo obrys splaszcza. A zeby byc kon kretnym to np. wiaderko pod stolem ma niebieskawy kontur, prawa reka (przedramie) tego goscia (jego prawa) tez ma obrys (podczas gdy lewe przedramie go nie ma i jest ok)..... Takie moje zdanie choc moge sie mylic:)

Generalnie pikczer bardzo mi sie podoba, ma taki jakis chory francuski klimat :)

Popracuj jeszcze nad nim i bedzie ekstra

pozdrowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardzo ten obraz podoba. Moim zdaniem jedna z lepszych Twoich prac. Swoją drogą muszę po egzaminach dokończyć swój obrazek, gdzie widać kawałek tego Twojego właśnie hehe

 

A, no i muszę jeszcze wziąć w obronę Daniela (aka selfu). Jak byście chłopaki widzieli to na żywo, to byście raczej nie pisali, że jest płasko. Na zdjęciu to może trochę tak wyszło. Mnie pierwsze co uderzyło, to że mimo lekko komiksowej konwencji, obraz jest bardzo przestrzenny. Szczególnie ta część z gratami na stole.

A co do dokończenia obrazu - ja bym zostawił jak jest. Nie trzeba przecież robić ze wszystkiego hiperrealki. Ale to już decyzja należy do autora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje panowie - i za krytyke i za obrone ;) w kazdym razie w moich obrazach zawsze jakas tam czesc tej podmalowki zostaje, wydaje mi sie, ze warto tak robic, co by zachowac jakas swiezosc w obrazie. Obkonturowanie przewaznie w jakiejs tam czesci zostawiam, nie wiem czy to z fascynacji komiksem czy poprostu z checi konkretnego wyodrebnienia obiektu czy postaci w danym momencie.. Zobaczymy, jak po poprawce bedzie wygladac. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie obraz super, bardzo przyjemny lekki i swietny technicznie. Podobnie piesek, szkoda tylko ze stop nie ma;) Ale digitalne juz mi duzo mniej podchodza- moze ze wzgledu na sama technike ale tez nie zawsze sie mi podobaja rozwiazania kolorystyczne/oswietleniowe. Np. w tym koncepcie maga, jest super az do momentu gdy wchodzi kolor. Moze troche lepiej by wygladalo, gdyby kolory tla byly bardziej naturalne i bardziej odpowiadaly kolorom swiatla na postaci. Z kolei na tym portrecie strasznie mnie razi to zielone swiatlo ale to juz wylacznie kwestia gustu;)

 

 

Ps. A, nie zauwazylem jeszcze wczesniej tej pracy z blade runnera na speedpaint, bardzo fajna, czuc przestrzen. Ze scenkami Ci chyba lepiej idzie niz z postaciami jesli chodzi o digital.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

No wlasnie mam problem z kolorem, jezeli chodzi o malowanie na kompie- nie pracuje na dobrym monitorze, tylko na jednej ze standardowych matryc w laptopie. Wydaje mi sie, ze to jest jakas tam przeszkoda, gdyz nie moge tu przelozyc koloru takiego, jaki zamieszczam na analogowych obrazach. Ale po to maluje wlasnie scenki, zeby jakos ujarzmic te kontrasty, ktore czesto wychodza mi przy robieniu z banki.. Dziekuje za koment!

 

edit: p.s.: nawiasem mowiac- jak robie pracke w photoshopie i zapisuje ja do jpg to nie wiem czemu, ale ps dodatkowo nasyca mi kolory. czy ktos wie moze jak to ustawic, zeby tak nie bylo?

 

z gory dziekuje.

Edytowane przez Dann.G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mozna powiedziec ;) zaczalem ja dwa lata temu i ja teraz wlasnie w tej chwili podmalowywuje kolorami i w ogole zeby jutro oddac na zajeciach..poza tym fota pokazala to jakby w jednej gamie-jak bedzie swiatlo dzienne to cykne i (jak w miare bedzie wygladac ;) ) to wstawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności