Skocz do zawartości

Teczka 2D: selfu - szkice, szkice...


Dann.G

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 294
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hahah fakt :) a to wlasnie dziwnie ci wyszlo ... pan Jan jest w rzeczywistosci strasznie opalony :> ale to przez te jasne tlo tak wyszlo, przynajmniej tak mi sie wydaje :) tez z checia raz bym wzial tablet na akademie :) ale i3 a5 do plecaka brac nie chce, a nawet laptoka nie mam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te shopowe tekstury (np:canvas) nie siedzą tu. Są za naiwne i sztuczne. Unikaj takich banałów.

 

Barzo dobra jest ta szara martwa, w kolorze, kompozycji. Dociągnij ją , bo warto( wali się stół). Portrecik ładnie zaczęty. Coś w nim warto dopieścić: oczy , nosek, błysk światła na włosach w odpowiednim miejscu ( ustawisz tym zabiegiem bryłę głowy), kieszonka, guzik, rzut światła na rękawi( ustawisz przestrzeń).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QbisieQ - dzieki!

 

Lacedemon - dzieki za wizyte i konstruktywna krytyke; sprawa wyglada tak, ze szukam caly czas jakiejs drogi do uzyskania efektu malarskosci ale w cyfrowym "jezyku"... i z ta faktura z portretu to rozne opinie napotykam, a to, ze siedzi, a to nie siedzi..takze do konca juz nie wiem jak to jest...rowniez ciezko mi konczyc prace, ale z portretem moze jeszcze powalcze, natomiast z szara martwa juz nie, gdyz obecnie stoi juz inna, zdjecia nie mam a z bani nie bede tego konczyl.

 

Tymczasem wstawiam pare szkicow wrazeniowych z refek i pozdrawiam!

szkic3qr5.jpg

 

cosbwcopyws1.jpg

 

szkic1lo0.jpg

 

szkic2tz0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dziekowac leszku ;] , choc to i tak nie jest to czego jeszcze oczekuje od siebie

Tylko to pcha nas do przodu :) Więc lepiej żebyś nigdy nie spełnił swoich oczekiwań ;>

Za to nie przestawaj spełniać oczekiwań innych. Bardzo fajne prace :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta służba początkowa z poprzedniego posta portret rudej pani też mi przypadł do gustu.

 

Ale w ostatniej pracy ten detal skały okropnie przyciąga moją uwage. Nawet jak nie chce to po chwili na niego zerkam. I własnie to mnie razi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za zyczenia- oczywiscie wzajemnie i zycze wszystkiego the best w nadchodzacym roku dla wszystkich ;)

do miekkiego okraglaka przekonalem sie bardziej jak zaczalem rysowac na DS'ie w COLORS! , gdzie ma sie tylko okraglaka-albo twardego albo miekkiego...i ma sie ograniczone srodki wyrazu..wydaje mi sie, ze pomocne takie ograniczenie....i undo nie ma :)

 

tat2girl.jpg

obydwapierwsze.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie te portreciki miałem okazje widzieć już na CA i się podobają (piegi to jest to ;). Jedynie u pani z epoki brązu te linie idące od płatków nosa w okolice górnej wargi, sprawiają wrażenie zbyt wyraźnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martwa natura z redbullem mnie totalnie rozwaliła :D to się nazywa hiperrealizm współczesny :D uwielbiam takie "wylizane" martwe natury. Ktoś mi kiedyś zarzucił, że "przecież DZISIAJ nie ma uzasadnienia do malowania realistycznego "czosnku i butelek" ponieważ to było DAWNO" i w tym momencie, jak widzę tą Twoją martwą, to aż z uśmiechem wspominam tamtą rozmowę :D

To trochę tak, jakby akademickim, "starym" okiem patrzeć na nowe, współczesne przedmioty. Bardzo mi się to spodobało w tej pracy :D

 

Świetny też jest portret tej piegowatej dziewczyny. Naprawdę, faktura jest świetna. Myślę, że nawet warto byłoby jeszcze trochę nad tym popracować, żeby ta praca funkcjonowała jako samodzielne dzieło :). no i pierwsze dwa szkice tych kobiet, które strasznie mi przypominają gry RPG z pewnością bym kończyła. zwłaszcza pierwszy. Jest ciekawy ze względu na ten wiatr i kompozycję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności