Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Mech concept


Poke

Rekomendowane odpowiedzi

Siema wszystkim , mam zamiar zrobić mecha . Pomysł jest mój , narysował bym jak to ma wyglądać ale nie umiem :PP . Wiec dam od razu pierwszy render , przedstawia on kawałek nogi . Liczę że z waszą pomocą wyjdzie z tego coś fajnego :P wipmechsf3.jpg

Edytowane przez Poke
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 229
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Siema ... jeszcze dziś postaram sie wrzucić upa ... narazie tylko takie pytanie , jeżeli chciałbym tego mecha w przyszłości animować to jak najłatwiej zrobić żeby te wszystkie części sie poruszały ? :]

 

 

 

 

Up palca (początek zawiasów) .. proszę o komentarze bo strasznie tu pusto ;]

wipmech5ty6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie umiesz rysować to zrób sobie chociaż wstępny koncept całego mecha z prostych brył, żebyś skupiając się na detalu nie zapomniał o całej formie, bo potem może się okazać że po poskładaniu wszystkiego do kupy, wyjdzie no.....kupa ;) No chyba że jesteś fachowcem w dziedzinie Wielkich Robotów Kroczących :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vorek - Koncept mam, tyle że w głowie :) a z tymi bryłami dobra rada , dzięki .

razor_v - ms jest :]

 

dzięki wszystkim za komentarze ... czekam na rady , opinie w końcu dopiero sie uczę :) Pozdro

 

EDIT:

A jednak zrobiłem upa ... ale nie do końca :PP przedstawiam ogólny koncept jak będzie wyglądać łączenie w środkowym "palcu" jutro dam zrobione ... no chyba że wam sie nie spodoba to zmienię .

wipmech55du1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy stopy w mechu muszą być dość duże żeby sie mech nie wywalił :p ... dziś postaram sie zrobić coś więcej o ile warunki w domu pozwolą ... remont mam ;] ... niemam jakichś dokładnych wytycznych jak mech ma wyglądać wiec jak macie jakieś fajne pomysły na daną rzecz to nie krępujcie sie :P

 

EDIT:

Tutaj macie wstępne łączenie palców ( będzie jeszcze jeden palec z tylu żeby to wszystko sie jakoś trzymało ) co o takim rozwiązaniu myślicie ? ... Komentujcie !! :P

 

wipmech6pb7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beatou - chce aby był masywny .. w końcu to mech :P

zgred88 - dzięki , pewnie dużo poly będzie miał ale już niedługo nowy komp i procek quad wiec sie nie stresuje :PP

 

No to czas na kolejny update . Zacząłem robić tylną część ...

Jak zwykle proszę o opinie , uwagi i komentarze :

wipmech7oo9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale ms ustawiony tylko w renderze jest , a w viewporcie włączam tylko na części które mi są potrzebne. Jeszcze takie pytanie zwiazane z animacją , już kiedyś pytałem ale nikt nie odpowiedział ... jak najłatwiej zrobić żeby można było te wszystkie części animować ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale ms ustawiony tylko w renderze jest , a w viewporcie włączam tylko na części które mi są potrzebne. Jeszcze takie pytanie zwiazane z animacją , już kiedyś pytałem ale nikt nie odpowiedział ... jak najłatwiej zrobić żeby można było te wszystkie części animować ? :P

 

Podeślij maila do studia co transformersów zrobiło to będziesz wiedział :P co do ms to to samo... chyba że masz sprzęt co udźwignie 4mil poly ;] (o ile taki detal będzie...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D4D4L - pewnie mi nie powiedzą :PP

Lukasz_Stanek - mam nadzieje ze mi udźwignie (ile masz ramu)

Skateforlife - mam nadzieje ze nie zabije , narazie nie jest tak źle

 

Zabieram sie za dalsze robienie nóżki wstępnie uporalem sie z kabelkami(ale to meczące :PP)

dzięki wszystkim za komenty i opinie .. przydają sie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D4D4L - pewnie mi nie powiedzą :PP

Lukasz_Stanek - mam nadzieje ze mi udźwignie (ile masz ramu)

Skateforlife - mam nadzieje ze nie zabije , narazie nie jest tak źle

 

Zabieram sie za dalsze robienie nóżki wstępnie uporalem sie z kabelkami(ale to meczące :PP)

dzięki wszystkim za komenty i opinie .. przydają sie :D

 

Napisz ładnego maila to morze jakiegoś tipa dadzą... przynajmniej powinni podać w jakim programie i jakimi pluginami ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki ogolny concept wygladu podstawy nogi , wiem ze błedów dużo , postaram sie je jeszcze dziś poprawić .. mało zrobiłem dlatego że mało czasu mam ... jutro postaram sie zrobić więcej ;P Komentujcie ...

wipmech8dd4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

razor_v - no ja też bym chciał :PP

Tomala - na tym kompie zostaje jeszcze z tydzień .... kupuje nowego wiec niepowinno byc problemu

SereCk - nom jeszcze sie zobaczy ;]

 

Komentować , mówić co źle , bo ja mogę pewnych rzeczy po prostu nie widzieć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz dalej sie tak w detal bawił to na mistrzostwa europy może sie wyrobisz;D

Szacunek, życz Ci żeby ci zapału nie zabrakło do końca:)

A uwagi że coś jeszcze jest pusto na stopie to chyba nie na miejscu, w całości i tak nie będziesz wiedział na co patrzeć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie, 2 rzeczy rzucają się tylko w oczy:

- nity na stopie wystają na różną wysokość

- cieniutkie przewody przy palcu - podejrzewam, że by sie zerwały dość szybko - wystarczy zaczepić o cokolwiek - skasuj je lub wrzuć do rurki ochronnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wipmech6pb7yu1.jpg

 

jeśli element wewnątrz spręzyny ma byc amortyzatorem to musisz go rozpołowić, jak to bywa w amorkach. (czerwone/niebieske)

Jeśli to ma być tylko prowadnica to niestety musisz zrobić otwór aby przy zgniataniu sprezyny nadwyzka prowadnicy mogla sie gdzies wysunac (kolor zolty)

 

ale to tylko takie mechaniczne dywagacje (zboczenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema no to tak ...

Freedom Fighter - powoli idzie bo mnie rodzice do nauki gonią , za 5 dni mam testy próbne ale postaram sie coś przyśpieszyć :]

Falcon - nity już poprawiłem , z rurkami jeszcze coś zrobie ;]

piksar - zrobione jest dobrze tylko że skutecznie zasłania to sprężyna , zrobię większe zwężenie to będzie lepiej widać .

 

Do tej pory miałem określony plan ... teraz przyszedł czas na wybór jednej z dwóch koncepcji w skrócie jest to wybór miedzy wysokim a niskim mechem , może doradzicie ?;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka kolejny up ... tym razem już idę do góry , stopa jest już praktycznie skończona ( jeszcze pewnie będą poprawki , ale jakieś małe) Proszę o komentarze i oceny . Rendery dolnego kawałka nogi:

 

1.

wipmech9zw6.jpg

2. wipmech9xhb9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edrobotaiketu1.jpg

 

robo03.jpg

 

http://images.google.pl/url?q=http://robocoparchive.com/char/ed7.jpg&usg=AFQjCNF5t61N2RA1fqojU_H0YF_pTLcdkA

 

a tu wiekszy

 

1_m.jpg

 

 

sory jak cie wkurzam, ale tylko zwroc uwage że im wiekszy robot tym bardziej pionowo ma byc element od stopy do "kolana" - duże mechy sa podobne do człowieka - decysdj poprostu w którą stone idziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeszcze nie wiesz jaka mase Aniu :P -moze tam nad nogami bedzie np teapot i nic wiecej :) - ale ogolnie to tez sie czepne noozek -jak to ma walczyc to elementy ruchome paluchow itp sa raczej zbyt delikatne- moze wypadaloby oslonic co nieco - wiem ze inspira z matrixa dziala ale bez przesady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przerwie pora na jakiegoś kolejnego upka ... powoli ale do przodu ;] ( jest jeszcze pare mniejszych błędów które już poprawiłem ale nie mam czasu na ponowne rendery bo mnie z kompa zganiają :P) Prosze o opinie i komenty .. jak zwykle .

1.mechwip1aiv5.jpg

2.mechwip1bha6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, zwalasz mnie znóg i z krzesła O_O || !@#$% .. zarąbiście Ci to idzie, cholernie fajny detal , życzę powodzenia i trzymam kciuki za skończenie tego modelu :)

 

 

/\ tak jak pan wyżej, to mój ulubiony WIP /\ /\ /\ /\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności