Skocz do zawartości

POJAZD 3D - M1A1D Abrams


Archangel

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sie nie wymiguje :) tylko z czasem straszna lipa :( Modelowalem sobie ostatnio kolo jezdne i pojawil sie taki problem:

czy nie powinno byc na tym pierscieniu otaczajacym kolo jakiegos wciecia ?? (na zadnej fotce go nie widac) a moze pojedynczy element ukladu jezdnego sklada sie z 2 takich kol a wciecie wynika z mniejszej szerokosci pierscienia niz felgi (lub jest odstep miedzy nimi) ?? Troche to zagmatwane ale mam nadzieje ze jakis spec mi pomoze !! :D

 

 

6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Już ci odpowiadam...;)

 

Z tego co zrozumiałem to chodzi Ci o wcięcie w kołach powadzących gąsienice...

Jest to wcięcie umożliwiające przechodzenie \"ząbków gąsienicy\"...

 

Jak nie rozumiesz, to ci zaraz podam fotkę...:D

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracam po sporej przerwie spowodowanej sesja :( Na wstepie jeszcze raz ogromne dzieki za komentarze znowu szczegolne thx :) leci do Falcrum\'a za nieoceniona pomoc.... a oto i kolejny apdejcik (strasznie mi to wszystko mozolnie idzie ale po sesji sie poprawie ;) )

 

 

7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff koniec na dzisiaj ....modelowanie tej wiezy zaczynalo mi troche dzialac na nerwy wiec dla odmiany pobawilem sie nadwoziem. Niestety za wiele nie stworzylem :( ale wynik dzisiejszych zmagan przedstawiam ponizej abyscie nie mysleli, ze sie obijam :D

 

 

8.jpg

 

i jeszcze jedna sprawa tworzy sie mala ekipka do pewnej scenki [piwo] poszukiwany jest grafik do stworzenia jakiegos czolgu. modele z 2 wojny swiatowej szczegolnie mile widziane !! Szczegoly: http://www.max3d.pl/forum/viewthread.php?tid=8702&page=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jak skącze swojego punciaka też zrobie jakiś czołg bo widze że można się nieźle pobawić w szczegóły(można powiedzieć że przy autach też ale chyba nie aż tak) . Piękny modelik z tego będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Archangel

dzieki Rafal......cos widze ze moj WIP nie ceiszy sie najwiekszym zainteresowaniem :(

 

 

taaaaaaa to co ja mam powiedziec ...

 

ale mniejsza o to

Tak samo jak Rafal, bedzie z tego bardzo dobry model, jestem tego pewien, problem zapewne bedzie z texturami, ale jakos sobie poradzisz. Coz .. czekam na kolejne updaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mnie ostatnio cos naszlo aby sobie zrenderowac obie czesci czolgu razem...efekt przedstawiam ponizej wybaczcie te czarne przeswity ale szkoda mi bylo czasu na dokladnie dopasowanie wiezy do reszty....poza estetycznymi doznaniami :P apdejt ten nie jest calkiem bez sensu bo ukazuje tylnia czesc wiezy nad ktora ostatnio pracowalem....aha i jeszcze jedno blagam KOMENTUJCIE !!! vzdenerwowany] [killer]

 

 

10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie jakies komenty :)

Pionier - rzeczywiscie dziwne ujecie ale zalezalo mi na pokazaniu tylu wierzy po drugie to roboczy renderek i w kompozycje narazie sie nie bawilem ;)

 

kozioo - mi tez sie wydaje ze to \"cos\" jest za bardzo oble ale chyba tak to wygladalo na zdjeciach :| dzieki za zasygnalizowanie problemu poszukam jeszcze innych ujec gdzie ten element bedzie dobrze widoczny i ewentualnie zmienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncu wymodelowalem nieszczesny pierscien i klape do wlazu braqje jeszcze samej dziury ale to taki drobny szczegol ;)

 

 

11.jpg

 

no chyba juzjestem za polowa jesli chodzi o modelowanie [piwo] dozo roboty zostalo jeszcze w dolnej czesci gasienica boczne oslony, przod itp. Czym jednak blizej konca tym bardziej sie martwie bo czeka mnie o zgrozo tlo i teksturowanie !!!! tak na marginesie mam takie pytanko czy ktos wie jak AfterBurn dziala z Brazil\'em ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ty pionier nie wiesz ile czasu trzeba zeby w photoshopie zrobic czarne tlo uzywajac pedzelka ;).

 

Model bardzo szczegolowy, ale z czolgami zawsze tak jest. Mysle ze najwiekszym problemem beda tekstury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe jakbym zrobil to jak nalezalo za 15 minut to bym sie nie chwalil :P a na czas pracy przede wszystkim wplynelo to ze na kazdej fotce ta czesc wyglada inaczej....no nic za chwile biore sie do roboty mam nadzieje ze tym razem pojdzie mi troche sprawniej :D .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na dzisiaj wystarczy. Tyle udalo mi sie wyskrobac:

 

 

13.jpg

 

Piszcie ile tylko mozecie bo dzieki wam jest szansa ze kiedys to skoncze :) i jeszce raz ponawiam moje pyatanie czy AfterBurn dziala z Brazilem ??????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie nie mam zastrzeżeń :). Choc według mnie nie powinno aż tak widać tej rurki gwintowanej w karabinie na wieżyczce. Fajny model czekam na teksturki a przede wszystkim na jakiś czołg z WWII :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogromne dzieki za komentarze :)

 

michaueq - Dzieki :D jesli chodzi o tekstury to narazie jedynego czego jestem pewien to kolor mojego tanka, a mianowicie bedzie to malowanie pustynne (mocno zjechane)...

 

Maf - no nie masz mi czego wspolczuc uwierz niektorzy naprawde maja gorzej.....a co do Celerona to i tak nie wynienilbym go na zaden procesor AMD ale nie robmy tu offtopicow :)

 

snakeq - dzieki :D mozesz dokladniej wyjasnic o ktora rure Ci chodzi bo gwintu to ja na zadnej nie robilem (to bylaby mala przesada ;) chodzi o ta perforowana (z otworami) ?

 

dzisiaj zabieram sie za gasienice...oj latwo nie bedzie....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Archangel, dobrze ci idzie !! Narazie wszystko \"na miejscu\"...

 

PS. I ty narzekasz na kompa ?? Ja mam CELERONA 700Mhz i co mam powiedzieć ?? Aż boję się czy zdolam skończyć BR Mk8...

 

To mój 444 post :p

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tu sobie wpadłem przypadkiem i widzę że się świetny bardzo szczegółowy model zapowiada. Podziwiam twoją cierpliwość przy dłubaniu tych szczegółów i współczuje texturowania. Tyle odemnie - nic konstruktywnego bo lepsi tu doradcy zaglądają ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falcrum - gdzie byles jak Cie nie bylo ?? :D dzieki za komenta !! Skonczysz skonczysz chocbym Ci mial ja sam tego czolga renderowac...

 

sebfx - dzieki :) dla mnie wszystkie opienie sa cenne....co do teksturowania to sam sie strasznie martwie i licze na wasza pomoc !!

 

Jak objecalem tak zrobilem jest gasienica (no dobra moze kawalek gasienicy :P):

 

 

14.jpg

 

i widok z dolu

 

 

15.jpg

 

to tyle na dzisiaj....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności