Skocz do zawartości

Wyjazd za granice - jak szukac pracy?


Reanimator

Rekomendowane odpowiedzi

Hi.

 

Chce wyjechaz z Polski, najlepiej do Koln, albo Londka Zdroju.

Macie jakies doswiadczenia z poszukiwaniem tam pracy innej, niz na zmywaku?

Jakis branzowy serwis ogloszeniowy, poza CGTalk?

 

Pytanie jest proste i dosyc konkretne, dlatego za rady w stylu "zrob reela i sie pokazuj" z gory dziekuje. ;)

 

Chetnie za to poslucham czyjejs historii wlasnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć, no ja jadę pod koniec stycznia do england :) - u mnie to było tak, że kumpel się odezwał i spytał się czy bym nie chciał porobić tam. wysłaliśmy PFy, zaprosili nas na rozmowę, ustaliliśmy warunki no i dogadaliśmy żeby nam trochę czasu jeszcze dali na zorganizowanie się i jedziemy.

 

Więc chyba najlepiej przez znajomości ;)

Ale z drugiej strony jakbyśmy po prostu wysłali tam PFy bez żadnej protekcji to pewnie to samo by było.

 

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy przez serwisy typu cgtalk

 

Przez cgtalk to moze nie, ale ja wyslalem z ogloszenia znalezionego na evermotion. Bez znajomosci itp, i sie udalo :) Co prawda wczesniej chyba przez miesiac albo i ciut wiecej wysylalem CV na roznorakie ogloszenia w wiekszosci z mizernym rezultatem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, dzieki chlopaki :)

 

Ziomus, placili Ci za przelot itp.?

 

Mnie zastanawia, czy to, ze biora ludzi z polski to znak, ze:

a). jestesmy tacy dobrzy

b). nie ma komu pracowac z angoli

c). malo/mniej kasy bierzemy

d). all above

 

Mirach: napisz cos wiecej prosze.

 

Chetnie obaczylbym tez w jakich firmach sie zatrudniliscie, jaka branza, jakiej wielkosci, itp. Moze byc na priva ;)

 

 

Klicor: dzieki, ale chyba troche przesadziles ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, w skrocie.

 

Pierw pojechalem na rozmowe, przejazd ja placilem, na szczescie loty rezerwowane z wyprzedzeniem nie kosztowaly mnie za wiele. Hotel oplacila mi firma.

Potem jak juz zdecydowalem sie tam pojechac mialem ustalone ze przez 2 tygodnie placa mi za hotel zebym mial czas szukac mieszkania na spokojnie.

Trafilem do branzy wizkowej, troche zielonawy w tym jestem, ale spodobaly sie moje modeling skills :)

Co do tego dlaczego wg mnie mnie wzieli a nie angoli to w moim przypadku na 99% dlatego ze nie ma angoli na miejscu (zyje sobie w malutenkim miasteczku na uboczu uk).

Co do zarobkow, podejzalem payslip wspolpracownika, ktory jest w firmie dluzej, no i ma odpowiednie wyksztalcenie (nie to co ja :D ) i zarabia jakies 10% wiecej odemnie. Wiec nie czuje sie wykozystywany na tle rasowym :)

Firma malutka, paroosobowa, rozwijajaca sie (w zasadzie wraz z moim przyjazdem zmienialismy biuro na wieksze itp)

 

sorry ze tak chaotycznie, dopiero sie obudzilem i jeszcze kawa nie zaczela dzialac... :)

 

pozdrawiam

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi trochę na odwrót, zapłacili za przelot, ale za hotel nie :P

 

kumpel, który już trochę siedzi w tej firmie opowiadał że na rozmowie kwalifikacyjnej zaproponował im stawkę o 40% niższą niż zarabia przeciętny pracownik z angli, bo zależało mu na robocie. Zatrudnili go i podnieśli kasę do wysokości przeciętnego wynagrodzenia... Tak więc raczej nie chodzi o to że mniej bierzemy - jeżeli coś nam obcinają to z powodu angielskiego i możliwych problemów z komunikacją.

 

Przy relokacji dobrze jest poprosić o zakwaterowanie w hotelu i tzw. relocation bonus (kasa ekstra na start).

 

U mnie branża game art of coz, firma również trochę na uboczu, ale całkiem sporawa :)

 

edit -> to powysyłaj PFy do firm londyńskich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie kurde... mi bardzo bardzo zalezy na tym, zeby byc w Londynie

 

Hm, mi zalezalo dokladnie na odwrot :)

Mialem 2 bardzo podbne oferty, za bardzo podobna kase. Problem byl taki ze w londynie ta kasa byla marna, a na prowicji - gdzie siedze, robi sie calkiem wystarczajaca :)

 

Duzo tez grzebalem po ogloszeniach na cgarchitect, moze polaz po jakis forach "animejszyn only" czy cos w tym stylu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu wszystkim zależy tak bardzo na pracy w Londynie czy Dublinie, czar Londynu szybko mija i większość osób odzyskuje rozsądek i przeprowadza sie do mniejszych miast, nie warto przepłacać no chyba ze chodzi o odwiedzenie rodziny i znajomych :P

bardziej sie opłaca na początku pracować w mniejszych miastach i mniejszych firmach niż na odwrót

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak każdy porządny polak mam pól rodziny i większość znajomych w Anglii i słyszę trochę od nich, jeśli natomiast masz swoje osobiste powody to rozumiem ale sam przyznasz ze masa dzieciaków w moim wieku porywa sie na największe miasta głównie z tego powodu że są to największe miasta a opłaca sie bardziej pracować w tych mniejszych

 

a co do mojego doświadczenia to są jeszcze bardziej doświadczeni pracownicy ode mnie na tym forum, którzy ośmielają sie podzielić swoją opinią ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecilbym ci poszukac robotki w przemysle growym. Wieczny niedobor ludzi, w kazdej wlasciwie dziedzinie. Dobre miejsce na start za granica. Osobioscie szukalbym przez wyspecjalizowane firmy rekruterskie zajmujace sie tylko i wylacznie ta branza. Osobiscie polecic moge np.: http://www.change-job.com (Dylan Davies - koles z dzialu Art, bardzo sensowny). Firmy te maja czesto lepsze przebicie niz ofety wysylane osobiscie (chociaz wysylac samemu do konkretnych firm tez nie zaszkodzi). Acha - dobrze zdecydowac sie na jedna konkretna dziedzine. Modeler, animator, textury, koncepty, level design, etc. "Czlowiek orkiestra" nie ma za bardzo czego szukac ;)

 

A co do unikania Londynu to zdania sa podzielone... wiadomo jest najdrozszym miastem w UK, wiec zarabiajac te same pieniadze "zycie" zjada ci ich duuuza czesc. Mieszkajac w miescie mniejszym, jest latwiej, taniej (glownie mieszkania) ale i potem prestiz w CV jednak mniejszy. Wszystko zalezy od tego co chcesz osiagnac. Czy jechac na krotszy czas zeby sobie dorobic, czy moze plan na dluzsza kariere tam.

 

Co do wyjazdu i kosztow to najczesciej robia interview telefoniczne, wiec nie ma dramatu (oni dzwonia ;) ). Czasem chca pogadac potem jeszcze raz osobiscie, a czasem nie i zapraszaja od razu na poklad :)

 

PZdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja probowałem w londynie, szukalem przez gumtree.co.uk w dziale grafika komputerowa/moda, nie ma zbyt wiele ogłoszen ale na 2 CV jakie zdazylem wyslac zanim powrociłem dostałem jedno zaproszenie na rozmowe. Oczywiscie lipa bo pojechalem bez portfolio do angli ale coż. Z takich spostrzezen to standard firmy budził respekt, nie ma syfu, ładne buirka i dywan czysty, klimatyzacja nawet w korytarzu, to nie to co u mnie w pokoju (biurze :D ). Oczywiscie jak sam stwierdzisz najwiecej ofert jest na DTP alebo poprostu wektorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam palmy za oknem w pracy, a w ten weekend lazilem po polu w podkoszulku :D Ale moze nie bede robil offtopa z pogoda :)

Co do szukania po grupach arch to wg mnie niezly pomysl. Zwlaszcza ze mialem okazje zobaczyc co niektorzy architekci tutaj uwazaja za wizke i tym ludzia szczenki opadaja jak widza nawet marnawa wizke z max+vray :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he mirach super tam masz gdzie mieszkasz, u nas tez pogoda fajna, wczoraj dzien wiosenny byl fajna pogoda, polnoc tam to kaszana jest ;p (z pogoda oczywiscie)

A i z tymi wizkami to tez racja. widzialem taki syf ktory ludzie w tych firmach uwazali za super render :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lipne nie lipne w każdym razie trzeba mieć dużo takich projektów w portfolio żeby mysleć choćby o wysłaniu CV?

 

Hm, rzuc sobie okiem na moja strone. Za wiele tych projektow to tam nie ma, a typowych arhitektonicznych wizek to juz prawie w ogole. Ale na rozmowie pokazalem ze wiem co to vray i jak sie go obsluguje, i o co chodzi w wizkach (tu musze przyznac ze BARDZO pomoglo mi sledzenie watkow na max3d.pl, o wizkach i oswietleniu), i jakos poszlo. Wzieli mnie jako modelera, a teraz siedze i ustawiam swiatla i robie textury :D

 

hcpiter ma tez racje z czasami. w zasadzie nikogo chyba nie zachecisz pieknym stillem kiedy powiesz ze robiles go przez 2 miesiace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności