Skocz do zawartości

teczka 2D:THX:.UPDATE 11.10


Thx

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 320
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no styl masz swoj, oryginalny, nietuzinkowy i wlasny:) Bardzo fajnie, widac progress nawet na przestrzeni prac z tego tematu. Ewidentnie masz skillsy i siekasz fajne kompozycje z dobrze przemyslanymi perspektywami/kątami widzenia (cos z czym ja np. mam olbrzymi problem zawsze). Przyczepilbym sie tylko do kolorow w niektorych pracach, czasem sie nie trzymaja kupy ale moze to kwestia smaku. A, no i jeszcze nie wiem, czy ktos to juz wczesniej zauwazyl, ale mysle ze dobrze by wyszlo gdybys w tych intensywnie kreskowanych liniami pracach, dal odrobine grubsze albo bardziej rozmyte kreski w w mniej waznych fragmentach, zeby praca mogla troche odetchnac (Bo tak to czasami jest wrazenie jakbys wszystko przejechal filtrem ostrosci i nie wiadomo na czym sie skoncentrowac). Alek Ogolnie bardzo, BARDZO na plus:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrazenie, ze tablet/photoshop nie daje jednak tutaj rady, jakby - nie zasluguje na Ciebie. Jakby na tym etapie juz Cie ograniczal. Ja bym te ostatnie prace widzial w jakis technikach metalowych, z bogatsza materia, z jakims drazniacym pulsowaniem i z "happy accidents", ktore daja techniki tradycyjne.

 

A moze wystarczy wrzucic jakis niebanalny grain/noise i juz mi niczego nie bedzie brakowalo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają na zgraną paczkę niezłych porąbańców ;) Swietnie rysowane/malowane. I klimacik jakiejs psychodeli.

 

Troche tylko szkoda, ze jakos teatralnie wyszlo, nie czuc dalekiego planu. Ja mam wrazenie, ze smok jest tuz za nimi i ma wielkosc jamnika. Gdyby osadzic to bardziej w jakiejs przestrzeni to mysle, ze mozna by łatwiej uwierzyc w istnienie takiego zakreconego swiata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zdjęcie rodzinne" :D

Stawiam że ta przerysowana skala jest zabiegiem umyślnym, popatrzcie na tego zielonego smoczka z pierwszego planu po prawej ;)

Dla mnie bomba :D No można by jeszcze pomyśleć o "krwawej Marry" z parasolką i słomką dla matki Whistlera po kuracji hormonem wzrostu po lewej :D

Już dawno przejrzałem cały temat, dla mnie THX wymiatasz konkretnie. Fajnie się to ogląda, szczególnie w kontekście mega przylizanych fotorealizmów, które obecnie są co raz to częściej spotykane w sieci. Przy czym nie mówię, że fotorealizm jest czymś złym, wręcz przeciwnie - ale powiedzmy - jest bardziej rzeczą użytkową. No bo ostatecznie jeśli małpio naśladujesz naturę, to zostawiasz sobie bardzo mało miejsca na własną interpretację. A w tym topicu jest dużo własnej interpretacji i charakteru. Jak to teraz młodzież mówi - ogólnie daje radę... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, to w podziękowaniu za dobre słowo pokażę obrazek przy którym poległem, był taki zmyślny szkic sytuacyjny

a1azp5.jpg

w1000.png

a takie guw.....mi wyszło aż się robić nie chce dalej ...to i pokazuje

<a href=http://img81.imageshack.us/img81/5492/a3amb9.jpg' alt='a3amb9.jpg'> w1200.png[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo troche z kolorami przesadzasz;] zastanawiam sie czasem czy te kolory to zamierzony efekt czy po prostu walisz bez zastanowienia...sadze ze to opcja #1, ale naprawde czasami az chce sie krzyczec gdy widzi sie te kombinacje kolorystyczne. Pierwszy szkic szykowal raczej cos mrocznego,, ciemne barwy,drobne akcenty jasnego swiatla ,a obrazek w kolorze to wesole miasteczko-troche kolory bez przemyslenia walneite...i niewiem skad te pomysly na kolory bierzesz- scena w kolorach czerwieni/zolci/pomaranczy a swiatlo na skorze postaci fioletowe,blekitne..? wierze ze to jest efekt specjalny/zamierzony,ale jakos nie czuje jego uzasadnienia w niektorych obrazkach...

 

Aha, i zrob drugie podejscie bo naprawde szkic jest wysmienity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś może, żeby podciągnąć jeszcze troche ten szkic i zostawić to w takiej formie? Bo szkic imo jest genialny i niesamowicie stylowy/ oryginalny, a w kolorze gdzieś te piękne niuansiki poginęły. Jakbyś troche ugrzecznił to tło to dla mnie rysun bylby mistrz!

pozdrówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym szkicem...a na razie dokonałem czegoś co już od jakiegoś czasu chodziło mi po głowie. Stworzenie klasycznej pracowni w cyfrowym wydaniu. Ona pozuje a ja ja portretuje na 37 calowym lcd full hd( jeszcze jak dla mnie mały ekran)

<a href=http://img293.imageshack.us/img293/8787/aniportretolejamiivagt3.jpg' alt='aniportretolejamiivagt3.jpg'> w900.png[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nicponim - może ten gigant ze szkicu jest niebieski dlatego, że dopełnia pomarańczowe tło ? A może to tylko moja nadinterpretacja :) ...

 

Ostatni portret - jeśli chodzi o barwy - trudno mieć tu jakieś zastrzeżenia. Raczej dość spora wiedza się za tym kryje, nie tylko obserwacja.

Strasznie mi jednak brakuje śladów tradycyjnego pędzla w takiej malarskiej pracy.

THx, próbowałeś pracować w artrage ?

BTW - Zarzucisz może jakąś martwą naturą ? Nie chcę nic narzucać, ale ciekaw jestem jak by to wyszło w twoim wydaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten szkic zaciekawil mnie najbardziej , w kolorze bardziej sie rzuca ta stópka krzywa , ale kolorystyka i te proporcje rozjechane podobaja mi sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia w nowym roku...miałem zrobić oddzielny wątek z wipem ale doszedłem do wniosku ,że troszkę jeszcze podciągnę i będzie finisz. Tytuł:" Samozwańczy dobrodziej"

<a href=http://img246.imageshack.us/img246/4330/ksidzmciciel1kx4.jpg' alt='ksidzmciciel1kx4.jpg'> w800.png[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty masz w tych swoich wypocinach że mi tak to tak do gustu przypada...

 

Ja mam na to swoją teorię... Im więcej widziałeś i im więcej pracowałeś nad grafiką, tym więcej umiesz zauważyć i zrozumieć. To tak jak z jedzeniem - niemowlę jest w stanie zjeść jedynie kaszki i mleko, bo nie wymagają przeżuwania i gryzienia. Dopiero kiedy człowiek dorośnie można powiedzieć czy woli czasem pogryźć twardego suchara czy dalej obstaje przy spożywaniu papki. Tak samo jest ze sztuką - niedoświadczona widownia często odrzuca ją nie dla tego że jej się faktycznie nie podoba, lecz po prostu nie umie się przez nią "przegryźć"... Im wyższy poziom abstrakcji, albo inaczej - im bardziej przedstawienie jest nasycone wizją artysty i tym samym odbiega od stuprocentowego realizmu - tym trudniej zrozumieć przedstawianą scenę. Po jednej stronie barykady jest tu realizm akademicki - po przeciwnej - wszelkie nurty abstrakcjonizmu...

 

Ostatnia praca zapowiada się nieźle, niby to tylko postać a fajnie czuć przestrzeń, ciekawe jak teraz rozwiążesz tło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki SBT77 za miłe słowa a co do tła , no cóż traktuję ten maziaj jako lekki concept, pozdro

<a href=http://img134.imageshack.us/img134/6889/samozwaczydobrodziej3asa9.jpg' alt='samozwaczydobrodziej3asa9.jpg'> w600.png[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem te szarosci w jego szatach sa za malo nasycone kolorem.. generalnie wiecej nie mozna zarzucic panie ;) fajnie, ze masz swoj styl i orginalnosc

 

kip yt ap

 

pozdrawiam

Edytowane przez Dann.G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności