Skocz do zawartości

[WIP] Old cars


tytus3d

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy mój post na tym forum, zatem powitać wszystkich.

Na początek taki modelik chciałem pokazać.

 

28361483sr6.jpg

 

88929713gk9.jpg

 

Mam ochotę zrobić całą serię takich starociów, może kiedyś się przydadzą do czegoś. Oceniajcie, tylko nie zmnieszajcie mnie z błotem za bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bardzo fajne auto. Patrząc na lampy i koła widać, że nie ma to być skrajne low poly. Możesz więc spokojnie dodać ze dwa podziały na dach, żeby nie miał tego "grzebienia". No i nie zapomnij o szybach, bo przeciąg będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach się robi i szybki też. Co do kół to postawiłem na pełne. Takie białe wnętrza.

No to i tak moglys pojechac bardziej w detal:

http://www.classic-pedalcars.co.uk/pedalcars/Modeltsilver350.jpg

http://www.hubcapmike.com/images/57_lancer_wheel.jpg

powyzej masz przyklady jak ja bym widzial te kola, jesli chcesz zeby byly pelne :)

Pozdro i milego tworzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

v1.1

 

24292193ft6.jpg

 

Taki środek kół miałem w zamierzeniu. Dach zrobiony, szybki też, nie zauważyliście braku rejestracji z przodu. Na szczęście wypatrzyłem brak zanim dostało mi się za to :).

 

Co do tych zdjęć to ustosunkuje się (bez podtekstów) do tego różowego autka. Felasie ma zajefajne, ale niestety to są lata 60 a modelik to 30. Nie chcę aż tak mieszać tych stylów. 30 lat to troszku za duży przeskok byłby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teksturki będą jak uporam się z modelami. Na razie wrzucam kolejny modelik (coś mnie tak dzisiaj naszło na modelowanie). Wóź pocztowy. Kolej na jakąś ciężarówkę (albo kilka ciężarówek).

 

v31vp8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie za dużo wam pokazuję, ale lubie wątki gdzie jest na co popatrzeć zatem sam się do tego muszę przystosować. Zatem po małych przeróbkach nastała wersja druga, większa ciężarówki.

 

v51lu3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm mam wrazenie ze idziesz lopatologicznie, jedenfront przeskalowany troche i masa tylow, w zwiazku z czym fury beda strasznie podobne - atak klonow. Imho powinienes troche zroznicowac przody. Za bardzo generycznie to wyglada.

Widze takze ze to bardziej idzie w cartoon, wiec moze trzymaj sie wszedzie schematu malego samochodu z duza kabina tak jak to zrobiles tutaj ( imho nawet mozesz bardziej przeskalowac kabine, dodac zaokraglone drzwi itd.)

v31vp8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cartoon to nie bardzo wzoruję się na samochodach z 1910-30. I tak jak ten śmiszny samochodzik jest zrobiony to podobną miałem referkę. Problem w tym że nie mogę jej teraz odnaleźć, ale rzucę inny model. Nie jest tak bardzo podobny bo to już model z początku lat 30' a tamta referka o ile mnie pamięć nie myli była z 24-25'. Ale ten śmieszny wygląd mnie w tym śmiesznym (drewnianym) samochodziku ujął i powiedział modeluj.

http://www.oldwoodies.com/img/truck/fordmailrod_lindsay.jpg

Co do przodów to fakt są bardzo podobne. Też mi to tak średnio leży natomiast takie były tamte samochody. Każdy inny model miał po prostu zmienione proporcje. Jak przedję do lat 30' to z pewnością się to zmieni. Były wtedy już bardziej zaokrąglone te przody, natomiast dużej różnorodności nie ma. Takie czasy, jak za komuny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojojoj , spojrzalem na referke tej ciezarowki....proporcje lezą i kwiczą:P maska za szeroka ,kola zamale,szyba zawsyoka :/ , wogole to trocha jak nie to....walcz dalej

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostałe auta też są fajne, ale wydaje mi się, że mógłbyś je jednak potraktować trochę z przymrużeniem oka. Kształty aut niby podobne, ale nie są wiernym odwzorowaniem, więc aż się proszą o fajną stylizację. A z teksturami tak czy tak będziesz mógł zaszaleć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

furaki fajne, ten ostani mi sie nie podoba za bardzo jest low polowa buda a na krzesla dales troche wiecje poly jak masz limity jakies to ja bym zrobil odwrotnie, przynajmniemaske bym wyoblił na brzegach bo jest kanciata strasznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, pierwsze modele bardzo fajne ale teraz to idziesz chyba na ilośc.

Nieproporcjonalnie rozłożone poly, na siedzeniu jest chyba tyle co na polowie tego auta, no i proporcji brak (kierownica wielkości lampy).

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności